Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 20:29:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката  (Прочетена 118386 пъти)
 
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #240 -: юли 06, 2007, 18:03:32 »

И ние бяхме като Диди, само, че църквата беше градина  blum, много ми хареса факта, че ме видя, когато бях най-хубава, в най-красивия момент, вървенето до "олтара". В къщи, където всичко беше на вили и могили, щеше да е весело да ме "откупува", но не беше така романтично. Мисля си, че няма правила в тази "игра", важното е да е, както си го представяте.  good
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юли 06, 2007, 18:31:10 »

и аз много исках да ме вземе от едни роднини, ама станаха едни чупки и стойки,кършения,муцуни и пропадна работата, с фасони и насила не стават нещата и за това и ние от вккъщи, някак си се примирих с това..иначе много исках да дойде хем и мястото го чувствах почти като свой дом, ама така грубо ме отрязаха че не ми се разправя  cray
и кола си търсех а сега не търся щото сме на 15мин пеш от ритуалната зала и ако тръгнем от тук всички ще е сигурно по яко пеш...
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юли 07, 2007, 11:02:47 »

И ние с милото живеем заедно още от преди да се оженим , но в дня на сватбата всеки се беше прибрал при родителите си както си е традицията !
Милото държеше да има оркестър аз пък държах да си ме вземе от бащината къща!
Беше много забавно и вълнуващо!
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: септември 13, 2007, 15:54:35 »

Миналия месец бях на две сватби за една седмица и двете на мой приятелки от детството. И на двете сватби булките бяха взети, както си трябва, с музика, от бащината къща. На първата като чухме клаксоните, емоцията беше луда Girl_hide, но като тупна тъпана...и сърчицата ни получиха силно туптене heart heart Всички комшии в махалата, пред чиито очи и порти сме израснали се бяха събрали да гледат и да се радват заедно с младоженците. Дори шофьора на автобуса спря, защото на площада се виеше голямо хоро, но и той се радваше.
На другата сватба беше същото. Там кумовете и булката са комшии и дойдоха да я вземат пеша. Беше забавно за всички приятели да затискаме вратата и да не я даваме, после пак laugh, че младоженеца беше сложил между парите и вестници, страхотна веселба Bravo
Сватба без взимане на булката от бащината къща и взимане на булката без музика...не мога да го приема. Та нали това е единственият повод, по който те извеждат с музика от дома. Идвайки да те вземе с цялата си рода и с музика, това е уважение към родителите ти, че са те отгледали и че са ти треперили до тогава и сега той идва и те взима с музика, защото обещава на родителите ти, че животът ти с него ще е песен. А не да дойде само с кумовете и тихо мълком да отмъкне от вас най-ценното.
Традициите са си традиции. good
А това са снимки от нашите емоции миналия месец:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=172709
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=172710
« Последна редакция: септември 13, 2007, 16:00:59 от verdad » Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: септември 13, 2007, 16:31:00 »

Ние бяхме украсили целия вход с балони, завързани по парапета на стълбите от първия до петия етаж (защото на 5-ят живеем). Аз също имах варианти да ме вземет от дома на роднини, но в крайна сметка решихме да си е от нас. Беше много забавно всичко! Като чухме музиката като дойдоха сватбарите пред нас ....  heart  heart сърчицето ми щеше да излезе  heart. Чувството е невероятно  girl_in_love
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: септември 16, 2007, 09:57:45 »

...Та нали това е единственият повод, по който те извеждат с музика от дома. Идвайки да те вземе с цялата си рода и с музика, това е уважение към родителите ти, че са те отгледали и че са ти треперили до тогава и сега той идва и те взима с музика, защото обещава на родителите ти, че животът ти с него ще е песен. А не да дойде само с кумовете и тихо мълком да отмъкне от вас най-ценното.
Традициите са си традиции. good...

Ето това е много точно казано!Аз мисля точно така! Bravo Bravo Bravo
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: септември 16, 2007, 19:27:19 »

...Та нали това е единственият повод, по който те извеждат с музика от дома. Идвайки да те вземе с цялата си рода и с музика, това е уважение към родителите ти, че са те отгледали и че са ти треперили до тогава и сега той идва и те взима с музика, защото обещава на родителите ти, че животът ти с него ще е песен. А не да дойде само с кумовете и тихо мълком да отмъкне от вас най-ценното.
Традициите са си традиции. good...

Ето това е много точно казано!Аз мисля точно така! Bravo Bravo Bravo


Благодаря!
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: септември 30, 2007, 18:37:50 »

За момичетата, които искат сватба на морето, но са от различен град и няма как да ги вземат от бащиния дом ето една идея. Мен ме взеха от корабче, но може разбира се и от роднини на мъжа ви или познати или от някое красиво обществено място (като градина или парк) или от някакво заведение или басейна на някой хотел. Идеи много стига да имате желание да ги реализирате!  smile


* svatba0161.jpg (81.67 KB, 333x222 - видяно 2418 пъти.)
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: октомври 03, 2007, 16:34:00 »

ооо взимането  prin4ipessa е страхотно и много оригинално girl_in_love
мен ме взеха ето така:


* 4.jpg (66.83 KB, 500x350 - видяно 212 пъти.)
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: октомври 03, 2007, 16:35:31 »

и още една(като видях тази гледка от прозореца и започнах да крещя laugh)


* 5.jpg (77.39 KB, 500x350 - видяно 208 пъти.)
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: октомври 03, 2007, 22:04:36 »

Ох,то това е въпрос ва нкус.Аз пък изобщо не харесвам тези съирджийски историй и в чудо съм се видяла.Не искам такива работи.Представям си нещата по един цивилизован начин,но приятелите на половинката ме тормозят.В неделя съм се късала от рев по този въпрос.Не искам да ми идват в къщи,да крещят ва дикат,да думкат по вратата,да се таркалят по стълбите.А за съжаление така си го представям ако дойдат.Само не мога да разбера защо трябва да се съобразявам със желанията на който и да било.А з на никой не съм казала как да се жени за да миказва някой на мен.Надявам са да се женя веднъж и искам да го направя както аз искам.Не знам как да се разбера с тези хора.Д
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: октомври 03, 2007, 22:07:39 »

нещо натиснах...Дайте съвет какво да ги правя.
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: октомври 03, 2007, 22:46:20 »

kali_gali права си че е въпрос на вкус... аз също бях против взимането или "купуването" на булката... аз им казвах на всички че не съм мечка за купуване .... но както и да е победиха и в оречения час те бяха в къщи ...е пред къщи... kali_gali  изживяването е невероятно настина...да знаеш че всички тези хора отвън са заради теб...  брат ми им беше приготвил не една ами 3ри врати...кАКто той казваше на тях" тази булка ни е много скъпа, тя не е за продаване ама...хаиде от мен да мине".. продал ме е за около 2000лв., ама това е за друга тема... наистина е супер
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: октомври 03, 2007, 22:59:46 »

за да видиш че съм права...е да това е мое мнение разбира се.... хорото преди са влезнат в нас


* DSC_0071.JPG (95.42 KB, 571x380 - видяно 180 пъти.)
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: октомври 03, 2007, 23:02:41 »

преодоляване на врата номер едно


* DSC_0081.JPG (81.19 KB, 579x384 - видяно 212 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines