Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 27, 2024, 20:41:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 41   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2016  (Прочетена 171380 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: септември 02, 2016, 19:51:07 »

Сега виждам, че сте ме питали за промяната, която ни очаква. Ние чекнахме тая тема още когато му предложиха повишение. При положение, че ще отсъства минимум 3-4 години решихме и ние да заминем.  Първоначално мислех да пробвам сама до нова година, ама се издразних яко на роднините и общо взето за 2-та месеца, в които принудително бяхме разделени решихме да заминем при него. Най-рано през пролетната ваканция ще си дойдем за 10-ина дена и после на лято. Мисля, че промяната ще ни се отрази добре...  Аз съм пътешественик по природа и такива промени не ме плашат. Ще видим... На Кари й е интересно и мисля, че училището й ще й хареса.http://ils.education/index.php?menu=about  Било й писано да е там, открих го още тая пролет в нета. По начало като ръководен кадър на чужда фирма, ние знаехме, че рано или късно този момент ще дойде. Просто е било писано да е сега.
Ще отида с малко зимни дрехи за децата и по-малко за мен - с 3-те куфара по 23 кг. По едно яке и ботуши, шапка, шал и ръкавици и всичко останало ще купуваме от там. В квартирата имало всичко необходимо.
Аз си водя проекта от разстояние, на лято си го приключвам , а заместник назначават за да взима часовете ми, вероятно в пенсионна възраст ще бъде и за по 1 година ще се преназначава. Дано да успея от там да напиша още някой смислен проект като тоя... И така, стига за мен,... Писала съм и в нашата тема. Който иска и там да гледа! smile
« Последна редакция: септември 02, 2016, 20:07:24 от fanimira » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: септември 02, 2016, 20:46:37 »

Комбълка е като дзундзула.

А Вазирай?Или Фараж?Кибик?

Аз днес имам ужасен ден.Докараха ми съдомиялната която още не работи както трябва, и пералнята направи бум и изгоря.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: септември 02, 2016, 21:55:16 »

Кибик и Вазирай (Вазон) ги знам...Фараж ЦЪ

http://www.obekti.bg/chovek/20-ot-nay-zabavnite-roditelski-priznaniya-v-twitter
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: септември 02, 2016, 22:21:21 »

Фараж го знам!

Брей и аз една дума да знам!  Bravo

Фани, ти сама,  с децата  ли ще пътуваш?
Понеже,  ако си сама,  а на Кико не му доплащате багаж,  той няма право на 23 км,  а на 10 кг .
С коя компания ще летите?

П. П Не била само една думата,  и "Кибик " знам!
« Последна редакция: септември 02, 2016, 22:23:01 от Marri » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: септември 02, 2016, 22:41:11 »

Е шо стана ся? Един ден ви изпуснах и гледам на моя език сте заговорили....Миналата седмица бях да видя баба ми и от вратата ми каза следното: Оди чедо види дек ойде онуй чек дедо ти,че ки връне дош,и на френки ке ми стане    shok  Да не обяснявам в какъв шок беше ММ,,,една дума не и разбра.После му превеждах DANCE
   Скай нямам търпение да завършите проекта,идеите ти са ..... good Наистина ще прилича на произведение на изкуството.И при вас важи приказката: Майстор да не ти влезне в къщата.....
   Нашия ремонт,дори не му се вижда края,още слагат кипсокартона,,,край няма.Вече не ми  се хващат на заплахите,че ще родя бебето в тях,свикнаха май с тази мисъл и хич не си дават зор.А на мен пък спря да ми пука blum Имаме спалня и креватче,,, blum живот и здраве само,,,,все някога ще се наредят нещата Wink видя се,че с нерви  до никъде не стигаме,та сега съм обърнала страницата.Омммммммммммм butterfly
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #95 -: септември 02, 2016, 22:48:02 »

Френки не бяха ли сливи? Или бьркам...

Тогава поговорка от (почти) сьщия край:
"Не сичко що фрька се срька!"

Така и не разбрах за фараж кво е, иначе за мен 'вазирай" значи изчезвай, "вазон" не го бях чула. Кибик го знам, даже от сайтовете с просотии знам, че в Пловдив айляка се бичи.

И тогава решихме, че сме се уморили да спим до късно и да правим каквото си искаме, когато си искаме, в чиста къща, и си родихме деца.
 lol lol lol
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #96 -: септември 02, 2016, 22:55:08 »

Брех каква късна активност  blum Добре че мрънлата ми се успа малко повече да мога да драсна два реда  smile
От всички думички само кибик знам  pardon
Много интересна тема зачекна Скай с ремонтите...направо не ми се говори, че още си имаме за довършване н на брой неща и не им се вижда краят  crazy Последно се скарах с дърводелеца за кухнята, че остана една колона до хладилника дето трябва да се направи и такава хубава цена ни завъртя...имам чувството, че не му се работи  pardon Сега ще видим дали ще доживеем колона  Girl_hide Почти година вече се занимаваме с кухнята  crazy А пък майсторът с довършителните работи нещо ни бяга по тъч линията, нищо че банята ни си седи без фуга и не можем нищо да направим в нея...но и аз гледам да съм Оммм заради бебка  heart
Скай , направо ме уби с тия идеи, е признавам си, че и се посмях доста, извинявам се, знам, че не ти е до смях  give_rose Много ще ми е интересно да видя завършено всичко, дано да е по-скоро!
За протокола, в бъдещия хол все още ММ не е оправил контактите, което не пречи стените да са ни готови, та дано не се налага да се кърти  pardon Той много се занимава с всичко вкъщи, кеф му е и му се получава, ама се случват нещата със скоростта на светлината  nea
Ние утре ще пътуваме и направо се разбих докато събера на едномесечно бебе багажа...повече е от всичко наше + на заека антуража, дано се съберат в багажника  smile
За финал една думичка и от мен: оапяк
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: септември 02, 2016, 23:02:32 »

Фараж е малка,  метална лопатка за смет.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: септември 03, 2016, 00:51:56 »

Ина френки са домати Wink  Пратила го баба ми за домати,ма той видял един комшия,,,,и го няма никакъв.Опасен е дядо ми,все търси начин да се скатае Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: септември 03, 2016, 06:32:20 »

Фараж е малка,  метална лопатка за смет.
Бингоооо! И аз я знам тая дума! С "Аерофлот"  - руската национална компания ще летим най-вероятно. Дано да имат полети от Варна, че Сф ни е по-далече. Мисля, че позволяват да платим оувърбагаж /това от фирмата на Инж. не е политика на авиокомпанията /.  Сама ще летя до Москва от там ще ни посрещнат таткото с кола най-вероятно ако няма удобен полет. Защото по принцип има много удобни вътрешни полети до Нижний /50 мин. траел полета Москва-Нижний Новгород / Мен не ме е страх сама да пътувам с децата.  Единствено ще ми е трудно в Москва да се ориентирам,  за 1-ви път ще ми е все пак в това летище и да не взема да забравя я някой куфар,  я някое дете, хи хи хи.  На лято ще съм пушка. Идваме си в края на май и си тръгваме в края на август, ако е рекъл оня горе и ако сме живи и здрави.  good
И в нашия край капанците имат много интересни диалектни думички. Освен това,  ако продължи тенденцията на масова ниска или въобще липсваща грамотност мисля, че граматическата категория род ще се видоизмени. Например.: "Едно дядо ми даде тия 50 ст.", "Моя брат си е зел плоден жИна", "Комшийке,  много си хубав и т.н....  И никак не е смешно.  Страшно е направо!!!!
Добро съботно утро. Разузнавам дали аджЕба е възможно да пускам снимки с тоя телефон или трябва задължително да сядам на компютъра и да си   поправям поста след като съм го написала.
Хммм, сетих се да ви се похваля писали ми от майко мила, че не ми били загубили имейла и много им бил харесал и щели да го публикуват някой път.  Тъй че който ги следи редовно да обади веднага на кака си като види стил подобен на нейния.  Аз съм ви го публикувала тука. Беше за конкурса: Как оцелях без сън, ако се не лъжа?!  Темата е актуална и в момента.  Уж сме добре,  ама пак сме сополиви и леко покашляме, а се задават цели 4 дни, в които няма да имаме достъп до личната...  
Желая ползотворна почивка на всички,  на които им се усмихна щастието да драснат нанякъде!!!  А на всички останали - в живота винаги има втори тото шанс,  спокойно!!! Някой гледал ли е прогноза за септември!?!?!  pardon
« Последна редакция: септември 03, 2016, 06:35:38 от fanimira » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: септември 03, 2016, 07:28:27 »

Вазон е производно от Вазонирай и да, значи махай се. Още твърде много ми се спи за всичко останало...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: септември 03, 2016, 08:26:54 »

Добро съботно утро и от мен! smile

Ето една мъдра мисъл и сутрешното кафе:

"Можеш да разбереш най-много за някой, не по това какво казват другите за него, а какво казва той за другите."
Одри Хепбърн

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: септември 03, 2016, 09:02:09 »

Добро утро!
Ама, моля ви се превеждайте ги тия думи, аз ли само не ги разбирам повечето, т.е. почти всички?
Мм и братовчедка ми днеска трябва да добоядисат спалнята, той ще вземе нови лайсни и са готови. Остава подреждане и чистене. За чистенето решил да вика майка си да му помогне, хич не искам да ми рови в нещата и да гледа къде какво имам, намирам го за груба намеса в личното пространство. Ама, като не мога аз да мистя, нямам думата, а и да не се мъчи сам, та ще търпя и това е. Мисля да пратя и тате за контрол, да не се разпорежда като у дома си свека.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: септември 03, 2016, 09:13:25 »

Добро съботно утро!

Ние днес сме ранобудни - станахме в 9ч., хапнахме, направихме тоалета и отново сме в леглото. Вече съм гладна, а в хладилника няма почти нищо. Днес май ще ходим на пазар.

Ако не е много топло ще изчакам мъника да се събуди и мисля да хващаме улиците. Хич не ми се седи в нас. Таткото и днес е на работа, така че ще го чакаме с нетърпение.

Фараж и ние го използваме.

А, сетих се, че снощи сънувах Тони и Миленкаsmile

Хайде хубави почивни дни на всички!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: септември 03, 2016, 09:14:55 »

Аз не знам и не разбирам диалектите в страната. За съжаление село нямам, а тук в Плевен говорим що годе правилвн български. Тези думи дето ги писах ги знам от децата от детството си. А фараж е русенска дума, майка е от там.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 41   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines