Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 17:51:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 15  (Прочетена 153162 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юли 30, 2011, 09:07:19 »

Кате, кошчето за кола е задължително при пътуване, не само зарад КАТ, а най-вече от съображения за безопасност. Поне за мен е неизбежна, безценна покупка. Ние дори още си го ползваме - не само на път, а и като ходим на детска консултация и т.н. Не искам и не мога да си представя някой да си качи бебето в кола и да го държат на ръце, защото при един удар с друга кола..... huhhuh.gif
« Последна редакция: юли 30, 2011, 09:09:49 от sunray » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #31 -: юли 30, 2011, 09:11:52 »

Кате според мен е добре да го вземеш както си е 3 в 1 защото ние например нямаме коша за новородено а само това малкото кошче. Хубаво е да го имате защото като тръгнете някъде да ходите дали до доктор, или на път ще го слагаш в малкото кошче то всъщност е като столчето за по-голямо бебе (не знам дали ме разбра)... Коша който е за новородено той си е за количката и няма как да го прикрепиш с коланите в колата girl_wink поне така мисля аз
« Последна редакция: юли 30, 2011, 09:14:33 от Ивето » Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юли 30, 2011, 09:26:55 »

Кате аз не мога да ти дам съвет дали е добра или не, но и според мен е наложително столчето за кола. На мен страшно ми харесва този модел и мисля че и ние ще вземем такава, та затова искам да попитам ако някои я е виждал в някои магазин в София нека пише give_rose
Активен
kateto87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 30, 2011, 09:59:26 »

Ради количката е добра, виждала съм я на живо скоро и затова се спрях на нея, и направо ще я поръчвам от пакостника  give_rose
Момичета благодаря ви за съветите, явно ще си взема това малкото кошче girl_wink
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #34 -: юли 30, 2011, 10:51:28 »

Ивето   като нямаш коша за новородено,къде ще разхождаш бебчо? В това малкото кошче не е хубаво за детето, а летния няма такова положение.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 30, 2011, 11:03:57 »

Кате и аз като другите мисля,че е необходима покупка кошчето за кола.
Аз именно затова искам количка 3в1,но в тази Англия доста често срещам майки без кошове за новородено,а направо го слагат в кошчето за кола монтирано върху летния вариант.Направо ми се свива душичката като ги гледам тези мъчники бебчета как са сгънати на две и никак не ми се иска и моето да е така. nea
Ама така и така съм тука да взема да попитам още нещо. blush Какво се слага върху дюшечето на количката...в смисъл какво да купя,за да си постеля в количката? blush
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #36 -: юли 30, 2011, 11:54:39 »

Има спец.комплекти за количка+ възглавнички. Иначе количката си идва с матраче, върху което постилах чаршафче и отгоре завивах с одеалце или пеленка-зависи от времето. Кошовете за новородено са със сходни размери и си бях избрала ранфорс /хасе/ и си поръчах 2-3 различни чаршафчета. Отгоре-одеалцата или пам.пелени от Асда-много съм доволна.
Иначе http://beborani.com/index.php?cPath=35&osCsid=xdqoujajfav и пак поне 2 комплекта трябват.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юли 30, 2011, 12:08:25 »

mwpo много ти благодаря,съвсем бях изключила за тези комплекти,а и в този сайт,който си ги показала ми изглеждат хубави и на доста ниски цени.А ти имаш предвид 2 комплекта от тези за количка ли? blush
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #38 -: юли 30, 2011, 12:36:06 »

Ивето   като нямаш коша за новородено,къде ще разхождаш бебчо? В това малкото кошче не е хубаво за детето, а летния няма такова положение.

Количката ни е зимна и има напълно легнало положение за бебето, а пък тази която предстои да купим (показала съм я на 1-ва страница, първата която е) също е комбинирана и има напълно легнало положение и няма смисъл от допълнителен кош по мое менение girl_wink даже снимката е направена в напълно легнало положение
« Последна редакция: юли 30, 2011, 12:39:01 от Ивето » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 30, 2011, 13:45:34 »

Кошът за кола е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН за всяко пътуване с бебето, още от родилния дом. Обсъждали сме го многократно.. Но май съществуват зимни кошове, които могат да се монтират в кола, а има и седалчици 0-18 кг, така че не е задължително да е в комплект с количката. Въпреки че според мен е доста удобно това - травъл-системите, когато седалката директно се монтира на шасито на количката. За жалост моите не бяха такива и кошът за кола ми е друга марка от количката.

Интересно че тук в нашия форум май никой не се е оплакал от счупена или повредена количка, докато другаде има доста такива теми. Ако искате да знаете колко е качествен даден модел - напишете го в google и вижте още мнения. Периодично виждам доста счупени, разкекерчени, връзвани с миши опашки и телчици колички, но естествено нито знам коя "употреба" са, нито какво точно им се е случило. Но да знаете, че по принцип се случва. А и като погледнeте обявите втора ръка и прочетете забележките, характерните "слаби места" на всеки модел лъсват веднага.
« Последна редакция: юли 30, 2011, 14:08:00 от BASTET » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #40 -: юли 30, 2011, 14:13:37 »

BASTET и ние това дискотирахме, че е задължителен при пътуването на бебто ето този:



А този кош за новородено няма как да се закрепи в колата на коланите...поне не съм виждала да става знам че си е предназначен за шасито на количката но не всяка количка има такъв...тази която имаме ние в момента и тази която искаме да си купим нямат, но при положение че има напълно легнало положение на бебето няма и смисъл от този кош...При Катето си е в комплект което е добре girl_wink

« Последна редакция: юли 30, 2011, 14:16:04 от Ивето » Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 30, 2011, 14:51:19 »

   Момичета, искам да ви кажа че зимен кош въобще е задължителен за новородено, ако количката ви има пълно легнало положение. А кошче за кола е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН! Няма значение,че не става на шасито ви на количката. В такъв случай ще си го оставите в колата и ще си го използвате по предназначение или в къщи като люлка за бебето. При нас беше точна така и никакъв случай не са ми липсвали едното или другото, даже напротив, радвам се че не дадох допълнитолно пари. При мен лично зимния кош беше излишен (макар, че Дани е зимно бебе), защото той го израсна за няма и 3 месеца. Вместо зимен кош за количката си закупих люлеещ се кош, който да ми е до спалнята и по който съдя, защото те са със същите размери и след 3-ти месец трябваше да го местя в голямата кошара,тъй като вече не се събираше в люлката. Та ако ви се дават толково пари за 3 месеца, давайте ги, вие си решавате.
   Идеална работа ви върши една количка с напълно легнало положение и едно чувалче, което е за крачетата (забравих как се казват). Обикновенно всяка количка има към нея такова нещо, но незнам дали ги продават  в комплект или се закупуват отделно.
  Някой майки използват кошчето и когато бебето има колики. Остават го вътре и го люлеят. В него бебето стой по - свито и така се чуства по - добре. При нас нямаше такова действие, но при някой бебета помага. Дани, не искаше да стой повече от 10-15 мин. в разни такива люлки, а съм давала сумати пари за най - различни приспособления и накрая нищо  sad Но при някой бебето помага.
Успех на всички!  give_rose
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #42 -: юли 30, 2011, 14:59:47 »

   Момичета, искам да ви кажа че зимен кош въобще е задължителен за новородено, ако количката ви има пълно легнало положение. А кошче за кола е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН! Няма значение,че не става на шасито ви на количката. В такъв случай ще си го оставите в колата и ще си го използвате по предназначение или в къщи като люлка за бебето. При нас беше точна така и никакъв случай не са ми липсвали едното или другото, даже напротив, радвам се че не дадох допълнитолно пари. При мен лично зимния кош беше излишен (макар, че Дани е зимно бебе), защото той го израсна за няма и 3 месеца. Вместо зимен кош за количката си закупих люлеещ се кош, който да ми е до спалнята и по който съдя, защото те са със същите размери и след 3-ти месец трябваше да го местя в голямата кошара,тъй като вече не се събираше в люлката. Та ако ви се дават толково пари за 3 месеца, давайте ги, вие си решавате.
   Идеална работа ви върши една количка с напълно легнало положение и едно чувалче, което е за крачетата (забравих как се казват). Обикновенно всяка количка има към нея такова нещо, но незнам дали ги продават  в комплект или се закупуват отделно.

Това казах и аз в горния си пост...точно тази количка дето искам има чувалче за крачетата което си влиза в цената (повечето така се продават)... И за мен този кош за новородено е излишен...(става въпрос в моя случай)
« Последна редакция: юли 30, 2011, 15:04:29 от Ивето » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #43 -: юли 30, 2011, 16:52:16 »

Не мога да се съглася,че зимен кош не е задължителен и парите са дадени на вятъра. Детето има нужда да е на равно, през това време му се формира гръбнака. А и най-легналото положение не е достатъчно равно-подлагат се пелени разни,защото се получават едни луфтове. Ние сме родени края на март, вече е 63см,близо 7 кг и още му става.Не пестете за сметка на детето си.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 30, 2011, 18:54:40 »

Не мога да се съглася,че зимен кош не е задължителен и парите са дадени на вятъра. Детето има нужда да е на равно, през това време му се формира гръбнака. А и най-легналото положение не е достатъчно равно-подлагат се пелени разни,защото се получават едни луфтове. Ние сме родени края на март, вече е 63см,близо 7 кг и още му става.Не пестете за сметка на детето си.

goodpost Абсолютно подкрепям. Кошът за новородено го ползвахме до преди няколко седмици и на Ели й беше изключително комфортно в него good Равно и уютно. Като дойдоха жегите и започна да се надига и да стои по-стабилно, тогава минахме на летния.
Ако не е бил необходим, е нямало да бъде създаден.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines