Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 17:32:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Май ще е прекрасен, слънчев и ясен!  (Прочетена 39842 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: май 25, 2021, 16:31:00 »

На мен на Агия Тияда много ми хареса плажа и самото курорт че, но хотела в момента не ми е опция. На плажа е, но не искам да е голяма сграда. Искам апартамент или бунгало д а бъде. Иначе плажа е разкошен, плитко до където си искаш, няма вълни, общо взето рай за безотговорната майка, която си оставя детето да влиза във водата, докато чете книга (демек аз).
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #211 -: май 25, 2021, 21:07:14 »

Ние в Гърция сме били на 2 места. Неа Врасна и другото Палио Чифлики. На Неа Врасна кумовете ходят много, къщата е буквално на плажа наистина, но на влизане в морето има камъни.Има хубава пешеходна алея.В Чифлики беше много чисто, недалеч от плажа, но тротоарите бяха много тесни и нямаше къде да се разхождаме. Ж. още не ходеше, та не я мислех, но сега други са изискванията. Като цяло в Гърция не ми харесва това, че винаги си седи въпросът с храненето.Обикновено има кухня, колкото за нещо набързо. Няма да забравя как ММ и кумът дялкаха една краставица с нож за белене на ябълки около 1 час. blum
Аз почивката я разбирам почивка и от готвене, но обикновено скапани от плаж обикаляме претъпкани заведения.Особено нанагорно ми идва като трябва да го правим за обяд, когато напича адски.Предпочитам да си има изхранване в хотела и после да седна някъде само за коктейл или вино край морето вечер. Освен близост до летище търся и приемлив плаж, че все пак на море сме отишли. На Ж. й дай хора и деца и храна и мисля, че ще е щастлива. biggrin
 Имам и непоносимост към места, където се струпват българи още преди пандемията, а сега направо държа да няма почти никакви.Последното ходене беше в по-скъп хотел, целият автобус се стовари в съседния. Чак в началото с ММ се зачудихме дали не сме направили грешка и да не е гаден. Бяха само руснаци, но по-отбрани, бутаха доста солидни бакшиши на сервитьорите и цяла седмица не чухме българска реч, че иначе на 2рия час знам имената на всички български деца дето не трябва да пипат и скачат.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #212 -: май 26, 2021, 08:30:44 »

Добро утро!

Стискайте палци за хубаво време че Звяр е на Искурзия,а времето колебливо. Отидоха на конна база, голямо вълнение.

Чипирания с китайски е добре, никакви странични ефекти, вчера се успокоих че точно тази китайска е единствената одобрена от СЗО за ползване, заедно с одобрените в ЕС ваксини, води се със 78% ефективност, та белким е добра.

Адиктед ти в някаква друга Гърция си ходила  laugh, храната, ох храната там  heart, абе един гирос да хапнеш и си на небето! За децата също има много храна. Проблем с намиране на място никъде не сме срещали а сме ходили и в най-оживените места където по главните не можеш да се разминеш. А обслужването, винаги топ, безплатна вода, хляб, десерт! Иначе мога да ти препоръчам два хотела, единия е даже ол инклусив, много е удобно с по-малко дете, не го мислиш изобщо за храна.

В Турция точно руснаците ми скъсаха нервите, щях да се радвам на някой българин. Толкова нахални, шумни, сополите във водата си чистеха, на басейна с Нурофена идваха. А си личеше че са богати, целите бяха маркови. Та различни хора, различен опит. Тази година цяла Русия ще се изсипе в Турция.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: май 26, 2021, 08:52:47 »

Добро ви утро.И аз мразя руснаците повече от българите на море, и румънците някъде там ми се класират, не ги понасям.Толкова нахални и ужасни.

Аз съм болничен, гледаме се четирите и те така.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #214 -: май 26, 2021, 09:20:03 »

 Привет!
 Булка, за водата и обслужването-да, съгласна съм. По принцип аз си харесвам Гърция, но с Ж. не е баш моето. По жегата и на 200 м от хотела да трябва да ида като тя е на кашкавал ми идва нанагорно. Има още снимка как е като отстреляна заспала, защото на прибиране бяха почнали да чистят стаята. Исках да я нахраня във фоайето, казаха, че не можело, защото щели да ги глобят, че работят като ресторант. Излязохме уж на сянка и тя вече тотално прегря. Нахрани се, дра се час и половина и накрая направо припадна от умора, та искам всичко да ми е до д-то, щото 1 такъв следобед ми скапва цялата почивка.Тя сухоежбини не яде. Миналият път беше на пюрета и си й носех, ама сега е като мелачка и си иска манджа. Аз освен мусака за друго не се сещам в гръцките ресторанти. Ние ядем обикновено рибни неща там и дзадзики и тиквички. На 4 ден вече не ми се ядат и на мен честно казано. То не че и перфектното място да намерим сме застраховани от тръш и мрън, ама каквото може да предвидим и избегнем. blum

 Дано е все така с всички чипирани и да има ефект. Маги, сили и дзен!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: май 26, 2021, 09:32:34 »

Добър ден!
Маги, бързо да се оправят всички болни!
Булче, дано времето е хубаво и да си изкара страхотно Звяр!
На море и аз предпочитам да няма българи, ама то основно в Турция като сме ходили се срещат. В Гърция не сме ходили толкова, та не са ми направили впечатление. Единия път в Турция бяхме в едни много хубав хотел и нямаше почти българи и руснаци, бяха масово Белгийци, Холандци и някви такива, много хубаво беше!
Лек ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #216 -: май 26, 2021, 09:42:17 »

Абе аз пак да кажа,  в друга Гърция си ходила хахах. И в двата последни хотела в които ходихме не сме имали такива драми, единия даже си има плаж пред хотела безплатен. Манджи, супи, всичко си имаше всеки ден. Точно на възрастта на Ж ходихме и по същите причини ги избирахме. Те там не са нашите деца само, предполага се че на повечето места се хранят и деца. Драма няма.

Ето този хотел го препоръчвам с две ръце, най-вероятно пак там ще отидем. Имаше само гърци в хотела а мястото е уникално. https://www.hotel-akti.gr/
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 26, 2021, 10:10:40 »

Булка, този последният хотел има ли балкони с хубава гледка към морето за хоум офис работяги?
Нямах време да се ориентирам подробно в сайта. Иначе и аз държа много на възможностите за хранене, защото ставаме ужасно кисели ако изпуснем обяд/вечеря ( не говоря за детето а за нас двамата lol ). Та май ние сме големият проблем по почивки. Мога да ям само пържени картофи и десерти, салати, но трябва да го има на разположение нонстоп. Другият пък яде само месо и зеленчук, та пак има претенции.
Руснаци не понасям , откакто работех години наред в книжарници- нагли, надути, претенциозни и създаващи проблеми. Иначе съм от такава гимназия и езикът си ме кефи.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #218 -: май 26, 2021, 10:28:43 »

Абе под 5 си е за ол инклусив най-лесно, или поне HB, след това вече е по-лесно, хапва каквото и ние.

Еми, аз ти пратих снимките, но да, има гледка към морето, аз лично избягвам такива стаи с централна понеже обикновено отдолу са ресторантите и е много шумно. Тези със странична хем са по-евтини, хем няма толкова шум
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #219 -: май 26, 2021, 10:30:30 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Честно казано вече имам доста наблюдения над Гърция и то от различни точки. Мога да кажа, че Халкиди въобще не им е представителната част. Цените са по-скъпи от други места, заради всички българи, румънци, сърби и др. балкански и централни народи, които по принцип се считат за "ларж". Ние за Великден и майските празници бяхме в Крит. Ей там какво късче от Рая е  Oh my ... В момента има чартъри на Уиз до Ханя за никакви пари. Ние ходихме с мотора от БГ и беше супер як трип. Цените в ресторантите по-ниски от Халкидики shok Обслужване, качество на храната, цялостно впечатление в пъти по-добри.

Рони, за вас мога да препоръчам новата част на Ретимно при Палм Бийч. Там е широка плажна ивица, фин пясък, малки хотелчета с ресторанти от другата страна на крайбрежната улица. Също е много хубав плажа от западната част на Ханя. Ние там спахме в хотел на брега и всяка сутрин чувахме как деца се къпят. Българи не сме засекли, но ходихме в началото на май, когато още не беше започнал туристическият сезон. Иначе знам, че ходят доста българи. Ама с тези чартъри за по 30 евро (в май)  shok Когато преди години откривахме Гърция, започнахме с ръкавите наобртано от Атон lol Няколко години се въртяхме в региона Уранополи-Амулияни. За там съм казвала много пъти, че е къстче от Рая. Плажовете на Амулияни са с три нюанса на синьото. Плажът на Акти, който и Булката ти е пратила е много хубав. Фин пясък, няма камъни. Но хотелът е извън Уранополи, ако ви се разхожда вечер, трябва да ходите с колата до градчето и там да търсите да паркирате.

Да се върна на Крит, като се сетих за него. Това е супер разнолик остров, все едно цял континент се е побрал в него. Имат планини, много богати са на води, зеленина, плажове, равнини земеделски части, имахе едно високопланинско плато, това беше уникално като природен феномен. Всичката земя на платото беше обработваема, а беше към 1800-2000м. надморска висоична и доста голямо, имаше няколко села в кръга му, а посредата обработваеми площи. В Крит има (по спомени) само в една от планините 14 върха над 2000м. Това е планината в района на Ханя. От северната страна е гъсто залесен все едно виждаш Родопите или Стара планина, а от южната страна на планината, където се мият водите на Либийско море е чукаресто. Вятърът брули от онази посока. А колко орли има  girl_impossible Направих клип на една скала цялата беше дом на орли, кръжаха стотици. Едни едри, грамадни, уникални птици. Има и много гордже-та (каньони), те колко са красиви. В едното гордже имаше извори с водопади, беше нереално красиво. Плажовете им...  heart heart heart Ходихме до Елафониси (розов плаж), Балос (лагуна), Фаласарна (с най-красивият залез), Триопетра (със скали) и още много други по малките градчета. Но основно най-много време прекарахме с мотора из планинските пътища, страхотно изживяване.

Крит е интересен остров има хилядолетна история. Видяхме минойската култура, после има еленистически период, римски период, пак елинистически, след това островът е владян дълго време от Венецианските търговци. Последните са оставили доста следи в архитектурата на острова. А архитектурата на острова е нямам думи  girl_impossible За което допринася и Османският период. Една смесица от култури. В това отношение Ретимно е най-красивият пример, старият му град с малките си улички и красиви сгради е уникален. Чудиш се къде си, в Италия, в Ориента, някъде другаде, но нищо общо с Гърция, която е на Север. Ханя пък е една красива перла със своето Венецианско пристанище и фар. Имаше доста запазени сгради от Венецианския период. Оооо, забравих да кажа в Ретимно спахме в сграда с над 400-годишна история. Била е построена от Венецианците за обществена баня, после Османците я превръщат в хамам, като построяват куполи. След освобождението на Крит има период, в който рушат минарета (като цяло на Крит не обичат днешните турци). Тогава са съборили и големият купол. Ние спахме в стая със собствен хамам. Но най-уникалното нещо в стаята беше куполът. Имаше слънце и отвори, които бяха като звезди. Това ми е едно от най-уникалните места, в които съм спала. Посетихме и няколко манастира. Като цяло архитектурата им не приличаше на Източноправославни такива. Има един Аркади, там се чувствах все едно съм някъде из Мексико - архитектура, цветове, пясък, палми  shok

Ох, спирам, че усещам как ми се връща на Крит за лятна ексурзия, а вече имаме други планове.

Два нови отговора - пускам фермана и ще дочитам.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #220 -: май 26, 2021, 10:53:59 »

Здравейте!
Не съм влизала сигурно 10 дни тук, но то нямаше и кога.  tease
Нещо съм на колела, времето около мен препуска. Вечер заспивам преди децата, защото физически съм скапана, нощем се събуждам буквално от преумора, защото мозъкът трудно изключва.
Има достатъчно работа. Налага се да водя ден през ден Кокона с мен. На нея й е скучно тук и се върти на пета. Дребният ми взима тока с енергията си. Готвя почерпка за рождения му ден. Междувременно шия костюм на Кумчо Вълчо за 1 юни. Имах муза и за 2 часа опатках основното, но има още врътня по детайлите. Нямаше и кога да поръчвам готов.
Жегата ни застигна. Уморява допълнително, но съм доволна, че най-после е за летни рокли и обувки, ако ще и в комбинация с мазоли.
Почивните дни излизахме по много (аз и децата). Дори и за питие се намери възможност по никое време! Отпуснах му края с режимите, но на когото му се спи, намира начин.
Нашите имаха годишнина от сватбата и бяхме на заведение едната вечер през седмицата. Децата играха на площадката цяла вечер и се почувствах човек със социален живот.
Не всичко е супер, защото ремонтът на спалнята на нашите се проточи, аз опъвам каиша на работа и после абсолютно сама с децата.
Свекърите ми скъсаха нервите с глупави решения. Но! Всеки си постила чергата, както намери за добре. Затова започнах да общувам там само при необходимост.
Готвим се за ранно море просто за релакс. Ако ще и жаби да валят, ще ползвам басейна заедно с тях, но поне да сменя темпото.

Видях, че Ж. ще е на градинка. Браво за късмета й!  Bravo

Не съм чела от много страници насам. Дали сте ми материал за в почивките Wink Ще вляза в час!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 26, 2021, 11:30:42 »

Мерими, почвай да списваш блог. На Свекс блога също го очакваме. beating
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 26, 2021, 12:24:55 »

Мери ми, вчера казах на Булче, че ми липсват разказите ти от пътувания lol направо те призовах lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #223 -: май 26, 2021, 13:10:01 »

Мери ми, вчера казах на Булче, че ми липсват разказите ти от пътувания lol направо те призовах lol

Хайде призови някой друг хехехе!

МериМи вярно и вие бяхте ходили около Уранополи. Много ми харесва там, не е типичното Халкидики. Всъщност и на Ситония е много хубаво, ние не ходим в градчетата а извън тях и е доста спокойно.


За съжаление е много трудно с НИ да пътуваш по далече и без кола, трябва бръз достъп за завръщане че са много непредвидими.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 27, 2021, 08:07:19 »

Добрютро, как сте? Аз ще убия две-три майки преди да свърши градината.
Ще правим парти, всеки с претенции, ама не тръгва да помага за организацията!Ай идиоти!
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines