Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 10:17:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 144743 пъти)
 
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #330 -: април 22, 2015, 14:21:30 »

Пънки, аз с Йоан цяла бременност бях с гъбички. Така и не можеха да се излекуват, но моят лекар ме успокои, че при секцио не било опасно за детето, както при нормалното раждане. Нито антибиотици пих след раждането,  даже след лохиите всичко мина и нямах повече проблеми.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #331 -: април 22, 2015, 14:30:26 »

Ето ме пак, минах мониторите, всичко е добре, бебето е към 3,700кг вече. Но не му се излиза. Това ме радва, че е добре, но ситуацията от към родата е направо непоносима, не сам очаквала толкова досадни да станат и някои от тях да не се усещат въобще.
Вече чувам всякакви историй за преносени бебета и как после били зле, като че живея в гората и не ходя на лекар или имам някаква вина, ако на бебето му има нещо. Даже няма доказателства за случаите, които описват, че са от преносването, но иди им обяснявай. Толкова нерви ми образуват, че ми иде да отговоря по-остро на някой. Като че съм си стиснала краката и не го пускам да излезе или аз мога да направя нещо, ето днес отидох и така си и дойдох. Ако до понеделник не родя ще ме приенат за предизвикване на раждането, но първо с простагландин, а ако не после с окситоцин. Не ми се мисли как цял понеделник има да ме чакат да кажа че съм родила,а аз може да откарам до сряда с целия процес.
От една страна се опитвам да ги разбера, ама май мен никой не ме разбира и от това да успокоявам тях, че съм добре, май се изнервам аз.
Малко на отдушник го обърнах, ама много ме ядосаха и днес.
Вие как сте, къде се губите?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #332 -: април 22, 2015, 14:37:36 »

Грета не се ядосвай, не съобразителни хора. Аз най много мразя някой като споделя ужасни истории около бременни. Нима малко е напрежението пък има нужда някой във филма да те вкарва, и без това по цял ден само за бебето мислиш. Хайде вижда му се края, ти движи св много. Само движението помага на бебето да слесне в таза.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 22, 2015, 14:58:24 »

Грета, не се притеснявай и не обръщай внимание на родаТа .С първо дете вероятността за преносване е голяма. Няма нищо необичайно и страшно. Бързо ще мине и всичко ще е наред. Аз като раждах , имаше в моята стая едно момиче. Много бързо роди. Сложиха и вечерта гел и на другия ден роди. Лекарите си знаят.
аз след малко отивам на консултация и ще ми дадат 45 дневния болничен. То реално ми остава около месец до раждането. Тия дни имам разни Притеснения с баткото и обикалям по лекари и съвсем съм се ошашкала и най  много да си докарам някоя неприятност с тези притеснения. Имам фобия от лекари, още повече и щом става дума за детето ми.
ще дам отчет след консултация та.  Може би ще определим и дата за раждането. Но аз мисля да оставя лекарят да я определИ.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: април 22, 2015, 16:08:55 »

Грета изобщо не е трябвало да им казваш, че ще те приемат в понеделник. Наистина някои хора са изключително несъобразителни, макар че са ни близки и се притесняват заедно с нас. Простагландините по принцип бързо и хубаво вършат работа Wink Няма да те оставят от понеделник до сряда, ако в понеделник сложат хапче имай готовност за същия ден. Между другото простагландини се съдържат и в спермата  blum Четох също така че чая от листа от малини действа много благоприятно, отпуска шийката и предизвиква контракции.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: април 22, 2015, 18:19:39 »

Герганчето, тук си още. Има ли някакво развитие при теб. Как са околплодните води.
 При мен консултациятаа мина много добре. определихме и дата. После по вървя доста и едвам се прибрах. Явно вече си тежи.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #336 -: април 22, 2015, 18:24:58 »

Не спират, все едно аз съм малоумна и нарочно държа бебето в лоши условия, много им се виждало да ме държат две седмици, викам си е как на лекарите не им се вижда, а на хора дето нямат нищо общо с лекарски професии. Нали днес отидох, не ме приеха, няма и да ме приемат, ако настоявам, защото и аз и бебето сме добре.
Аз викам сряда, щото казаха, че ако не се случи да почнат контракции в понеделник с простагландин, през ноща ще ми го махнели и вторник ще ми сложели окситоцин, но си викам сигурно с окситоцина пак е възможно да се продължи до през ноща или ранна сутрин в сряда.
А нямаше как да не кажа, моите родитеи трябва да дойдат един вид по спешност, за да може максимално да са с бебето, а им предстои един ден път. Но иначе ми е малко кофти, ако кажа на мм да не казва на майка си, тя казва на брат му и моята майка на леля ми и става ей така, както днес ме изнерват. Ако не беше да трябва да пътуват нямаше да кажа на никой, много ме ядосват тия дни.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 22, 2015, 18:53:09 »

Нещо сигурно не си разбрала, не могат да ти махнат простаглендина, той е под формата на хапче и се разтваря във влагалището.
Каквото и да е, пожелавам ти успех и нещата да се развият по най добрия начин. На близките не обръщай внимание, ако трябва помоли мъжа ти да говори с тях и да им обясни, че те притесняват изключително много когато говорят така и ако може да са по деликатни.  give_rose


Герганчето, тук си още. Има ли някакво развитие при теб. Как са околплодните води.
 При мен консултациятаа мина много добре. определихме и дата. После по вървя доста и едвам се прибрах. Явно вече си тежи.


Тук съм си, ходя на консултация малко по често, утре - отново. За сега всичко е добре, водите са на долна граница на нормата, но все още са в норма. Плацентата е голяма, втора степен и общо взето нищо интересно. Утре ще видим ще има ли нещо ново от консултацията.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #338 -: април 22, 2015, 19:02:52 »

Гери, тук е под формата на нещо което оприличиха на тампон или поне така казаха, не знам един тампон колко часа е ефективен, но дори да е един за деня, през ноща няма да ми слагат нов, а каквото и действие да има от през деня, ще си го има, в смисъл ако имам контракции, ще си ги имам и ще се надявам да не ми слагат окситоцин.
А мм, какво да кажа той нищо няма да каж на никой, в по-тежки ситуации е мълчал, та не вярвам сега да се обади, но се надявам да престанат коментарите, че ще изтрещя вече.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #339 -: април 23, 2015, 17:16:37 »

Момичета извинете за двойния пост, ама имам питане. Тази сутрин прокарвих, ярка кръв,а после по-тъмна. Отидохме на лекар и казха, че не раждам, ами сигурно от прегледа вчера, но мен ми се вижда доста кръв като да е от преглед, винаги съм си мислела, че е някакво зацапване. Стоях на тонове няколко часа всичко е ок, имам контракции но нерегулярни. След втория преглед пак кървя и си продължавам с контракциите, та исках да питам на някоя случвало ли се е така и въобще как виждате ситуацията.Аз мисля, че дълго време няма да се влача така, може би тази нощ или утре ще родя, но ми е едно притеснено, контракциите не са мног на рядко и са болезнени, представям си следващите, когато получавам разкритие....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #340 -: април 23, 2015, 17:19:48 »

Има ли слуз? Алено червена ли е кръвта? Че мен така след прегледа за разкритие първо два дни ми тече ръждива кръв, след това слуз, и ми падна тапата. На ехограф гледаха ли те?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #341 -: април 23, 2015, 17:21:20 »

Не раждаш, значи не си почнала да разкриваш. Това е подготвителния етап. Почва вече да знаеш. Няма да се плашиш, нали това чакахме всички. Всичко ще е наред !!! Дишай дьлбоко по време на контракция и гледай да си максимално отпусната в паузите. Движи много ханша, за да улесниш слизането на бебето.

Айде леко, бьрзо и успешно !! Ще чакаме хубавата новина.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #342 -: април 23, 2015, 17:38:57 »

Днес не са ме гледали на коремен ехограф, а на вагиналния. Аз отначало не кървях, прегледа ми беше вчера по обяд, а тази сутрин прокървих алено червена, като прясна кръв, а после е по тъмна, имаше и ръждива, но след втория преглед днес продължавам да кървя търмна кръв, имаше нещо като слуз, което мисля, че беше гела, който използват за прегледа.
Да Инче, това казаха, че е модификацията на шийката, но да видим колко време ще съм така. Тия контракции не са много на рядко, но нещо с това засичане с една апликация не се справих.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #343 -: април 23, 2015, 17:45:50 »

Виж ги с часовник на колко са горе-долу де. Тази слуз ми се струва да е странно да е от ехографа. Сигурна ли си, че не част от тапата? (тя така изглежда).
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #344 -: април 23, 2015, 20:15:49 »

То си е тапата направо! Може днес утре, тези дни ще е! Ох колко е вълнуващо! Всичко ще е наред!
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines