Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 08:35:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 215519 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: февруари 23, 2011, 21:05:33 »

Точно така-информацията за дохода при еднократната е грешна,аз питах и леля ми и няма такова нещо  good  girl_wink Чак и аз се бях шашнала  Eeager biggrin
Активен
Denitsa_Holland
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 110



« Отговор #271 -: февруари 23, 2011, 21:06:27 »

Публикувана от: dodo23  
Анчелче и аз така мислех!
Тя си е взела необходимите документи от университета и заедно с медицинско ги е занесла в социалното,но там са й поискали дохода на половинката.И след като този доход е по-голям от 2 мин.работни заплати,не й се полагала тази помощ....
Ако някоя мама ги е взела тези пари,нека да даде повече инфо!

За коя помощ става въпрос тук?
От тук останах с впечатлението ,че е ходила с медицинско в социалните.  =]Неосигурената майка подава молбата в социалните 45 дни преди раждането с необходимият документ,че е 45 дни преди раждане. В този случай се изисква доход.Ако той надвишава няма да получи помощта.
Както и да е като роди и има акт за раждане да отиде в социалните и да си подаде две молби, за тази помощ от 2880 лв и за еднократната при раждане, на която сумата за първо дете вече не я знам.  smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: февруари 23, 2011, 21:22:17 »

Еднократната помощ за първо дете е 250лв.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: февруари 23, 2011, 21:33:40 »

Рени,това е така,но освен тази от 250лв като студентка редовно обучение,майката има право и на допълнителна помощ от 2880лв,която пак се отпуска еднократно  good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 23, 2011, 21:35:52 »

Ето, какво намерих в нета, дано съм полезна:

"Еднократната помощ при раждане на първо дете ще остане 250 лева и догодина, реши парламентът, който прие на второ четене текстове от проектобюджета за 2010 г.

Еднократната помощ за второ дете е 600 лева, а на трето и всяко следващо - 200 лева.

Еднократната помощ за близнаци е 1200 лв. за всяко дете, а за майки - редовни студентки се предвижда еднократна помощ от 2880 лева.

Средният доход на член от семейството за получаване на детски помощи за догодина е 350 лева, а размерът на месечните помощи на дете за семейства с този или по-малък доход ще е 35 лева.

При близнаци помощите ще се изплащат за всяко от децата. Допълнителната еднократна помощ за дете с трайни увреждания 50 и над 50 на сто до навършване на 2-годишна възраст е 100 лева.

Не беше прието предложението на ДПС сумата да се увеличи на 150 лева. Депутатите записаха минимален размер на фискалния резерв за 2010 г. от 6.3 млрд. лева
"
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: февруари 23, 2011, 21:47:07 »

Цялото объркване идва от това,че въпросното медицинско и дохода на семейството имат отношение към едната помощ,но не и към тази за студентки.Също и медицинско преди раждането няма отношение към помоща за студентки.
Другото е,че в социалната служба не са обяснили правилно нормативната уредба,или пък моята приятелка зле ги е разбрала.Работата отива на развален телефон.

Момичето вече си събира необходимите документи и е безкрайно щаслива,че ще получи 2880лв,защото паричките са й крайно необходими,а въпроса дали ще ги получи или не й разклати здравето за няколко дни. smile

Извинявам се,че обърканите ми постове внесоха повече въпроси,отколкото отговори.
« Последна редакция: февруари 23, 2011, 21:50:20 от dodo23 » Активен
Denitsa_Holland
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 110



« Отговор #276 -: февруари 23, 2011, 21:54:39 »

Ще ги получи!  smile Не знае кво е станало там, но според мен те са мислили,че тя подава молба за 45 дни преди раждане като неосигурена майка. И после са й казали,че дохода й е висок и това я е объркало тотално. Станало е недоразумение, кой не пита добре, кой не обяснява добре ..... Не се знае кой е бил и на какъв кеф за обясняване е бил,което по принцип не трябва да се допуска. Важното е сега да й е ясно.  smile Хубава е тази помощ за майки студентки, когато аз работих я нямаше. Това си е добра помощ за семейството!  smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: февруари 23, 2011, 22:05:31 »

Рени,това е така,но освен тази от 250лв като студентка редовно обучение,майката има право и на допълнителна помощ от 2880лв,която пак се отпуска еднократно  good

Да, знам. Аз само допълних поста на момичето преди мен, за еднократната помощ от социални за всички майки.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: февруари 23, 2011, 22:48:00 »

Цитат
Хубава е тази помощ за майки студентки, когато аз работих я нямаше. Това си е добра помощ за семейството!

Така е!И аз ще си я взема на драго сърце,наистина ще ми бъде от голяма полза за малката  good
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: февруари 24, 2011, 10:03:43 »

така е тази сума вече найстина може да се нарече помощ, при мен обаче става едно малко спъване  nea Понеже семестъра ми е доста голям 1200лв.  crazy та казвам на жената, която ще ми даде служебната бележка, че ми е непосилна и ще платя на вноски, а тя ми вика не мога да ти издам бележка ако си платила на разсрочено crazy!!
Та нали на тази бележка ще пише,че съм редовна студентка, все едно шофьорите, като си плащат на разсрочено граж. отговорност да са без права.
Останах потресена?Представете си каква ми е на мен "далаверата", така да кажа, ако др месец платя +1200 семестър и от миналата година за зимният платих 1000 за да получа 2880, при положение,че др месец раждам и ми трябват пари...ох доста хаотично го разказах, но вече тази система мн ме дразни  angry
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #280 -: февруари 25, 2011, 14:47:45 »

Мамчета,нали след 1 година от раждането,майчинството пада на минималната работна заплата и се взима само 6 месеца?И става че майчинството е 1 год и половина.
Аз вече не мога да разбера кое как е!От както забременях е имало 2-3 промени засягащи майичнство и обещетения!!!Имам чувството,че докато дойде време и за третото шесмесечие ще се промени пак girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: февруари 25, 2011, 14:53:09 »

Да пада на минималната,  но се взима една година не 6 месеца.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #282 -: февруари 25, 2011, 15:10:27 »

Благодаря give_rose
Е,браво.Поне все още е 1 година.
Активен
maicello
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #283 -: февруари 26, 2011, 16:06:59 »

Здравейте, бих искала да попитам, последно 1 година стаж ли се изисква или 1 година и половина? И ако се очаква да родя началото на октомври, а си запиша магистратура септември месец редовно, означава ли че ще мога да взема тази еднократна помощ от 2880 лв ?
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: февруари 27, 2011, 12:01:17 »

Здравейте, бих искала да попитам, последно 1 година стаж ли се изисква или 1 година и половина? И ако се очаква да родя началото на октомври, а си запиша магистратура септември месец редовно, означава ли че ще мога да взема тази еднократна помощ от 2880 лв ?

Да, ще можеш да вземеш еднократната помощ:) доколкото си спомням уверението от вуз-а трябва да е от месеца, в който родиш:)
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines