Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 03:50:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 264511 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #630 -: август 10, 2007, 19:22:00 »

anitka аз съм учила в стара загора и един наш професор ни обясняваше че имало коне и файтони използвани за сватба в стара загора,но не мога да ти помогна с координати sad потърсете по обстойно и ще намерите good
Активен
Radost
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


усмивки и любов


Моят сватбен албум

« Отговор #631 -: август 13, 2007, 13:38:58 »

Момичета ,да обсъждате по този начин кой колко пари е дал за сватбата си и защо ги е дал е много неетично.Както каза Петкова- имали са ги,дали са ги.......Дали си е заслужавало,дали са милионери,дали родители са плащали сватбата това няма значение според мен и може да го коментира само Radost.Като ви чете постовете човек ще помисли че злобеете.Недейте така!

Фиби, Роси благодаря за защитата,  smile

Никога не съм предполагала, че тук във форума мога да срещна такова грозно отношение. Всеки, който поне малко уважава себе си не би си позволил да прави подобни коментари: " ....не оператор, а режисьор на пълнометражен филм сигурно са наели. Красиви са снимките, но според мен лично не изглежда да е чак толкова скъпа и подготвена, както беше на silver_arrow в Hilton..." и "....тези разходи ... ми се струват наистина адски много  и преувеличени за някой от нещата.Radost  ВИЕ ДА НЕ СТЕ МИЛИОНЕРИ?" .
Дали сме милионери не е ваша работа. Защо сме дали тези пари също. Аз дълго време се въздържах да споменавам цифри, опасявайки се от такава реакция. Явно напълно основателно.
За веше сведение видеоператорите, извинете режисьора на пълнометражен филм, който наехме е същият, който е снимал сватбата на silver_arrow и то за същата сума. Фотографът ни е Мони Франсез - Моден фотограф на България за 2006г -"Златна игла за модна фотография" и мисля, че сумата, която  му платихме е малка за това, което направи.
Сватбата ни беше великолепна. И то не защото е моята, а защото двамата с Данаил сме изпипали всеки детаил, защото не сме спали до сутринта за да правим подаръци, да опаковаме, завръзваме, надписваме. И най-вече, защото се гордея с него, защото малко са тези младоженци, които ще ходят с булката навсякъде неуморно, ще ходят на танци, на проби, на прически, на пробен грим, на маникюр и ще ги интересува какво иска булката - нали е нейния ден.
Но бъдете убедени, че не сте ме обидили с написаното и с мненията си, защото никой не може да ме обиди без мое разрешение.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #632 -: август 13, 2007, 13:50:29 »

аз също дълго се въздържах от коментар !!! винаги съм била на мнението, че всяко нещо струва пари , а хубавите неща струват още повече пари! и на мен ми стана много грозно от коментарите по-долу !!! за мен си чиста доза савист !! ако можех да си позволя таква сватба и моята щеше да е таква нали всеки си представя красиво и хубаво ! не че не беше - за мен деня и сватбата беше прекрсана , но съм се ограничавала и за това например подаръчетата си ги правих самичка тъй като ми излезна двойно по-ефтино!!!! така, че ако и аз имах толкова пари - щях да ги дам !!! за да бъде денят ми прекрасен ! след като Радост са решили така - това си я тяхна работа дали са МИЛИОНЕРИ или не нас не ни интересува smile

п.с. иначе всичките постове в темата за чашите, а и не само за тях са положителни ! за това пак ви казвам всичко е струва пари ! безплатен обяд няма smile
« Последна редакция: август 13, 2007, 15:07:41 от Ели . » Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #633 -: август 13, 2007, 15:05:07 »

Аз пък няма да се присъединя към нито едно от изказаните мнения по въпроса със сватбата на Радост а просто ако ми позволите ще изкажа своето мнение!
Първо разгледах обстойно снимките на Радост от сватбата й , и наистина си личи , че са правени от страхотен и скъпоплатен специалист!Просто малко момичета според мен могат да се похвалят с такива снимки , на които са хванати в кадър във всеки един момент , в който изглеждат в цялата си прелест!
Второ абсолютно ясно се вижда , че роклята е страшно скъпа / ако не се лъжа има камъни сваровски по нея /.Освен това ми се струва дизайнерски поръчков модел , който не се намира като мостра във всеки магазин/.
И трето ресторанта е приказно украсен и съм сигурна , че тази украса струва много пари!
Соред мен всеки разполага според джоба си и не трябва никого да виним за това , че има повече или по-малко от нас или ,  че преувеличава с нещо!
Това е от мен и дано никого не съм наранила с моето мнение по въпроса!
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #634 -: август 13, 2007, 15:10:15 »

Извинявам се за израза си Radost    Flower Аз пак казвам наистина всичко на вашата сватба изглежда великолипно.
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #635 -: август 13, 2007, 20:05:39 »

И аз мисля, че всеки се простира според възможностите си! Кой колко пари е дал е лична работа! Най важното е всяка от нас да се чувства прекрасно на сватбения си ден без значение къде и колко пари е дал  smile
Активен
Radost
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


усмивки и любов


Моят сватбен албум

« Отговор #636 -: август 14, 2007, 13:15:46 »

Аз пък няма да се присъединя към нито едно от изказаните мнения по въпроса със сватбата на Радост а просто ако ми позволите ще изкажа своето мнение!
Първо разгледах обстойно снимките на Радост от сватбата й , и наистина си личи , че са правени от страхотен и скъпоплатен специалист!Просто малко момичета според мен могат да се похвалят с такива снимки , на които са хванати в кадър във всеки един момент , в който изглеждат в цялата си прелест!
Второ абсолютно ясно се вижда , че роклята е страшно скъпа / ако не се лъжа има камъни сваровски по нея /.Освен това ми се струва дизайнерски поръчков модел , който не се намира като мостра във всеки магазин/.
И трето ресторанта е приказно украсен и съм сигурна , че тази украса струва много пари!
Соред мен всеки разполага според джоба си и не трябва никого да виним за това , че има повече или по-малко от нас или ,  че преувеличава с нещо!
Това е от мен и дано никого не съм наранила с моето мнение по въпроса!

Благодаря ти! Стана ми много мило  smile give_rose
Особено за роклята. blush  София Борисова много се постара и аз (която смятам, че съм изключително претенциозна) нямах никакви забележки. И на булото и на роклята има камъни сваровски. Но не те я правят красива. И без тях щеше да е хубава. Със София решихме да има за да ми отиват на бижутата



Пак ти благодаря и се надявам да няма повече каквито и да е коментави за моите разходи.
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #637 -: август 14, 2007, 13:38:02 »

Мила Радост,
лошите постове не чети, а на лични ми пиши Computer
речта ти много ме плени girl_in_love, а мисълта ми все лети writer
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #638 -: август 14, 2007, 13:46:25 »

Аз пък няма да се присъединя към нито едно от изказаните мнения по въпроса със сватбата на Радост а просто ако ми позволите ще изкажа своето мнение!
Първо разгледах обстойно снимките на Радост от сватбата й , и наистина си личи , че са правени от страхотен и скъпоплатен специалист!Просто малко момичета според мен могат да се похвалят с такива снимки , на които са хванати в кадър във всеки един момент , в който изглеждат в цялата си прелест!
Второ абсолютно ясно се вижда , че роклята е страшно скъпа / ако не се лъжа има камъни сваровски по нея /.Освен това ми се струва дизайнерски поръчков модел , който не се намира като мостра във всеки магазин/.
И трето ресторанта е приказно украсен и съм сигурна , че тази украса струва много пари!
Соред мен всеки разполага според джоба си и не трябва никого да виним за това , че има повече или по-малко от нас или ,  че преувеличава с нещо!
Това е от мен и дано никого не съм наранила с моето мнение по въпроса!

Благодаря ти! Стана ми много мило  smile give_rose
Особено за роклята. blush  София Борисова много се постара и аз (която смятам, че съм изключително претенциозна) нямах никакви забележки. И на булото и на роклята има камъни сваровски. Но не те я правят красива. И без тях щеше да е хубава. Със София решихме да има за да ми отиват на бижутата



Пак ти благодаря и се надявам да няма повече каквито и да е коментави за моите разходи.
Сладурка ,
Няма защо да ми благодариш защото аз наистина така мисля!Ти си една прелестна и стилно облечена булка и благодаря за красивата снимка , наслаждавах й се цели 15 минути!
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #639 -: август 14, 2007, 13:56:24 »

Ей, хора засрамете се от коментарите си!
Радост сватбата ти е невероятна.....и ти си наистина ослепителна...това е една от малкото форумски рокли,които наистина ми харесва!Аз съм на мнение...или нещо много красиво(няма значение колко струва) или без него....Аз ако нямам невероятня рокля.....бих си купила семпла рокличка(не булченска) и бих подписала....,но ако сватбата не ти е  приказна....няма смисъл от сватба......пък и всеки има различни представи за своята приказка...А товята, Радост е една красива приказка....
С удоволствие гледах снимките ти......роклята, костюма, свещите,ресторанта ----СТРАХОТНО!
Била съм на доста скъпарски сватби.(служебно)...и да ти е кеф да си там.....На скъпите сватби-обикновено повечето хора,наистина са се нагласили....ето на това му казвам сватба.....А не сватба-и половината гости с маратонки и дънки  NO
Извинете,момичета,дано да не съм обидила някоя.......обаче....или сватба-приказка-----или една екскурзия по света....няма смисъл да се харчат пари за нещо ,което не е перфектно и гледаш да спестиш от него...,колкото се може повече! End

Това е полажението.........
(сори, ако съм прекалила)
« Последна редакция: август 14, 2007, 14:02:00 от bibsi » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #640 -: август 14, 2007, 14:20:27 »

Смятам, че вече много се отплеснахте от темата за това кое колко струва. Няма спор, че на Радост сватабата е прекрасна, аз и го написах на лични съобщения. А това дали свтбата трябва да е скъпарска за да е приказка не мога да коментирам, защото зависи от гледната точка на хората. Моята сватаба не беше скъпарска, но си беше моята приказка, и аз имам други възгледи за това къде да си влагам парите  и предпочитам да вложа 40000 лв. не в сватба, а в нещо друго. Всичко е въпрос на личен избор. give_rose
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #641 -: август 14, 2007, 14:29:02 »

ЕЕ аз вече тука не мога да се сдържа End
Няма да коментирам сватбата на когото и да било. Мисля че съм го направила когато и където е трябвало pardon. Само да вмъкна, че досега всичко видяно заслужава май-малкото уважение и весели емоции, дори за мен като страничен наблюдател!
Аз няма да мога да се похваля в луксозна и приказна сватба, но в крайна сметка това са ни възможностите..по-точно на двете ни майки /и двете за разведени и правят сами сватбата ни без бащите/. А и идеята е да отпразнуваме събитието с важните за нас хора.
Мисълта ми беше че са мен това ще си остане най-приказния ден, дори и без грандиозните и красиви украси от цветя и т.н. И затова че някой поканен няма да има възможност да си купи костюм и ще дойде с всекидневните си дрехи не би ми развалило настроението на сватбата, а би ме зарадвало че ни е уважил pardon. Дори и с най-семплата сватба, пак бих я предпочела пред пътешествие.....В крайна сметка сватбата е да е покажеш колко се обичате а не колко имате!
И предлагам да спрем с коментарите защото много се отклонихме от темата.
И още веднъж овации за прекрасните сватби мили булки Bravo Bravo give_rose give_rose
А ето и нашия разчета:
1. Рокля - 400
2. Воал - 53
3.Обувки - 150
4.Младоженец костюм, обувки - 180 /все още е без риза и вратовръзка  hysteric/
5.Украси + покани /всичко правено от мен/ - 250
6.Халки - 320
7.Църква - 80
8.Ритуал - 280
9. Видео и фото - 480
10.ДиДжей - 200
11.Музика /булка + кумове/ - 60
12.Танцьори - 60
13.Торти - 180
14.Нощувки гости - 750
15. Куверт - 80х18 /но както скочиха цените най-вероятно няма това да е куверта/
16. Козметика /сама или моя приятелка ще помага в зависимост от състоянието/ - 75
17. Прическа - 60
18. Букет - подарък от кумата pardon
19. Обици - 78
И като  сметка допълнителния алкохол и още няколко дреболийки грубо идва към 7000лв.
Мисля че за цените във варна и броя гости които настаняваме на хотел добре сме се справили yahoo
« Последна редакция: август 14, 2007, 15:37:53 от maichenceto » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #642 -: август 14, 2007, 15:43:48 »

И аз вече ще се намеся тук, защото наистина стана обсъждане, което засяга определен човек, а не като цяло цените!   angry
Ще ви помоля да продължим да споделяме и обсъждаме кое колко ни е струвало без коментари от рода на кой с колко пари разполага!  pardon
Активен
Princesa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


г-жа Трифонова


Моят сватбен албум

« Отговор #643 -: август 17, 2007, 15:23:23 »

След 3-седмичен престой в БГ и тичане по организацията вече мога да се отчета и аз. Не всичко ни е готово, но поне основните неща:
Обреден дом 270 лв
Венчавка 380 лв
халки 480 лв
рокля около 700 лв
фото и видео 1300 лв (в тях влизат и подаръчета за гостите - снимка на младоженците и сватбен бук)
оркестър 500 лв
DJ 200 лв
водещ 300 лв
Украса на ресторанта към 1100 лв (с калъфи)
куверти за 150-170 човека (не мога да кажа цената, защото сме с отстъпка)
покани 250 лв
етикетчета за ракия 50 лв
канене на кумове 100 лв
торта около 300 лв
за алкохол смятам към 700 лв
дреболийките ( бутониери, късметчета, кошнички и цветя за шаферките, панделки за колите)грубо 150 лв (направени по поръчка)
остава още:
нощувки за гостите - не знаем още колко, но към 80 човека може би
и мнооого други като обувки за двама ни, бижута, подарък за кумовете, грим и прическа....
ще допълвам
моля се да се съберем в 11 000

« Последна редакция: август 17, 2007, 15:26:43 от Princesa » Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #644 -: септември 10, 2007, 19:56:15 »

Ети и голяма част от нашите разходи!
За булката:
Рокля + було- 700лв
Обувки-38лв
Прическа-50лв
Маникюр-40лв
Грим (и пробен)-34лв
Жартиер-1.80лв
Букет + 3 бутониери- 45лв

За младоженецаblush
Костюм- 300лв
Ризи 2бр- 90лв
Колан- 15лв
Фишу и елек - 35лв

Граждански брак - 85лв
Църковен брак - 90лв
Медицински - 15лв
Фотограф и камера- 500лв
DJ - 120лв
Водеща - 130лв
Агентка - 120лв
Халки - 638лв
Торта - 120лв
Късметчета за хвърляне - 5лв
Свещи- 7.50
Чаши за съвета - 38лв
Чаша за църквата - 16лв

Има и още много, но ще ви отегча!
Всичко излезе по груби сметки към 6000лв.
Активен
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines