Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 15:22:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 15  (Прочетена 153420 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: март 11, 2012, 20:35:14 »

Всъщност аз май сега чак открих топлата вода. Стана ми много странно това, че на някои места чета как на някои им отесняват кошчетата след 6 месеца, а при други както при Anichka - не. Ами те кошчетата били с различни размери. Аз си мислех, че са стандартни. Ето примерно за тази количка: http://www.mamasandpapas.com/product-pliko-pramette-mimi/185718701/type-i/ четох, че кошчето било отесняло бързо и сега намерих един сайт с размери на вътрешността на кошчето/матрака за различните видове колички и всъщност видях, че на тази количка е 60 см дължина, докато при други размера достига до 85 см, което си е доста голяма разлика. Значи в това е разковничето. Да гледам кошчето да е по-голямо. Това е сайта, в който се виждат разликите в матраците на кошчето: http://babywise.co.uk/advice-information-faq/mattress-size-reference-chart.html

Anichka - много благодаря за коментара за количките. Аз все още имам време да разглеждам за модели и да чета, но е добре от по-рано, защото явно поне за мен тази задача хич не е от най-леките.  blush
« Последна редакция: март 11, 2012, 20:49:52 от Princess_of_the_Dawn » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: март 12, 2012, 00:49:23 »

Аз на коша за новородено държа много. Притеснявах се, че точно в началото на зимата ще станем на 6 месеца и тогава трябва да минем на другия кош, но този на нашата количка е доста широк и се надявам силно и стискам палци да изкараме и още малко време отгоре с него. Както при Аничка.  smile

Аз също държах много на коша за новородено. Обсъждали сме назад, че има причина такъв да се произвежда good
Имай наум обаче още един момент. Че дори и бебенцето да се събира спокойно в коша на 6 месеца, тогава започват да стават любопитни, искат да сядат, да се надигат, да гледат какво се случва наоколо. На Ели коша за новородено също не й умаля, докато го ползвахме - някъде до края на 6-ти месец и предвид, че сега тежи 9500, а е на годинка, сигурно още месеци щяхме да си го ползваме, ноооо просто бебенцата в един момент не искат да бъдат така покрити и само да лежат. Така че може и да ти се наложи посред зима да слагаш летния кош - тогава просто слагаш чувалчето за крачета и евентуално дъждобрана, ако е много студено и ветровито, и пак ще изкарате.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: март 12, 2012, 04:42:55 »

Princess_of_the_Dawn, радвам се че съм ти била полезна  give_rose

това е нашия кош за новородено: http://www.amazon.com/Teutonia-1753708-T-Carrycot-Venetian-Red/dp/B003HBEPIC/ref=sr_1_12?s=baby-products&ie=UTF8&qid=1331519744&sr=1-12

размерите са му:
32.5 x 16.2 x 23.5 inches
82.6 х 41.1 х 59.7 cm

Съгласна съм с мнението на sunray, че след 6-7 месец бебета са супер любопитни и е трудно да ги задържиш легнали. На нас ни е все още полезен коша за новородено, защото я извеждам да спи в него на вън и я прибирам след това. Ако зная, че ще се забавя и Леа ще спи + гледа, слагам седалката.
« Последна редакция: март 12, 2012, 04:59:18 от Anichka » Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: март 12, 2012, 09:28:47 »

Здравейте, докато сме на тема колички, бих искала да ви попитам и аз кога вече бебенцето може да е в количка, която няма пълно легнало положение? Питам, понеже съм си харесала ето тази http://www.slunce-bg.com/product/234/-mutsy-transporter-sand.html и като чета в темата коша за новородени може да ни стане малък на 6 месеца, още повече че това ще е зимата и бебето ще е доста облечено и съответно обемно. Подходящо ли е от тази възраст да сме с количка, която няма да е изцяло легнало бебенцето?
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #424 -: март 12, 2012, 10:07:56 »

Кала, моя близка има тази количка, бяха купили седалката за кола Mutsy Traweller,която се разтяга и става почти напълно легнало,в колата седеше на по-седнало полужение,като  в нормално кошче за кола, а за в количката го разтягаше да е полегнало  и беше ОК за бебето дори след 4мес, а и доста широко ми се видя. ето линк и снимка
http://www.mutsy.nl/products/traveller/options


* images.jpg (7.59 KB, 204x247 - видяно 5209 пъти.)
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: март 12, 2012, 10:41:37 »

Prety, Тази е по различна (шасито е друго), по тежка и по голяма, затова съм се насочила към другата. Въпросът ми е дали след 6 месеца е подходящо (не е вредно) за бебето да не е непълно легнало в количката?
« Последна редакция: март 12, 2012, 10:47:10 от kala » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: март 12, 2012, 11:18:27 »

Момичета ,вече започнах лека полека да попрочитам за покупките около очаквания ни бебок.За сега сме се спряли на това легло:

Но в последно време се замислям,че да наистина ще ни върши много дълго работа, но в началните месеци , поне до годинка- бебчо ще трябва да е при нас , в нашата стая.
Дали е уместно да си купя и отделно и :
. Кошарката може да е в нашата стая а и можем да я използваме когато ходим при родителите ни и после за игра. За кошарките има ли нещо специфично което трябва да се гледа.
Харесала съм си също така :

Но забелязах, че конкретно за него разликата в цената варира с 30-40лв, което ми се вижда много.  pardon
По принцип знам, че не е много хубаво да се купуват много неща преди бебчо да се е появил,може би това е от разпространяваните бабини деветини през годините, та искам да попитам повечето от вас бяха ли готови с всичко преди да родите?

И за сега остава доста да попрочета за количките, защото за закупуването на такава, ще трябва доста да се изчете. Мой приятелки ми казаха забрави за Chipolino, но така и не ми обясниха защо.




Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: март 12, 2012, 11:31:34 »

ellimink,като човек,който не вярва на подобни суеверия,бяхме накупили абсолютно всичко за бебето,с изключение на някои дреболии.Започнахме с покупките към 7-мия месец някъде.Изобщо не ми се нрави идеята всичко да стане набързо и в последния момент,защото тогава те вълнуват съвсем други неща.Хубаво е покупките да стават постепенно,за да може да се избере най-подходящото,а не каквото и да е.Плюс това,аз много държах да избирам нещата,а не някой друг да пазарува без да мога да ги видя. girl_wink
Преносимата кошара е добър вариант.Ние сме с такава и до сега сме нямали проблеми,преместихме я лесно в детската стая,след като отделихме малката. smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: март 12, 2012, 11:45:13 »

Кала, мисля, че след 6-ти месец не е проблемно детето да не е в напълно легнало положение. Това е изключително важно за периода, през който не може да стои седнало само, което е показател, че гръбначното му стълбче не е достатъчно здраво все още. Вече от 6-7 месец нататък не мисля, че е проблем.

Елиминик, ние започнахме доста отрано с покупките. Не робувам на суеверия. Исках да се насладя възможно най-дълго на усещането покрай подготовката. Започнах с по 1-2 дрешки още след 4-ти месец. Така полека лека накупихме абсолютно всичко до края на 8-мия (вкл. и аптечката за беба) и не съжалявам. Все пак втората половина от бременността си я карах през зимата и с големия корем само ми беше до офанзиви по магазините nea Освен това, пазарувайки по малко, няма да е така травмиращо и за бюджета.

За кошарите: много са практични тези легла, които си показала на първата снимка. Ние сме с подобен модел, но на Дизайнбейби и нямам забележки. Ако имате място, или дори отделна стая, те съветвам да вземете такова дървено легло.
Ако имате финансовата възможност - купете и като втората кошара. Ние също взехме такава, защото живеем в мезонет и ни е нужна още една. Нея не я ползваме за спане през нощта, но като беше по-малка спеше в нея денем, а доскоро пък я слагахме вътре да си играе, за да отиде човек до тоалетна или нещо от сорта. Отделно, че е много удобна за пътуване, почивки, както и за гостуване при баби. Тъй като моята майка не е от тук, я взехме и за да можем да я носим като й ходим на гости good Та, и тя си има своите предимства. Особено при често пътуващи семейства, баби и дядовци извън града или голямо/ повече от един етаж/ жилище.
За шезлонга: имаме абсолютно същия. Вибрацията при нас никога не е действала нито успокояващо, нито по друг начин. Много рядко съм я пускала. Не съм убедена в смисъла на такава екстра. Иначе шезлонга ни не е мръднал. Чудех се дали да не го пусна за продан, но решихме, че ще го оставим за второто детенце един ден smile По принцип с покупки като шезлонг и активна гимнастика, например, може да се изчака до раждането. Те не се ползват първите няколко месеца smile

Искам пак да сондирам мнения blush Намерих ето това, което до голяма степен отговаря на всичките ми изисквания:

http://www.ibebe.bg/navan/leki-detski-kolichki/allegro-stroller-bebeconfort.html

Притеснява ме това, че не зная нищо за марката (качество и издържливост), както и теглото, но второто може да го пренебрегна...като компромисен вариант.

« Последна редакция: март 12, 2012, 12:23:30 от sunray » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: март 12, 2012, 12:36:41 »

Момичета какво ви е мнението за Mothercare SPIN Ink.



Видях я като оферта в някои от сайтовете, на доста добра цена.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: март 12, 2012, 12:43:22 »

Здравейте, и аз да питам за количките.
Мернах веднъж в един сайт една количка, сега не помня къде , нито марка.
Тя е лятна, черна на бели точки и има една огромна червена панделка на сенника. Много сладка, знам, че беше лимитирана, цената не се споменава, ако някой я е виждал да ми каже. Нито една не ми харесва. Ако някой знае по-изчанчени, сладурски за момиче да казва. smile
Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: март 12, 2012, 13:17:18 »

Ellimink, smile бебешки колички и детски кошарки от тази сгъваемата която си показала 2-рата видях в един сайт на много ниски цени и си е купихме от Бургас за 70 лв почти нова от частно лице миналата седмица. Удобна е защото може да се сгъва и ползва във всяка стая която ние спим и като ходим на гости също. В този сайт има ползвани и нови страшно много колички и сгъваеми кошарки хората си ги продават и винаги може да се договори цената smile Ellimink, точно този модел количка за която питаш е има нова за 560 лева в продавалника, ти за колко е видя ?Има и други оферти на този модел и тази марка smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #432 -: март 12, 2012, 13:25:18 »

ellimink къде гледахте модела на кошарата???(синята) и количката е невероятна ,макар че моя мъж няма да се съгласи с мен за цвета...черна ..а аз обожавам черния цвят .smile
« Последна редакция: март 12, 2012, 14:13:53 от Bibsi8792 » Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #433 -: март 12, 2012, 13:32:53 »

Tweety bird количката е на mammas & pappas казва се Plico Pramette-Mimi за цената немога да ти помогна.
http://www.mamasandpapas.com/product-pliko-pramette-mimi/185718701/type-i/

Sunray за количкаta,за която питаш немога да ти помогна, не съм я чувала. Бих ти предложила да погледнеш Зоопер, много добри отзиви съм чувала,здрава,лека,плата не се е разкъсал след повече от 1год интензивно возене. Eто тези 2 модела модела, мисля ще покрият критерийте ти.

http://www.baby-market.net/a2/offers.asp?p=3299692&id=5168
http://www.baby-market.net/a2/offers.asp?p=4335452&id=5168
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #434 -: март 12, 2012, 13:52:03 »

Tweety bird количката е на mammas & pappas казва се Plico Pramette-Mimi за цената немога да ти помогна.
http://www.mamasandpapas.com/product-pliko-pramette-mimi/185718701/type-i/


Варианта май е само през ebay май ...
http://www.ebay.co.uk/sch/sis.html?_nkw=Mamas+Papas+Pliko+Pramette+Mimi+RRP+475
Количката е много хубава smile
« Последна редакция: март 12, 2012, 13:56:38 от Bibsi8792 » Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines