Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 08:33:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дете с наднормено тегло  (Прочетена 11173 пъти)
 
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« -: май 17, 2012, 12:50:31 »

здр.на всички мамита искам съвет....имам дъщеря вече на почти 2 годинки без месец която никога не съм имала проблем с храненето от малка си хапваше всичко нужно за нея..винаги аз съм и готвила както ме съветва педиатър и така до ден днешен вече не издържам може да ви звучи откачено но къде ли не четох никъде не прочетох за яшно дете винаги има статии за злояди деца и т.н. имала съм случки да плаче като незнам лудо за храна като каже искам и това е...види ли някой да хапва без значение че е яла 10минути преди това и тя иска което ме дразни много защото според мене не е нормално да е нахранена и пак да изпитва глад..и не е въпроса да му дадеш малко понеже е видяла и иска да си вкуси незнам отчаяна съм..в момента сме 13кила 88см като е родена и малко по едричка 3.900 52см и незнам ако и огаждам на всяко искам сигорно ще стане 20кила...ако някой знае нещо ще му бъда много благодарна
« Последна редакция: май 17, 2012, 15:21:02 от fiibi_bg » Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 17, 2012, 14:58:25 »

slance123,за съжаление съвет не мога да ти дам.Но чесно казано и не мога да разбера опасенията ти.Ти,мъжът ти или бабите и назад-имате ли роднини с наднормено тегло?Питам ,понеже съм чувала майки,които имат назад в поколенията роднини с доста наднормено тегло да имат подобни опасения и да се стремят от малки да ограничават децата.Но ако нямате,невиждам защо толкова се притесняваш.
Моят син е на година и 10 месеца и е 12,800 кг.Роди се 56 см и 4,200 кг. Когато е здрав и не му излизат зъби имам чувство,че по цял ден яде нещо.Понякога точно е обядвал и ако след 20мин доиде някой на гости и започна да сервирам и той си дърпа стола и иска дасяда.Но когато му излизат зъби,може и два дни само да пие,без да яде.
Твоята дъщеричка сама ли се храни или ти и даваш?Когато се е нахранила,сама ли спира или ти спираш когато това ,което си и приготвила е свършило.Може би просто ти си свикнала тя да яде определени количества и да не и стига.Незнам има ли нещо друго,което да те притеснява?
Активен
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #2 -: май 17, 2012, 15:18:10 »

ами няма някой с наднормено тегло или поне незнам аз съм 167см 50кг а мъжът ми е 1.80 към 80кила дядовци и баби бих казала нормални както и всички който познавам...незнам дали аз греша нямам идея но не се издържа това...ще дам пресен пример днес наобед беше голям рев иска манджа иска манджа дадох и някъде към 200грама картофи с телешко месо ок изяде си я аз я храня опитваме и сама но хапва хапва и после иска аз да я храня..легна спа 2 часа и с събуждането след 10 минути като каза искам манджичка изтръпнах направо е не е нормално мисля..естествено не и дадох....но и най интересното е че нямам никакво обяснение...само се надявам да отмине това чак до такава степен...благодаря за отговора smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 17, 2012, 15:24:34 »

Предлагай плодове и зеленчуци, много.КАто поиска нещо и кажи, че ще и направиш същото, а и дай някакъв плод.Не че съм веща, де.Но съвет поне.
Активен
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #4 -: май 17, 2012, 15:29:46 »

благодаря за съвета..така и ще правя ..но то въпроса е там че няма как да изпитва глад 1.час и половина след като се е нахранила  според мене но незнам какво да кажа...много майки се чудят как да накарат децата им да хапнат нещо а аз обратното ужас smile smile smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 17, 2012, 15:41:25 »

Ох,да ти имам проблема,както се казва. tease Сигурно и обратното е притеснително,но опитай се да не се взираш в това като някакъв голям проблем.Не е нужно да яде някакви боклуци като си поиска,давай й полезни храни.Като иска картофи с телешко,дай й,но ако иска примерно 2 шоколада,не.Има апетит детето,а щом нямате затлъстели в рода,не се тревожи прекомерно.Предлагай повече плодове,зеленчуци,сокове и й отвличай вниманието с някоя игра,ако прекали с желанията.Желая ти успех! give_rose
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 17, 2012, 15:51:53 »

А каква е дневната и активност? Ако постоянно е в движение, значи изразходва много енергия и съответно огладнява по-бързо. Моят син примерно, не можеш да го спреш и за това се храни по-често, освен когато му растат зъби, тогава е само на течности. Момичетата са ти дали добър съвет - давай плодове и зеленчуци или се опитвай да я занимаваш с някаква игра и не се притеснявай много.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #7 -: май 17, 2012, 16:03:52 »

Не ми се рови по таблици, но не мисля, че детето ти е с наднормено тегло, като чета мерките. Много зависи и от структурата й, например ако е с фини кости тези килограми изглеждат по един начин, ако има по-тежък и стабилен скелет - по друг. Не е само до височина и килограми. Ти като си я гледаш, можеш да кажеш дали ти изглежда пълничка. 

Доколкото знам, има един период до около навършване на три години, където някои деца ядат учудващо много, повече от възрастни, заради интензивния растеж, после спират. Може да потърсиш информация от лекар или пък от специализирани сайтове в нета/книжки дали е възможно да сте в такъв период.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 17, 2012, 16:28:34 »

За пример в подкрепа на думите на розовка,ще дам сестра ми-изключително пухкаво и направо пълно дете.Лакомията й край нямаше като малка,а сега ще се счупи.Изобщо не е определящо това,спокойно. good
Активен
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #9 -: май 17, 2012, 19:20:22 »

ами немога да кажа че изглежда дебела като бебе беше наистина дебеличко бебе но сега се издължи на височина и единственото което има  е бузки и коремче щракнало на преде...мога да кажа че на дупе не си сяда постоянно се движи и катери най вече но пък и постоянно търси нещо да има да дъвче...на нейната възраст не трябва ли да има 4 хранения през 4 часа???и още нещо какво количество е позволено на 1 хранене  за нейната възраст??аз примерно давам 200гр не повече и пак някои казват че е много 150трябвало а ние с 150 едва ли ще се нахраним много рядко примерно да хапне 100грама и да каже неискам...благодаря на всички че ми писахте :)нека са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #10 -: май 17, 2012, 21:52:53 »

Аз незнам какво е количеството позволено на хранене, при всяко детете е различно, но съм виждала на Хипп има едни бурканчета за 10мес и са 250гр.. Моята дъщеря на 14мес за обяд изяжда между 200-300гр основно ядене и може след това и плод да хапне, а има дни в който яде 100гр само и други в който само търси нещо да хапне. Имаме едно приятелско детенеце и той е на 2год и непрекъснато ядеше до скоро, наистина той не спира, на детската площатка, на люлките, ако не яде смуче биба и не е дебел дори е по дребен от моята дъщеря. Аз смятам че е период, наблягай на плодове, както са те посъветвали. Забелязала съм че около 2г децата или стават злояди или им се засилва апетита ужасно. Надявам се скоро да се нормализират нещата при вас.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 17, 2012, 21:55:12 »

Слънце, моят син ще направи 2 години идната седмица. Висок е 94-96см и тежи около 17кг. В никакъв случай не е дебел,висок и даже са му все широки панталоните за ръста.
Не меря и не тегля храната,която изяжда. Дори ми се вижда притеснително детето да иска да яде,да реве от глад, а някой да казва,че му стига. 200 грама не са определящи за нищо, според мен - едно е да изяде 200 гр само месо,друго -да са тиквички,примерно. Храните засищат по различен начин - виж едно примерно меню от някоя детска кухня, там ще се ориентираш много по-правилно,според мен. Те сега растат, нормално е да търси често похапване. Ако ти си гладна, след като изядеш една порция обяд, какво правиш - стоиш гладна до вечеря ли? Ако детето ти е подвижно и енергично, нормално е да е гладно по-често. За затлъстяване може да говори само лекар, който,след съответния преглед и изследвания, да вземе решение за подобно заключение и да ти даде препоръки. Ако не се чувстваш спокойна за храненето й, поискай съвет поне от педиатъра ви, все пак човек,който я следи от бебе, би могъл да ти помогне по-добре от нас дори. Диагноза затлъстяване не е шега. Не бързай да я поставяш на детето,само защото е по-гладно, от колкото си очаквала. А и много зависи колко е изяла на предишното хранене. Моето дете напоследък закусва много малко, след час е гладен и хапва нещо отново - плод,пловодо мляко,или си дояжда закуската. После обядва, спи около 1-2-3, и яде следобедна закуска, която е подобна на втората закуска. Вечеря,пие топло мляко, през нощта се буди да пие чайче поне веднъж. И изобщо не съм мислела, че яде много, ако го видиш - голяма щека е.
Та,за да завърша безкрайно дългата си лекция  blum Ако имаш притеснения те съветвам да видиш примерно детско меню от кухня, за нейната възраст - там има грамажи и разнообразни ястия, за да се ориентираш колко и какво да й даваш, и да се консултираш с педиатър или специалист по детско хранене ( има в детските градини). Успех!
Активен
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #12 -: май 18, 2012, 08:36:15 »

много благодаря пак за отговорите и съветите ви...за жалост немога да вземам детска кухня понеже не съм в българия иначе би било удобно много но не мога...а мойта педиатърка когато и да я попитам за това казва еми с апетит си е ще избягваш да даваш това онова и така и правя..казва че сме в нормата но малко повече от други деца или как да кажа от повечето деца...дано след 2 не и се увеличи още повече апетита а да се стабилизира ли нещо такова...ще и давам плодове и така..аз за това и пиша тука поне да чуя някое мнение или може да има подобна на моята история...благодаря ви  smile smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #13 -: май 18, 2012, 09:31:08 »

Това с грамажите ми се струва пълна щуротия, дано да не обидя някого smile. Моето дете яде от детска кухня три манджи дневно по 220 грама (супа, основно и десерт), отделно попара сутрин, вечер към 200 грама мляко и сума ти бисквити и парченца сирене, докато ние се въртим в хола вечер. Така че 150 или 200 грама според мен не е много храна за едно ядене на двегодишно дете. Не се вкарвай във филми. Просто сме свикнали днешните деца да са злояди и преситени, затова дете с нормален апетит ни се струва по-особено едва ли не.
Активен
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #14 -: май 18, 2012, 11:11:01 »

аз не казвам че меря о точно 200 гр.просто долу горе към 200гр дали е достатъчно ми е мисълта...а за детските кухни една позната ми каза че бурканчетата не били повече от 150гр..аз незнам колко са тъй като както писах не съм в бг..за жалост...та за това ми беше мисълта колко се дава но то е ясно че всяко дете е различно май
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #15 -: май 18, 2012, 13:54:07 »

Зависи от кухнята. Ето наприме грамажите на Ян Бибиян, която е една от най-големите частни кухни в София: http://yanbibiyan.net/order Както се вижда, има три вида грамажи: 160, 210 и 300 гр., като това е менюто за деца от 10 месеца до три годинки. Ти си избираш колко да поръчаш. За едно двегодишно дете, което е по средата между 10 месеца и три годинки ми се струва естествено подходящо да се вземе средния грамаж - 210 грама. Това имах предвид като казах, че 200 грама храна не е толкова много. Но виждаш, че има и по-големи грамажи дори  smile.

Исках да те успокоя по-скоро  smile, не критикувам как мериш храната.
Активен
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #16 -: май 18, 2012, 14:22:29 »

благодаря ти..ще следвам съветите ви ако много взема да търси ще дам някакъв плод и ще търся някой друг педиатър да се посъветвам smile smile
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 19, 2012, 11:31:04 »

Здравей slance123, в коя държава си?! В Англия ни дават здравни книжки за бебоците (предполагам навсякъде е така де), най-отзад има едни графики (същите ги има и в нета). По тези графики много лесно се следи как върви детето откъм тегло. Наднормено го водят, когато детето ти попада над 98%. Твоето е на 75% линия (там е и моето  blum ) и на 2 годинки "би трябвало" и моето да тежи 13 кг. Аз не мисля, че моето бебе има проблем с теглото, с яденето още по-малко, а хапва като твоето. Не меря и не тегля храната, така че не знам какви грамажи яде на всяко хранене  pardon . Меря и единственото месото, че ме е страх да не ѝ натоварвам организма.

Ходим с малката на готварски курс (за деца). Там ни дадоха едни листовки за балансирано хранене. Пускам част от тях, дано да са полезни на някой.

Храните са разделени на 4 групи:

Храни съдържащи скорбяла (Starchy foods)-хляб, картофи, батат, паста, нудълси, ориз и др. зърнени. 4 порции на ден. Грамажа за деца от 1-5 год.(ориентровачна) порция е 90 гр (картофи, ориз, спагети и т.н.), хляб 25 гр, оризови кексчета 16гр, зърнени закуски 25 гр. 3те основни хранения трябва да съдържат едно от тези + една порция между храненията.

Плодове и зеленчуци. 5 порции на ден. Порцията е 40гр. Тук са включени и леща, нахут, соя, боб. Соковете(100 мл, разредени)  също се броят за порция. Като една ябълка не се брои за 2 порции. Важно е да има разнообразие т.е. 1/2 ябалка и 1/2 круша.

Месо, риба, яйца, бобени и ядки. 2 порции на ден. 40гр порцията.

Мляко и млечни продукти. 3 порции на ден. 100мл прясно мляко, кашкавал 15гр, моцарела 17гр, топени сиренца 18гр, млечен крем 60гр, мляко с ориз 75гр, кисело мляко 60гр.

Писах по-нагоре, че става въпрос за деца от 1 до 5 годинки (то е ясно, че едно дете на 1 год не яде колкото едно на 5 години, затова и грамажите са само ориентир за родителите).
Активен
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #18 -: май 19, 2012, 20:10:57 »

здр.aprilka и благодаря за отговора..да и ние имаме книжката и има там графики ли как да кажа но аз нищо не разбирам от тях за жалост..колкото и да сам се опитвала само виждам 4е сме в самите 4ертежи не излизаме уж но колко процента  и какво точно незнам..аз гледам и най различни норми за тегло и винаги сме в нормата  за 2год почти навсякъде пише минимум 9кила средно 11.900 и максимум 14.600 ние сме 13.200 близо до макса но пък и на сантиметри сме до макса който е 92 а ние сме 88-89 може и повече ще видим другия месец...както и да е а относно храната просто аз незнам дали аз греша някъде че да не кажем постоянно но си търси това онова..други деца неможеш да ги накараш да лапнат и една хапка (не казвам че е правилно или хубаво)но незнам..та за това споменх грамажи да не би аз да давам малко и съответно да е гладна и да търси или просто си е такава...
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 25, 2012, 23:07:03 »

И аз да се изкажа с мнение - четох в една книга която е писана 83 година и в някоя от днешните че децата на тази възраст и до към 3 години влизат в период в който предпочитат да се хранят прави тичайки между хапките и са в състояние да сядат на масата със всеки който ги покани. Виждала съм единият от племенниците който с дядо си изяжда филия с пастет след един час идва брат му и с него изяжда филия с манджа и след 30 мин дойде и майка му и с нея седна да яде. Аз искрено се притесних и и споделих а тя само се засмя и каза че щяло да премине. Беше точно на тази възраст - около 2 години. В момента е много активен- и тогава беше- нито е дебел нито затлъстял едно нормално здраво дете. Ако това те притеснява просто дръж плодове и зеленчуци винаги подръка.
Активен
slance123
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #20 -: май 26, 2012, 08:05:31 »

m-eleva  благодря за съвета..мене лично ме притеснява че има огромен апетит за храна и сега не смятам че е дебеличка малко по едра от повечето дечица на нейната възраст но ме е страх за напред да нямаме някои затлъстявания и тем подобни и за това докато мога от някои неща я ограничавам въпреки че е доста трудно но се страрая..но ви благодаря за отговорите и съветите нека са живи и здрави и вашите дешица smile
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines