Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 05:05:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 131937 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #270 -: януари 16, 2015, 12:25:28 »

На мен в 12 седмица ми предположиха момче.И тогава нали се сещате,че няма какво да се види.Доки ми обясняваше,че ще гледа тазовите кости или нещо подобно.Тогава ми се струваше много нереално,но до сега още 5 пъти са го потвърдили.Според мен ,ако специалист по фетална гледа около 20 седмица и види нещо ,няма как да се обърка особено за момче.Виж за момиче,ако ти кажат е по вероятно.Аз до последно с каката не бях сигурна.А и по мои познати и мен като съдя,като дълго време не могат да го определят пола ,значи е момиче.Срамежливки са повечето blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 16, 2015, 12:31:50 »

На мен в 12 седмица на ФМ ми казаха момиче и се оказа момиче, до края тази точно докторка си знаеше че е момиче, но и тя е много добра.И това го видя на 2Д, което за мен е най-важното.Аз много пъти съм казвала 3Д и 4Д са за радост на мама и татко, ако иска доктора да види нещо то се прави 2Д.
Много е важно задапаратното устройство, просто!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #272 -: януари 16, 2015, 12:35:12 »

Опитвам се да ви преведа от Уикипедия как се познава (някои термини не ги знам на Бг):

Измерва се ъгъла на гениталния туберкулум по отношение на хоризонтална линия, минаваща през кожата, покриваща лумбалната област (долната част на гърба). Ембрионът е от мъжки пол, ако ъгълът е над 30 градуса и от женски ако ъгълът е по-малък от 10 градуса.

Точно това ми обясни ехографистьт на пьрвата ехография в 11 седм и 5 дни. Като ми показа ъгьла на снимката (2D). Польт е записан в доклада на ехографията, но каза че има 3% вероятност от грешка (както всяко друго нещо).
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 16, 2015, 12:50:22 »

В 12г.с ми казаха 99,9% момче. Даже мъжа ми до края си носеше снимка на атрибута. Много хора ми казваха, че толкова рано не е възможно да се види, но освен че се видя, имах и снимка. Не знам обаче на какъв апарат ме гледаха, снимката ако не се лъжа е от 2D.
« Последна редакция: януари 16, 2015, 12:52:24 от Mrs.™ » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 16, 2015, 15:20:32 »

Така е, Ина, 4-тото D е времето и не би трябвало да има значение за определянето на пола smile

Не знам, не всички лекари в България са толкоз зле все пак. Аз от моя съм изключително доволна и му имах пълно доверие. Един ден, пак при него, живи здрави! Аз съм му го казала даже. Той ми каза на 2D че вижда момиче, но и не се чудехме дълго дали-или, защото на амниото всичко стана ясно smile

Най-важен наистина е лекарят. Аз 3D си бях правила веднъж, за наш кеф, но той си ме гледаше на 2D и му беше достатъчно, за важните неща.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: януари 16, 2015, 15:50:12 »

Благодаря момичета, с толкова инфо мога и реферат по въпроса да напиша  girl_impossible
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 18, 2015, 17:00:17 »

О, факт е че грешки стават. По рядко, но все пак стават.

Сега и на нас в 12 г..с ни казаха момче, но все си имах едно наум (прегледа беше на 2 D), oт тогава на всяка консултация потвърждават че е момче, така че вече шансовете за грешки ми се струват сведени до нулата  blum
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 19, 2015, 07:52:08 »

Добро утро!!!  heart Започвам деня с дилемата ни за детската, харесва си в лилаво/само някои вратички на шкафчетата/ в лилаво - каката де  crazy опитваме се да я убедим в зелено или жълто, но се дърпа. От друга страна имат голяма разлика - така или иначе ако са различни полове най-много след 5-6 г. пак трябва да делим стаите, та се чудя дали да не се съглася с детето?!?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #278 -: януари 19, 2015, 10:42:35 »

Аз също мислех за стаята,макар че за сега няма да се заемам с ремонтни дейности.Но да ти кажа моето мнение.Като тръгна да правя стаята няма да избирам неутрални цветове,а ще я направя 50/50.Мисля да я направя в лилаво и зелено.
А относно желанието на каката ,според мен нека тя да си избере.Като порасне малкото бебе ще добавиш някои друг цветови елемент.Ние преди две седмици сменяхме килимите и за нейната стая си избра розов.В началото се замислих,ама си казах ,че все пак тя е каката,тя е с предимство.Независимо,че бебето ще спи най-много в тази стая,няма значение.Докато поотрасне има много време.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: януари 19, 2015, 12:37:13 »

Фани ако тя най много ползва стаята можеш да се съобразиш с нея за цвета на стените. Мебелите си мисля че е добре да са неутрални. Нашата сега е в светло жълто и светло розово, така ще я оставим, но сме се разбрали другата пролет да сменим цветовете, защото ще трябва и да пререждаме като за ученичка  blum При всички положения ще взема нейното мнение, но ще искам или да е неутрално или 50/50. Може най нейното легло да има стикери с принцеси, русалки или каквото харесва, а над момчешкото легло - коли и камиони  Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: януари 20, 2015, 16:55:56 »

Добро утро!!!  heart Започвам деня с дилемата ни за детската, харесва си в лилаво/само някои вратички на шкафчетата/ в лилаво - каката де  crazy опитваме се да я убедим в зелено или жълто, но се дърпа. От друга страна имат голяма разлика - така или иначе ако са различни полове най-много след 5-6 г. пак трябва да делим стаите, та се чудя дали да не се съглася с детето?!?
Съгласи се с детето, в последствие може да сложите нещо зелено.  girl_wink Моят син понеже нямаме възможност за отделна стая, спи в спалнята, която е с лилави стени и мръсно бели и черни мебели.  blum
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 20, 2015, 19:18:19 »

При мен в почти 17 седмица ми каза, че е прекалено рано за пола NO.
Сериозно се замислям за смяна на следящата, а не съм привърженик на ходенето по частно за допълнителни прегледи и още не мога да се реша.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: януари 20, 2015, 19:55:53 »

Може апаратурата да не й е добра и затова да не се вижда, особено ако е с гръб или надупено. Някои така се застраховат срещу грешки и не казват докато не се напълно сигурни, и все пак според мен се ориентирай към по-добър, ако има наблизо. Имам предвид, че в някои по-малки градове така или иначе има 5-6 гинеколога, та избора е ограничен. Освен това обмисли варианта -дали няма да ти се наложи да я срещаш в по-натътъчен етап, напр. ако работи в болницата, която мислиш да раждаш. Лично за мен си струва да се иде на ФМ, поне една, която е на частно, така че и новия няма да може да ти я направи безплатно, а на нея ще видиш много полезни неща заедно с пола. В малките градове е м/у 50 и 80 лв.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #283 -: януари 20, 2015, 21:04:18 »

Има си лекари ,които докато не са напълно сигурни не казват.Както е моята,според нея по добре да не знаеш,отколкото да се навиваш и настроиваш на едно ,а слеф някоя друга седмица да излезе друго.И наистина повечето лекари при които съм ходила ми казваха че най-сигурно е около 18-20 гс.Преди това каквото и да кажат си е чисто предположение.Е ,не научкване,а имам предвид че си има и колебания.Аз с каката до 28 гс не беше потвърдено.Все имаше колебания,че се криеше милата.Така ,че има и по срамежливи бебета.Да са живи и здрави е важно!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #284 -: януари 21, 2015, 09:34:53 »

Има наистина много лекари, които не казват. Моят е такъв и каза пол чак към 7-я ми месец от бременността. Аз бях по-доволна от такъв вариант, защото на етърва ми сменяха 3-4 пъти предположенията. Голямо гледане, уж 5-ма лекари я гледали в болницата и само я навиваха момиче, момче, не пак е момиче, накрая - ами момче ще е crazy
fanimira, относно стаята имаш няколко варианта, за да угодиш на дъщеричката ти Wink Първият е да направите мебелите неутрални, а стените и всички аксесоари да са си момичешки в лилаво. Нашата стая е направена така, само че стените са праскова.
Вторият вариант е да направите корпусът на мебелите неутрален, стените в подходящ цвят, а вратичките и челата на чекмеджетата да са лилави, може и комбинация в друг светъл цвят. Така дори и да имате момче, след време може да смените само вратичките и челата. Те реално най-бързо се износват от блъскане, лашкане, пипане, ритане. Корпусът на мебелите може с години да е един и същ. Така или иначе производителите на мебелни плоскости поддържат с години едни и същи нюанси. Но дори и различни да са - комбинации за момиче и момче винаги може да бъдат направени.
И третият вариант си е най-скъп - изцяло промяна на всичко след няколко години.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines