Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 02:36:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво трябва да знаем когато купуваме апартамент!  (Прочетена 173022 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 28, 2010, 12:59:06 »

  Offtopic Eли в линка няма фирмата от която ние купихме апартамент  sad А иначе го има комплекса,много интересно  crazy


Аз имам въпрос ... при регистрация на жилището в общината(вписването му) плаща ли се някаква такса  blush Понеже намерих какви документи са нужни
Цитат
При регистрация на недвижим имот:

   1. Декларация по чл. 14 от ЗМДТ
   2. Документ за собственост /копие/
   3. Удостоверение за наследници /при наследство/
   4. Акт за смърт/при починал ползвател/
   5. Разрешение за ползване /при ново строителство/
   6. Решение на ТЕЛК /при основно жилище/
   7. Пълномощно
но не и каква е таксата  sad
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 01, 2010, 08:35:11 »

не не се плаща такса,само се подава декларацията с приложенията,  добре е да носите квитанцията за платен данък за прехвърлянето на имота за всеки случай, я някои служби го искат, но не е задължително.
 също така един съвет- когато декларирате имота не пишете, че има много екстри- дограми, климатици и др, защото  и от това зависи какъв ще е данъка после.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: март 01, 2010, 09:42:20 »

Наде, може инвестира и строителната фирма да са различни и вие да сте купили от инвеститора, а строителя да си е отделна фирма. Поне аз така си го обянявам. Не знам колко е вярно това.

Много хора ми казват, че ще започнат да се вдигат лятото цените, според вас това така ли е? Чули ли сте нещо по въпроса?
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 28, 2010, 22:01:10 »

Момичета, аз пак имам питане. Някой чувал ли е за таз строителна компания: http://www.progressbg.eu/ Харесахме жилище в тяхната сграда в Люлин. Цените са приемливи, хората с които се срещнахме също вдъхват доверие, но все пак нямам странично мнение за тях. В нета няма много инфо за тях. В смисъл няма инфо от купили жилища в техни сгради. А и не са строили много. Основното ни притеснение е че стоежа даже акт 14 няма и представителя на строителя каза че до догодина по това време ще са готови. Малко ми е объркан поста, но вече ми се спи  blush С 2 думи, питането ми е чували ли сте за тази фирма и имате ли някакв отзиви за нея?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #124 -: януари 03, 2011, 10:43:35 »

Побутвам темата, тъй като се надявам скоро и ние да сме сред новодомците  blush Трябва да продадем едностайно жилище в един град, за да купим в София тристаен апартамент, като към евентуалната сума от продажбата ще добавим някои спестявания и за недостига ще теглим кредит. Мисля обаче да е потребителски  huhhuh.gif Не ми се слага главата в торбата с ипотечен май...Според вас 65 000 евро ще ни стигнат ли за апартамент в кварталите: Хаджи Димитър, Илинден, Зоните, Суха река? Строителство тухла, след 2000г...около 70 квадрата чиста жилищна площ?
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #125 -: януари 24, 2011, 18:21:07 »

Здравей Myriaid,
и ние с мойто мило ще купуваме жилище, 3-но с кредит и аз си мислих мах. 65хиляди, но днес ходих при познат човек, който се занимава с недвижими имоти и каза ,че поне минимум 70хил. трябва да приготвим  cray И че тези в интернет които са под тази сума са били проблемни....а и те са няколко... за тази сума освен панел,друго нама..А ипотечен кредит за панел трудно дават, мисла че на 50% от сумата... Е ние сме кам източния край на София не твоите квартали... но положението е едно и също. Единствено в Овча Купел са по-евтини, но там е кошмар, живяхме една година на квартира 2-а пъти ни обираха и колата ни разбиха, пълно е с цигани и пропаднали хора....Та ще го мислим и ние тази година..
Успех ви желая give_rose
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #126 -: януари 24, 2011, 19:57:28 »

Ужас  sad Желая успех и на вас! Аз все се чудя дали панел и ЕПК не са добър вариант...поне получаваш просторно жилище, а не кибритена кутийка  sad
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #127 -: януари 25, 2011, 10:24:49 »

Да добър вариант са определено, само слагаш една изолация отвън и всичко ОК, но отпускат кредит за тях на 50% от стойността на имота, което за нас е малко, трябват ни 80%. Тез дни ще ходя по банките да разпитвам и ще пиша подробно.

Моля, някои от вече закупилите жилище да сподели коя банка е ползвал за кредит и колко съм и вдигнали лихвите след това, моля ви за инфо,че вече почнах да се отчайвам като гледам какво е положението .... и каква дандания ще е  shok cray
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #128 -: януари 25, 2011, 10:25:45 »

извенете за правописа... от кирилизатора е...
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 25, 2011, 10:45:11 »

стискам ви палци момичета , дано успеете скоро да се сдобиете със собствен дом.
за банка ние лично сме много доволни (да не чува дявола) от Експресбанк. Мисля че в момента имат даже някакви промоции. За нашата къщичка не теглихме ипотечен кредит , а потребителски, изплащаме си го вече година и половина и няма промяна в условията, много са коректни, случи се два пъти да закъснеем с вноската и дори лихви нямаше.
Иначе чувам, че Булбанк са се раздвижили напоследък и по-лесно отпускат кредити, но пък имат славата че много често си променят условията.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #130 -: януари 25, 2011, 11:18:02 »

Момичета какво мислите за ДСК, някой да има опит с тях?

vilenceto каква сума сте теглили с потребителски кредит и на каква лихва. Т.е. лихвите не са ли по големи от ипотечен кредит?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 25, 2011, 11:48:05 »

fashion, ние сме с кредит от ДСК и до момента лихвата не е вдигана, до колкото си спомням, 8 и малко е. Фирмата на мъжа ми обаче е партньор на банката и има някакви преференции - не помня в лихвата ли, в таксите ли. Имаше и изискване да се ползва ДСК уют - да плащаме 2 комунални такси автоматично през тяхната система, което не е проблем, така или иначе повечето хора ги плащат през e-pay, с ДСК уют просто ги оставяш те да си изтеглят паричките автоматично.
 
Това също може да го проверите - дали фирмите, в които работите не са партньор с някоя банка, например тази, в чийто карти ви изплащат заплатите. Възможно е да има някакви преференции или поне да спестите някоя такса.
Иначе, мисля че лихвите на ипотечните със сигурност са по-високи от тези на потребителските  huhhuh.gif
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: януари 25, 2011, 11:49:41 »

Ние имаме теглен кредит от Сибанк и от Алфа банк.От Алфа банк имаме потребителски-много съм доволна.Бързо и качествено обслужване и само веднъж с малко ни вдигнаха лихвата.Препоръчвам ги с две ръце.При тях проблема е че нямат ипотечен кредит в лева а аз исках да го теглим в лева.
За Сибанк не ми се говори просто за тяхното "обслужване" по редица причини.

Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 25, 2011, 12:04:17 »

Момичета какво мислите за ДСК, някой да има опит с тях?

vilenceto каква сума сте теглили с потребителски кредит и на каква лихва. Т.е. лихвите не са ли по големи от ипотечен кредит?

Нашия потребителски кредит е на лихва 9% (даже мисля че за нови кредити все още е толкова),но ГПР-то става 12% . Иначе доколкото съм запозната лихвата като лихва при потребителските кредити е по-висока, но тъй като ипотечните в повечето случаи са за по-дълъг период от време реално се връщат повече пари в сравнение с потребителските.
Офф незнам дали го обясних рабираемо.
Моето лично мнение е, че ако можете да си го позволите е по-добре да се гърчите примерно 5 години докато сте млади с по-високи вноски, отколкото на 50 да се чудите от къде да намирате 400 лв за вноска.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #134 -: януари 25, 2011, 12:34:34 »

vilenceto Проверих в банките повече от 30хил лв. потребителски не отпускат, а на нас ни трябват 100хил. Така ,че този вариант отпада..  sad
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines