Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 06:12:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как протече раждането?  (Прочетена 208856 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юни 23, 2008, 14:56:28 »

Много ви благодаря! @}->--Страшно много ме е страх!!И за това задавам може би глупави въпроси! blushХем искам да съм максимално поготвена хем колкото повече научавам толкова повече ме хваща шубето!!Направо съм за бой  beating
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: юни 24, 2008, 11:33:36 »

Определено трябва бъдещата майка да се разсейва преди раждането good, аз вчера го изпитах отидох за запис на тоновете и нече се провеждаше там където приемат родилки, явно всичко е на едно pardon докато лежах на леглото до мен на "магарето" сложиха една жена с контракций angry накараха я да се съблече гледаха я за откритие, имаше 4см. shok и там й направиха и клизма, през цялото влеме дори да не гледах чувах и имах чуството че аз ще раждам girl_impossible Пък после докторката се чудеше какви са тези малки контракций на записа ми pardon nea
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: юни 24, 2008, 11:36:18 »

Е миличка поне знаеш какво би било и нормалното раждане! :PПолезно си е!!!
Аз пак имам въпрос-За тези мами дето са раждали секцио!!Та тая работа с катетъра!Кога се слага,колко време седи,какво е усещането докато е във вас,кога и как го махат,болезнено ли е и как пишкате като сте с тръба там??Усеща ли се че ти се пишка или то някак си тегли урината знам ли?? crazy *crazy*Та много са ми въпросите сега свързани с това good
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юни 24, 2008, 12:48:11 »

Клео,честно ти казвам-аз въобще не го забелязвах този катетър!На мен ми го поставиха преди да ме вкарат в операционната и хич не съм усетила (или нямам спомен за това) в суматохата,която беше настанала,а впоследствие в реанимация също нямах проблеми с него,не ми е причинявал дискомфорт,въобще не съм се замисляла за него-той просто си стои там и ...си върши работата pardon или може би това ми е било последното нещо на главата...защото има момичета,които се оплакват,а най-неприятната случка с катетър е да забравят да ти изпразнят торбичката(не ми се е случвало) tease

Майче,раждането ти много прилича на моето,с разлика в частта за отношението на лекарите към родилката (нямам забележки никакви за това) и това,че мен два пъти ме подготвяха за секцио по време на контракциите и напредване на разкритието (от 4-5ч. през нощта до 18.30,когато се роди),но пък ме оперираха при 8см!Ти си смело момиче,браво на теб Bravo то човек не знае на какви неща е способен докато не се наложи да бъде изключително силен!Само едно недоумявам-да те върнат с разкритие от болницата!Е това не бях чувала shok
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #124 -: юни 24, 2008, 23:25:41 »

kleo не се плаши за катетъра мен даже стажантка ми го сложи.Целта е да не ти се налага първите 24ч. да ставаш. Посредством много финна тръбичка се влиза в пикочният мехур и урината се събира в торбичка.Аз бях с катетър 24ч. после го извадиха не усещаш нищо докато е в теб а като излиза все едно ти вадят конче.не се коркаи нищо не се усеща .Късмет
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: юли 02, 2008, 07:57:25 »

Дойде време и аз да разкажа как протече раждането. Всичко започна още на сутринта в сряда 25.06.08 когато трябваше да идеме на лекър и да се реши ще влизам ли най-после в болница. След прегледа обаче имах само 2см. разкритие и много слаби и на рядко контракции. Но привечер контракциите започнаха да се засилват и станаха през около 10мин. Имах и ужасно главоболие, за това с таткото излязохме на разходка, да намериме аптека и да видиме ще се засилват ли контракциите - това в 12 през ноща вече. Нищо не се промени и след хапчето за глава си легнах да поспя. Но в 2 през ноща се събудих с доста по силни болки и видях, че тапата е започнала да пада. Тръгнахме за болницата с идеята поне да ме прегледат. А там щом легнах на леглото за преглед и докато доктора си сложи ръкавиците ми изтекоха водите. Приеха ме само със 1.5см. разкритие и доста силни контракции, които ставаха все по силни и болезнени, но си чаках моя доктор да дойде - чак в 9 сутринта. Накрая контракциите бяха ужасни почти не спираха и болката беше постоянна, но около 9:30 вече ми сложиха упойка и това беше началото. Усетих напъните на бебка да излиза и малко след това бях в залата. Михаела се роди за около 10мин. по мой сметки в 9:50, тежеше 3,66кг. При мен самото раждане беше много бързо и да кажа безболезнено, нямам никакви вътрешни шевове, само няколко вънжни. Много съм щастлива и с всеки ден ставам все по-уверена и спокойна.
Извинявам се за дългия пост, но беше едно доста дълго раждане  kiss2 на всички от мен и Мишето
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: февруари 13, 2009, 21:28:34 »

Много хубава темичка и много полезна за бъдещите мами!  good Беше ми изключително интересно да ви чета!!! Bravo
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: февруари 13, 2009, 21:34:16 »

Еййййй отгока се каня да питам нещо тук. Момичета, които сте раждали, много ме вълнува един неудобен въпрос, която всяка бъдеща родилка я интересува, но по този въпрос рядко се говори. Та да мина по същество - как прочика нещото наречено КЛИЗМА. Боли ли, после имаш ли възможност да се измиеш, достатъчно ли добре се изпразва стомаха за раждането. Ама искам инфо с пълни подробности.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: февруари 13, 2009, 21:46:59 »

Еййййй отгока се каня да питам нещо тук. Момичета, които сте раждали, много ме вълнува един неудобен въпрос, която всяка бъдеща родилка я интересува, но по този въпрос рядко се говори. Та да мина по същество - как прочика нещото наречено КЛИЗМА. Боли ли, после имаш ли възможност да се измиеш, достатъчно ли добре се изпразва стомаха за раждането. Ама искам инфо с пълни подробности.


 Bravo Bravo :bravo:за въпроса и мен ме вълнува много! Всякаква информация по темата ще е от полза.....
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: февруари 13, 2009, 22:02:55 »

Голди,щом искаш пълни подробности ще ги имаш :)Мен не ме е срам да говоря по тази тема Wink
Бях се настроила за нещо страшно,така ме бяха наплашили с тази клизма...Вкарват ти маркуче в дупето и изсипват топла вода /мисля,че е сапунена,но мога и да греша/ blushстава ти приятно топло на корема!Не е нужно веднага след като слезеш от магарето да бягаш към 00.Мен ме "хвана" 5 мин. някъде след клизмата!На няколко пъти свърших работата....тъкмо си помислих айде свърши се и се запътих към банята да се мия и пак ме зоват 2-те 00 blum Никой не те пришпорва да си свършиш работата за 5-10мин. колкото,толкова си стой там!Измиваш се после и готово!Не боли,не е толкова срамно и неудобно,все пак това е част от процеса наречен раждане smile нещо нормално!Не бъдете така наплашени!Дали се изпразва достатъчно стомаха...незнам pardon това си е индивидуално за всеки!
Само да вмъкна нещо....
моя мехур се пукна рано сутринта.След като си взех душ в нас преди да се запътя към болницата ми се доходи яко до wc-то!Мисълта ми е,че природата си знае работата и се е погрижила за тези неща Wink  клизмата е допълнение към това!

Достатъчно подробна ли бях blum надявам се и полезна!
« Последна редакция: февруари 13, 2009, 22:04:45 от сиска » Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 13, 2009, 22:21:50 »

сиска, благодаря за изчерпателния отговор, и мен ме интересуваше  smile
А от мамите, раждали секцио, може ли някоя да каже дали също се прави клизма, че съм чувала различни мнения по въпроса?  give_rose
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #131 -: февруари 13, 2009, 22:26:24 »

Чела съм, че с клизма се изпрзва само правото черво.

Маркуч ли ти пъхат в дупето, аз си мислех, че е специален накрайник  crazy
И на магарето ли я правят  Oh my ..., аз си мислех, че има специална поза за клизма, в която водата не изтича обратно.

А това, че природата си знае работата, грешка няма! Всички раждали около мен казват, че още при първите контракций не могат да излязат от тоалетната. Да, ама някои от нас са по-запечени от други  pardon

Мога да ви посъветвам да проверите в аптеките за мини-клизми или и аз не знам как се казват. Представляват плстмасово шишенце с вместимост около 200 мл, пълно със специална клизма-течност. Вместо тапа, шишенчето има накрайник, който се пъха в ануса. Шишето е от мека пластмаса, съдържанието се изтисква лесно. Супер удобни са за използване в домашни условия и особено, ако се притеснявате да ви правят клизма в болницата. В Швеция се използват само такива, дори в болниците. Аз мисля, да се заредя вкъщи и сама да си правя.
« Последна редакция: февруари 13, 2009, 22:28:13 от KlaraFina » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: февруари 13, 2009, 22:27:26 »

Аз тръгнах да раждам нормално, с изтекли води. В приемната изрично попитах кога ще ми правят клизма и ми отговориха "Вече не правим клизми" и аз викам добре де, то това става в 22ч вечерта, не съм ходила от сутринта до тоалетна и акушерката ми каза, че то като ме напънат контракциите сама ще ми се приходи. В последствие родих секцио и така и не се стигна до там
Но ако секциото е планирано те викат рано сутринта на гладно и жадно, така че май не правят тогава, то няма какво.... Ама знам ли, който е бил планово секцио да сподели.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: февруари 13, 2009, 22:42:54 »

На мен ми правиха клизма, бях планово секцио.Предният ден постъпих в родилно отделение, вечерта ми казаха най-много до 12 часа да ям, а след това нищо до сутринта.В 6 часа сутринта станах и тогава ме извикаха за клизма, не е маркуч а малко маркуче което не се усеща незнам от напрежението ли от какво това ми беше най-малката грижа - клизмата.Отидох веднага до тоалетната.Клизмата ми я направиха на магаре.Не е нищо болезнено и страшно, по-гаден беше катетъра.Не устих кога го сложиха но после след раждането в стаята 1 ден стоях с него и такива бодежи имах, все едно ме боцкат с игла в пикочния мехур.Незнам как е било при други, може да споделите така ще сме полезни на бъдещите МАМИ.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: февруари 13, 2009, 22:46:37 »

Ина, Събева, определено е по-добре като сме по-информирани и донякъде знаем какво ни очаква  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines