Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 20:10:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198810 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #375 -: декември 11, 2015, 09:07:40 »

Фани, пиши в темата за подаръците yahoo

Ина и Миленка се загубиха  beating

И Мари  huhhuh.gif
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: декември 11, 2015, 09:19:50 »

Мари се вясва от време на време и пише, че е много заета с боледуващи дечица  heart, ама другите две никакви ги няма.. Притесняваме Ина, как се развива с кърменето и проблемите с ЩЗ  sad
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: декември 11, 2015, 09:24:19 »

Тони, писах в темата за подаръците, а при Ина нещата ще се оправят, вервайте ми!  girl_wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: декември 11, 2015, 09:37:56 »

Добро утро!

Тук съм аз, но съм заета не с болни, а с озверели дечица. Ей го тука малкото зверче, мрънка до мен pleasantry

И аз харесвам Коледа, горещ шоколад, ама повече харесвам брюнетките в тази картинка Wink

За Ина съм сигурна, че ще се справи, тя знае и може! good
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: декември 11, 2015, 09:39:13 »

Мари, отдавна не си пускала някое рецепта, щом децата са здрави, бързо се поправи  blum
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: декември 11, 2015, 09:57:10 »

Не съм пускала, защото след неделя и онова меню .... толкова се изтощих, че не ми се влиза в кухнята направо.
Това толкова рядко ми се случва, че чак се изплаших. Обикновено въпреки всичко намирам сили за някой сладкиш, но този път  star

Едва снощи направих грис халва, даже сега си я хапвам, но като знам мнението на повечето хора за този десерт и си правя пас.

Въпреки това се сетих за една друга рецепта и ей сега ще я пусна в темата smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: декември 11, 2015, 09:57:24 »

Ина каза оня ден, че ще ходи на лекар, за новото лекарство и т.н., но не съм я чувала после. Те нали на 18-ти заминават и за Италия, та...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #382 -: декември 11, 2015, 10:04:17 »

Фани, тя Ина показа влакчето и останалите подаръци в темата си, а  всички четем там.
Ами ти за телефона дето звъни "обичам те" ли питаш? почти нищо не се случва и стана доста глупаво вече. Упорито ще женят Джагдиш, по идея на Шив, че да стане щастлив Wink. Ама първо му искат съгласието и после ще му търсят мома, нали е мъж все пак. Той се дърпа /само е нещастен, не е луд/, а всички напират. Ананди, като говорител на селската мъдрост, отиде и тя да го кандардисва и по някакъв начин разбра, че той още я обича. Рева кротко и тихо на един камък, викна Шив да и внесе акъл какво да прави, а той отсече, че трябва да заминат, че да я забрави. Тя врътна глава вертикално в знак за съгласие, отправи му влажен поглед на крава и сега вече се прощават с цялото село и стягат багажите. Аз може и да съм изпуснала нещо, че гледам, докато върша нещо друго, но не съм ги видяла да се целуват младите, само се прегръщат и се зяпат със забелен поглед blum По всичко това съдя, че са се консумирали вече.
Пък ти защо да си в нарушение, като питаш за мнения по разказа? Той трудно се анализира, повече е чувство...Хихи, ако съм ядосана или слушам здравия си разум, като едното нищо да кажа също, че не е нужно да показваш обичта си с подаръци и да се съмняваш в любовта на другия, ако загубиш някоя "ценност" като коса или часовник. Ама те са си деца, както сам авторът казва, чисти, наивни и влюбени и от разстояние на възрастта сигурно им завиждам.
Аз пък искам да видя нежните души какво ще кажат, Мимето примерно. На Панди служебните деца сигурно разглеждат разказа в училище, та ще е интересно и тя да се включи.
Мисля я Ина и съм сигурна, че ще вземе правилното решение каквото и да и струва това. Вероятно в момента е вързоп от нерви и съвсем не и са нужни допълнителни съвети за неща, които вече е премислила или преглътнала.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #383 -: декември 11, 2015, 10:32:35 »

Чак сега изрових линка да прочета разказа...Какво да ви кажа...освен, че ми беше супер тъжен и поучителен...накрая стигнах до заключението, че след 1-2 години на Дела пак ще ѝ порастне косата и ще може да си ползва гребените...а междувременно ще измисли/изникне нещо друго и ще откупи на Джим часовника...та любовта чудеса може да сътвори  heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: декември 11, 2015, 10:39:42 »

Свеки, в училище го няма в учебните програми. Има го мисля в един учебник, но той се ползва вече само в езикови школи, защото е скъп. Последно беше 50 лв само учебника за 1 ниво, а то има поне 5-6, отделно има и учебна тетрадка и граматическа тетрадка. Това имам предвид под в нарушение съм. Не карам по учебника, ауууу, не ме издавайте пред началството!  blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: декември 11, 2015, 11:18:24 »

Много ми беше интересен разказа.. Върнах се назад да го търся.. Прочетох го на няколко пъти.. Никога не съм чела неща на О. Хенри.. Срам не срам..  blush Беше ми интересно и определено е тематично в този етап, когато се разбунват духовете и всеки търси някакви подаръци.. Има ли, няма ли пари.. Подаръци да има.. Докато четях ми идеше да кажа, подарете си любов.. Това, което Свекърва беше написала, че имаш нещата, когато не ти трябва си е точно така  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #386 -: декември 11, 2015, 11:35:04 »

Хайде, здравейте! Wink
Ние изпразнувахме снощи празникът. Свекърът порасна с още една година. Беше весело и днес едва да гледам. Събраха ми се няколко нощи, без много почивка.
Днес от рано съм по улиците и си свърших доста набелязани неща. Чак не мога да повярвам, че още няма 12 на обяд smile
Мари, аз обичам грис халва good Въпреки че е столови десерт, майка го прави мнооого вкусен и винаги му се радвам. Сега около почивните й дни ще взема да я помоля за една тавичка. Поне с нея да си я поделим. Мъжо не е по гриса, а татко не бива да яде такива неща.
Малееее, с тези почивни дни как ще е girl_impossible Такъв списък съм си спретнала - искаме да се снимаме тримата на фото. Оказа се, че не сме ходили тази година на зъболекар, та кумата ще ни уреди часове и това да отметнем. ММ ще ме води да давам кръв... Станаха 100 неща с обичайните врътни около повече почивни дни. Ще гледам тази седмица сама да си отметна някои неща. Трябва да ида да се подстрижа, че не съм ходила от морето blush
Ние сме учили разказа, ама дали е бил в учебник - идея си нямам. Карахме по много скъпи учебници, отделно снимахме на поразия тетрадки, текстове, упражнения. Като включим и учебник по история, това ми е било купуването на учебници в гимназията. За другите предмети по лекции сме карали. Сега се сещам, че класната ни си купуваше книги, които ги нямаше тук в България. После по тях правехме диктовки, превод, анализи... Трябва да изровя заглавията и да видя дали вече ги няма на пазара, било то и в оригинал.
Вчера, като го четох отново, намерих нови неща. Просто изречение по изречение намираш дребни детайли, които ти правят впечатление. Определено обаче това не е моето предколедно настроение и явно затова не ми е на сърце. По друг начин изразявам моето вглъбяване и равносметките, които си правя, около светли празници. А иначе такъв тип разкази се четат бавно, с внимание и искат време след това за осмисляне. "Славеят и розата" е сходен като настроение, което ми носи.
Тони е писала... Да, подаръци да има! Малко американският тип пазаруване и подаряване. Аз съм ви казвала - моя близка преди години ни беше изпратила на цялата компания подаръци. Тази жена живее в Щатите и по тамошен образец избрала да има за всички. Беше се постарала да избере скъпи подаръци, въпреки че не сме чак толкова близки и беше неочаквано като жест, чак неудобно да ти стане blush Моят подарък беше страхотен! Имах брошка, лакове за нокти, сенки и писец за декорация. Да, ама на останалите бяха неща, които бяха прекалено официални и чак неизползваеми. Е, няма как да ходиш спортно облечен и да пернеш ултра луксозен шал, подходящ само за палто например. Затова съм на принципа - по-добре само на конкретни хора и с конкретна мисъл как да ги зарадваш.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: декември 11, 2015, 11:41:32 »

Али, аз затова подарявам ваучери или пари в плик.... или храна. Нищо от трите не са ми върнали досега  pleasantry pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #388 -: декември 11, 2015, 11:46:40 »

Добър ден!
И ние разказа сме го чели по Коледа.Даже мисля в подготвителния,ама толкова ни смазваха по това време на годината с контролни и изпитвания,че не ми беше никак любимо.Да не говорим за това  колко домашни ни даваха да пишем.Можех да си позволя да не уча само на Бъдни вечер и Коледа,за да мога да смогна да напиша и науча всичко. Та разказът е останал някъде встрани.
Ние вчера си доставихме малко духовно и културно удоволствие-бяхме в квадрат 500,че е безплатно всеки втори четвъртък на месеца.Малко късно се сетихме и на последния етаж не можахме да се насладим,ама за друг път остава,както и цялото ново крило.Много ми е любимо,защото ММ нали е художник и ми обяснява кой има ръка,кои линии да гледам,че аз преди това хич нищо не разбирах.
Още не сме измислили подарък за свекърите и нямам никакво вдъхновение..Иначе пък искам да направя меденки и ще ровичкам за рецепти.Имам и едни дюли дето не знам какво вече да ги правя.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: декември 11, 2015, 13:03:54 »

Здравейте  smile

Свекърва, обещавам тези дни да прочета разказа и да видя как ще го почувствам. Wink

Али ме подсети, че от един месец се каня да отида на фризьор. И аз не съм ходила от морето, а вече имам нужда.

Много ми е хубаво, че коледните подаръци в темата вече валят.  Bravo

Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines