Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 21:38:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Декември и магията на Коледа!  (Прочетена 160247 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #555 -: декември 27, 2016, 09:40:27 »

кажи марка и модел да ги издирим smile
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #556 -: декември 27, 2016, 10:06:50 »

Честита Коледа !
Пожелавам ви много топлина и уют в семействата, доброта в сърцата и най-вече здраве за вас и семействата ви.

Ние трябваше да пътуваме , но на брат ми приятелката се разболя, после баща ми, сега и брат ми и така оставаме тук   sad

От питката на мен се падна парата, както никога да видим какви ще ги правим smile, копчето при ММ, а здравето за Явор  smile

На Коледа на обяд дойде свекъра и донесе за Ива и Мартин самолет и кола  diablo, трябваше бързо да дам подаръка , който беше за РД, защото детето се разрева, каза , че това не си го  е поръчала на Дядо Коледа и така.
Обяснението  беше" аз знам че тя носеше едно камионче преди". Е, да носеше когато беше на 2 .. nea
За сметка на това беше купил шоколадово яйце и за Явор  Oh my ... .

Но мина  и замина, сега се чудя на къде да ги водим , при толкова болни.

Свекс, дай някоя снимка и за тези , които ти нямат ФБ   blush

Честит Имен ден на всички празнуващи !
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #557 -: декември 27, 2016, 10:40:37 »

Ето я калпазанката: Whirpool HSCX 70311
« Последна редакция: декември 27, 2016, 10:58:22 от svekarva » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #558 -: декември 27, 2016, 11:06:37 »

Много са ти хубави момчетата. smile" Малкият " на ръст прилича на теб.И снахата е хубава де  blum

За сушилнята не може ли да се обадите и да искате да ви ги пуснат на поща или нещо друго.Те трябва да ви дадат упътване. Техномаркет май доста често правят този номер.

Книжките са уникални.Ние като правихме ремонта намерихме от ММ много детски и със страхотни илюстрации сега им чета някой, но са още малки.

П.С. Тимур и неговата команда беше една от любимите ми книги.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #559 -: декември 27, 2016, 11:09:53 »

аууу нема такова чудо... само на чешки го изнамерих...  но мисля че се схваща смисъла smile

https://www.manualscat.com/en/whirlpool-hscx-70311-manual
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #560 -: декември 27, 2016, 11:12:41 »

Марта, писахме и доста ровихме из нета. Пратиха ни само инструкции за монтаж и поддръжка, няма за програмите нищо. В брошурата е на чешки, румънски, унгарски и полски.  pardon
Булче, по принцип се схваща, но ако си имал и ползвал сушилня. Американските /или поне тези, които имат децата/ са с две програми и много лесни за употреба.
Те са длъжни да го пратят, не искам да направя нещо, което после няма да ми дава право да ползвам гаранция. Другата гадост е, че пише гаранция 5 години, а е само 2.
« Последна редакция: декември 27, 2016, 11:17:16 от svekarva » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #561 -: декември 27, 2016, 11:20:00 »

Какьв е проблемьт сьс сушилнята?  blush
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #562 -: декември 27, 2016, 11:26:12 »


Булче, по принцип се схваща, но ако си имал и ползвал сушилня. Американските /или поне тези, които имат децата/ са с две програми и много лесни за употреба.
Те са длъжни да го пратят, не искам да направя нещо, което после няма да ми дава право да ползвам гаранция. Другата гадост е, че пише гаранция 5 години, а е само 2.

Значи гледаш Tabulka Programu, Там където пише екстра значи ще излизат сухи, гардеробче е леко влажни. Аз за напълно сухи ползвам памук, тук памук ти е BAVLNA . Иначе на сайта на Whirpool пише да се регистрира за да важи гаранцията smile


http://www.whirlpool.eu/register

Цитат
Какьв е проблемьт сьс сушилнята?  blush

няма инструкции за ползване smile

« Последна редакция: декември 27, 2016, 11:38:10 от bulche91 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #563 -: декември 27, 2016, 11:36:53 »

Кофти работа.

На картинката от линка дето си пуснала, разпознавам памука (онова цветенце - второто отляво, отгоре надолу; пьрвото предполагам, че е по-сухо), ризи и панталони - не ги мачка, синтетика е тази колба химичната, за перцето не се сещам...

После другата колонка - вьлна, XXL - явно за дрехите на НИ2  pardon и тоя вентилатор при мен е на края на програмата, когато само леко ги вьрти, за да ги раздели една от друга.

Това са моите идеи, давайте да сравняваме. Готина енигма  Bravo
(макар че явно на Свекьрва не й е весело)

ПП. Сльнцето с часовника, пише, че е да настроиш колко време да се суши. 9. го разбирам като ниво на желаната влажност.

« Последна редакция: декември 27, 2016, 11:40:14 от inaxastra » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #564 -: декември 27, 2016, 11:38:18 »



На картинката от линка дето си пуснала, разпознавам памука (онова цветенце - второто отляво, отгоре надолу; пьрвото предполагам, че е по-сухо), ризи и панталони - не ги мачка, синтетика е тази колба химичната, за перцето не се сещам...



Перцето трябва да са деликатни дрехи, как точно се казваше избяга ми думата.

Пробвай с google translate. Все ще се разбере нещо.
« Последна редакция: декември 27, 2016, 11:43:21 от marta_kalpazanka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #565 -: декември 27, 2016, 11:47:13 »

Аз не ги пускам на екстра сухи. Предпочитам на "за шкаф+". Нашата е на немски, та може дя не е супер точен превод, но идеята е ясна. Трябва да имаш два индикатора - ако е препълнен резервоара за вода и ако е препълнен филтъра. Ако се препълни резервоарът, моята спира автоматично, за да не прелее. Чиста я след всяко ползване и от двете неща, като филтърът при мен се вади като пчелна пита. Другото е, че сушилните са с компютър и преценят степента на влажност. Т.е. на дисплея времето няма да е супер точно, както на пералнята.
Нашата има програма за изкуствени материи, вълна (не я ползвам) и още няколко типа - влажни, за гладене, деликатни. Виждам, че имаш отложен старт. Имаш аларма, т.е. като е готова трябва да пищи. Нашата, ако е готова и не я спря, продължава да завърта на няколко секунди, за да не се смачкат дрехите.Трябва да имаш и лампа вътре.
Хич не се занимавай с нея от Техномаркет. Пиши мейл на Уърпул в България или официалния им сайт. Искай им на нормален език. Нашата е включена само в тока, че нямаше извод за обратна вода в пералното в този апартамент. Не съжалявам - лесно я чистя.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #566 -: декември 27, 2016, 11:53:28 »

Водата не е ли свьрзана директно в канала?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #567 -: декември 27, 2016, 11:58:57 »

Не е, има обратна помпа и я качва в една чекмедже. Изобщо, гледали са само да е скъпа и последен писък на технологиите, нищо друго. Сега не смеят и те да я пуснат без инструкции, макар да съм приготвила спално бельо и кърпи, дето мога да ги прежаля.  pleasantry
Този път искам колие с диамант  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #568 -: декември 27, 2016, 12:08:08 »

Ина, нашата има вариант да е вързана към канала, както пералнята, но има възможност и да събира вода в чекмедже. То е като това за прах и омекотител, но по цялата дълбочина на уреда.
Това с времето, за което я настройва да суши, е ако бързаш примерно. Аз не го ползвам, защото така не се суши според нивото на влажност. Свекърва, имай предвид, че чаршафи може да не са перфектно сухи, защото се позамотават. Колан на дънки също може да остане влажен, както и термочорапи.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #569 -: декември 27, 2016, 12:17:50 »

Аз вече дрехи почти не суша  sad Но за чаршафи и кьрпи е супер удобно, като се има предвид, че сме в 50кв и нямаме тераса, а просторьт ни е над ваната.

Моята е пералня/сушилня 2в1 и няма много опции, затова времето за сушене, което го определям аз ми е много удобно - знам си, че на чарашафите им трябва 1час, на кьрпите 90мин...

Сега се сетих, че сьм виждала такива, дето водата се сьбира в чекмедже, да  good
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines