Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 05:59:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците  (Прочетена 236936 пъти)
 
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юли 13, 2011, 23:50:11 »

Аз мога да играя само право хоро и "Бяла роза" blush сега се уча на "Елениното хоро" от самоучителя на Вбокс-а и много добре обясняват стъпките на хорото, ще кажа и на милото да ги научи най-важните хора, да не се излага на сватбата според мен за народните танци който иска да ги научи набързо да си ги повтаря от Вбокс7 вместо специално да ходи на уроци по танци smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юли 14, 2011, 02:30:19 »

Лично според мен две хора са достатъчни.  pardon Не мисля, че всички ще се хванат на някакви сложни хора, освен ако не сте цялото семейство танцьори или нещо от сорта.  pardon
Аз знам три хора, но младоженецът е толкова вързан в краката, че представям си какъв смях ще падне! sarcastic
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #377 -: юли 14, 2011, 16:25:35 »

Аз и три не знам  huhhuh.gif Толкова съм спъната в краката, че просто не може да си представите. За сметка на това любимият е майстор на хората, кумата и кума също.
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: юли 14, 2011, 16:37:02 »

вчера гледах видео от една сватба на едни наши приятели, понеже не можахме да отидем на тържеството, та трябва да ви кажа, че освен булката никой друг не можеше да хване такта на хорото, да не говорим за някакви стъпки   funnytooth младоженеца постоянно се буташе в хората и беше голям смях  Xixixi кума никъв го нямаше, DJ му повери първото хоро, а нашия тръгне и спре, тръгне и спре много весела сватба  Bravo
аз знам почти всички хора в бг (завършила съм Национално училище за танцово изкуство с профил народни танци)  Ashamed ама мъжа ми никъв го няма, има чувство за ритъм ама нищо не знае, едно право хоро, едно ганкино и това е, как ще я караме на сватбата нямам си на идея  kezz
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #379 -: юли 19, 2011, 09:15:05 »

От опит мога да споделя че сватба на която се играят повече и различни хора е по-весела и някак си по- близо до душите на хората. Колкото и да е пълен дансинга на другите стилове сватба без хора е винаги една идея по-скучна. smile Представете си веселба, на която една част от гостите са от северна България. Може ли без едно Дунавско или Дайчово? Елениното също е много колоритно, да не говорим за Чичовото. Ако има гости от Македонския край може ли без Ширто? Напоследък е много модерно Граовското, също и Гръцкото хоро. Но не трябва да се изпада и в другата крайност. Тоест, от голямо желание да покажем какво можем играем гръцкото хоро на първото гръцко което се пусне без значение дали е подходящо. Редовно се случва да играят гръцко хоро на Гия та левта (шопската салата) или на Сиртаки, а после като пусна Барба яни или или нещо  подобно и подходящо, всички си сядат или се чудят, това как се играе.  sad
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юли 19, 2011, 10:08:50 »

за мен най-важното на сватбата ще бъде гостите да се забавляват, а не да покажат какво могат да играят, не е важно дали ще уцелят такта или ще танцуват грешно хоро на дадена песен, за мен по-важно е да изпиташ удоволствие от танците, иначе няма смисъл изобщо да се танцува, без емоция няма танц, без настроение няма сватба, без добър DJ или оркестър, който знае какво да пусне и да дигне хората да танцуват няма сватба, не са важни само гостите, важна е най-вече музиката  Wink наскоро родителите ми бяха на сватба, на която DJ бил толкова смотан, че накрая заявил най-нахално "До сега не съм присъствал на такава сватба, вие сте като публика, никой не играе само гледа!"  shok  crazy представяте ли си какво нахалство, вместо да се постарае да си подбере музиката така, че на хората да им стане кеф и да станат да танцуват.... beating той се прави на важен  nea
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #381 -: юли 19, 2011, 14:41:40 »

за мен най-важното на сватбата ще бъде гостите да се забавляват, а не да покажат какво могат да играят, не е важно дали ще уцелят такта или ще танцуват грешно хоро на дадена песен, за мен по-важно е да изпиташ удоволствие от танците, иначе няма смисъл изобщо да се танцува, без емоция няма танц, без настроение няма сватба, без добър DJ или оркестър, който знае какво да пусне и да дигне хората да танцуват няма сватба, не са важни само гостите, важна е най-вече музиката  Wink наскоро родителите ми бяха на сватба, на която DJ бил толкова смотан, че накрая заявил най-нахално "До сега не съм присъствал на такава сватба, вие сте като публика, никой не играе само гледа!"  shok  crazy представяте ли си какво нахалство, вместо да се постарае да си подбере музиката така, че на хората да им стане кеф и да станат да танцуват.... beating той се прави на важен  nea
Съгласе н съм но много често тези въпроси се уреждат предварително. Знаеш ли музиката дали не е  била зададена предварително от младоженците. Много често се дават едни списъци с песни на дж-я и не му дават възможност да се изяви. Аз съм свидетел на една сватба на която бях като гост а не ДЖ но по стечение на обстоятелствата познавах дж-я и гарантирам че беше от най-добрите. Това беше една от най-тъпите сватби на които съм присъствал но не по вина на дж-я, а по вина на булката.
Всичко е уредено предварително и слушахме само джаз и поп, нищо друго. Накрая се примолихме на младоженеца да пуснат едно хоро, но в момента в който дж-я го пусна, булката щеше да са пребие от бързане да отиде при дж-я и да му каже веднага да го спре. Нали ме разбирате за какво говоря. Сигурен съм че голяма част от гостите са били недоволни. Така че, не забравяйте, че празненството се прави и за гостите а не само за младоженците, и оставете дж-я да работи както той умее. Много често когато се дават списъци с песни и определени стилове музика, веселбата не е на ниво и танците куцат. blum
« Последна редакция: юли 19, 2011, 20:03:39 от AIVEN » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юли 19, 2011, 16:26:09 »

Аз не смятам, че сватбата е танцов фестивал, на който се стараем да показваме умения!  nea Колко съвременни българи могат да танцуват всички изброени хора?  huhhuh.gif Аз страхотно много обичам хора, народна музика, въобще истинска фенка съм на фолклора, но... Какво да правят гостите, които не могат да играят добре хоро??? Да се чувстват виновни ли? Ако някой може, нека покаже, но да правим фестивали малко ми идва в повече! Не смятам, че на една средностатистическа сватба повечето хора могат да играят всичките тези хора.
Активен
valtsvet
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105


♣♣♣♣♣


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юли 19, 2011, 16:43:36 »

AIVEN  прав си че всичко трябва да се уговори предварително, на тази сватба явно не е било така, поне така както ми го описа баща ми... huhhuh.gif когато сервитьорите почнали да сервират вечерята, ди джеят пуснал хоро, по мое мнение по време на вечеря е хубаво да се пусне някаква лежерна музика, за да подкани хората да седнат, и естествено да не пречат на сервирането  nea
да се дава списък с песни според мен е ограничаващо, както ди джея така и гостите  Wink все пак това е тържество на младоженците и би трябвало гостите да не се сърдят за музиката, все пак денят е за младоженците и би следвало да се пуска музиката, която те харесват  Wink
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #384 -: юли 19, 2011, 20:20:19 »

Аз не смятам, че сватбата е танцов фестивал, на който се стараем да показваме умения!  nea Колко съвременни българи могат да танцуват всички изброени хора?  huhhuh.gif Аз страхотно много обичам хора, народна музика, въобще истинска фенка съм на фолклора, но... Какво да правят гостите, които не могат да играят добре хоро??? Да се чувстват виновни ли? Ако някой може, нека покаже, но да правим фестивали малко ми идва в повече! Не смятам, че на една средностатистическа сватба повечето хора могат да играят всичките тези хора.
Не изпадай в другата крайност. Никой не говори за фестивали. Между другото ако всеки знаеше по три хора като теб, сватбата ще е... за фестивал не знам но поне концерт може би...Е, винаги има по някой вързан в краката както казваш но се надяваме те да се изявят в другите стилове. Нали за това на сватба се пуска всякаква музика. give_rose
« Последна редакция: юли 19, 2011, 20:54:42 от AIVEN » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #385 -: юли 19, 2011, 20:38:12 »

AIVEN  прав си че всичко трябва да се уговори предварително, на тази сватба явно не е било така, поне така както ми го описа баща ми... huhhuh.gif когато сервитьорите почнали да сервират вечерята, ди джеят пуснал хоро, по мое мнение по време на вечеря е хубаво да се пусне някаква лежерна музика, за да подкани хората да седнат, и естествено да не пречат на сервирането  nea
да се дава списък с песни според мен е ограничаващо, както ди джея така и гостите  Wink все пак това е тържество на младоженците и би трябвало гостите да не се сърдят за музиката, все пак денят е за младоженците и би следвало да се пуска музиката, която те харесват  Wink
За младоженците не съм съгласен. Много е лошо ако представите на младоженците за веселба коренно се различават от тези на гостите. В такъв случай по-добре да си направят сватбата в тесен семеен кръг, и да правят каквото си искат. Но почерпката в ресторанта и веселбата се прави имиенно заради гостите. Не забравяйте тази подробност. Сватбата като цяло е за младоженците но почерпката и веселбата са за гостите. Една сватба не се състои само от веселбата в ресторанта, (която всъщност не е задължителна). Направете си всичко както в приказките...църковен ритуал, фото сесия, меден месец и.т.н. но когато каниш някой да го почерпиш тоест да му угодиш както впрочем и на рождения си ден, то тогава следва да се съобразиш с неговите желания. Представете си семейство младоженци-вегетарианци... за цялата сватба вегетариански ястия ли ще има???? Или пък да поканиш в къщи гости които са вегетарианци и да ги черпиш с печено прасе.... Същото е и с музиката. give_rose  Колкото до колегата не мога да коментирам. Възможно е някой от важните гости да си е поискал хоро точно в този момент. Знаеш ли? Обикновено се пуска "Ела се вие превива" която е култова точно за този момент. После с нещо по-леко и също култови песни като, "Моя страна" на Емил Димитров, Една българска роза, и подобни..хитове от естрадата Всичко е любов, Обичам те, "Светът е за двама" на Орлин Горанов....  но не винаги е задължително да е това, много зависи от гостите. give_rose
« Последна редакция: юли 19, 2011, 20:52:21 от AIVEN » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юли 20, 2011, 15:07:20 »

Момичета, здравейте. Моля ви да ми препоръчате клуб по танци в Пловдив. Интересуват ме класическите танци.
Активен
fl0r1ta
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: август 03, 2011, 12:19:40 »

Танците са много важни за една сватба  smile Мен не ме бива много в хората и сега се уча от самоучителя на ганкино хоро(това,което се танцува на Бяла роза),а милото ми помага да науча гръцкото хоро  blush Отстрани изглежда доста лесно, но не е  angry Но още малко тренировки и няма да правя грешки  blush
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #388 -: август 03, 2011, 19:35:43 »

Танците са много важни за една сватба  smile...
Хубавата и разнообразна музика и танците създават неповторимата атмосфера и доброто настроение (заедно с добрата храна и напитки,разбира се) на сватбеното тържество.Опитът и уменията на младоженците и кумувете,родителите и близките приятели в танците определено е много важен за "купона" и една запомняща се сватба.Всеки има различни вкусове,затова не се колебайте да поставите своите изисквания на вашият DJ или оркестър.Весела сватба.
Активен
dorian
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #389 -: август 08, 2011, 08:08:34 »

Здравейте, момичета! Скоро ми предстои сватба и на мен! Като гледам за организацията......ние сме стигнали до половината още! Но ми се иска да има танцьори на народни танци! Аз съм от Стара Загора, има ли някой, който да ми препоръчате? Иска ми се, пък и половинката и той иска, просто да стане като програма, за ръченицата, за хората.....че ние не сме много по танците......и сигурно ще се изложим! Ох, надявам се да ми помогнете! smile Аз разпитвам тук-там но все пак, като ми препоръчат е друго....smile Предварително благодаря! smile
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines