Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 23:25:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 161707 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 15, 2010, 11:03:16 »

Здравейте, мацки  danceg

След почти два месеца "на сухо", аз пак имам интернет  yahoo

Това е първата тема, в която влизам, защото съм и аз на спаначена тема. Как правите агнешко с ориз и спанак?

Мерси на всяка, която ми отговори  give_rose

И: Как се радвам да съм отново с вас!!!  girl_in_love girl_in_love girl_in_love

Не знам как се прави, но се радвам че те виждам отново във форума.  Offtopic
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 18, 2010, 08:41:26 »

Аз снощи реших да експериментирам с гъби, защото до сега не съм готвила и намерих рецепта за панирани такива. Станаха много вкусни. След като се нарежат на ивици на около половин сантиметър, гъбите се овалват в яйце и в брашно, смесено със сол, мащерка, босилек и черен пипер.  danceg
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #62 -: април 18, 2010, 08:50:25 »

lionelsa, какви гъби използва за тази рецепта? Печурка ли?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 18, 2010, 09:14:43 »

Не знам - от тези, които продават опаковани на щанда в Пикадили  blush

Нищо не разбирам от гъби и за първи път готвя.
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 18, 2010, 11:12:00 »

Здравейте, мацки  danceg

След почти два месеца "на сухо", аз пак имам интернет  yahoo

Това е първата тема, в която влизам, защото съм и аз на спаначена тема. Как правите агнешко с ориз и спанак?

Мерси на всяка, която ми отговори  give_rose

И: Как се радвам да съм отново с вас!!!  girl_in_love girl_in_love girl_in_love

Първо да ти кажа, добре дошла отново smile

Ето така правя аз агнешкото:

Първо запичам агнешкото като тук там го рязвам с ножа и слагам в цепнатинката малко джожан (гюзъм). Поливам го с малко олио, вода и покривам с фолио и го слагам да се пече. През това време запържавам зелен лук, добавям спанака и като поомекнат добавям ориза, магданоза и още малко нарязан гюзъм.
След около 1 час изваждам запеченото агнешко, сипвам ориза и спанака и задължително обръщам месото от другата страна. Покривам с фолио и продължавам да пека. Агнешкото става много крехко и тъй като слагам гюзъм не мирише толкова силно на агнешко.

Дано ти хареса..тази рецепта..не е нищо специално, но ние от години все така си го готвим.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #65 -: април 18, 2010, 11:18:42 »

Благодаря много за отговора  give_rose

Малко късничко ми дойде та се оправих както можах  blush (за следващият път непременно ще го пробвам, че спанакът тепърва започват да ни го носят). Направих го на принципа на пиле с ориз и се ядеше, не беше лошо.

 Offtopic Фабио (който ненавижда спанак) си облиза пръстите. Беше много доволен и даже ми каза, че съм "Брава". Разбира се без кисело мляко не мина - той си близна от моята чиния и си присвои кофичката моментално. Много останах доволна, че на него рядко да му хареса баш-българска манджа.  Offtopic

Е сегичка си записвам рецептата. И пак благодаря  LOVING
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #66 -: април 18, 2010, 12:04:37 »

Не знам - от тези, които продават опаковани на щанда в Пикадили  blush
Значи, вероятно е товаsmile

Аз обичам да ги правя на фурна. Почистват се, махат им се пънчетата и се нареждат в леко намазнена тава. Отделно си размачквам сирене с малко масло и слагам във всяка гъба. Запичат се и стават много вкусни, подходящи са за гарнитура към нещо или просто така като предястие.

Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 18, 2010, 12:37:46 »

Момичета, някой от вас да е организирал скоро бюфет за рожден ден или друго парти за около 30 човека  crazy
Другата събота съм на тази вълна и имам един следобед за да се справя (по-скоро сме трима).
Засега идеите ми се свеждат до руска салата, мароканска салата с булгур, печени пилешки бутчета и крилца, баница, краставички и морковчета, които да се потапят в сос от сьомга.
По принцип бюфета трябваше да е на мароканска тематика, но нещо ми куцат идеите за рецепти. huhhuh.gif
Притеснявам се също, че ако реша да правя много неща, които да изискват топлинна обработка, при положение че ще имам на разположение само една печка и един следобед време, няма да успея особено да напредна.
Затова ако имате идеи за нещо студено, което мога да прибавя към бюфета, приемам с радост! give_rose give_rose give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #68 -: април 18, 2010, 13:10:51 »

Ехо.
Аз не съм силна по мароканската тематика, затова ти давам идеи извън нея (ако въобще ти вършат работа, ако не пък може от тях да ти хрумне друго).

Можеш да направиш пънчета от краставици пълнени със сирене-крема (Boursin fines herbes) и поръсени отгоре със сибулет, а защо не и счукани орехи... Белиш краставиците (може на чертички), режеш на пряко, издълбаваш и пълниш - бързо и ефектно.

Табулето можеш също да го напълниш в издълбани домати.

Канапета от франзела с шунка и кашкавал или сьомга и сирене-крема винаги са вървежни и красиви.

Топчетата дето беше правила за Коледа със сусам и риба тон бяха също супер. Какво като не са на мароканска тематика  pardon

Сещам се още за яйца Мимоза.

Това ми хрумва засега, ако се присетя още нещо пак ще пиша  Wink
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 18, 2010, 13:22:58 »

Мерси Ина, добри идеи си ми дала, ще ги използвам. Гледай значи, съвсем забравих за топчетата... (от ЕГН-то ще да е  tease).
 :offtopic:Сега гледах новините - ами то с този облък изобщо не се знае дали нещо ще правим, рожденичката пристига в петък от Мароко, ама я стане я не... girl_impossible Offtopic
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 22, 2010, 12:54:44 »

Мили момичета , ще ви помоля за помощ!  blush
Предложете ястие, приготвено основно от грах, моляяя, че не се сещам нещо вкусничко!  give_rose
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 22, 2010, 13:02:04 »

lunno momiche, аз се сещам за грах с мръвка.

Аз за Великден така приготвих агнешкото. Обработих месото и после за малко го задуших в тава с грах, ситно нарязани моркови, картофи, лук и чесън. pardon Не отнема време готвеното му, особено, ако ползваш пилешко месо.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: април 22, 2010, 13:54:36 »

lionelsa, добра идея!  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 22, 2010, 16:07:47 »

Телешко с грах и картофи
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 27, 2010, 15:15:17 »

дайте идея какво да сготвя с коприва, освен чорба, че вече си имаме една тенджера, но имам още половин торба коприва.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines