Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 02:50:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 236748 пъти)
 
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 04, 2008, 14:09:00 »

И аз съм за вечерна!  good
Ние и двамата бяхме категорични, че сватбата ни ще е вечерна! Без да правим компромиси с който и каквото и да било! pleasantry
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #166 -: април 04, 2008, 16:31:42 »

Аз малко не мога да разбера тоя довод колко им е удобно на хората от други градове при дневна сватба, защото се прибират същия ден и не остават на хотел. Ако са някъде наблизо - да, но ако са отдалече, какво - стават в 5 часа сутринта и тръгват в 6, за да пропътуват 4 часа (примерно). От колата - хоп в ритуалния дом (ако не се освежават и преобличат у роднини, със същите дрехи както са пътували, а за прически и гримове за жените изобщо не мисля). Един на двама-трима човека не пие, за да кара обратно (освен ако няма някакъв автобус организиран). И от хорото - 4 часа в колата на обратно.

Ако не е така, кажете, но аз наистина не си го представям, освен ако не си на 1 час път макс (горе-долу).

При вечерна сватба според мен е по-удобно - хората си пътуват до обед примерно, настаняват се в хотела, обличат се, това-онова, после - аху-иху.  Но и при дневна сватба ми се струва, че хората трябва да дойдат от предишната вечер, т.е. пак има спане на хотел.
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 04, 2008, 16:52:26 »

определено ВЕЧЕРНА . то ако е дневна маи по-скоро ще прилича на " сватбен обяд" или нещо подобно. Мисля ,че не е толкова тържествено за обяд( лично мнение) pleasantry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: април 04, 2008, 17:28:59 »

определено ВЕЧЕРНА . то ако е дневна маи по-скоро ще прилича на " сватбен обяд" или нещо подобно. Мисля ,че не е толкова тържествено за обяд( лично мнение) pleasantry

Абсолютно съм съгласна!!! good

Казано то опит - нашата сватба преди повече от година и половина беше вечерна и беше прекрасно!!! yahoo
Активен
bunny
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 04, 2008, 17:52:06 »

определено ВЕЧЕРНА . то ако е дневна маи по-скоро ще прилича на " сватбен обяд" или нещо подобно. Мисля ,че не е толкова тържествено за обяд( лично мнение) pleasantry

Съгласна съм с теб  good
Сватбата ни ще бъде ВЕЧЕРНА  CHEERS любов заедно
Активен
vanillyz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94



« Отговор #170 -: април 07, 2008, 11:31:57 »

Здравейте! И ние сме за вечерна сватба. Някак си нв мога да си представя,а ко е обедна да стана ж 5.30 за да се приготвям и после като свърши към 19-20 часа какво правиме? Повечето са организирали нещо за после, но ми се струват още толкова пари похарчени, а така имаш време за всичко и вечерта купон до сутринта, после първа брачна сутрин и така:)))
Активен
Eva_2008
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #171 -: април 13, 2008, 15:14:16 »

Традиционната българска сватба е дневна и се празнува в неделя! Казва се "тържественият обяд е в р-т еди кой си" Аз искам дневна, но ще е делничен ден.
Активен
atlian
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 20, 2008, 23:16:06 »

Охооооооо,като видях процентите ,че са в полза на вечерната и се успокоих....само ми се карат ,че сме избрали вечерна първо татко,днес и свекървата  sad ама на мен не ми пука blum Wink
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 21, 2008, 10:14:04 »

определено много по-удобно е сватбата да е вечерна..........а и някак имаш повече време да се насладиш на този ден който подготвяш с месеци Girl_hide
« Последна редакция: април 21, 2008, 10:16:22 от hristi » Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 21, 2008, 13:40:08 »

поддържам идеята за вечерна сватба, нашата също ще е вечерна, още повече, че е в разгара на лятото 17 август...жееегаа tease
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: април 22, 2008, 15:40:39 »

ооооооооооофффффффффффф.......................... така исках и моята да е ВЕЧЕРНА. Плачещо момиче
Винаги съм го искала и съм казвала, даже и тук съм писала, че според мен е неестествено на обяд да се пие и танцува като луд.Но така е - не трябва да говориш много, че не се знае.
Тъй като аз държа сватбата да е в неделя (въпреки, че съботата е най-удобно, но просто не харесвам този ден от седмицата, пък и нали е ден за почит към мъртвите), а като е така ще е голямо неудобство за гостите, тъй като повечето са от различни градове.....и сега трябва да е дневна Плачещо момиче
оооф.............хич не ми се иска.
Сега обмислям вариант дали да не е в петък. crazy, но ще видим.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: април 24, 2008, 12:46:29 »

мисля че петъчния вариант е по добрия за вечерна, тъкмо ще почиват гостите един дан повече от седмицата а дори да не могат всчики да присъстват на цялостното тържество, за вечерята ще са на линия, абе друго е да е вечерна, обмислете го това за петък. Аз съм била и на сватба в четвъртък - вечерна, беше супер и даже си бях взела отпуска на другия ден и стана супер, така чекогатои да я направите вечерна всички които наистина ви обичат ще дойдат не зависимо от някой неудобства.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: април 24, 2008, 12:56:39 »

Agent T , и аз бих заложила на вечерния вариант в петък. Вече много хора взеха да процедират така и е също толкова нормално както съботно-неделните сватби.
При мен имаше проблем със свекървата, която мисли също като теб за съботния ден и настояваше за неделя. Но аз мрънках, тропах с крак, настоявах и казах, че дневна сватба твърдо не искам, затова като няма да е в събота, ще е в петък. Вариантът "петък" обаче й се стори по-кофти и се съгласи за събота в крайна сметка.
Но за мен петък вечер си е супер вариант при твоя случай.
А ако имате сили в събота вечерта, можете да си спретнете още едно "скромно купонче" с приятелите - на следващата вечер всички са все още под влияние на сватбените емоции и се получава много свежо изживяване с тази 2-ра "несватбена вечер" - все едно пак преживявате всичко в по-лек вариант - всеки за това говори, спомняте си моменти, разглеждате снимки и после купонът започва отново... bouncinggirl
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: април 24, 2008, 13:00:32 »

И аз съм за петък! А и не ми се вийда ок, ако гостите след обяда яли и пили в неделя бързат да си тръгнат с колите и да се приберат за понеделник. Но и както преди писах най-добрият вариант е събота вечер, хем имат време гостите да дойдат и да си тругнат без да взимат отпуск.Успех!
Активен
v_lubomirova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #179 -: ноември 04, 2008, 15:59:04 »

И на мен ми се искаше сватбата ми да е вечерва, но няма как (януари месец се стъмва много рано), а ми се ще поне до църквата да е светло. Затова направихме компромис и решихме да е дневна.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines