Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 19, 2024, 23:45:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 2 част  (Прочетена 168996 пъти)
 
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: април 22, 2008, 09:53:52 »

Мая и аз я намерих тази таблица, но мисля,че обикновените седмици не съвпадат с гестационните седмици,тъй като те се изчисляват от първия ден на последната менструация, а не от момента на зачеване.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 22, 2008, 10:01:56 »

Майче точно това имах предвид  yahoo
Благодаря ти  give_rose
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #242 -: април 22, 2008, 10:09:05 »

Айде аз с малко повечко опит  tease , да кажа че никой не гледа реалната седмица /т.е седмицата на зачеване/ pardon. Първо това е много относително - някой като мен си знаят кога е станало, но има мами които не могат да кажат кога точно е станала "белята"  pleasantry. Второ на всяка й е различен цикъла и по различно време има овулация.
Лекарите се интересуват от ДАТА НА ПОСЛЕДНА МЕНСТРУАЦИЯ!!! Това е така защото бременността е дълга 40г.с /рядко 42г.с/, а реалното развитие на плода е 38г.с girl_wink
В случая мисля, че е удачно всяка да си гледа г.с според цикъл, понеже и размерите от видеозоните на бебчетата определят и седмиците от последна менструация /тука малко странно го обясних crazy/. Т.е това си е чисто софтуерно изчисление на база някакви статистически таблици, които пак подчертавам вземат база ДАТА НА ПОСЛЕДНА МЕНСТРУАЦИЯ

Това е мой съвет, а всяка мама си знае коя седмица да си брои good

Danitkaaa - мола мола  Girl_hide
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 22, 2008, 11:31:19 »

Права е Майчето!  good
Когато някой каже в коя седмица е, винаги се има предвид гестационната седмица, т.е. седмицата според датата на последната менструация! Докторите това ги интересува!  *THUMBS*Другите седмици никой не ги гледа и изчислява!  pardon А месеците честно казано аз си гледам по термина - когато мина датата, минавам в следващия месец и така!  pardon Но общо взето както са написани месеците по таблицата, която Мая е дала, са верни!  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 22, 2008, 11:43:58 »

И аз съм го чувала това за датата!Ако термина ти е на 15 число/както е моя в случая/всеки 15 ден от месеца влизаш в нов месец!Но пък аз гледам линийката и според нея съм в 5ти месец от 2 седмици почти!!!А и аз съм с по-дълъг цикъл  *crazy*И последния път ехографа ми беше изместил термина за 13 септември но всъщност доки гледа от последната Менструация!Нищо че бебето е станало по-късно от 14 ден при всички положения с този цикъл 30 и нагоре дни! *THUMBS*Мама все ме пита кой месец съм пък аз така си свикнах с тези седмици Wink
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: април 22, 2008, 13:34:55 »

“Изкуствено оплождане през обедната почивка”


Американската компания BioXcell лансира специалната капсула Invocell, чийто дизайн е такъв, че целият процес на изкуствено оплождане се извършва без сложно лабораторно оборудване, по-евтино и по-бързо.
Американската агенция за храните и лекарствата (FDA) разреши употребата на тази капсула, а компанията BioXcell планира през тази година да завоюва и европейския пазар, съобщи БГНЕС.
“Благодарение на нашата капсула не са ви нужни комплексните центрове за изкуствено оплождане, лаборатории и многото оборудване. Цялата процедура може да се извърши просто в лекарския кабинет”, заяви за британския “Таймс” д-р Клод Рану от BioXcell. Очаква се Великобритания още тази година да одобри капсулите Invocell, които британските медии картинно описаха като “изкуствено оплождане през обедната почивка”.
Както е известно, при стандартното изкуствено оплождане извадените яйцеклетки се оплождат със сперма извън тялото на жената. Появилите се ембриони след това се развиват 3-5 дни в лабораторна култура, а след това се поставят в матката.
При изкуството оплождане “по време на обедната почивка” яйцеклетките се изваждат и след това се смесват с подготвената сперма в капсулата. Капсулата Invocell, която е около 5 см, се поставя във вагината на жената. Три дни по-късно тя се изважда, а появилите се ембриони се преглеждат и един или два са поставят в матката.
Новата техника дава възможност изкуственото оплождане да се извърши в тялото на жената. Вече са проведени около 800 клинични опита и заключението, е, че успешни са 19.7% от опитите за изкуствено оплождане по новия метод.
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 23, 2008, 10:03:22 »

Имам едно питане и се чудя къде точно трябва да го публикувам ..ако не му е тук мястото то модераторите ще го махнат 

момичета ,искам да попитам какво точно представлява тази тапа ,която пада?Защото аз от вчера имам някакво такова зацапване нещо като бяло течение ама кафяво, а съм чела ,че трябва да е някаква слуз с по наситен свят така ли ?Моля и вече родилите мами на който им е падала тапата да споделят?Но пък ми е интересно че нямам никакви болки ,можели да пада тапата без болки ? Благодаря ви предварително 

На мене тапата ми падна вечерта преди раждането, беше тъмно кафява, гъста, като кръв и слуз.
Както си описала, ми се струва че ти е паднала, а това означава ще си на самия край!  good
Съвсем скоро ще се срещнеш с твоя мъник!  yahoo Успех и безпроблемно раждане!
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 23, 2008, 11:06:24 »

Момичета бях писала доста отдавана за един метод за "изчисляване" в кой ден ще се роди вашето мъниче! Досега незнаех дали е "Точен", но вече мога да твърдя,че В МОЯ случай се оказа на 100 % good Та ето го и него:

запомняте деня в който за първи път усетите бебето да рита! Към този ден прибавяте 4 месеца и 15 дни и ето я вашата дата good

Пример  за моя случай:

Усетих първото ритниче на 19.11.2007 + 4 месеца и 15 дни = 04.04.2008
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 23, 2008, 11:21:24 »

Еми Сисе аз така усетих го на 4ти април бебето...
Зачи 04.04.2008+4месеца и 15 дни ми се получава 19.08.08!!!Не е ли много рано при положение че термина ми е 15.09 crazy
аз съм чувала че просто на дадата на която го усетиш за първи път на тази дата ще родиш!!! give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: април 23, 2008, 12:03:24 »

Според мен това са пълни суеверия и не може да се разчита на тях!  nea
В случая на Сиска се е получило вярно, но все пак някои момичета усещат бебчо 15-16 седмица (както и аз и ми се пада да родя началото на 8 месец), а други чак към 20 и по-нататък! Така че, не мисля, че може да се изчислява по този начин.  pardon
« Последна редакция: април 23, 2008, 12:05:32 от maria_lakova » Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #250 -: април 23, 2008, 14:25:18 »

Може и да вярно +- 15 дни. Моят термин трябваше да е на 09.08, аз го усетих на 09.04 - на рожденния ден на таткото!
Но по бабини дивитини съм чувала, че когато ритне бебето за първи път тоеае средата на бременността. Но аз мисля, че играят роля много фактори, които могат да забавят или да ускорят раждането. Както много неща, най-вече страса ни оказват влияние върху цикъла. Аз мисля, че всички изчисление са направени на база лунен цикъл - 28 дни, но не на всеки цикъла е такъв, затоваи терминане винаги е точен. Моя цикъл е над 30 , понякога на 35, предполагам има и такива дами, на които пък е по на-често на 24 -25 дни.


Момичета бях писала доста отдавана за един метод за "изчисляване" в кой ден ще се роди вашето мъниче! Досега незнаех дали е "Точен", но вече мога да твърдя,че В МОЯ случай се оказа на 100 % good Та ето го и него:

запомняте деня в който за първи път усетите бебето да рита! Към този ден прибавяте 4 месеца и 15 дни и ето я вашата дата good

Пример  за моя случай:

Усетих първото ритниче на 19.11.2007 + 4 месеца и 15 дни = 04.04.2008
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: април 24, 2008, 16:57:08 »

Ами освен при мен се е оказал точен този метод и при стринка ми good 3 деца е родила и при трите по този начин е сметнала деня на раждането (с точност)! Незнам как да си го обясня това pardon

Просто реших да споделя с вас,че при мен се получи.....и ако някой реши да пробва да го сметне така good
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: април 24, 2008, 18:07:50 »

Kleo, метода на изчисление на Сиска се има в предвид кога бебчо те е ритнал, а не кога си го усетила - има разлика между двете неща!
Ти си писала че си го усетила, а не че те е ритнало!?! Така че може б трябва да изчакаш датата на ритане!
Извинявай ако написаното е прозвучало грубо, но просто видях неточността, а също така че си се притеснила че датата е горе долу месец преди термина ти! give_rose
Още веднъж извинявай ако с поста ми те обиждам! good give_rose
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: май 07, 2008, 15:51:17 »

Днес милото,чел в един вестник тук,че бебчетата родени по естесвен път в 24 г.с. могат да отцелеят.Даже има 4 дечица показани.Целта на статията е да свалят границата за аборта на 20 седмици (досега е била 24 г.с.) ,тъй като бебета след 22-23 г.с. имат реален шанс да живеят нормално.
Ще потърся статията и ако мога ще я кача тук.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #254 -: май 08, 2008, 12:20:11 »

Искам да попитам каква литература за бременни четете? Има толкова много,как да отсеем подходящата!?


Понеже не видях да има отделна тема,питам тук,ако прецените може да се направи отделна.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines