Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 20:14:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 154610 пъти)
 
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: октомври 11, 2010, 18:07:28 »

Мамчета имам един въпрос, предварително МНОГО се извинявам ако на някой ще му се стори глупав!   blush Възможно ли е краката на бебка да миришат? И не е ли много малка за това? Като казвам миришат, имам предвид само като си навра носа в тях, не някакво силно мирисане... пак се извинявам моля да не ми се смеете! Но не съм си представяла че на двумесечно бебе крачетата може да намирисват..  crazy
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: октомври 11, 2010, 19:04:08 »

cvety_p, това е супер странен въпрос.  huhhuh.gif Но пък никога не съм се замислила досега  crazy. И все пак смятам, че не е възможно, и може би миризмата идва от чорапки, обувчици, пантофки и т.н. Може дори да е вид плат или нещо такова прим. за да няма миризма само 100% памук или естествени материали или пък обратното. Знам ли .... Но смятам, че проблема е там.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #272 -: октомври 11, 2010, 22:27:47 »

Ако бебчо се къпе всеки ден, материите са памучни и дрешките се сменят всекидневно или при нужда и не се изпотява - няма да миришат. В противен случай е възможно разбира се. girl_wink
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 12, 2010, 09:44:58 »

всеки ден я къпем и дрешките са и само памучни... от известо време и слагам терлички сега се замислям че може да е от тях, те са вълнени....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #274 -: октомври 12, 2010, 09:57:35 »

Ако са от чиста вьлна не може да е от тях - вьлната не запарява и не задьржа миризми.
Но ако са примесени сьс синтетика е вьзможно.

Моля за една информация:
По вьпроса за дрешките - винаги сьм виждала бебета само с бодита облечени.
Сега преглеждам всички дрехи, които са ми дали и се намирам залята с блузки и панталонки, които не знам как се използват  crazy Няма ли да му е непрекьснато гол крьста с тях?

А камизолките за какво служат и с какво се комплектоват като облекло?
« Последна редакция: октомври 12, 2010, 10:50:59 от inaxastra » Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 12, 2010, 11:17:46 »

inaxastra, според мен, ако е с панталонче и блузка пак е задължително отдолу бебчето да е с памучно тънко боди тип потник или с късо ръкавче, за да не се разголва. Нека мамите с опит тук се намесят smile.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #276 -: октомври 12, 2010, 11:26:01 »

Става вьпрос за сьвсем тьнки памучни комплекти, които явно са бельо.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 12, 2010, 11:45:32 »

Аз тези камизолки хич не ги харесвам  pardon . Според мен по-добре е боди като бельо. Наистина като е с блузка/камизолка и ританки/панталонче кръстчето му ще се разголва.
Аз слагам боди и нагоре вече или блузка и панталонче или гащеризонче . Също и от тези целите с крачоли и дълги ръкави...ох, забравих как се казват ....те са ми много удобни за спане, защото целия си е загърнат  good а и много лесно се обличат/събличат  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #278 -: октомври 12, 2010, 12:05:43 »


Аз слагам боди и нагоре вече или блузка и панталонче или гащеризонче . Също и от тези целите с крачоли и дълги ръкави...ох, забравих как се казват ....те са ми много удобни за спане, защото целия си е загърнат  good а и много лесно се обличат/събличат  Wink

Да, точно така са облечени всички бебета, с които сьм била в контакт.

Значи това, което имам, какво да го правя ?! huhhuh.gif  Да ги хвьрля освен...  GROAN

Плюс това, макар, че всички твьрдят, че бебешките дрехи нямат време да се износят, всичко, което е втора употреба е много размькнато - на размер са станали като за 6 месеца, а пише "новородено".  resent
И всички дрешки и нови, и стари, пише, че се перат на 30°С максимум 40° (някои дори без центрофуга)  crazy crazy crazy

Вие на колко градуса перете?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: октомври 12, 2010, 12:31:42 »

Ми Инка аз пера на 30-40градуса  Wink  Това че са размъкнати дрешките дето имате не знам ...може би си е до подръжка на дрехите или до качество. Дияна повечето й дрехи са не втора, ми трета употреба...кажи личи ли им като гледаш снимки  give_rose Особенно тия по бебешките, а после вече по големите за след 6м, е трудно да си намериш чиатви дрехи втора употреба, защото се носят много дълго време (имаме бодита които вече ги носим 3-4 месеца), дечковците почват да ядат разни цапащи неща, почват да пълзят и дрехите определено не стават за носене втора употреба  pardon

Относно там камизолки, бодита и т.н. Ние се обличахме с боди
 и отгоре или ританки и блузка  или дрешка от този тип , която е за предпочитане поне според мен  Wink 

Камизолка аз доколкото знам е това , аз лично си бях взела за болницата, защото бях чула от лекарите че така им е по удобно  да преглеждат бебетата когато минават на визитация  blush

Стана малко дълго, ама така със снимки за да сме сигурни че говорим за едни и същи неща give_rose
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #280 -: октомври 12, 2010, 12:40:53 »

Относно дрешките - аз повечето пера на ръка. По-дебелите сега космонавчета, пелените и чаршавчетата пускам в пералнята на бебешка програма - 30-40 градуса на по-лека центрофуга.
Влади има и камизолки и бодита - от всичко съм слага, но съм се съобразявала с времето. Вече не слагам камизолки - случвало ми се е дори докато спи да се изхлузва почти целия от нея. Предпочитам бодитата. Ританки ползваме - особено сега като стана по-студено ги слагам отдоло под другите дрехи. Иначе го обличам както leni_beni_  е описала. Според мен не е нужно да ги хвърляш щом ги имаш - дръж си ги докато стават на бебчо може и да решиш да използваш някой път, но си купи и бодита.  good
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: октомври 12, 2010, 12:43:59 »

И аз мисля, че бодито е за предпочитане пред камизолка. Кръстчето винаги е покрито.
Аз пера на 30 градуса. Според мен всичко зависи от качеството на дрехите. Някои малки дрешки съм прибрала и изглеждат почти като нови, но други директно изхвърлих след като умаляха.
Много зависи с какви темпове расте бебето. Ние ползвахме дълго време дрешките 0-3 месеца и се поизносиха, защото се перат стотици пъти, а аки, повърнато и т.н. излизат трудно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #282 -: октомври 12, 2010, 12:48:21 »

Мерси Герчо  give_rose give_rose give_rose

Точно за сьщите неща говорим  good Най-вероятно си права за качеството. Те уж (баш тея размькнатите) са от брат ми от Ирландия, ама кой знае кьде са произвеждани...  pardon Или пьк може жена му да ги е прала на висока температура.

Не знам дали да се занимавам с камизолки и ританки. Знам, че едно време така са се гледали деца, ама не ми изглежда практично и това си е. Май ще сметна колко бодита имам и ще допьлвам с нови.

Щото сьм насьбрала, кой откьде ми дава, включително майка от Бг (май тя ме напьлни с тея камизолки). Пьк ние сме зимни и е хубаво да ни е топло на крьстчето.

А Дияна определено е винаги като сльнце  girl_in_love girl_in_love girl_in_love

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

Nataliya, malinkata, благодаря ви, че се включихте с мнение по темата  give_rose give_rose give_rose

malinkata вьрху камизолките какво обличаш?  В смисьл слагаш камизолка, ританки и отгоре какво ?
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 12, 2010, 13:03:21 »

И аз камизолки не съм ползвала никога, дори в болницата я обличаха с боди.
Сега сме с боди с къс ръкав, ританки, блузка, панталонче и отгоре едно елече,а когато излизаме бодито го заместам с дълъг ръкав и отгоре пак блузка или от целите.
Винаги камизолките са ми изглеждали "непрактични" от към голото кръстче на бебто.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: октомври 12, 2010, 13:31:44 »

Inaxastra и аз имах една камизолка - купих я, защото ми се видя много сладка, но така и не я ползвах по предназначение. Може би няколко пъти съм я ползвала вместо блузка върху бодито, защото онези блузки, които се обличат през главата поне на мен не ми бяха удобни за малко бебе. И бодитата ги избирах такива, които са с копчета отпред. Не знам дали защото моя дребо е с голяма глава  crazy ама нещата, които се обличат през глава избягвах да ги ползвам, защото ми беше трудно.
Ние бяхме бебета в най-страшната зима. Обличах го с боди и отгоре с комплектче блузка и ританки или от онези целите гащеризончета. Много ми харесваха плюшените такива. Когато не е в леглото съм му слагала елече и терлички - производство на бабите. Ето тези гащеризончета имам в предвид

Относно прането - аз пера от преди да се е родил на 30 градуса в пералнята, с центрофуга 800 оборота и до сега не съм имала проблем с нищо. Слагам бебешки прах (напоследък Персил сенситив) и омекотител (Ленор сенситив). Повечето дрешки са ни като нови, но то може да е и защото бързо ни омаляха.  Girl_hide
« Последна редакция: октомври 12, 2010, 13:33:48 от svetli » Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines