Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 20:13:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 215531 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: септември 30, 2010, 15:18:00 »

dodo23, внимавай, защото точно това е на прицел на правителството. Виж тази статия
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: септември 30, 2010, 15:35:43 »

dodo23, внимавай, защото точно това е на прицел на правителството. Виж тази статия
Да,Нинка,на ясно съм,че вървя по наклонена плоскост. sad

Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: септември 30, 2010, 15:45:15 »

dodo23 за месеците, в които няма осигуряване от последните 12 се взима минималната. За да придобиеш право на обезщетение обаче е задължително да имаш някога в живота си осигуряване за Общо заболяване и майчинство, а не сега да започваш по принцип да се осигуряваш.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: септември 30, 2010, 16:19:51 »

Имам близо 3 години трудов стаж-така,че прескачам първото изискване!
Акушерката ми,ми каза,че има някаква промяна в закона,според която за недостигащите месеци до 12 се взима назад дохода от времето,в което съм работила.Та това ми провокира питането  crazy
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: септември 30, 2010, 16:35:44 »

За жалост не е така. Щеше да е по-изгодно по този начин. Относно промените в закона - за сега няма нищо прието, но кой знае какво ще го измътят. Това е неприятната част - не се знае каква щуротия ще измислят утре.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: септември 30, 2010, 17:20:57 »

За жалост не е така. Щеше да е по-изгодно по този начин. Относно промените в закона - за сега няма нищо прието, но кой знае какво ще го измътят. Това е неприятната част - не се знае каква щуротия ще измислят утре.
Повод да си пробвам късмета blum
Благодаря ти Светли give_rose
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 02, 2010, 18:36:33 »

Жената, която ще ме води в фирмата си ми каза, че няма смисъл, да се осиг на висок доход ..

Те всички така разправят. Защото ако фирмичката е малка и всички други са на по 500 лева, управителя на 700, а ти се праснеш с 4 часов договор на 2 бона, ще инициираш моментално данъчна проверка - счетоводителката може да подготви първите документи и направо да ги носи с декларация 1 в която ще си вписана, че да не се разкарва biggrin. А стартира ли проверка, може да не ти се заведе договора докато не приключи и от много лакомия да останеш без никакви осигуровки.. Това е горчивата истина. За теб иначе е най-добре да си на максималния доход колкото можеш по-дълго. По принцип не би трябвало да може да се внася със задна дата - трябва там даже ден-два преди да постъпиш изобщо на работа да ти се внесе договора .. обаче в БГ всичко става ..
Активен
qnaaa
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #82 -: октомври 05, 2010, 09:07:32 »

Много ме интересужа нещо и много ще се раджам, ако някой ми даде точен и ясен отговор.В момента съм бременна в 5 месец,до сега не съм била никъде на трудов договор.В момента аз и моя съпруг сме студенти редовна форма на обучение.Та въпроса ми е:Имаме ли право на някакви пари при условие, че и двамата сме студенти редовна форма на обучение.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: октомври 05, 2010, 09:19:49 »

Много ме интересужа нещо и много ще се раджам, ако някой ми даде точен и ясен отговор.В момента съм бременна в 5 месец,до сега не съм била никъде на трудов договор.В момента аз и моя съпруг сме студенти редовна форма на обучение.Та въпроса ми е:Имаме ли право на някакви пари при условие, че и двамата сме студенти редовна форма на обучение.

Последното,което прочетох беше за близо 2800лв еднократна помощ за майките редовни студентки!
Активен
iana_apostolova
Ентусиаст
**
Публикации: 81


Обичам те ...


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: октомври 12, 2010, 09:31:36 »

здравейте и от мен, и аз имам един въпрос за осигуряването.
Аз съм с 4 год. трудов стаж, без прекъсване и съм осигурена на пълната си заплата... въпро са е може ли майка ми да ме пише при нея на 4 часа на 300лв...
та въпроса ми е, ще вземам ли после майчинство и от двете места... и може ли при положения, че излизам болничен от нормалната си работа, да се водя на друго място на 4 часа.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: октомври 12, 2010, 09:40:01 »

.. и може ли при положения, че излизам болничен от нормалната си работа, да се водя на друго място на 4 часа.
Не може!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: октомври 12, 2010, 11:38:38 »

Момичета, някой може ли да ми каже 15-дневния отпуск по бащинство от НОИ или от работодателя се плаща и колко време след раждането на детето може да се използва?
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #87 -: октомври 12, 2010, 11:51:06 »

Рени, този 15 дневен отпуск по бащинство се заплаща от НОИ, но се разрешава от работодателя и започва от деня на изписване на майката и детето от болницата. 15 календарни дни са и се заплаща 90 процента от средно дневно брутното трудово възнаграждение на бащата/12 месеца назад/.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: октомври 12, 2010, 11:54:55 »

eliss, благодаря много give_rose
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: октомври 12, 2010, 18:11:39 »

здравейте и от мен, и аз имам един въпрос за осигуряването.
Аз съм с 4 год. трудов стаж, без прекъсване и съм осигурена на пълната си заплата... въпро са е може ли майка ми да ме пише при нея на 4 часа на 300лв...
та въпроса ми е, ще вземам ли после майчинство и от двете места... и може ли при положения, че излизам болничен от нормалната си работа, да се водя на друго място на 4 часа.

Напротив, може. Издават ти се два болнични, за двамата работодатели поотделно. Ще се намусят сестрите че ще пишат повече, ама са длъжни. Само че има праг от 2000 лева. Така че ако на първата работа си осигурена на такава или по-висока заплата, няма смисъл от втория договор, няма да вземаш повече пари.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines