Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 03, 2024, 12:46:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 240397 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #840 -: април 21, 2015, 18:51:56 »

Сьвсем не, за сьжаление.
Ако вьобще успея да мина конкурса (взимат 6 от 60 кандидата) имам още две години (обикновено е една, но аз няма да успея да го взема вьрху една с бебето).
Активен
TeddyLisheva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #841 -: април 21, 2015, 19:21:11 »

inaxastra , недей ми говори за съвпадащи дати, че снощи колежката ми ме светна на една много приятна pleasantry тема ... Оказва се, че защитата на стажа ми е на сватбата ми точно ... егати кошмара ! Има дата за поправка, но това значи мен и още две колежки ( шаферки с ми ) да ни скъсат, за да ни допуснат на поправителната сесия ... КАК НЕ ?!?!?! Направо ми се дорева като чух. Ще ходя да говоря с преподавателя, мисля че имам съвсем основателна причина да отсъствам. Човек е и би трябвало да ме разбере мамка му ... Как все на мен ми се случват такива неща ?!  crazy

ПС - по кулинарната тема - ние днес ще сме на миш-маш smile Пролетно ми е вече , та им се дояде нещо свежо smile Да видим дали ще ми се получи, за първи път ще правя smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #842 -: април 21, 2015, 21:49:44 »

Прочетох ви  danceg

Днес сте се надпреварвали коя по-напред да пише. Яко good

Панда супер разказваш и аз искам още да слушам (и картинки да гледам). Благодаря ти за информацията, после пак ще прочета, за да интегрирам хубаво това, дето си писала  good

Аз много обичам и да пьтувам, и да гледам забележителности. Много, ама много голям кеф е. И музеи обичам, и спектакли… Тоя уикенд благодарение на леля Здравка ходихме до замька на Наполеон (тя да го види. Аз сьм го гледала вече, ама винаги е кеф. Взех на Марта един пьзел на Наполеон и една картонена кукла сьс сменящи се рокли стил Ампир на Жозефина.

Може скоро да се видя пак в чудо, че досега хубаво искаше рокля на Елза, ама наскоро прощя рокля на Василиса Прекрасна  crazy та не е очевидно, ако сега ми изкара искам като Жозефина да се обличам, свьршена сьм  girl_haha  Те портретите й бяха впечатляващи, роклите са много красиви и има прекрасни бижута, а на Марта принцеси й дай (технически тя е императрица де).

Мина и тоя ден, еееей…
Отивам да си хвьрля един душ, да го отмия и да го забравя. За тази вечер нямам филм за гледане, ама май нямам и сили, та ще лягам директ.

Жужи, гледах този с Камерьн Диаз дето оня ден говореше за него. Видях от теб и го потьрсих. Разтоварващ беше, благодаря ти  give_rose
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #843 -: април 22, 2015, 07:03:38 »

Добро утро.



Днес в училище ще идват от Национална правителствена организация на хората с увреждания да обучават децата в норма как да се държат/общуват с деца с увреждания. Напрегната съм малко и станах по-рано от обикновено, стискайте ми палци всичко да мине по ноти и аз да се представя като професионалист. Млада съм, зелена, и ми е притеснено от общуването с хора с опит в сферата от години.

П.П. И аз искам книжка на кръчмите, от коя кръчма да си купя?  funnytooth
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #844 -: април 22, 2015, 07:48:00 »

Добро утро и ммммммерси за кафето! Наде,  good ти палци! Спокойно, ще се справиш! В тая сфера и експертите са едни  pardon много вероятно е ти да се окажеш по-компетентна от тях.
И днес гадно време. А аз чакам един тийн да се появи следобед  crazy от няколко седмици ми връзва тенекийки - първо беше ваканцията, после отсъства от града - а изпита му наближава... То май аз го мисля повече от родителите му - като отсъства все аз им звъня да го подканвам да дойде пак  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #845 -: април 22, 2015, 08:18:20 »

Добро утро smile
Наде, страхотно е, че ще има такова обучение. Аз лично съм на мнение, че тук специалист не може да има. Има хора, които знаят, и хора, които по-малко знаят. В смисъл нещата вече са до практика и дори и да си учител с 30 годишен стаж, може да се окажеш в небрано лозе pardon
Ина, с тези рокли ще се побъркаш май girl_wink На комшийката щерката (на 2 г. и половина) онзи ден я задърпала, че иска рокля. Ама то вятър, студ - не, рокля! Дори долу пред блока си я носи в ръце детето. Накрая майката се видя в чудо и я нахлузи върху анцуга. Ама то от якета и горнища не се виждаше, обаче малката литна от радост smile Колко му трябва на едно дете Girl_hide
Оф, ние пак сме по лекари днес. Ще има търчане, висене, укротяване на почти спящо дете... Пък и после почивка няма - трябвало да готвя pardon Аман! Имам нужда два дни нищо да не правя. Обаче работата вкъщи не свършва.
Днес следобед ще си пробваме триколката yahoo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #846 -: април 22, 2015, 08:35:03 »

Добро утро! Аз изпратих мм на работа и трябва да си захвана с моите задължение- чистене, готвене, миене, знаете как е.
Инче, ще се изтърколят и тези две години, ще минат като миг и после ще се сещаш с усмивка за всички трудности, през които си преминала!
Наде, стискам палци! Сигурна съм, че всичко ще мине добре и ще им е интересно на децата. После ако можеш сподели с нас какво са казали експертите  smile
Али, много гадно с обикалянето по лекари, дано никъде да не чакате и да минете бързо.
Фани, ти имаш още да ни разказваш за сватбата, та чакам продължение когато можеш.
Лек ден на всички!
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #847 -: април 22, 2015, 08:47:13 »

Добро утро, работливки!
Теди, не се впрягай толкова. Няма да ви скъсат, ако не се явите. В протокола ще пише "неявил се". Това по нищо не се отразява на оценката от поправка. Една колежка взе че роди точно на държавния ни изпит по една от дисциплините. Мацката си знаеше и не дойде на изпитите, но мъжа й дойде да ни каже хубавата вест.
Наде, стикам палци! Ти си знаеш и можеш, няма от какво да се плашиш!
Ина, радвам се,че се завърна! Рататуй хубаво ти е казала- ще минат бързо тези години. Животът се редува с върхове и спадове...но бързо минава всичко лошо.
Като казахте рокли, вчера с моя колежка обикаляхме да търсим обувките на Елза, че има рокля, ама няма обувки. Голяма е сладурана малката.
Али, сега ще има да се гоните с триколката biggrin Големи Шумахерчета стават.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #848 -: април 22, 2015, 08:51:57 »

Добро утро и от мен smile

Ох, прочетох ви, ама ако ви кажа че запомних само на Ина поста ..Може би, защото вчера четох темата на Марта и съм впечатлена.. Много красиво дете  Oh my ... От написаните неща е и остроумна.. Просто прекрасна комбинация. Поздравления, Ина  Bravo good

Снощи заспах на дивана, нали сте го виждали, това голямото крило си лягаме с ММ и се гушкаме и гледам ТВ, обаче аз заспах.. В 21ч.  shok Днес ми се спи ужасяващо  crazy

С кумовете ще се видим на 22-23-24.05 ще ходим в Арбанаси на мини разходка  yahoo Нямам търпение  Girl_hide
Друго интересно... май нямам  nea Хубав ден, макар че е мрачен  huhhuh.gif
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше. Не се й съмнявам  pardon
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #849 -: април 22, 2015, 09:03:16 »

Да, вярно! Имам да разказвам! Тъкмо малко да разведря тоя облачно дъждовен ден!
Та така качиха ме на колата и тръгваме. Като се тръгва задължително сватбарите танцуват пред колата, после вървят и на някой кръстовища се спира пак да се танцува. Не знам дали по-назад съм писала, че задължително на отиване и връщане се минава по различен маршрут. Голям зор виждат тези, които живеят през 2-3 къщи например  blum това ще питам на село защо се прави така. За музиката - по принцип е турска обаче се играят и всички почти български хора, за разлика от Турция. Свирят клаксони, викат танцуващите, общо взето много празнична обстановка. Празник е за всички хора, коити срещат "кервана", все усмихнати лица виждах. По смелите опъват въже пред сватбарите и танцуват с тях, като им се дават парички ако са дечица или пешкир/някакъв друг дар ако са големи. На братовчед  ми му даваха бира, хахаха, че беше жега
Стигнахме пред младоженеца и там бабите подговени със столчетата, насядали пред къщата. 2-3 от тях се обличат с някакви раздърпани дрехи и си правят лицата черни с въглен и червило си слагат, един вид като клоуни- голямо шоу беше, бъзикаха се много предимно с младоженеца. Аз ги гледам от колата, защото още не са ме поканили да сляза. По традиция свекъра е този, който придумва снахата да слезе. Обещават се агнета, телета, ниви, къщи, лозета ит.н Свекъра накрая каза, че дава всичко и а з се съгласих. Преди да сляза по традиция трябва да ми дадат бебе или дете в скута и уж какъвто пол е то такова ще е и първото ни дете. При мен бяха 2 - момче и момиче  tease
В къщата влязох като първо намазах с мед касата на вратата. После ми дадоха хляб в едната ръка и чайник с вода в другата и минах по всички стаи като хубавичко полях килимите - да ни върви по вода, да бъда добра готвачка и домакиня и само сладки приказки да излизат от устата ми. По традиция всички присъстващи си опитват от хляба и меда за късмет.
Часът беше вече 6 следобед, а нас ни чакаше "къна" вечерта, така че си починахме около 2-3 часа и сватбарите се прибраха да се преоблекат.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #850 -: април 22, 2015, 09:12:56 »

Аз се отбивам да ви напомня и на мен да стискате палци за срещата с професорите днес.

А мойна научна ръководителка е голяма работа. Звъни ми сутринта в 8ч:
"Защо нямаш доклад, само презентация си ми дала?"
Аз:"Доклада ви го дадох миналата седмица, презентацията в понеделник"
Тя:"Не, само презентация и текст към нея си ми дала"
Аз:"Погледнете пак. доклад3година и общ доклад са файловете"
Тя:"Няма такива"
Аз:"Добре, ей сега ще ви ги пратя"
Тя:"Прати ми ги, че аз сега ще ги чета"

Срещата е в 12.30ч.  crazy После пак ще каже, че винаги правя всичко в последния момент  crazy Само да не и хрумне след малко да ми звънне и да каже, че трябва да се преправя нещо  crazy

nadelina88 стискам ти палци smile
fanimira голям филм са тези сватби  Girl_hide
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #851 -: април 22, 2015, 09:17:32 »

Панди, силно стискам палци! Успех, миличка! Всичко ще мине наред и после да се похвалиш при нас  Wink
Фани, много готино! Да ти кажа някой от нещата и аз съм ги чувала и съм ги правила/виждала съм да се правят. Това с мазането на вратата с мед и аз го правих, ама не ми го даде свекърва ми, а братовчедка ми, защото само тя беше с нас. Внасянето на хляб от булката съм го виждала също. Много искам да разкажеш за къната, страшно красиво и приказно ми е като съм гледала по телевизията, за това.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #852 -: април 22, 2015, 09:21:54 »

Брутру  give_rose

Стискам палци на Надето и Панда  Good luck

Фани ще те прочета след малко като стигна библиотеката, за да сьм на спокойно и да чета с кеф  danceg Аз пак сьнувах кошмари, че сьм на изпит и времето ми изтича, я всички говореха и аз само крещях "Млькнете!". Хахахххаа, полудявам…

По-кьсно сьм на консултация за бебето в болницата. Ще пиша в отчетната (не че е кой знае какво консултацията: Добьр ден, добре ли сте? Да. Радваме се, довиждане.)  pardon

Като каза колко му трябва, за да е щастливо и се сетих за един виц, ама мрьсничьк и не е за тука. Айде ако имам вдьхновение по-кьсно може и да ви го разкажа.  girl_wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #853 -: април 22, 2015, 09:25:28 »

Инче, не се измъквай, разкажи вица, пък ще има цензура   Wink сложи +18 е готово. А и се съмнявам сред нас да има непълнолетни, подрастващи девойки.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #854 -: април 22, 2015, 09:29:18 »

Добро утро!

Да се оплача - болна съм! Боли ме гърлото и вчера бях като парцал. Още вчера сутринта усетих, че ще става нещо, но мислих, че ще се оправя. Бяхме на разходка вчера, цял ден. Малката направо ми взе здравето. Носене ту от мен, ту от майка й. Иска да ходи, не иска да ходи.  shok За няколко часа ми разказа играта. хахахаха.  pleasantry И след това вече ме свали - гърло, мускули, всичко.

За колана и триколката - вчера взехме колан, а триколка май си хареса от интернет.

Днес сме на църква, защото ММ има курбан.  huhhuh.gif После трябва да готвя нещо, но не се знае точно какво.
Въпросът с готвенето и при нас е на дневен ред. Онзи ден правих свинско месо със зеле за първи път. Много хубаво се получи. Похвалиха ме. ХИХИХИХИ

Днес мисля една топла пилешка супа (за душата) да направя, а другото ще го мисля.


Теди, не се ядосвай. Това ще мине и ще замине. Добре е, че ти си знаеш възможностите. По-важно е работодателите да успеят да те оценят както трябва. За мен образованието е под всякаква критика, изобщо. Голям късмет си извадила с датата на защитата. Дано да те разберат преподавателите.  smile
Имам една колежка от университета, която изкара 5 на държавния изпит. В знак на протест дори не пожела да запише магистратура. Все едно на някой преподавател му пука, че точно тя не е записала.
До днес още говори за това, все едно може да направи нещо. Направо не може да преживее тази 5-ца.


Мариолка
, браво! Добре се справяш с домакинството. Да нацелуваш малкия Пръцкан. ХИХИХИ  Bravo

Наде, Панда , стискам палци.  smile

Дълго стана, ама нали от вчера не съм влизала. smile
Активен
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines