Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 16:52:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? част 2  (Прочетена 138682 пъти)
 
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 24, 2008, 17:07:42 »

digita  ама вие пак ли се колебаете за името  smile Какво стана защо така ?Кажи поне тогава за кое друго именце си мислите  за бебка  smile
Аз се колебая между Магдалена и Кристина, а любимото име на таткото е Наталия

И твоите две имена,както и това на татито мнооооого ми харесват!!!На което и да се спрете.....ще се гордее след време вашето момиченце  *THUMBS*Едно обаче надделява(при мен)  Wink Магдалена
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 24, 2008, 17:37:32 »

На мен много ми харесват имената Магдалена, Натали и Полина -познавам такива бебчета и сса стархотни girl_in_love girl_in_love girl_in_love
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 29, 2008, 18:34:57 »

има и друго поверие НИКОГА НЕ КРЪщАВАЙ БЕБЕ НА УМРЯЛ чОВЕК!!мама ми го е казвала и аз въпреки огромното желание да кръстя бебето си ако е момче на моя баща знам че няма да ми разреши!!това провокирало нещастие за детето!идеята е не да не го кръстиш Иван ако ти хареса името пък имаш и дядо който е починал с това име!идеята е да не го наричаш "ще го кръстя Иван на дядо ми"за това става въпрос!за съжаление аз няма да имам щастието да го кръстя на моя си баща! give_rose
Клео аз пък съм питала поп и той казва,че може ,но детето наследява характера и т.н. на починалия нищо повече,даже сега чакаме бебе и се замислям ако не го кръстят на дядо който е починал,ако имам един ден дъщеря да я кръстя на него blush



:offtopic:писах писах и ми се затри мнението<част от него> значи въпроса беше примерно искам да кръстя детето си Иван Георги Иванов<примерно> и къде трябва да заявя,че искам детето да носи презимето Георги,а да не е Георгиев blush
« Последна редакция: февруари 29, 2008, 18:36:39 от наденцето » Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #78 -: февруари 29, 2008, 21:10:21 »

Благодаря на verdat и ние тука си чукаме главите какво да е  blum Слънчо настоява за Тейлар на мене много ми е американско А това за връзката между името и човека може и да е вярно.На Слънчо баща му е починал преди 20г. предложих му ако иска да я кръстим на него той категоричен - на умряло не бива.Така че не съм много съгласна с разните му букви и заемки но казват въпрос на уважение е дилемата е голяма  angry Накрая май ще стане както е направила баба ми тропнала с крак и казала на дядо ми децата съм ги раждала аз ще ги кръстя както си искам като родиш и ти дете кръсти си го както щеш Bravo Макар че и това е краен вариант blum
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 29, 2008, 21:13:27 »

за връзката не знам,брат ми не прилича на дядо,аз пък приличам на баба,но като характер,ама и на мама приличат така,че не може точно да се каже,а и имам доста познати дето са много различни от хората на които са кръстени така,че не може да се каже на 100% че човек наследява живота и характера на този ,на когото е кръстен Wink
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 01, 2008, 02:14:43 »

Накрая май ще стане както е направила баба ми тропнала с крак и казала на дядо ми децата съм ги раждала аз ще ги кръстя както си искам като родиш и ти дете кръсти си го както щеш Bravo Макар че и това е краен вариант blum
Ама то си е точно така. Някой беше писал тук че мъжа дава бащиното и фамилията по закон, а за майката остава първото. А за Тейлър...по-скоро не. Не е просто интернационално, а си totally USA girl_wink
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 01, 2008, 14:35:48 »

Момичета, аз също съм чувала от бабите и майка ми, че ПЪРВОТО дете не трябва да се кръщава на починал човек. Но ако този или тази, на която мислите да го кръстите, но вече не е сред нас, и по характер е бил/а невероятен човек - защо не? Ако наследява характера?!  pardon
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #82 -: март 03, 2008, 21:05:25 »

Момичета, аз също съм чувала от бабите и майка ми, че ПЪРВОТО дете не трябва да се кръщава на починал човек. Но ако този или тази, на която мислите да го кръстите, но вече не е сред нас, и по характер е бил/а невероятен човек - защо не? Ако наследява характера?!  pardon
И аз съм чувала ,че първородно дете не се кръщава на починал човек! Иначе-няма проблем!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: март 03, 2008, 21:08:23 »

Твърдо решено е.....и така ако е мома-Симона ако е мъж-Георги!!да видим какво ще е бебчето
за сега му викаме Бебчо/Бебочко но след няколко седмици като видим какво се крие между мъничките ни крачета ще започнем и по име!!
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 04, 2008, 08:24:48 »

Вече казахме на бабате и дядовците и на лелите и се повдигна въпроса и то стана еднааааа.....
Буквално бъркотия huhhuh.gif
Та сега сме на тема Християна на баща си Христо,Габриела на баба си Геновева и дядо си Георги,Ивайла на дядо си Илия и леля си Ивелина

Абе луда работа стана.Е поне има идеи pardon
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: март 04, 2008, 09:19:39 »

renka_87 поне имаш имена от който да избираш,аз съм за Габриела (пристрастна съм защото нашата бебека ще се казва така ) . Аз все още нямам никаква идея например за име на момченце и неззнам ако нещо са ни объркали розовите гащи моя мъж казва ми  ще е един Габриелчо и толкова  funnytooth laugh ROFL
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 04, 2008, 09:50:51 »

И аз нямам кой знае какъв избор за име на момченце и все си мисля че ще е момиче,а мацото каза да не съм се надявала много,щото той бил работил за момче funnytooth ROFL laugh
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 04, 2008, 12:25:09 »

То май повечето от нас все се надяват да е момиченце и винаги има много повече идейки за имена на момичета, а за мъжки....., незнам що така ама е много трудно сякаш crazy

Ренка от тези, които си изброила аз съм за Християна - и аз си мислех ако е момиче това име да е вариант.... blum
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #88 -: март 04, 2008, 19:46:19 »

И аз не харесвам нищо за момче, няма избор и това си е pardon На нас са ни казали момиче, та мислим за женско име! Ако има изненада, ще трябва бързо да изберем нещо smile
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 04, 2008, 19:55:59 »

Момичета как да няма голям избир на мъжки имена *crazy*Само аз ли имам 100 които ми се въртят???Май на повечето от вас ви се иска момиче,та затова се насторйвате въобще да не ги мислите тези мъжки имена blum

Ето няколко ,които на мен ми харесват:
-Даниел
-Никола
-Радостин
-Мартин
-Александър
-Симеон

и има още мнооооого имена с които бих си кръстила момченцето Boy
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines