Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 21:09:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!! 2 част  (Прочетена 185949 пъти)
 
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: април 08, 2008, 10:10:31 »

и яйчица blum


* P4080124.JPG (38.67 KB, 448x336 - видяно 257 пъти.)
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: април 10, 2008, 12:57:46 »

Роси може ли ако не е неудобно разбира се да ми дадеш рецептата за телешкото варено ама с повече пояснения кое и как се прави  че нали не съм голям спец  give_rose
Може,разбира се!Ето рецептата-мого е лесно-то само се готви Wink

Продукти:
Телешко месо
Картофи, нарязани на големи парчета
1 глава лук,
3-4 моркова, нарязани на едри шайби
1 пиперка, нарязана на ситно
целина
дафинов лист
магданоз
10 зърна черен пипер
сол на вкус

Приготвяне:
Месото се реже на едри парчета и се вари до омекване като периодично се изхвърля пяната.Когато бульонът се "изчисти" се добавят нарязаните на едро картофи,моркови,чушки,лук.Овкусява се със солта,черен пипер на топчета и 2-3 даф.листа,магданоз на дребно и листа от целина (може и суха).Като заври отново се намаля котлона и се вари до готовност.Може да се поднесе с малко масло.

Вчера правих ето тези кошнички от кайма,пълнени със зеленчуци и станаха супер!Много са подходящи и за гости Wink (пак от сп-е "Кулинарен журнал"-много го уважавам smile )

Ето как се приготвят:
Задушавам малко зелен лук и гъби на дребно и ги добавям към 500гр.кайма,овкусявам с малко черен пипер и чубрица,омесвам хубаво.С малко брашно оформям хубави топки,от които правя кошнички (като кладенчета,с по-"високи" стени tease ) и ги запичам във фурната.В полу-готово състояние ги пълня със задушен микс от зеленчуци (грах,моркови,царевица,броколи,карфиол,зел.боб и т.н.) и покривам всяка кошничка с парченце кашкавал-връщам във фурната до разтапяне на кашкавала.Сервирах с останалия микс и запържени гъби good

В момента правя чорба от агнешки дреболийки и коприва-много я уважаваме!Изобщо наблягам на копривата и спанака-онзи ден правих и баница с коприва-супер за следобедна закуска good
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: април 10, 2008, 13:49:10 »

Rossistela много хубаво изглеждат кошничките от кайма! good Със сигурност ще ги пробвам някой път, за гости е идеално!
А някой може ли да ми помогне с една рецепта за руло "Стефани".
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: април 10, 2008, 14:12:44 »

аз го правя по следния начин !!!!! омесвам каймата с малко черен пипер и сол и чубричка, понякога слагам и настърган кашкавал да не се събира много каймата и после нареждам вътре цели сварени яйца, кисели краставички и моркови, като ми хрумне слагам и др. зеленчуци и пека !!!! като е готово слагам малко кашкавал отгоре (не е задължително) и запичам малко. После правя сосче: запържвам  малко брашно в масло и слагам мляко, че става по-хубаво, подпреавям със сол и черен пипер и готово !!!!!! сервирам нарязано на кръгчето със пържени картофки и залято със сосчето !!!!! smile а една приятелк ами каза, че ползвала соса "бешамел" на Магито и пак ставало много вкусно
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: април 10, 2008, 14:16:00 »

Аз използвам готова кайма,която подправям със чубрица и черен пипер и вътре слагам-лук,яйца,кис.краставички и общо взето каквото ми хрумне+подправки и когато го оформя отгоре го мажа с разбити белтъци,за да е стегнато и към края прибавям кашкавала и накрая и малко нарязан магданоз на дребно. Сос не правя blush но трябва да пробвам и със сос Girl_hide
Активен
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: април 10, 2008, 14:37:13 »

Ето подобна рецепта за руло"Стефани":

600 г месо от плешката (без кости), 2-3 кисели краставички, 1-2 картофа, 200 г пушено месо (котлети или врат), 3-4 лъжици мазнина, 1 чаша бяло вино, черен пипер, сол.

 Разрежете месото и го начукайте, така че да се получи тънък лист, поръсете със сол и черен пипер. Сложете ситно нарязаните краставички и пушено месо и настърганите картофи. Увийте на руло и завържете с бял конец. Сложете в тавичка, залейте с мазнината и виното. Покрийте с фолио и изпечете в умерена фурна. В средата на кръгла чиния оформете пирамида от сварен ориз и около нея наредете нарязаното на филии руло.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: април 10, 2008, 16:51:16 »

Ето подобна рецепта за руло"Стефани":

600 г месо от плешката (без кости), 2-3 кисели краставички, 1-2 картофа, 200 г пушено месо (котлети или врат), 3-4 лъжици мазнина, 1 чаша бяло вино, черен пипер, сол.

 Разрежете месото и го начукайте, така че да се получи тънък лист, поръсете със сол и черен пипер. Сложете ситно нарязаните краставички и пушено месо и настърганите картофи. Увийте на руло и завържете с бял конец. Сложете в тавичка, залейте с мазнината и виното. Покрийте с фолио и изпечете в умерена фурна. В средата на кръгла чиния оформете пирамида от сварен ориз и около нея наредете нарязаното на филии руло.
аз това го знам като вити пържоли и ги правим на Нова година blush само,че ние слагаме-кис.краставица,морков,лук,яйце и мн малко сланина blush
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 10, 2008, 17:01:02 »

Аз го пробвах така
Свинска и телешка кайма омесвам с подправки и половин глава лук /като каймата за кюфтета я правя/разтилам на оризова хартия че не залепва и нареждам в средата сварени яйца-рязани наполовина,рязани парчета кисели краставички и моркови и пак подправки-сол чер пипер и завивам!и слагам да се пече!а преди това намазвам с яйде /може и кашкавал както е казала Ели/ *THUMBS*гарнитурка печени картофки че иначе с друго ми е тежко и смея да кажа че става добре blushмакар че съм с две леви ръце
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #218 -: април 15, 2008, 20:52:55 »

Тази вечер хапвахме запържени зеленчуци и тараторче. Ето ги и зеленчуците

 Offtopic Тъкмо се научих да качвам снимки, а много често си снимам творенията (когато изглеждат добре) girl_wink


* P4160927.JPG (74.2 KB, 608x456 - видяно 290 пъти.)
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: април 16, 2008, 09:59:05 »

Мацки, споделете как правите скумрия? На тиган, в тавичка? Дайте идейка? blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: април 16, 2008, 10:04:40 »

аз я равя различно и в тава на фурна и пържена и на скара.Ако искаш ще ти пусна рецептички.

Аз снощи правих Макарони на фурна ,крем карамел и за вечеря правиш банички с различни плънки.

fidanka много вкусно изглежда.това ми е едно от любимите бързи ястия.
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: април 16, 2008, 10:07:36 »

gucci, мила пусни ми моля те рецептички за на фурна и на скара, аз много не си падам по пърженето.
А като каза макарони на фурна..толкова отдавна не съм правила. Ще споделиш ли как ги правиш и тях  blush give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: април 16, 2008, 10:58:17 »

измиваш скумрията и махаш главата.разрязваш я на две.натъркваш я с лимон и сол поръсваш с подправки черен пипер червен пипер и шарена сол.нарязваш лук на шайби и домати.намазваш тавичкита с олио или зехтин.редиш шайбите домати и лук колкото да покрият дъното шахматно.отгоре слагаш овкусната риба с кожата надолу.слагаш и поръзваш с малко олио/зехтин и печеш до зачервяване.ако искаш може да добавиш отстрани на рибата орехи и стафиди.

а на скара я правиш по следния начин
махаш главата и я разрязваш на две.натъркваш с лимон сол и подправки.намазваш я хубаво с олио и печеш.Може и да я завиеш и във фолио и така да я печеш.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: април 16, 2008, 12:38:55 »

Момичета тази вечер ще идва братовчед ми с приятелката на гости и се чудя какво да спретна на бързо girl_impossible girl_impossible дайте малко идеи за нещо бързичко  give_rose help
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: април 16, 2008, 12:42:17 »

какви продукти имаш за да ти дадем идея и за колко човека и колко време на приготвяне имаш
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines