Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 19:46:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как протече раждането?  (Прочетена 208894 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: февруари 20, 2009, 11:32:48 »

Това е форум и всеки може да си изказва мнението, а не някой да казват стига с това, стига с онова. Бъдещите майки е нормално да са уплашени, да споделят за това, а настоящиите няма какво да критикуват за това състояние. Всеки се плаши от неизвестното, никой не е казал, че лесно се става майка, но като минеш по този път, вече гледате с други очи, и забравяте собствените си притеснения, които сте имали преди раждането. Така че, аз ще продължа да си се "възмущавам" от процедурите докато не ми дойде до главата и не искам едва ли не да ни изкарвате някакви лигли, защото имаме притеснения относно раждането.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: февруари 20, 2009, 11:47:29 »

Хм... Нямах предвид това, но...
Естествено, че и мен ме беше страх от раждането. Нормално е да ви е страх от раждането, защото е нещо неизвестно. Ако, здраве и живот, забременея с второ, ПАК ще ме е страх, но този път защото знам какво ме очаква. Страхът винаги ще го има. 9 месеца ме беше страх - притеснявах се дали всичко с бебето ще е нормално. В деня на раждането ми и през целия ми престой в болницата, всичко останало нямаше никакво значение. Вече не ми пукаше за клизмата, за това, че сума ти народ ме видя гола и т.н.
И още веднъж, не изкарвам никой лигла! Съжалявам ако така сте ме разбрали! Аз самата също често съм причислявана към лиглите, защото съм родила секцио и то, представяте ли си crazy, по мое желание! Ами аз си пожелах секциото именно, защото имах притеснения относно раждането (и се оказах права м/у другото). smile
« Последна редакция: февруари 20, 2009, 11:49:22 от virgin » Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: февруари 20, 2009, 11:52:52 »

Това е форум и всеки може да си изказва мнението, а не някой да казват стига с това, стига с онова. Бъдещите майки е нормално да са уплашени, да споделят за това, а настоящиите няма какво да критикуват за това състояние. Всеки се плаши от неизвестното, никой не е казал, че лесно се става майка, но като минеш по този път, вече гледате с други очи, и забравяте собствените си притеснения, които сте имали преди раждането. Така че, аз ще продължа да си се "възмущавам" от процедурите докато не ми дойде до главата и не искам едва ли не да ни изкарвате някакви лигли, защото имаме притеснения относно раждането.

 Bravo Bravo Bravo Bravo :bravo:И аз мисля така!!! Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: февруари 20, 2009, 12:14:57 »

Споделям мнението на Голди, защото и аз съм си мислила какво ли не. Нормално е да има притеснения, страх от неизвестното, защото раждането се случва по един или друг начин и всяка една от нас си го преживава различно. Моето изживяване не беше леко, може би защото се бях настроила за нормално раждане и до последно чаках. И когато се наложи секциото бях абсолютно неподготвена и много изплашена. Затова не мога да упрекна никой, че иска да знае, че е уплашен, че пита. И аз съм питала жени, които са раждали и по двата начина, е вярвайте ми все различни отговори получавах. С удоволствие ще отговоря на всеки, който ме попита нещо, стига да съм го изживяла. Малко вероятно е да се случи същото и да е същото изживяването, но поне е нещо. Сигурна съм, че ако забременея отново някога, пак ще ми е напрегнато. Все пак затова сме тук, за да си помагаме по някакъв начин. good

И само да допълня, колкото и банално да звучи, в момента, в който видиш бебето всичко ти минава, забравяш всякаква болка.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: февруари 20, 2009, 22:22:58 »

crazy crazy crazy crazy Ама и вие какви неща гледате направо ви се чудя на акъла.Аз не си бях пускала раждане до този момент....еми по страшно е секциото  shok Поне според мен....
И аз съм изключително против раждането секцио без медицински показатели  nea nea Или ако ситуацията не го налага
Та така ли природно сме замислени  crazy В нито една цивилизована страана това НЕ е право на избор!Само тук,защото ........Айде няма да се изказвам,ама пак МОЕ мнение!Не задължавам никой  с него  good И защото някой си е решил,че .....абе лиготия  diablo Моля не се сърдете на поста ми!

« Последна редакция: февруари 20, 2009, 22:26:05 от Данитка » Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: февруари 20, 2009, 23:32:13 »

Аз мисля, че е хубаво бъдещите мами да знаят всичко което ги вълнува около раждането! Всеки се плаши от непознатото, това е нормално, но като знаем как точно се случват нещата е по- добре!!! Поне аз се чувствам така! Нали глупавият човек се учи от собствените си грешки, а умният от чуждите!!! Така че бъдещи майки гледайте филмчета, четете, интересувайте се за всичко. good
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: февруари 21, 2009, 09:38:50 »

vanessssa,подкрепям те с две ръце good.И аз не мога да стоя в неведение,след като и мен ме очаква това нещо.Затова чета,слушам,гледам...вси1ко искам да знам pardon
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #202 -: февруари 21, 2009, 14:03:52 »

Аз гледах документален филм на BBC за раждането, показаха и нормално и секцио раждане. Дори и да съм имала някакви съмнения до този момент, след филма съм категорична, че секцио няма да раждам. Видя ми се много по-страшно от нормалното раждане. Трябва да кажа също така, че ражданията, които показаха, бяха съвсем нормално протичащи и без усложнения. Бяха отрязали всички кървави моменти, но добих ясна предствава, за това как протича раждането. 

Лично аз съм много по-притеснена от периода преди същинското раждане, времето за разкритие. 90% от жените описват този период като по-тежкия и определено по-болезнения. Същинското раждане продължава нормално 15-30 мин, докато разкритието може да отнеме ужасно много часове.

По време на същинското раждане, болничния персонал помага с наставления и инструкций, но преди това, всяка жена трябва да намери собствен начин да се справи с болката си. Има много техники за релаксация и пози, в които контракцийте се преживяват по-лесно. Просто трябва да си откриеш твоя начин. Е това е нещото, което ме притеснява най-много в раждането.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: февруари 21, 2009, 14:36:24 »

 Клара Фина, абсолютно съгласна съм с теб. Най-болезнен е периодът, през който става разкритието. Същинското раждане не е толкова болезнено. А кръв да има е нормално, не е най-страшното.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 21, 2009, 15:04:57 »

И защото някой си е решил,че .....абе лиготия  diablo Моля не се сърдете на поста ми![/color]


Ох, толкова се чувствам виновна, че живея в 21-ви век, и имам право на избор за много неща, даже и за такова като раждането.  Offtopic Като си пуснах сега пералнята, се почувствах толкова виновна, че не пера на ръка на реката, като пра-пра баба ми......................, такава лигла съм, да си правя екстри на живота, и не само аз де, ами и 99 % от жените. Мое мнение да не се разсърди някой сега NO
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: февруари 21, 2009, 15:59:10 »

Ох, толкова се чувствам виновна, че живея в 21-ви век, и имам право на избор за много неща, даже и за такова като раждането.  Offtopic Като си пуснах сега пералнята, се почувствах толкова виновна, че не пера на ръка на реката, като пра-пра баба ми......................, такава лигла съм, да си правя екстри на живота, и не само аз де, ами и 99 % от жените. Мое мнение да не се разсърди някой сега NO
да, напомня че темата е "как протече раждането?" - моля скрийте томахавката, всяка да си мисли каквото иска и да ражда както си иска... Wink даже дайте да ви родя по 1-2 деца!!!! ако всяко мое раждане ще протича както беше 1-вото бих родила поне 10-тина деца и не преувеличавам...  pardon в родилното и след това, та чак до сега не спират да ми казват каква късметлийка съм - случаи като мен са били един на 1000 и все пак съществуват!!! - така че кураж good не може да знаете дали сте една от тях без да опитате нали?!?! - Мое мнение не ангажирам никого с него!!!!!
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #206 -: февруари 21, 2009, 16:34:26 »

fanimira, търсих, но не успях да прочета как е минало раждането ти.
Само искам да кажа, че две от мойте приятелки, родиха и то съвсем скоро, за по малко от 4 часа, от най-първата контракцийка до излизането на бебето. Едната от тях за първи път (казват, че второто раждане е по-бързо). Като си мисля за раждането винаги си мисля за тях. Може би и за това не съм чак толкова притеснена.
Имам, разбира се и приятелки с тежко раждане, всички сме чули чудовищни историй, но аз избирам да не мисля за тях.

Искам да ви попитам като ви приемат в родилното и дори по време на раждането, връзват ли ви на апарат за следене на бебето и контракцийте?

Аз също се чудя за тия упойки... Около половината жени, избрали епидурални упайки, губят напълно чувствителността си и не усещат контракцийте при раждането, т.с. не усещат кога трябва да напъват.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: февруари 21, 2009, 18:21:05 »

KlaraFina, аз категорично не исках да ме връзват на апарат и затова се разбрахме на определено време да лягам и да ме проследят, даже няколко пъти ми слагаха колана за тонове докато бях клекнала или на 4 крака, защото така по-малко усещах дадена контракция good Въпрос на договорка с медицинския персонал Wink

По отношение за упойките, всеки сам си решава. Аз съм привърженик на максимално естественото раждане, без излишна докторска намеса, а само подкрепа. Та аз бях без никаква (така бях решила;освен това родих 17 дни по-рано, а тестът за упоики си бях насрочила за след 2 дена...), само на една инжекция но-шпа, но да си призная имаше един момент , в който си молех за упойка blum Като цяло обаче се радвам, че родих така blum
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: февруари 21, 2009, 19:59:00 »

Аз разсъждавам върху няколко въпроса-
1. Защо всяка тема свързана с раждането се превръща във вечен спор-секцио или нормално?

2. Защо само нормално раждалите жени нападат тези със операция-никога обратното не се случва?

3. И защо личният-ЛИЧЕН-избор се определя като лиготия????
Ок де нали от секциото
-се възтановява по-бавно,
-ходиш 'прегърбена',
-не можеш да си държиш детето нормално,
-не си 'пълноценна'майка/и това съм чела/заради операцията,
-коремна операция е-отварят те....
и още 10001 причини...
Защо тогава всички казват,че на тези връх на тези минуси жените родили по този начин се лигавят??Кое е лигавенето-имаш кофти белег,бебето не е излязло както природата е решила...-и това е лигавене.Аз пък мисля,че е лигавене да се спекулира-"Аз родих нормално кви сте вие,че раждате секцио и мислите,че е правилно"
Дани нищо лично мила,прекрасно знаеш,че те ценя и уважавам много и зная,че си била крайно изнервена за да го кажеш,но както вие "нормалните" се засягате,така и ние също.
С Голди съм съгласна,че ако беше толкова невероятно ужасно,кошмарно грешно,нямаше да го измислят хората и нямаше да се прави.
Пак казвам-става дума за личният избор на една жена,относно НЕЙНОТО си тяло и НЕЙНОТО си бебе
И последно-мацки не го мислете,защото след някой друг месец ще забравите,че е имало такъв момент на страх.Мислете позитивно.Неизвестното плаши неимуверно,обаче щастието с думи не може да се изрази.
Темичката ми е една от любимите Offtopic
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: февруари 22, 2009, 00:00:09 »

Аз съм привърженик на максимално естественото раждане, без излишна докторска намеса, а само подкрепа.
Все едно аз съм го писала smile и аз не пожелах упойка!Не мислех за раждането като за нещо много страшно с което няма да мога да се справя!Всички около мен знаеха,че аз нямам търпение да ме хванат контракциите и да ида в болницата!Всеки ден се молех да родя,толкова го исках и чаках!
От първата контракция до раждането минаха 6 часа..бързо родих и без усложнения!
За второто живот и здраве пак същия избор бих направила smile
Не са ме връзвали за колана за тонове...викаха ме периодично да ми ги мерят,през останалото време се разхождах!Може би последните 15 мин. преди да вляза в родилна бях на легло и ги мереха постоянно тоновете!
Чудя се защо изпитваш толкова болка,минават часове в контракции накрая да родиш за 10 мин. smile /поне в моя случай беше така/

Раждайте си както си искате!Избора си е ваш,бебето си е вашо!Късмет момичета smile
« Последна редакция: февруари 22, 2009, 00:02:39 от сиска » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines