Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 11:58:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. 3-та част  (Прочетена 233957 пъти)
 
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #705 -: април 17, 2016, 06:56:15 »

 give_rose ЗДРАВЕЙТЕ, преди седмица две и аз ви попитах, Миме и аз съм подобно на теб със същите притеснения бебо го дава с размери 3 седмици напред... притесненията са ми понеже искам пак да раждам нормално, та за това. стискам палци и на двете  ни smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #706 -: април 17, 2016, 07:47:29 »

Аз не виждам смисъл да се притеснявате за нещо,  върху което не можете да повлияете по никакъв начин, още повече толкова далеко от термина.
За секцио има множество медицински предпоставки,  ако започнете да ги мислите всички.... къде ще му излезе краят.
А и нищо никога не е сигурно. Не е сигурно, че размерите на бебето са точно такива,  не е сигурно,  че при всички най-добри предпоставки,  раждането ще е вагинално.

Така че, мислете положително и се радвайте на първата си бременност.
Тези моменти никога няма да се повторят.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #707 -: април 18, 2016, 08:55:23 »

Благодаря на Мари за здравия разум, отново  give_rose

Аз като че ли от началото повече се шашках като не я усещах...сега съм по спокойна и гледам да не ги мисля от толкова рано нещата smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #708 -: април 18, 2016, 10:06:45 »

Katespa, аз не съм притеснена, а просто го отчетох, като нещо, което ми направи впечатление. Сигурна съм, че всичко ще е наред.  smile

Мари, точно това си мислех тези дни. Точно тази бременност, с точно това бебе никога няма да се повтори, а ми се струва, че изпускам нещо и искам още по-пълноценно да й се радвам. Искам да правя още и още, и още.....Надявам се да не си пропилявам времето.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #709 -: април 18, 2016, 10:12:21 »

По снимките на Беб съдя, че докторът му мери само главичката. )
В големите седмици, докторите се ориентират по размера на бебето по обиколката на главата и дължината на бедрото(ако не се лъжа). Абсолютно е нормално да мери главичката. good
А аз на тези мерки им нямам голяма вяра. С първата бременност имах прогноза за бебе на термин 3 500гр. Родих седмица преди термина 2600гр.

Пропуснах в предния си пост да благодаря за всички мнения за мазилата. Купих си кокос и съм много доволна. Не усещам грам мирис и добре ми действа.

Аз бях миналия вторник на ЖК. Всичко ми е наред-изследвания, кръвно, килограмите не са съм ги мръднала.
Вече и коремчето личи  blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #710 -: април 18, 2016, 10:17:03 »

Много си хубава  heart heart heart

Прекрасна рокля  good
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #711 -: април 18, 2016, 10:23:43 »

Додо -много си елегантна  give_rose и коремчо е пораснал...
Как сте момичета, чета тук, че в БГ вече доста топло и си мисля за вас, как ли понасяте топлото?
Тук е още студено и ветровито...с шапка и чоропогашници ходя още...и въпреки това май краката ми започнаха да се подуват  pardon
Днес съм при акушерката да ми правят тест за диабет ( стандартно изследване за тук) и май ще пия нещо...само при мисълта ми се гади, незнам там на място как ще е  bad

Почнах и йога за бременни, чудна работа ми върши с гърба, много съм доволна...и препоръчвам на всичко които имат възможност да се възползват  smile
Хубава седмица ви желая  give_rose
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #712 -: април 18, 2016, 10:44:10 »

Додо, личи, личи коремчето.  smile Абе и аз им нямам вяра много, много на това, което измерват, защото няма как апаратите да дадат 100 % точност, само ориентировъчно. И на майка ми са й казвали, че брат ми е 3 кг, а го е родила 4 и нещо. Ама това преди доста години.
И аз си купих кокосово масло. Много ми харесва как мирише, не е като предишния крем, който използвах.
Браво за хубавите новини от ЖК.  smile

Тони, топличко е тук, да, но тези дни прогнозите сочат, че отново ще има превалявания и малко ще паднат температурите. На мен ми е хубаво, защото обожавам топлото време (лятото) и не смея да се оплача, защото от кога го чакам.  pardon Иначе вчера беше много топло, цял ден бяхме на разходка. Подувам се малко, но то си е нормално. Няма как иначе при тези температури. Ще видим после как ще е.  smile
Хайде, стискам палци за теста, който ще ти правят. Чела съм, че е неприятно, но щом се налага, няма как. Аз още й се каня на йогата за бременни.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #713 -: април 18, 2016, 10:52:10 »

Додо, супер си  give_rose

И аз се радвам на хубавото време, защото мога спокойно да се развявам по рокли, което ми е любимата пролетна и лятна дреха, а пък сега са ми и най-удобната smile Не забелязвам да съм се подула  huhhuh.gif

На наш'та мома пък още не са ѝ мерили главата  huhhuh.gif

Чист кокос ли си взехте за мазане?
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #714 -: април 18, 2016, 11:47:51 »

Завиждам ви благородно на топлото време  tease
Аз редувам кокосово масло и олиото на веледа...
Моето кокосово е чисто, много приятно ухае...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #715 -: април 18, 2016, 12:07:37 »

Фери, рокли, рокли, рокли  yahoo При по-топло време се случва да ми се подуят ръцете, ама това си беше така и преди раждането. Виждала съм жени ужасно подпухнали в лицето и тялото, подути като балони. Дано не ни стига и нас това, защото чак болезнено ми изглежда.
А какво й мерят на госпожицата ви при прегледите?
Аз съм си взела 100 % чисто кокосово олио. Подкрепям, много приятно мирише. Не е натрапчиво, както си представях.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #716 -: април 18, 2016, 12:39:00 »

Додо, много си елегантна и роклята е много хубава  smile
Тони, завиждам ти за йогата. И аз бях планувала да ходя, даже намерих студио близо до нас. Надявам се в някои от следващите месеци да мога да ходя.

Аз вече съм 6,5 кг отгоре и ми е много криво. Имам чувството, че качвам най-много на краката huhhuh.gif Хем се старая да се храня както преди това, хем не ми се получава. Постоянно се присещам за разни неща, които не съм яла с години. В събота беше най-голямото ми падение - кроасан и чаша кола  badgirl

Моето кокосово също е чисто, без други неща. Скоро ще започвам 2-ри буркан. Днес даже мисля да си правя маска за коса с него smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #717 -: април 18, 2016, 13:01:23 »

ma6ka_ , не бива да се притесняваш за килограмите, тъй като дори и при хранителен режим или да не променяш нищо в начина на хранене, организмът функционира различно.

НО, нужно е да намериш мотивация и да избягваш точно тези храни/напитки и комбинация от тях.
Приеми, че с нищо не са полезни на бебето, дори напротив.....
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #718 -: април 18, 2016, 13:33:48 »

Миме, ами мери я колко е голяма, най-общо казано  huhhuh.gif Казва ни грамовете и до там, не съм се и сещала да я питам за главичка или нещо друго, защото тези неща само на ФМ ми ги казват и не знам на обикновения ехограф как и да ли се виждат...знам само, че вече само главата ѝ се вижда основно  smile
По въпроса с подуването...бях видяла една приятелка малко преди да роди, даже вече май отиваше към преносване на нейния младеж иии беше ужасно подута и подпухнала, много се стреснах и после 3 дена за това говорих на Боби, но страшно впечатление ми направи (беше август месец), та се надявам ние да не сме чак толкова краен случай  girl_impossible

Машка, не мисля, че са ти чак толкова много килограмите, за да се притесняваш Wink
Трябва и аз да си взема такова масло да се клепам като ми свършат другите...от аптека ли го взимате?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #719 -: април 18, 2016, 14:00:06 »

Машка, не се притеснявай за килограмите. Ще ги сваляме после всички дружно.  smile Все пак и бебчето расте.
И аз много често прегрешавам с храната... blush

Фери, ами то точно по размера на главичката, бедрото и т.н. ти определя колко е теглото.  blum Виж, на снимките трябва да пише. Поне аз от там разбирам, че е измерил само главичката и съответно според размера ми се променя и термина, но това аз по никакъв начин не го отчитам. Иначе на ФМ мерят всичко по-обстойно. Както съм казвала и преди, на мен на ЖК никога не са ми казвали размери и тегло, което много ме дразни. Даже последния път ми каза, че и пола все още не можа да ми определи, защото му бил слаб апарата. Ами, да го смени.  pardon
Моето масло го взех от магазин за козметика.
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines