Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 03:18:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПАЗАРДЖИК - част 2  (Прочетена 176933 пъти)
 
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 22, 2009, 13:58:02 »

Мерси, Вале. На нас ни казаха, че бройката на персонала ще зависи от това колко е сложно менюто, та не знам точно число за момента, но наистина не правят добро впечатление с поведението си ...
« Последна редакция: юли 22, 2009, 16:42:27 от merilen » Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 22, 2009, 21:32:39 »

Здравейте момичета, защо не говорите направо да си платите кувертите на персонала на самите хора на ръка. Не се притеснявайте, защото готвач гладен няма, същото може да се каже и за сервитьорите. В същият ред на мисли - не си мислете, че няма да ви ударят в грамажа, и че няма да има яко "избиване" - още повече, след като става дума за сватби над 100 човека. Не  разбрах малко за кой р-нт става дума, но това важи на всякъде. По този начин, като си дадете парите за кувертите на самият персонал по думи на управителят, те ако искат ще си ги дадат за храна  pleasantry или ще си ги вземат като бакшиш. Това е само моемнение. Ние си дадохме паричк доплнително на персонала, като отделно стои това, че единият сервитюор си го наехме ние и той така да се каже си беше "на друга сметка"
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 22, 2009, 21:33:25 »

Аз да попитам . Това ли е въпросния р-т Тракия или бъркам ? Защото ако е това може да ги питате кой обикновенно прави украсата там . Явно си имат фирма и ако е една и съща би трябвало да работи на по нормални цени като постоянен р-т .  good А това с кувертите на персонала е направо уникална практика която в Пловдив вече не се практикува от 4-5 год. Тези хора в кой век живеят ? Прави сте че взимат заплата . Сигурна съм че не е голяма ,но обикновенно найстина парите не стигат до персонала ,което е повече от дразнещо !


* rest-4.jpg (58 KB, 600x407 - видяно 1499 пъти.)
« Последна редакция: юли 22, 2009, 21:37:57 от nasi » Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 22, 2009, 22:01:16 »

Да, Наси, за ресторант "Тракия" става въпрос. Аз едва ли ще имам възможност да се справя абсолютно сама с украсата, но те не дават дори аз да си купя цветята и да им ги занеса те да ги аранжират и подредят. Имали жена, назначена на такъв пост и тя се занимавала с това, но имало време да се уговарят тези неща, още било рано. От една от последните сватби там младоженската маса е празна - само една пиефлора с гербери и отпред сатен набран и ако това е украсата ...  Направо настръхвам, когато отидем да уговаряме подробностите както ще ме изненадат
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 22, 2009, 22:30:16 »

Да, Наси, за ресторант "Тракия" става въпрос. Аз едва ли ще имам възможност да се справя абсолютно сама с украсата, но те не дават дори аз да си купя цветята и да им ги занеса те да ги аранжират и подредят. Имали жена, назначена на такъв пост и тя се занимавала с това, но имало време да се уговарят тези неща, още било рано. От една от последните сватби там младоженската маса е празна - само една пиефлора с гербери и отпред сатен набран и ако това е украсата ...  Направо настръхвам, когато отидем да уговаряме подробностите както ще ме изненадат
Изумена съм че този р-т има сватби които още желаят да се запишат ! Как може да поставят такива условия ? Това може да стане ако са единствения р-т в Пазарджик който прави сватби / монопол / но те не са . Много са смели на фона на тази конкуренция особенно за сватби . Колко е куверта ако не е тайна ?
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 22, 2009, 23:09:58 »

nasi , знам, че написаното не се отнася до мен  blush ,но Тракия и Елбрус са р-нтите, които могат да поберат повече хора за сватба, и ако единият е зает ... остава другият  pardon . Може и да не съм права, защоо от една година не съм в бг, но до миналата - това беше оложението. Нашата сватба беше във "Вионас". ОГРОМНА грешка - само и градината където им е хубава и тя мами хората за летни тържества, но това е друга тема вече, че като се сетя само и пак се ядосвам (в първата част мисля, че бях писала за това).
Активен
Radeto
Новак
*
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 22, 2009, 23:25:47 »

Привет на всички!  girl_wink
Dari_pz, относно заплащането на тоалетната в ресторанта - ние се уговорихме с управителя да запратим след края на сватбата цяла такса за тоалетната (мисля че беше 20-30лв), за да не се налага гостите да се ровят за стотинки. Кувертът на персонала и ние го платихме. Не съм убедена , че не си взимат парите, защото това е практика от години и 100% те знаят , че младоженците оставят пари и за тях.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 23, 2009, 00:01:46 »

nasi , знам, че написаното не се отнася до мен  blush ,но Тракия и Елбрус са р-нтите, които могат да поберат повече хора за сватба, и ако единият е зает ... остава другият  pardon . Може и да не съм права, защоо от една година не съм в бг, но до миналата - това беше оложението. Нашата сватба беше във "Вионас". ОГРОМНА грешка - само и градината където им е хубава и тя мами хората за летни тържества, но това е друга тема вече, че като се сетя само и пак се ядосвам (в първата част мисля, че бях писала за това).
Сега вече ми се изясни картинката ! Щом само тези два р-та са със такъв голям капацитет съвсем по български е да си правят каквото искат и да налагат правила .
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 23, 2009, 12:01:46 »

Да, Наси, за ресторант "Тракия" става въпрос. Аз едва ли ще имам възможност да се справя абсолютно сама с украсата, но те не дават дори аз да си купя цветята и да им ги занеса те да ги аранжират и подредят. Имали жена, назначена на такъв пост и тя се занимавала с това, но имало време да се уговарят тези неща, още било рано. От една от последните сватби там младоженската маса е празна - само една пиефлора с гербери и отпред сатен набран и ако това е украсата ...  Направо настръхвам, когато отидем да уговаряме подробностите както ще ме изненадат

shok божеее като чета направо се хващам за главата cray нашите гости са 182 човека и със сигурност ще има на втория етаж.... мерилен казваш че са те отпратили значи няма смисъл да ходя и аз тази седмицаааа cray
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 23, 2009, 12:43:52 »

Катем отиди, на мен по-скоро ми казаха, ако искам да говорим по-подробно, да отида след 2 и половина, което много ме издразни, при положение че ресторантът беше празен. Иначе искат 10-на дена преди сватбата да уточняваме подробностите.
Активен
lusa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30


Важното е младите да се обичат...:)


« Отговор #25 -: юли 23, 2009, 12:55:02 »

Момичета, от сърце пожелавам позитивна развръзка, като чета за проблемите ви.
През април тази година бях в "Тракия"-на банкет.Менюто включваше пържола със сос като основно и много ми допадна-крехко, ароматно.Интериорът е подновен.Столовете, покривките- всичко беше ок!Но винаги съм смятала, че клиентът има право!Всичко трябва да бъде така организирано, че устната реклама да работи после в полза на заведението.А не обратното.
Мира, представям си вашето коте на церемонията с една сатенена кесийка на вратлето с две пръстенчета- като в романтичните сватбени филмчета.Да не ме чете само Бр.Бардо, че нали им е защитник!:) danceg
Активен
vickey
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 23, 2009, 15:21:22 »

Ох, като чета за тези куверти за персонала така се ядосвам ...  ANGRY

На нас ни искаха да платим за куверта на персонала толкова, колкото е и на гостите, като управителката смрънка, че алкохола няма да им го включва. Представяте ли си, то остана и алкохола да включи. След моята тирада обаче, че е пълен абсурд плащането на тези куверти и че персонала работи за ресторанта, а не са мои гости и след категоричния ми отказ да платя нещо повече от салата и пържола, постигнахме съгласие  good В крайна сметка куверта за гостите ми беше 30 лв, а за персонала по-малко от 10. Така, че моя съвет е да не се примирявате с това. То не е обичайна практика. Може би да е така в Пазарджик, но не и по другите градове. Това си е абсурд.

За таксата за тоалетната пък направо нямам думи. Защо ли съм сигурна, че ресторанта е длъжен да има безплатно WC за своите клиенти, каквито са гостите на сватбата  sad

Активен
rali27
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 23, 2009, 20:07:58 »

vickey  напълно съм съгласна с теб! good Но в нашата мила старана за съжаление е тъка. Това е пълен абсурд но няма начин, наистина в Пзарджик има много ресторанти, но с капацитет максимум 90 човека, само Тракия и Елбрус са по- големи и човек наистина няма избор. sad
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 23, 2009, 21:19:12 »

И аз споделям мнението на Вики, че допълнителното заплащане за WC е направо абсурдно, какво остава пък тази "чест" да се окаже и на самите гости на сватбата ви. Наистина ви съчувствам, защото поради големият брой на гостите си сте принудени едва ли не да се съобразявате с остарелите разбирания напр. на бабичката със старите комунчистически разбирания "за тоалетна - 50ст. моля" (не искам да засегна никой, но за мен така стоят нещата). Та това никъде го няма, само в обществените WC-та. Говорете с управителя, че това е нещо безумно (поне според мен), ако не сте съгласни разбира се. Ако пък толкова вече ще излезнат на загуба - както Радето каза "платете 20-30лв." за всички гости и вие им спестете унижението, а вече най-добрата "рекламата"/антиреклама на даден продукт е споделянето на личен опит и от цялото това нещо никой (имам в предвид вас - младоженците) няма да забогатее с 20-30лв, но този, който ги взима - здравата ще се изложи.

 idea Сега като се замисля, ако има някой, който има възможност и чете това, защо не отвори един р-нт с капацитет 150-170 човека та на бъдещите младоженци да не им се налага да си тровят нервите с тъпотии като в "Тракия"? колко ли ще е хубаво...  yea
Активен
sunbeam6
Любопитен
*
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 24, 2009, 08:48:10 »

Хей, момичета, преди няколко дни имаше сватба в ресторант "Острова" от много време на съм влизала там, незнам в какво състояние е, но не вярвам да е по зле от Елбрус. Пак и събирал 220 души. Елбрус  за мен е най - комунистическия ресторант, всичко лъха на старост. Прави сте когато нямаш избор си принуден да се съобразяваш с какви ли на приумици.
А момичета,тези от вас които р-т Тракия принуждава за украса и такива неща говорили сте със управителя им, защото си мисля че това за украсата е дело само на персонала.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines