Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 19:11:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как протече раждането?  (Прочетена 208894 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 10, 2009, 13:38:17 »

Ако си секцио е задължително, разбира се.Като си с упойка, било то пълна или регионална, не усещаш нищо а и след това минимум 12 часа не можеш да ставаш.Как си представяш ,че ще стане номера с пишкането??? А катетъра не боли изобщо като се постав, защо е такова мнението във форума незнам.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: март 10, 2009, 13:40:05 »

Не аз имах впредвид при нормално раждане. Преди съм изкарвала песъчинки и ми е било адски болезнено, та си представям поставянето на катетър в пъти по-болезнено.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: март 10, 2009, 13:41:48 »

Ми за нормално незнам, ама мисля, че не. Не виждам причина ,ама знам ли.Не съм компетентна тук.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: март 10, 2009, 13:42:58 »

Ми и според мен ако е нормално невиждам защо да го слагат
Захира ти чувала ли си го това затова да питаш?
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: март 10, 2009, 13:44:45 »

Аз зная че при нормално раждане няма такова нещо като катетър pardon няма абсолютно никакъв смисъл nea
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: март 10, 2009, 13:45:04 »

Ако си секцио е задължително, разбира се.Като си с упойка, било то пълна или регионална, не усещаш нищо а и след това минимум 12 часа не можеш да ставаш.Как си представяш ,че ще стане номера с пишкането???
Не си права. Аз нямах катетър. Отидох до тоалетната точно преди да започне операцията, а и преди това нищо не бях яла и пила и не беше никакъв проблем. Когато ми се доходи до тоалетната казаха, че могат да ми донесат подлога, но аз станах на петия час след операцията и сама си отидох до тоалетната pardon

Така че катетърът не е задължителен нито при нормалното раждане, нито при секциото. Но в много болници си следват някаква рутина и слагат просто защото на тях така им е по-удобно.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: март 10, 2009, 13:46:13 »

Много странно crazy
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: март 10, 2009, 13:50:38 »

Много странно crazy
Не, не е странно, а нормално отношение, при което се съобразяват с мен и моето удобство, а не тяхното. Както и не ми направиха клизма. Знам, че не е нещо страшно, но все пак е някакъв дискомфорт, който аз не бих искала да си причинявам точно в този важен момент.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: март 10, 2009, 16:19:32 »

И на мен ми е странно, че не са ти слагали катетър, защото на мен ми следяха колко урина съм отделила за определен период и дали е гъста и разни такива неща. Но може другаде да не действат така.  pardon Ти в коя болница си раждала?
Аз не съм чувала за нормално раждане да слагат катетър, а и логично погледнато нали от там трябва да излезне бебе, как ще ти пъхат катетър.  crazy И както Ина е казал, не е чак толкова болезнено - на мен ми беше гадно, но за кратко.  pardon
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: март 10, 2009, 16:29:17 »

maria_lakova , раждах в Майчин дом Варна.
А бебето не излиза от там където се слага катетъра.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: март 10, 2009, 17:23:27 »

maria_lakova , раждах в Майчин дом Варна.
А бебето не излиза от там където се слага катетъра.
Малко или по-точно много неясно се изразих с това къде ти слагат катетъра.  blush blum Имах предвид друго - все пак катетъра според мен само ще пречи при нормално раждане и няма нужда от него.  pardon
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: март 10, 2009, 17:30:59 »

Естествено,че при нормално раждане не слагат катетър,защо ти е?След като родиш 2 часа не ти дават да ставаш,за толкова все ще издържиш ако ти се приходи..после си ставаш и си вършиш работата!
Цитат
А катетъра не боли изобщо като се постав, защо е такова мнението във форума незнам.
Защо се чудиш?Така както се носят легенди за болезнената клизма и колко неприятно и срамно нещо била тя така и се говори за поставянето на катетъра pardon
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: март 10, 2009, 17:59:58 »

Според моите наблюдения от дълго четене из форумите в крайна сметка почти никой не е имал проблеми с клизмата (от към болка), но с катетъра не е точно така. Някои не ги е боляло и не са усетили наистина, но други казват, че ги е боляло. Също съм чела, че зависи от размера и дали са избрали правилния. А една от нашите отчетни получи инфекция заради катетъра. Така че тук работата е спорна според мен.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 10, 2009, 20:07:01 »

Момичета според мен много зависи как ще ти го сложат кадърно или некъдърно на мен са ми слагали и беше едно от най болезнените неща от операцията
Предполагам че е била мнго некъдърна или груба
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: март 10, 2009, 21:28:34 »

Аз за катетъра нищо не мога да кажа,само да гадая huhhuh.gif
но виж за клизмата знам от първа ръка както се казва smile не боли!
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines