Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 03:43:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Танците  (Прочетена 236930 пъти)
 
Roisin
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


everything zen


« Отговор #315 -: август 20, 2010, 22:26:40 »

Riosin, доста време се отделили за танци....ние още се мотаем, нямаме никакво свободно време, направо си мисля да го отложа този първи танц. huhhuh.gif

Tweety bird, никакво отказване! И ние бяхме много заети и общо взето ходихме на танци към 7:30-8 вечерта или през уикендите. По едно време се бяхме отчаяли, защото вървеше много бавно, постоянно бъркахме хореографията и все не ни оставаше време да репетираме вкъщи. Но ако можете да отделите малко повече време примерно седмицата преди сватбата, би трябвало да се справите. Заслужава си определено! Атрактивно е за гостите, а и вие ще се накефите :-) Така че, не се предавай!
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 21, 2010, 11:12:43 »

Тези танци съм ги замислила преди много години, когато едва ли някой в Бг ги е правил, прсот съм гледала американски сватби и си казах един ден и аз така ще направя на сватбата си.
Да, но аз не се притеснявам за себе си, все пак съм играла спортни танци 5 г., аз се притеснявам за годеникът ми. smile
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #317 -: август 21, 2010, 11:38:19 »

Roisin, благодаря все пак  give_rose Надявам се и в София да се намери някоя добра smile Само информативно да питам колко ви вземаше за 1 урок?
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: август 23, 2010, 10:33:32 »

Tsvetence1, не се притеснявай! Моята рокля беше с подобна линия на твоята и беше малко тежичка, а освен това фустите отдолу ми се заплитаха в краката на моменти, но се справихме. Нашият танц включваше английски валс, аржентинско и европейско танго и за финал бачата. Имаше въртенета и разни специфични движения, но в общи линии се получи добре. Само на 1-2 места излязохме малко от ритъма, защото единия път милото ми настъпи роклята, а вторият път аз си настъпих някаква фуста, но никой не разбра. В нашия ресторант подът също беше с мокет и ние се притеснявахме дали ще се получат нещата, но истината е, че не ни попречи това, а не бяхме тренирали предварително там. Все пак, ако имате възможност, може наистина да пробвате 1-2 пъти в ресторанта за ваше успокоение. Успех и съм сигурна, че танцът ще ви се получи страхотно  good
Активен
Dalisha
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


http://vbox7.com/play:77f1e8e1


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: август 25, 2010, 13:54:51 »

http://vbox7.com/play:77f1e8e1 това беше нашият пъпви танц.
Активен
Roisin
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


everything zen


« Отговор #320 -: август 25, 2010, 22:55:08 »

Roisin, благодаря все пак  give_rose Надявам се и в София да се намери някоя добра smile Само информативно да питам колко ви вземаше за 1 урок?
Tiama, в Пловдив индивидуалните уроци вървят по 20-25 лв на час (за двамата). Нашата инструкторка ни взимаше наполовина - не знам дали защото беше позната или защото по принцип взима толкова.
Желая ти успех и се надявам да пуснеш видео след сватбата :-)
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: януари 14, 2011, 21:00:39 »

аз изобщо не се притеснявам от момента с танците, защото съм тренирала 6 години спортни танци, и изобщо си ми е страст, ама наближи ли хващам младоженеца и му стопявам лагерите до последно  beating просто няма къде да бяга  Girl_hide Girl_hide
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #322 -: февруари 10, 2011, 14:18:51 »

Момичета, кажете ми кои хора трябва да науча, че съм гола и боса...Изтеглила съм си някакви самоучители и да запретвам ръкави.  Girl_hide
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 10, 2011, 14:42:01 »

На повечето модерни сватби се залага главно на прави хора, защото хората вече не знаят как се танцуват другите. По традиция първото хоро, което подхваща булката е право и които иска да се хване на хорото и да ва пари. А кумувете се надиграват с шаферите под звуците на ръченица. Поне това са моите впечатления  give_rose
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #324 -: февруари 10, 2011, 14:47:30 »

 и аз съм много зле от към хора, някой да препоръча къде във Варна мога да се запиша на народни танци или други на добра цена
няма лошо човек да потренира малко преди това  girl_wink
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: февруари 10, 2011, 14:48:41 »

Mariaid, на всяка сватба се играят различни хора (в крайна сметка който, каквото си може...), но имам наблюдения, че тези се повтарят навсякъде:
Право хоро
Право тракийско
Ганкино (хорото на "Бяла роза")

И вече по-"засуканите":
Еленино
Кюстендилска ръченица

Между другото има толкова много хора, че не ти е необходимо да знаеш всичките. В крайна сметка нали трябва да има с кой да ги игреш.
Между другото много по-забавно ще ви бъде ако се запишете в някой клуб за народни танци и хора. Има толкова много и непрекъснато пускат групи за начинаещи. На повечето места се учат само хора, което ви върши перфектна работа. Много е различно да има инструктор, който да те научи от А до Я. Гаранция, че на сватбата няма да си гледате в краката (ако въобще имате такива сериозни амбиции, де...)
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #326 -: февруари 10, 2011, 14:54:32 »

Според мен ти трябват право, ганкино (бяла роза) и ширто (играе се на почти всички бавни македонски песни от типа на "Македонско девойче") good
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #327 -: февруари 10, 2011, 15:13:57 »

Аз от миналата година ходя на народни танци, защото бях много боса и ми се искаше на сватбата си да мога да ги танцувам, а не да стоя отстрани и да викам не мога. Странични хора ме убеждаваха, че от роклята нямало да си личи дали знам стъпките или не, но винаги си личи.
Сега съм доста напред с материала и има толкова прекрасни хора, които бих искала да присъстват на сватбата ми, но за съжаление не мога да включа, защото гостите ми няма да ги умеят.
За сега сме се спрели на право, ганкино, еленино, дайчово, дунавско, трите пъти и чичовото. Последните 4 сигурно няма да съберат много хора на дансинга, но ще имам гости, които умеят да ги танцуват, затова ги предвиждам.

Morning_Flower, ако искаш мога да ти споделя на лични къеде ходя на уроци. Сега май сформират нова група начинаещи. За 2-3 месеца ще вземете основните хора. Много съм доволна.
« Последна редакция: февруари 10, 2011, 16:04:53 от pinkbird » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: февруари 11, 2011, 15:25:28 »

Morning_Flower  ако искаш и аз мога да ти споделя къде ходя аз на танци във Варна.
Тренировките са вторник и четвъртък от 18,00 до 19,00 часа ,като залата е до ЖП Гарата и групата е сравнително малка.
pinkbird ти къде ходиш.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #329 -: февруари 11, 2011, 16:01:25 »

gucci, аз ходя в "Огледало" в Пфое Мол. Там обаче има разделение по групи според степента на напредналост на танцуващите.
« Последна редакция: февруари 11, 2011, 16:06:14 от pinkbird » Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines