Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 06:56:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как протече раждането?  (Прочетена 208859 пъти)
 
ekaterina_II
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3


нашето слънчице е вече на 2 годинки


« Отговор #225 -: февруари 27, 2009, 15:01:02 »

абсолютно вярно,болката при контракциите,особено последните след 7-8 см разкритие са долу в областта на яйчници и си боли,но болката трае секунди и имаш време да си поемеш въздух дето се вика между контракциите.А що се отнася до раждането самото раждане не боли,епизиотомията също,всичко е претръпнало така че кураж и с песен да родиш
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 01, 2009, 01:39:29 »

Ами ако не се появят?
oхооо ще се появят и още как, не се притеснявай няма как да не разбереш че имаш контракции, който както и да ми ги беше описвал въобще не си ги и представях така... сама най- добре ще разбереш
 Good luck успех, леко и безпроблемнно раждане ти желая, скоро да гушкаш живо и здраво бебче

...но болката трае секунди ...
...А що се отнася до раждането самото раждане не боли..

ekaterina_II не съм съгласна много с теб, но нека да не плашим бъдещите мами, както много хора са казали, боли но болката се забравя в момента който видиш бебчо

Активен
ekaterina_II
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3


нашето слънчице е вече на 2 годинки


« Отговор #227 -: март 01, 2009, 23:11:04 »

Ками,аз пиша как е било при мен и някои мои приятелки,но разбира се при всички е протичало по различен начин,при някои повече боли при други не,просто може би не трябваше да се изразявам категорично,а само от своя гледна точка
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 05, 2009, 09:17:04 »

Няма да навлизам в излишни обяснения защо родих с планово секцио, не го исках, имах огромно желание да родя нормално, но вземайки предвид всички обстоятелства се съгласих на секциото.
Ще карам накратко. Раждах в Майчин дом Варна. В деня преди секционо мериха тоновете на бебето и ми правиха тест за упойки, а на мен още от тогава почна да ми прилошава като знаех какво ме чака. Изписаха ми дуфалак, за да не ми правят клизма и си го изпих като се прибрах. На следващия ден рано сутринта към 7 отидохме в болницата, бях първото секцио за деня. Сложиха ми абокат, от който отново ми прилоша (аз просто се ужасявам от всякакви интервенции, да не си помисли някой, че е нещо страшно). Пуснаха ми банките и ме оставиха в стаята с приятеля ми, а аз направо си умирах от ужас и се чудех как да се успокоя.
По някое време дойдоха да ме отведат в операционната и всичко толкова бързо стана, че не можахме нищо да си кажем с бъдещия татко. Първият опит да ми сложат спиналната упойка не беше успешен, но за щастие втория път успях да се сгъна повече и се получи. Хич не исках пълна упойка. Хвана ме веднага, лекарката ми дойде и операцията започна. Аз си треперех малко, май пропуснах да кажа. По едно време започнах да усещам някакъв натиск и след малко извадиха бебето. Видях го секунди и го отнесоха. Успях само да си помисля, че е много мъничко. След малко ми казаха, че е 51 см. и тежи 3500 гр., та се успокоих, че не е толкова малка smile
От там нататък стана скучно, трябваше да чакам да свършат. Малко ми прилоша и дори повърнах малко слюнка, но после ми сложиха нещо и се оправих. Към края вече треперех много, не можех да се спра и не можех да стоя на едно място. Беше ми ужасно неудобно и само се въртях наляво-надясно. Усещането когато видях как ми вдигат краката беше странно и не особено приятно. За щастие след това всичко свърши и ме заведоха в стаята ми. Видях гордия татко, който беше държал вече дребосъчето ни и това беше всичко, от което имах нужда.
Около два часа след раждането продължавах да треперя страшно много. Завиха ме с одеало, но на мен не ми беше студено. Продължавах да не мога да си намеря място, мразех да лежа по гръб, но дори обърната настрани не ми беше по-добре. По някое време вече спрях и дори лекичко си усещах краката, та нещата почнаха да се нареждат.
Донесоха ни бебчето, гушкахме си го smile Мен започна да ме боли понеже ме отпускаше упойката, сложиха ми обезболяващи веднъж и дотам беше с болката, повече изобщо не ме е боляло. Около 5 часа след операцията ми се ходеше много до тоалетната и успях да стана и да отида сама pardon От там нататък си ставах и ходех без проблем, болеше, но търпимо. На третия ден някъде вече започна и по-малко да боли. На четвъртия ни изписаха, понеже не ни се стоеше повече.
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: март 05, 2009, 15:33:17 »

И аз да разкажа как мина раждането smile На 28ми в 3:00 сутринта започнаха да ми изтичат водите, контракции нямах. В 4 ме приеха в болницата с 4 см разкритие и слаби контракции, които към 5 доста се засилиха. Доста болезнени бяха и в 7 бях с пълно разкритие, и така раждането започна. Родих с 4 напъна и епизиотомия, поне мен доста ме боляха. Шушко беше тръгнал освен с главата и с едната ръчика , затова имам доста 4 външни и незнам колко вътрешни. Наистина всичко се забравя като гушнеш бебчо smile
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: март 09, 2009, 20:50:41 »

Няма да навлизам в излишни обяснения защо родих с планово секцио, не го исках, имах огромно желание да родя нормално, но вземайки предвид всички обстоятелства се съгласих на секциото.
и при мен така се получи.
Аз родих с операция, по съвет на лекаря след като ни описа рисковете. Всъщност за раждане немога да говоря, защот реално непомня такова. В последният момент епидуралната упойка не ме хвана и аз много се  разстроих. Леко паникьосах докторите, защото неспирах да плача (беше извън мой контрол) и се наложи да раждам с пълна упойка. След това като се събудих от упойката само повтарях : Бебето как е? Бебето как е? Не спирах, докато не ми казаха,ч е всичко е ок с него и мен. Незнам защо толкова се стресирах. Изкарах лека и безпроблемна бременност без никакви сигнали забезпокойство, но самото раждане направо ме разби емоционално. Глупаво беше спомняки си сега, но тогава емоционалният ми свят се обърна нагоре с краката.
Но както и да родите мили мамчета, то ще се забрави. Ще останат хубавите спомени от срещата с вашето малко човече
« Последна редакция: март 09, 2009, 20:52:44 от siss » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: март 09, 2009, 22:20:52 »

Я да ви питам още нещо. Моята кума е раждала два пъти секцио, последното преди 10 години и ми каза, че след като и направили операцията са и пускали система за контракции, които били много болезнени. Това сега прави ли се
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 09, 2009, 22:27:12 »

liali спомена, че са й пускали система с окситоцин след секциото, но защото не са тръгнали лохиите. Иначе не мисля, че е практика - мамите, раждали секцио, ще кажат  give_rose
« Последна редакция: март 09, 2009, 22:29:59 от solecito » Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 09, 2009, 22:29:30 »

Не са ми слагали окситоцин на мен, не съм имала никакви проблеми.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 09, 2009, 22:31:27 »

Я да ви питам още нещо. Моята кума е раждала два пъти секцио, последното преди 10 години и ми каза, че след като и направили операцията са и пускали система за контракции, които били много болезнени. Това сега прави ли се
Това пък за какво са го правили?  crazy На мен не са ми пускали системи за контракции и не виждам смисъл от тях, въпреки че някой май беше казал, че не му били тръгнали да изтичат лохиите и се наложило да предизвикват контракции, за да тръгнат, но не съм много сигурна.  crazy

П.П. Да, точно Лиали беше (спомням си, че скоро го четох), но не е практика!  good Явно само ако има такъв проблем.  pardon
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 09, 2009, 22:56:59 »

И на мен ми сложиха система с окситоцин след операцията, направиха го, за да започне да се контрахира матката и да тръгнат лохиите. Но аз системата си я носих от предродилна, само ми зареждаха нова. Мисля, че към 4-5 банки ми вляха, но не съм сигурна crazy. Но мисля, че това със системата е практика. То оттам почва болката след секциото. Но за ви кажа от тея обезболяващи, които ми слагаха в реанимацията още ме боли едната буза blush. Тогава като попитах дали мога да откажа, ми казахе, че не можело. Слагаха нин някакво силно обезболяващо и понеже не се разнасяло лесно и затова имало този остатъчен дискомфорт. Но определено не е болка за умиране.
.....самото раждане направо ме разби емоционално. Глупаво беше спомняки си сега, но тогава емоционалният ми свят се обърна нагоре с краката.
Но както и да родите мили мамчета, то ще се забрави. Ще останат хубавите спомени от срещата с вашето малко човече
И при мен беше така blush.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 10, 2009, 08:59:04 »

И на мен не са ми слагали система с окситоцин. pardon Само ми биеха инжекции в корема. За да не се съсирва кръвта май. huhhuh.gif
Раждането ми остави прекрасен спомен. LOVING
Активен
liali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


Вещица и половина


« Отговор #237 -: март 10, 2009, 13:14:50 »

....след операцията са и пускали система за контракции, които били много болезнени. Това сега прави ли се

liali спомена, че са й пускали система с окситоцин след секциото, но защото не са тръгнали лохиите. Иначе не мисля, че е практика - мамите, раждали секцио, ще кажат  give_rose

аз понеже съм разказала подробно как мина раждането ми няма да се впускам в подробности... само искам да кажа за окситоцина...
Петя е права, на мен ми пуснаха такава система САМО  и единсвено, защото не ми тръгнаха лохиите!!! Около мен в реанимацията имаше още 5 жени родили секцио този ден и на нито една от тях не им се наложи да им сложат такава система.... good така че не се притеснявайте (за тези който им предстои да раждат секцио) не е задължително... а пък и да се наложи, при щастието и невероятната радост от появата на бебето нищо друго няма значение и болка и чудо изчезват... give_rose вярвайте ми така е...!!!!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: март 10, 2009, 13:33:59 »

Аз да задам един малко невеж въпрос - поставянето на катетър задължително ли е, защото ми се вижда много болезнено?
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: март 10, 2009, 13:36:26 »

При операция няма как всева да  пак трябва да се оренира
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines