Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 18:25:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 160291 пъти)
 
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: май 29, 2014, 21:53:39 »

milenkata, честито  Bravo

Радвам се, че толкова много ти е харесало и вече имаш "твоето място".  good
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: юни 01, 2014, 22:02:29 »

Здравейте момичета ! Много съм щастлива , че днес с моя човек избрахме ресторант !  yahoo yahoo yahoo Спряхме се на "Акорд".Днес ходихме до там , успяхме да го видим украсен за сватба.Разговаряхме с управителя и така . smile По - горе бях питала за други два ресторанта , но когато ги показах на мъжлето , все нещо не му харесваше , а днес след като излязахме от ресторанта каза: "Това е нашия ресторант!"  Сега остава само да го капарираме и мъките с това приключват !  danceg danceg danceg Ако някой иска повече инфо за него нека пише на лично.  give_rose
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юни 01, 2014, 22:18:52 »

Да се похваля, че и ние се спряхме на Акорд smile
Вчера с кумовете ходихме да го видим украсен за сватба и аз се влюбих пак в мястото  heart А на излизане кумът каза:"Това е вашият ресторант"
Сега остава да го капарираме yahoo Единствено ми е тъжно, че мечи не го е виждал още, ама той каза, че се доверява на мен и на обективното мнение на кума smile Ооооо наистина съм сууууупер щастлива yahoo
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юни 02, 2014, 05:44:28 »

Вчера бяхме на сватба в Централ Форум. Впечатленията са ми доста противоречиви и ще гледам да ги споделя достатъчно обективно, за да са от помощ на бъдещите булки:
+ дълъг дансинг
+ вкусна храна
+ сговорчив управител
+ впечатляваща атмосфера около масата на младоженците

- не добра вентилация, получи се доста "задушевно"
- не добро осветление особено в малкия салон
- захабен под
- за големи сватби, в които ще се използва и малката зала, няма видимост и има много колони
- две сватби в един ден
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юни 05, 2014, 11:13:22 »

Вчера бяхме в Акорд и като цяло ми хареса, но ме притеснява дали ще събере 120 души. Според човека, с когото говорихме и 140  е ок, но не знам... Можете ли да ме посъветвате дали са ми основателни притесненията, били ли сте там на по- многолюдна сватба?
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #275 -: юни 06, 2014, 09:40:12 »

.......... дали ще събере 120 души..........

Няма проблем за 120 души  good
Активен
nenuphar
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #276 -: юни 06, 2014, 13:11:22 »

Здравейте момичета, и ние избрахме Акорд, даже си го запазихме за следващата година:)
Мисля че най трудната задача е свършена:)

Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юни 07, 2014, 00:11:32 »

Здравейте момичета, и ние избрахме Акорд, даже си го запазихме за следващата година:)
Мисля че най трудната задача е свършена:)



Nenuphar коя дата сте ? smile
Активен
nenuphar
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #278 -: юни 09, 2014, 15:18:55 »

30-ти Май.
Активен
rozata
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #279 -: юни 09, 2014, 20:26:09 »

Здравейте, момичета, имаме запазена дата  danceg и ресторантът е Акорд yahoo  give_rose give_rose  yahoo Много съм доволна  Bravo и сега вече е следва веселата част - организацията, която изобщо не е лесна, ама ще трябва да се справя  give_rose  yahoo
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #280 -: юни 11, 2014, 11:31:12 »

Момичета, мисля че вече е време да погледнете на избора на ресторант от една друга гледна точка, на която виждам, че никоя от вас не обръща внимание. Не е важно само ресторанта да изглежда добре. Има и други важни неща. Голяма част от ресторантите в желанието си да намалят цената на кувертите и за реализацията на по-голяма печалба често прибягват до употребата на ниско качествени, имитиращи продукти. Също така полуфабрикатите, които последните 10тина години масово заляха ресторантите много улесниха работата на готвачите, но за сметка на нашето здраве. NO NO NO

Парчето сирене в предястието с отровно бял цвят от 5м. си личи че е имитиращ продукт с неясно съдържание. Дори парче сапун в чинията би стояло по-добре. Растителната "сметана" за която кравата нищо не знае, че са я издоили и която ползват за направата на топли и студени сосове, заливки и т.н.
Тортите са направени от инстантни смеси които са чиста химия и отново растителната "сметана", която не знам защо така се нарича след като на нито една опаковка производителя не рискува да напише сметана. Всъщност този продукт е направен от нещо като течен маргарин (хидрогенирани мазнини, емулгатори, изкуствени аромати, бои и т.н.), който не става за ядене и по никакъв начин не може да бъде сравняван с истинската сметана. Като добавим и месните заготовки, под формата на разни хапки и филенца, тумблирани и инжектирани със всякаква химия, включително и хормони картинката се оформя доста зловеща. Да не забравя и готовите салати тип кьополу, снежанка, руска и подобни, често част от предястието, които не се правят на място, а се купуват готови и са пълни с консерванти, от които само миризмата те отблъсква.
Това което всички ние избягваме да купуваме в супермаркетите като усърдно четем етикетите и пробираме нещо по-читаво из между боклуците, в края на крайщата го ядем в ресторантите на петорни цени. С други думи плащаме си солено, за да ни тровят, нас и нашите гости. beating beating beating

Пиша тези неща понеже виждам, че малко от вас се интересуват от тази гледна точка, а за мен тя е много важна. Много по-важна от това колко точно екзотично ще звучи името на ястието, с което ще се нахраним и ще почерпим нашите близки и роднини.
Не всички ресторанти имат тази практика но за съжаление в по-голямата част от тях нещата стоят по този начин.
Вместо да правите предварителни дегустации, за които да давате излишни пари направете една обиколка из кухнята и хладилниците (ако ви разрешат), огледайте хубаво продуктите и си направете изводите.
УСПЕХ give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: юни 11, 2014, 11:34:30 от AIVEN » Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юни 11, 2014, 11:37:38 »

AIVEN, калкулацията на куверта в ресторанта не включва само хранителните продукти. Факт е ,че като ядеш навън нямаш никакъв контрол над храната , която ти се сервира. Може и в най-изискания ресторант да позлват яйца и мляко на прах, растително масло и тн. Никоя булка не гледа да си спести от храната на гости, не затова се предпочитат евтините куверти. Така е в ресторантьорството, дори в скъпите ресторанти си имат заготовки, такъв е процесът на работа, освен ако не ти се чака над час за една пържола с картофи.  shok
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #282 -: юни 11, 2014, 13:21:12 »

Не ме разбирайте погрешно. Аз не съм против ресторантите а против търговският им подход към клиента и лошите търговски и готварски практики. Не съм против заготовките, напротив. За 100 човека не може да се сготви без заготовки. Има разлика обаче, когато вземеш готови хапки без месо и ги хвърлиш във фритюрника, пълен с хидрогенирана мазнина, и когато готвачите сами си нарежат месото, панират го и на другия ден само го изпържат, но в слънчогледово олио или зехтин. Не съм съгласен че нямаш контрол над качеството. Не е необходимо да си професионалист, за да усетиш миризмата на консервант в кьополуто. Куверта може да е скъп и пак да ти набутат боклуци. От друга страна куверта може да не е скъп, макар и по-скромен но с качествени продукти. На пример, знам ресторант в който хапките в предястието са от месо, гъбите с Рокфор са наистина с Рокфор и четиристепенния куверт е под 30лв. Как в едни ресторанти може а в други не може? 
bqsnasym bqsnasym bqsnasym
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юни 11, 2014, 13:23:54 »

AIVEN, калкулацията на куверта в ресторанта не включва само хранителните продукти. Факт е ,че като ядеш навън нямаш никакъв контрол над храната , която ти се сервира. Може и в най-изискания ресторант да позлват яйца и мляко на прах, растително масло и тн. Никоя булка не гледа да си спести от храната на гости, не затова се предпочитат евтините куверти. Така е в ресторантьорството, дори в скъпите ресторанти си имат заготовки, такъв е процесът на работа, освен ако не ти се чака над час за една пържола с картофи.  shok
goodpost
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #284 -: юни 11, 2014, 13:24:58 »

Момичета, мисля че вече е време да погледнете на избора на ресторант от една друга гледна точка, на която виждам, че никоя от вас не обръща внимание. Не е важно само ресторанта да изглежда добре. Има и други важни неща. Голяма част от ресторантите в желанието си да намалят цената на кувертите и за реализацията на по-голяма печалба често прибягват до употребата на ниско качествени, имитиращи продукти. Също така полуфабрикатите, които последните 10тина години масово заляха ресторантите много улесниха работата на готвачите, но за сметка на нашето здраве. NO NO NO

Парчето сирене в предястието с отровно бял цвят от 5м. си личи че е имитиращ продукт с неясно съдържание. Дори парче сапун в чинията би стояло по-добре. Растителната "сметана" за която кравата нищо не знае, че са я издоили и която ползват за направата на топли и студени сосове, заливки и т.н.
Тортите са направени от инстантни смеси които са чиста химия и отново растителната "сметана", която не знам защо така се нарича след като на нито една опаковка производителя не рискува да напише сметана. Всъщност този продукт е направен от нещо като течен маргарин (хидрогенирани мазнини, емулгатори, изкуствени аромати, бои и т.н.), който не става за ядене и по никакъв начин не може да бъде сравняван с истинската сметана. Като добавим и месните заготовки, под формата на разни хапки и филенца, тумблирани и инжектирани със всякаква химия, включително и хормони картинката се оформя доста зловеща. Да не забравя и готовите салати тип кьополу, снежанка, руска и подобни, често част от предястието, които не се правят на място, а се купуват готови и са пълни с консерванти, от които само миризмата те отблъсква.
Това което всички ние избягваме да купуваме в супермаркетите като усърдно четем етикетите и пробираме нещо по-читаво из между боклуците, в края на крайщата го ядем в ресторантите на петорни цени. С други думи плащаме си солено, за да ни тровят, нас и нашите гости. beating beating beating

Пиша тези неща понеже виждам, че малко от вас се интересуват от тази гледна точка, а за мен тя е много важна. Много по-важна от това колко точно екзотично ще звучи името на ястието, с което ще се нахраним и ще почерпим нашите близки и роднини.
Не всички ресторанти имат тази практика но за съжаление в по-голямата част от тях нещата стоят по този начин.
Вместо да правите предварителни дегустации, за които да давате излишни пари направете една обиколка из кухнята и хладилниците (ако ви разрешат), огледайте хубаво продуктите и си направете изводите.
УСПЕХ give_rose give_rose give_rose

 goodpost Адмирации за това, което си написала !

Това беше една от основните причини да се спрем на нашия ресторант, огромно впечатление ни направи това, че управителят още на първата среща ни покани в кухнята, разказа ни за нещата с които работят, показа ни хладилника с тортата, чакаща за сватба след 2 часа...т.е. ние видяхме всичко в процес на работа! Другият плюс беше, че сами можем да изберем менюто и съответно продуктите за хората с по-особен режим на хранене...и наистина бяхме убедени, че това е мястото, въпреки, че капацитета му беше с около 20 човека по-малък от първоначалните ни "поканени", човек винаги прави компромиси с нещо и 100% съм съгласна, че това не би трябвало да е здравето!
Много хора могат да кажат "това е само за един ден", но за съжаление повечето от тях не се замислят какво слагат всекидневно на трапезата си...
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines