Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 11:15:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как протече раждането?  (Прочетена 208865 пъти)
 
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: март 20, 2009, 17:36:18 »

На моето раждане също присъстваха 4-5 стажантки и изобщо не са ме притеснявали!Напротив,много ми помагаха...идваха в стаята където лежах,слушаха тоновете,помагаха ми да стана,да си измия лицето,да повървя,носеха ми легенче /тъй като доста повръщах/ после в предродилна една от тях си прежали ръката да я стискам докато бях на система /за 15мин./ после същите тези момичета ми помогнаха да ида до родилна зала,да се кача на магарето.По време на самото раждане бяха наредени всичките зад акушерката и лекаря и наблюдаваха много внимателно!Мисля,че аз им бях идеалния пациент за обучение...видяха как се ражда бебе 4150гр. за 10мин.,как се прави епизотомия,как се шие после  smile Докато раждах една от тях ми държеше ръката и ми изтискваше тампон с вода в устата,защото бях не пресъхнала,ами незнам какво от това повръщане.
С две думи много се радвам,че тези момичета бяха около мен преди да родя и по време на раждането!Освен,че ми помагаха физически ми действаха и супер успокоително smile
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: март 20, 2009, 17:50:24 »

Ами да бе, аз просто питах дали са искали съгласието на жената, не че има нещо лошо. Сега като се замисля, и при мен в операционната имаше 2-3 девойчета, които освен че бяха ужасно млади, да не кажа малки, и нищичко не правеха, само си стояха отстрани. Обаче пък при мен става въпрос за 23ч вечерта, тъй че едва ли са били стажантки или студентки... нали. Ама всеки тръгва отнякъде. И аз докато учех съм ходела в кабинетите на клиничните психолози в психото, не съм стояла на сесии, щото не може нали, ама съм се мотала там по приемните.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: март 20, 2009, 18:08:12 »

Според мен е направо недопустимо да не попитат дали може да присъстват crazy Няма нищо лошо да присъстват и разбира се биха могли дори да помогнат по някакъв начин, но само и единствено ако родилката се е съгласила преди това. Все пак на някои може да не им е приятно.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: март 20, 2009, 18:35:02 »

Според мен е направо недопустимо да не попитат дали може да присъстват crazy Няма нищо лошо да присъстват и разбира се биха могли дори да помогнат по някакъв начин, но само и единствено ако родилката се е съгласила преди това. Все пак на някои може да не им е приятно.
Да и аз съм на това мнение. Със сигурност докъто раждаш не те интересува въобще кой е в залата, но все пак ми се струва неетично да се изсипят една тълпа от хора да те гледат все едно е зоологическа градина. Подозирам че малко майки биха се съгласили на това, ако ги питаха..... sad
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: март 20, 2009, 18:49:11 »

Аз пък не мисля, че на фона всичките болки ще ти направи впечатление дали има още някой при теб.. Аз буквално никой не виждах около мен.. само сестрата, която ми държеше ръката и ми казваше как да напъвам.
А и все пак от някъде трябва да се научат стажантите.. нали един ден и те ще израждат бебета  pardon
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: март 25, 2009, 16:41:09 »

ето че мога да се включа вече и тук  blum
Моето раждане, поне според вижданията ми, протече изключително добре  good Аз очаквах нещо страшно... за възстановяването след секцио съм чувала доста неща, но при мен всичко мина ОК. Предният ден преди секциото ми изписаха слабителна свещичка, с която избегнахме момента с клизмата. Относно катетъра - поне мен не ме боля поставянето му (сложиха ми го преди упойката). Беше ми дискомфортно след като го махнаха на следващия ден, но този дискомфорт продължи много малко. Упойката ми беше спинална и съвсем леко усетих поставянето й. Всъщност от цялото раждане най- болезнено и неприятно беше първото раздвижване(същия ден вечерта). Но пък като знаех, че като се раздвижа по-бързо, ще ми доведат малчо да си стои при мен  heart .... и ... въобще забравих за болката  girl_wink
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: март 25, 2009, 19:41:09 »

Аз да питам спиналната упойка пълна ли значи? blushи нещо друго към раждалите мами секцио,вие ли си избирате упойката или на място в болницата ви казват преди самата операция?Че мен много ме е страх от тая упойка в гръбнака,която се бие :angry:и от пълната ме е страх,абе... blush blush blush
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: март 25, 2009, 19:44:41 »

Спиналната и епидуралната са регионални упойки, демек местни. Не съм много запозната, но мисля разликата между тях е в дълбочината на поставянето. Аз бях със спинална, нямах време да се уплаша, първо обезболяват с лидокаин мястото на гръбнака и после когато то вече е по-безчувствено правят пункцията с голямата игла. Така поне ми обесняваше анестезиоложката, която ми я поставяше. Тя ми казваше едно след друго всяко нещо, което ми правеше. Не боли, но е ужасно неприятно.
А за избора на упойка при планово секцио - ми що да не може да се избере?
Ако ще раждаш в Бургаската, ще ти подшушна името на док, която ми сложи на мен упойката, много блага женица.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: март 25, 2009, 20:03:33 »

до колкото съм запозната спинална и епидурална са в гръбнака и са почти едни исъщи, и моята беше такава и самия екип си решава каква да е упойката - поне при нас!!! важното е след такава упойка поне три дни след това да се изпие минимум по 1.5 л. вода и да се лежи 24 ч. за да не се получи хронично главоболие - така ме инструктираха мен и си ме вдигнаха след 24-я час !!! аз се чуствах много добре по време на операцията в началото ми се гадеше, но ми сложиха и деган в банката и после бях добре през цялото време към 45 мин, малко боли като я слагат, но по-скоро е неприятно тъй като трябва да се свиеш на кълбо  good good good всичко преминава!! аз мислех, че ще усещам като почнат да ме кълцат , тъй като съм чувала какви ли не истории, но усещах само как се мърдам цялата на операционната маса, докато извадят беба !!!Анестезиолога е много важен, той постоянно говореше с мен, обясняваше ми какво става, питаше ме постоянно как се чуствам и т.н.

Относно клизмата и катетъра, на фона на болките било то при секцио или нормално са си нищо !!!!!
« Последна редакция: март 25, 2009, 20:05:14 от Ели . » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: март 25, 2009, 21:37:35 »

На мен ми казаха се със спиналната упойка се ражда секцио а със епидуралната нормално. Аз раждах с епидурална. Поставиха ми я като бях седнала на леглото и направила т.нар. котешки гръб и леко приведена напред. Изобщо нищо не усетих. Предполагам че фона на другите болки тази просто се е губила. Даже ми сложиха на два пъти през 2-3 минути, защото както бях с малко разкритие и след 5 минути почнаха напъните. По-късно разбрах че епидуралната упойка изглажда маточната шийка. Не съм пила вода, но акушерките бяха толкова заспали. На мен ми се обездвижиха краката чак като ме качиха в стаята и една ме наруга че не мога да сляза сама от носилката, а пък друга 3-4 часа по -късно, защо не съм отишла до тоалетната. Та аз откъде да зная какво правя ?? beating
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: март 25, 2009, 22:04:29 »

На мен ми казаха се със спиналната упойка се ражда секцио а със епидуралната нормално.
По принцип това се практикува най-често, но може и обратно. Основната разлика май е, че спиналната се поставя еднократно, а при епидуралната се поставя катетър и може да се влива още, което е удобно за едно нормално раждане, което не се знае колко ще продължи. При епдуралната май можеш и да се движиш повече. Това съм чела горе-долу.
Иначе мен ме заболя съвсем малко като ми слагаха обезболяващата инжекция, а при самата спинална почти нищо не усетих, само се чудех как да се свия повече, понеже не стана от първия път, а хич не исках пълна упойка.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: март 25, 2009, 22:09:11 »

Добре де спиналната упойка не е ли пълната упойка  *crazy*немога да схвана аз
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: март 25, 2009, 22:17:10 »

Не, спиналната (както и епидуралната) упойка се поставя в гръбнака и те обездвижва от кръста надолу. Там нищо не усещаш, но си в съзнание и можеш да видиш бебето когато се роди. При пълната упойка заспиваш и се събуждаш с бебе.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: март 25, 2009, 23:19:02 »

Ето какво намерих като обяснение за разликата между спинална и епидурална упойка.

"При епидуралната упойка се прави убождане в междупрешленното пространство, без да се преминава през обвивката на гръбначния мозък. След вкарването иглата се изважда и на нейно място се поставя катетър, през който се влива необходимата доза аналгетик. Обезболяването настъпва 15-20 минути след инжектирането на лекарството. Поставянето на катетър дава възможност обезболяването да трае през цялото раждане, като допълнително се вливат нови дози от медикамента. Едно от големите преимущества на епидуралната упойка е, че изчезва само чувството за болка, но контракциите и напъните се усещат. Има възможност заедно с твоя анестезиолог да решите каква да бъде дозата и силата на упойката.
При спиналната упойка се прави еднократна пункция в междупрешленното пространство, като се преминава през обвивката на гръбначния мозък. Не се поставя катетър и въвеждането на аналгетик е еднократно. Започва да действа много по-бързо от епидуралната – след петата минута от инжектирането, но трае само около 1-2 часа. Най-големият недостатък е, че тази анестезия отнема всякаква чувствителност на тъканите под мястото на поставянето. Именно затова родилката не може да напъва и често се стига до допълнителни интервенции с форцепс или вакуум. Заради бързото си действие спиналната упойка се използва най-вече при спешна операция с цезарово сечение."


източник

На мен анестезиоложката ми обясни точно това като я попитах за разликата, но не мога да го преразкажа. аз бях планово секцио и няколко дни по-рано обсъждахме с нея с каква упойка да съм. Каза, че сигурно ще е спинална, нов крайна сметка незнам защо беше решила да съм с пълна, аз й казах тя да прецени и че нямам претенции.  pardon Пълната упойка ти я вкарват със спринцовка в системата и поне не те бодат допълнително. Докато видя, че слагат нещо и за 2-3 секунди се унесох.  Sleep Girl_hide
Много е правилно това, което Ели е казала за пиенето на вода и главоболието. Мен всички ме питаха с каква упойка съм била и дали пия много вода, но това не се отнасяло за пълните упойки. Въпреки това е по-добре да се пие повечко вода, за да се изчисти организма. good
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: март 26, 2009, 10:30:24 »

 При мен секциото беше много гадно като цяло, едва издържах angry Спиналната упойка не ме заболя, клизма нямаше време да ми направят. Но през цялото време ме боля целия корем, получих позиви за повръщане, докато бях с отворен корем, доктора за миг се отдурпна, че захвърча кръв. Сложиха ми нещо в системата и позивите престанаха, но си беше един малък ад! След това шиенето ми се стори безкрайно, умирах от студ, не спрях да усещам тъпи и гадни болки, изтрупнаха ми вързаните ръце, добре че ми дадоха да си цункам бебо heart, иначе нямаше как да я издържа тази операция, само питах - кога ще свърши, не издържам!
 След като ме оставиха в реанимация, всичко приключи! Упойката ме пусна, не ме болеше вече. Изправиха ме преди 12 час, но вода не съм пила много, защото ми беше трудно ставането. Много бързо се възстанових, сигурно, защото бързо ме изправиха, още същия ден отидох в неонатологията да си видя бебо heart и със съпруга си се видях, макар и съвсем случайно, той точно ми беше донесъл вода - при мен нали беше спешно и имах само едно шише.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines