Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 18:01:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 13 ЧАСТ  (Прочетена 147172 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #60 -: декември 13, 2014, 23:46:40 »

Хотел "Сити Бест уестърн" разполага с един италиански ресторант, който не е подходящ за сватби. Сватбите ги правят обикновено в конферентната зала. Там също не е подходящо за сватби, но е по-добре от колкото в ресторанта. Общо взето организация на сватба там е доста компромисно решение. Другите недостатъци са, че нямат паркинг и след 23:00ч. музиката трябва да се намали, заради гостите на хотела. Ако не греша цената на куверта е сходна с някой други места, които са далеч по-подходящи за сватбено тържество, например ресторанта в Интерпред "Principi di Piemonte". Даже хотел Експо, който е с лиценз от същата верига Best Western e много по-добро място за тази цел.
 smile
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #61 -: декември 14, 2014, 00:29:43 »

Много полезна информация Aiven!!! Не знаех че така стоят нещата! Другата седмица ще се обадя на управителката и дано ми влезе в положението
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #62 -: декември 14, 2014, 14:44:27 »

Ако сте само 30 човека (което не бях забелязал) на практика може да сте навсякъде, включително и в х-л Сити. Така че не се притеснявай. Почти всеки ресторант може да побере тази бройка и да остане място за танци. Освен това когато сте само най-близките не е необходимо музиката да е толкова силна както на големите сватби, а и едва ли ще стоите до малките часове на нощта, така че да пречите на някого.
 give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: декември 14, 2014, 14:46:12 от AIVEN » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #63 -: декември 15, 2014, 11:31:16 »

Поотминаха вълненията и е време да дам рецензия smile

Ресторантът – Бална зала София – резиденция Тера- 100души – 06.12.2014

Попринцип описват , че е подходящ до 160 души, но според мен повече от 110 -120 ще е претъпкано.
Храната -  беше много вкусна, прясна и достатъчно. Менюто е достатъчно голямо и разнообразно и предлага храна за всеки индивидуален вкус.Гостите ни останаха много доволни от кухнята, макар че за якои предястието беше странно, но аз го отдавам на това че се спряхме на нещо по различно, което не много хора са опитвали и затва му се маеха и чудеха хаха. Безалкохолните влизат в куверта (неограничено), както и бирата и поне за нас това беше голям плюс. Хляб и минерална вода също са включени в менюто. Всякакви менчета, прибори за рязане на торта , чаши за посрещане и тн също влизат в куверта. Алкохол и ядки се внасят без такса бушон , съвсем свободно и ако желаеш се сервира в  кристални кани и гарафи (както беше при нас, не искахме бутилки и няадписи). Мезетата и сирената се сервират като следястие и са предостатъчни, а за младоженската маса има допълнително плато.
Украса- В цената се включва и украса, която може да бъде каквато си пожелаеш – в нашия случай, специално за нас изработиха снимки на Стара София с надписи кое къде е , украса от живи цветя много видове, свещи, чаши обвити в дантела и направени на свещници, дантелени покривки, калъфи за столове, тейбъл картички, подаръци за гостите (под формата на папируси с послание), кристали , украсени с лампички дървета и осветление на масите. Украсата по мое мнение е изключително пищна , разнообразна и достатъчна и би отговорила на всеки индивидуален вкус и изисквания.Овъртайм на залата не се заплаща, заплащат се по 10 лв на сервитьор на час след 6тия час -  в нашия случай платихме 120лв за 3 часа на 4ма сервитьори, което мисля че е доста добре.
Сервитьорите-  бяха любезни и ненатрапчиви, бързи и на място когато ти потрябват. В началото на вечерта бяха повече, накрая останаха 4ма. Имах оплакване само от един сервитьор тарикат, но да кажем че може би не му е било ден (опита се да ме убеди , че няма различни поръчани менюта и за малко кумовете ни да останат без рибата, но след като му казах че управителя е уведомен и ако желае да му се обадя – изведнъж се  донесоха и рибата и гарнитурата заедно с извиненията на сервитьора – няма лошо може и да се е объркал, тъй като наистина имаше само две различни основни от 100, но тона му не ми хареса) За цялостно обслужване давам 5 от 5 – всичко беше на ниво, никой не е останал гладен или жаден – страхотни сервитьори.
Управлението – тъй като самата резиденция не функционира като ресторант, но разполага с такъв, работят с кетъринг фирма помещаваща се на същото място. „Лора кетъринг“ – управителят Владо – страхотен , точен, креативен – той отговаря за всичко от подредбата на масите до контрола на кухнята. В самия ден също присъства, но отзад в кухнята и помещенията за персонала. Както самият той каза „Докато съм извън залата , значи нямаме никакви проблеми“ – факт видях го два пъти – когато пристигнахме докато изчаквахме и в 03.00 сутринта когато си тръгвахме. Хареса ми как се отнася с персонала (имах наблюдения от предходния ден, когато отидохме да одобрим подредбата на масите) строг, с чувство за хумор и авторитет. При него няма 6-5. Което не ми хареса моменталнбо бе разместено, сменено, коригирано...
Ива – управителката на резиденцията – страхотна мацка, с много креативен ум. С нея комуникирахме и по имейл и по телефон и лично. Винаги усмихната , със спокоен тон и определено успяваща да вникне в мечтите на хората. Сякаш ми прочете мислите и самата подреба на залата беше нейно дело. В деня на сватбата тя и Владо ни посрещнаха и ни направиха страхотен подарък – графика на Стара София, направена от техен познат. Комплимент за нас от тяхна страна.

В заключение – прекрасен ресторант с невероятно обслужване. Ако държите на детайлите и на това всичко да е изпипано – това е вашето място
 good


Ето и няколко снимки:
Залата е изключително светла без колони или чупки. На снимките е по тъмна, заради сесията която правихме







« Последна редакция: декември 15, 2014, 11:41:56 от milenkata » Активен
brideee
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #64 -: декември 15, 2014, 13:39:01 »

Звучи страхотно  good Не случайно се казва, че понякога куверт от 70/80 лв., например е реално по-евтин от куверт за 50, защото е изключително важна какво включва и за какво се плаща допълнително. Ресторантът, който аз избрах също ме спечели с това, че много неща са включени в куверта(например декорацията и тортата).
Активен
charmy
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #65 -: декември 16, 2014, 11:41:34 »

здравейте,нова съм във форума,попрехвърлих по старите теми и коментари във връзка с ресторантите,но никъде не срещнах това,което търсим ние.Моля за съвет за комплекс извън София,не много далече макс на 200 км за около 150 души като все още не сме решили вътре или вън,но е хубаво да има опция и за двете места за пролетта става въпрос.благодаря предварително smile
Активен
Faith_13
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #66 -: декември 16, 2014, 14:09:04 »

Здравейте!

От скоро скоро съм будеща булка и въпреки че имаме предостатъчно време (планираме сватбата за 2016 година), почнахме да проучваме горе-долу колко ще ни излезе удоволствието, наречено сватба  girl_wink В тази връзка, дали бих могла да помоля тези от вас, чиято сватба е била в хотел Феста и в хотел Вега, да ми изпратят офертите, които са получили от съответните хотели, тъй като сме се спрели на тях и бихме искали да знаем какво включват, като естествено цените ще са ни ориентир, тъй като до 2016 г. има много вода да изтече? Благодаря ви предварително!  LOVING
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #67 -: декември 16, 2014, 18:46:55 »

milenkata
За съжаление, все още не съм бил в тази зала и за това въпросът ми към теб е:  Колко хора побира залата? Това което се вижда е, че е в момента на снимките е заредена за около 50 човека.
 ohah ohah ohah
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #68 -: декември 16, 2014, 22:37:20 »

Ъгълът на снимката е такъв... smile имахме 9 маси между 8 и 13 души на маса. На снимката се виждат 6 маси,  които побират 67 души,зад фотоапарата са Дж и още 3 маси побиращи още 33 ма. Както съм написала пипринцип залата събира 160 души,  но по мое мнение над 120 става претъпкано smile дано съм помогнала smile
« Последна редакция: декември 16, 2014, 22:41:53 от milenkata » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #69 -: декември 17, 2014, 12:42:24 »

Хотел "Сити Бест уестърн" разполага с един италиански ресторант, който не е подходящ за сватби. Сватбите ги правят обикновено в конферентната зала. Там също не е подходящо за сватби...............
 smile

Мисля да не коментирам повече, бил съм на доста сватбени тържества там. Не е професионално така директно да се застава срещу място, което работи отдавна и е добре наложено. италианският ресторант е добър избор за малки тържества, а конферентната им зала (както я нарече) е отличен избор за тържества мисля до 70-80 души. Храната и обслужването са на много добро ниво, никога не сме имали проблеми с музиката. Хората са коректни , ще ви уведомят за всички условия и си правите сметката дали ви харесва или не.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #70 -: декември 17, 2014, 12:48:14 »

здравейте,нова съм във форума,попрехвърлих по старите теми и коментари във връзка с ресторантите,но никъде не срещнах това,което търсим ние.Моля за съвет за комплекс извън София,не много далече макс на 200 км за около 150 души като все още не сме решили вътре или вън,но е хубаво да има опция и за двете места за пролетта става въпрос.благодаря предварително smile

Много общо сте описали това което търсите. Извън София до 200км има прекалено много места, отговарящи на вашето търсене. Ще ви посоча само някои от най-известните сватбени дестинации, за другото нека помогнат булките:
Правец, Рио Правец, Боровец, Арбанаси (на 230км е),Рибарица. Има в близост до Дупница един комплекс в с.Усойка, може да го видите но е малко по ниска класа. В Благоевград и около него също има варианти. В Родопите има много места, правят се уникални сватбени тържества. Банско, Разлог, Пирин Голф Клуб и целия регион. Изобщо 200км от София е супер голям периметър и обхваща много населени места smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #71 -: декември 17, 2014, 12:49:59 »

Здравейте!
........... дали бих могла да помоля тези от вас, чиято сватба е била в хотел Феста и в хотел Вега, да ми изпратят офертите, които са получили от съответните хотели, тъй като сме се спрели на тях и бихме искали да знаем какво включват, като естествено цените ще са ни ориентир, тъй като до 2016 г...........

Каквото и да ви изпратят в 2016г. ще бъде супер неактуално спрямо днешна дата smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #72 -: декември 17, 2014, 12:59:45 »

В последния пост ще дам едно мнение и за Резиденция  Тера . Едно прекрасно място, за хората които харесват този тип бални зали (леко кичозни, това е все пак бившо посолство, за тези които не знаят). Цената е много добра, защото в нея се включва всичко на принципа Ол Инклузив (храна, украса, безалкохолни и мисля, че нямаше овертайм), или както са казали хората, евтиното винаги излиза скъпо smile
Обслужването е много добро, преди време имаше известни негативи с храната, защото се обслужва от кетъринг, но хората работят и мисля че си взеха бележка. Нормалната вместимост е около 120 души, но сме снимали сватба за 170 и ги бяха сместили. Как и къде и аз не можах да разбера smile
Активен
charmy
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #73 -: декември 17, 2014, 17:01:23 »

Delysky мерси за отговорът,широк е кръгът,защото още нямаме реална ориентация,не искам да има други хора в хотела обаче.също така да са разумни цени.рио правец изглежда супер,но е и доста висока цена.за рибарица кой комплекс имаш предивд.аз толкова голям за 150 човека не можах да открия.ще съм благодарна ако назовеш някой добри комплекси на разумна цена конкретно.за банско и разлог не съм много сигурна,иска ми се по уединено място.краен вариант е морето,но за сега не сме се оглеждали натам,защото на гостите ще е малко неудобно дългото пътуване,и все пак ако има нещо супер готино там може да ме насочиш,за сега търсим зеленина природа и да може да се вдига шум и след 12 smile
Активен
charmy
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #74 -: декември 17, 2014, 17:03:31 »

а казаха ми за някакъв комплекс,до който имало крепост или замък и било много красиво
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines