Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 04:32:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Оптимистична седмица 21 - 27.10.2013  (Прочетена 36127 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 24, 2013, 10:37:29 »

ratatui много са ценни мненията на точно такива хора-необременени от фотографията. Lillly го е казала много правилно.Пък и в крайна сметка продукта на фотографа - снимката,нали е предназначена за хората,непрофесионалистите и е важно как техните сетива я приемат.
За кропа на главата на девойката .Има такъв вариант - разрешено е ,но наистина въпреки че е по правилата изглежда леко неестествено.
Правилата.Май ще са полезни за всички

Lillly аз не съм фен на Фотошоп ,но без него не може.Гледам да пипам възможно най -малко по снимките си .За снимката ти - композицията е добре ,обаче няма добър фокус и острота на изображението.Щом работиш във фотошоп можеш да я изостриш малко .

Аз днес съм се развихрила и чистя .Занесохме килимите за пране ,пера и пердета ,абе въобще пълни есенни екстри.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #46 -: октомври 24, 2013, 10:41:04 »

Лили, страхотна снимка, много ми харесва как гларуса е застанал точно пред слънцето. И отражението във водата е много хубаво. Малко са ми тъмни цветовете, но иначе ... има море и пристанище, само заради това ще ми харесва винаги. Wink

Днес чета новини, понеже вчера мм ми каза, че били пак разрешили пушенето и ми стана любопитно да прочета и за съжаление прочетох един куп други неща, които ме ядосаха безумно. Не мога да повярвам, че Боевски са го пуснали, но както и да е.

Междудругото вчера като слушах новините по ББС все едно нашите слушах Wink Фалшиви затраховки и фалшив сигнал затворил училище - познайте за какво? Сигнализирали, че имало отровни паяци в училището, а ние навремето само с бомби ги плашихме. Wink
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 24, 2013, 10:54:12 »

Да, нямаше как да не снимам!
fiibi_bg , няма да sad А беше толкова красиво, но така е със "сапунерките" фотошопа е задължителен. Нямам оригиналната снимка, тази е с лошо качество но за 2 минутки вече се вижда, че обработката е необходимост  pleasantry
Позволили са пушенето ли?!? О, аз мислех, че няма да се отметнат. А аз тъкмо спрях цигарите biggrin


* 24492_1314722861237_637054_n copy2.jpg (74.64 KB, 720x540 - видяно 409 пъти.)
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 24, 2013, 11:21:02 »

Здравейте и от мен smile
Аз също много обичам фотографията, още от малка, тъй като майка ми е фотограф любител, а аз все се въртях край нея и ми беше страшно интересно. Исках и да кандидатствам с тази специалност, но подготовката от средното ми образование ме ограничи до сценография и живопис. Още се ядосвам на себе си, че не пробвах на времето, но пък всяко зло за добро. И аз като Lillly съм фен на фотошопа, но повече като програма за рисуване, отколкото на програма за обработка на фотоси. За мен хубавата снимка зависи повече от погледа на фотографа през обектива и естествено от качеството на изображението, отколкото от преработката и ефектите.
Това за пушенето, направо не ми се коментира, толкова се ядосах GROAN Едно хубаво нещо измъдри предното правителство, те и него отмениха.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 24, 2013, 11:22:11 »

хаха, добри са! Отровни паяци. При нас това май нямаше да мине обаче smile

Ох с това пушене и аз много се разня. Така добре си свикнах на чист въздух smile. Имам и много приятели пушачи, които също казват, че въпреки, че е неудобно за тях да излизат навън им е по-добре в незадимено пространство.
То така или иначе, обаче, много места не спазват ограничението. Миналата нова година бях в Мелник и се пушеше във всички заведения, беше ужасно - очите ми направо сълзяха от дима, гърлото почва да те здразни, а как се омирисват дрехите да не говорим. И тък в Брилянтин онзи ден 3-4 души на бара си димяха усилено. Това ме дразни в нашия народ, че не зачита никакви закони, никакви правила. Ако спазва нещо е само, когато го гледат или когато риска от наказание е реален. И с хвърлянето на боклук където им падне е така. Не осъзнават, че никой не надиграват освен самите себе си, защото те живеят в тази страна. Както и да е...

Лили, наистина в правилния момент! Браво

ето ви няколко мои творения. За жалост не са в пълен размер от където ги слагам и може да са кофти пикселирани и да не изглеждат добре на екраните ви. Много ще се радвам на критика от ваша страна. Не съм пипала цветовете на тази с изсъхналото дърво! Тя ми е една от любимите ми снимки, беше уникална красота (Това е Zion National Park  в Юта).


* photo 3.JPG (74.16 KB, 465x310 - видяно 364 пъти.)
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 11:39:56 от milenuity » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 24, 2013, 11:26:32 »

нещо не се получи да ги кача всичките, но нищо...


* photo 2.JPG (67.78 KB, 461x308 - видяно 408 пъти.)
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 24, 2013, 11:27:16 »

smile


* photo 4.JPG (70.71 KB, 519x346 - видяно 342 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #52 -: октомври 24, 2013, 11:27:54 »

Хихи, ето я моята мома.
Фиби, това е изключително полезно за мен. Наистина, горната част от главата не носи информация /в случая/ и изобщо не ме притесни рязването и, даже не го забелязах. Още едно доказателство за нуждите от теоретични знания. Имам аз някъде една книжка с двойно е, останала от дядо ми за фотографията. Ще взема да я прочета, ей така, за обща култура.
Мъглата при нас се вдигна и пак грее слънце. Все още чакам да ми се случи хубавото нещо. Wink
За отровните паяци- малкият син в Канзас е доста притеснен от тях, има ги и наистина са много опасни. Там, макар ежегодно пръскане, те се появявали и нямало спасение. Даже си е изработил навик, преди да облече дреха, хубаво да я изтърсва.
milenuity, страхотно небе и разтърсваща снимка /за онази с дървото/.
Това с новините, не е ли прието само на първо четене? Май има все още надежда....
Допълвам: Казвам моята мома, защото тази снимка най- много ми харесва от фотосесията. Ако аз трябваше да избирам, бих сложила нея към текста.


* momi4eto.jpg (55.1 KB, 384x256 - видяно 3436 пъти.)
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 11:43:56 от svekarva » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 24, 2013, 11:37:45 »

Имам аз някъде една книжка с двойно е, останала от дядо ми за фотографията. Ще взема да я прочета, ей така, за обща култура.

Хубаво е да се знаят тънкости и похвати, но мисля, че ако всички следваме какво пише за композицията в тези книги и как трябва да се снима, ще се лишим от толкова уникални и интерсни снимки. За мен снимката е израз на това как един човек вижда нещата, които го заобикалят. А ние всички ги виждаме различно и един го привлича едно, друг друго. За това и две снимки на един и същи обект правени от различни хора могат да имат коренно различни фокуси, перспективи, композиции.
smilesmile Какво е един гърбав нос? Защо да е грозен? Имаше една фантастична снимка на едно лице, което изглеждаше в разрез с всички пропорции, които се категоризират като красиви. Но снимката беше уникално добра. Трябва да я изнамеря и да ви я покажа.

Мерси за коментарите за есенната ми снимка. Да, резолщцията е кофти и изглежда размазано, въпреки че във фейсбук стои на фокус.  

Мерси, Свеки за снимката с дървото smile Wink
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 11:43:32 от milenuity » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #54 -: октомври 24, 2013, 11:52:42 »

Снимката с дървото е уникална наистина! Иначе това с паяците може да е сериозно в Щатите, но в Лондон е малко смешно да си помислиш за отровни паяци. Wink

За пушенето, на четене е, но ми звучи доста сериозно, не мисля че ще се откажат от идеята.

А за фотографията ... онзи ден си получиш професионалните снимки и осъзнах, че имам приятели, които са любители фотографи, но техните снимки ми харесват много повече. Не мисля, че е от факта, че са по-добри фотографи, далеч съм от тази мисъл, но просто си мисля, че се дължи на факта, че ни познават и са знаели кога да ни снимат и как да ни снимат - познават лицата ни, настроенията ни и много по-лесно могат да уловят моментите. Така си мисля поне аз и сега в албумите ще включа доста непрофесионални снимки, които обаче за мен си остават най-добрите! smile
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 24, 2013, 12:35:45 »

milenuity , та ти си професионалист!
Снимката с дървото е уникална, а това, че цветовете не са пипани ... онемях  Bravo
Според мен би било доста тъпо да се откажат от тази така "кардинална" отмяна на тютюнопушенето на обществени места. Истината е, че не бяхме готови за тази крачка, лично мнение. Аз смятам, че в заведения където се сервира храна трябва да е забранено пушенето, но в нощни заведения - барове, дискотеки, клубове да е позволено след 10 или да има съответни зали/стаи. В тези заведения не се допускат лица под 18 години и така няма как да се навреди. Както е с алкохола.
Разбира се за вентилацията няма да коментирам, вместо да се заяждат за някакви глупости може да следят за по-добра вентилация.
Относно професионалните и непрофесионалните сватбени снимки, отново май си е въпрос на вкус. Както многократно съм казвала, аз съм изключително възхитена от работата на фотографите, които наех за сватбата си, снимките са повече от това което си представях! Всеки момент е уловен, повечето даже са снимани "от страни", без поза, просто отразяват самия ден, непринудени. Vivi20 , предполагам, че това е липсвало при вас и го компенсираш с приятелите си, в което няма нищо лошо  good
Сега за да ви разсмея ви споделям една снимка на мен и сестра ми като аватари (сещате се за този много нашумял филм преди 3-4 години)


* 22556_1255958452215_1504173_n.jpg (38.99 KB, 604x453 - видяно 333 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: октомври 24, 2013, 13:22:37 »

Фийбс,  много точно си ме разбрала-веднага си свалих черквата на десктопа.  smile
Просто ми грабна окото и това е.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: октомври 24, 2013, 13:50:11 »



не мога да не се включа, много ми е любимо това място, все едно времето спира там ...
хубава тема сте подхванали, аз съм затрупана с учене и работа
но пък доволна  yahoo
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: октомври 24, 2013, 15:31:35 »

Сега за да ви разсмея ви споделям една снимка на мен и сестра ми като аватари (сещате се за този много нашумял филм преди 3-4 години)

иха, ти ли я направи? Много добре се е получило! Явно имаш големи умения във фотошоп. Аз не мога да правя почти нищо освен елементарни корекции, акценти и т.н. Имам някои снимки, на които искам да си сложа един филтър на кожата, така да се каже да ги airbrush-на, ама незнам как и все не ми остава време да се науча.  И снимките ми на хора за  това понякога са по-естествени отколкото те биха искали (примерно мама като съм я снимала за портрети и тя все не се харесва, че и се виждали много бръчките smile. Не бих си я променяла, защото си е мойта мама и такава си я харесвам. Но като снимам някоя годежна фотосесия примерно, добре е да мога да фотошопвам повече от пъпчици и леки бръчици) smile За това най-обичам да снимам деца и бебета, и макро. Единственото, което може евентуално да пипна е да акцентирам очите или да драматизирам малко цветовете.
Ех,...някой не иска ли да го нащракам някой ден? smile

Кажете на неграмотния човек кое е това красиво място, което Фийби ни сподели (от манастир е май).. badgirl
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 15:44:49 от milenuity » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: октомври 24, 2013, 15:43:31 »

и накрая на деня, тъй като съм озверяла от глад. Да ви покажа един мой сладкиш, който мъжът ми вече ми е забранил да правя, че доста го поугоих откакто сме заедно smile


* CakeforBoyan03.JPG (75.35 KB, 483x323 - видяно 302 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines