Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 20:27:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 144385 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #45 -: март 19, 2015, 09:16:59 »

Руми, ти нали си се насочила за частна болница? Там дават нощници. Поне в Торакс дават да си с твоя - няма проблем. Въпросът е да ти е удобно. Но пижами не съм видяла. Точно, че те гледат за лохии. Свекърва ми беше купила една на Ареал (българската марка). Беше си баш за бременни - имаше платка отпред. В болницата също ползваха на тази марка - за кърмачки с копчета отпред.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 19, 2015, 09:21:47 »

А бе като се сматнат нещата има си какво да се купи. Ние също ще обзавеждаме стая, че иначе каката няма къде да спи smile А като сложиш освен това и шишета, хавлии, дрешки за изипсването, пелени, чаршафи, матрак. Като теглиш чертата и то се събират. Аз много исках и количка да вземем понеже предната беше за 180 лв и вече е доста разтракана, ама ще си останем с нея.
Руми и аз имам наблюдение, че за първото всеки иска да купи нещо. Сега никой дума не продумва. Наистина няма скъпи неща за купуване, ама има си какво при налично желание. Пък дето се вика и паричка да дадът все ще й се намери мястото smile
За болницата, аз съм си купила 2 чифта бикини, да са ми новички. А за ношниците мисля, да си ползвам старите. Ще ги изпера на 90 градуса и ще са като нови.
Да ви кажа забравила съм какво трябва да се носи. Аз така и не можех да си стегна багажа първия път. Но мисля да си взема ношници две, бельо, пампарси за бебо, превръзки за мен, санитарни пособия /чека за зъби, сапунче и т.н./ и общо взето това е. Ако нещо друго трябва ще ми го донесат в последствие.
А и мисля да си взема чай за кърмачки, да го почна още преди да е слезнала кърмата. Не за да стимулирам лактацията, ама понеже е билков и в него има копър с анасон за колики. Да подхванем нещата от рано, защото съм чувала, че момчетата имат повече колики. А са ми споделяли, че помага. На Алекс коликите само с такова чайче сме ги третирали и не мога да кажа, че бяха много силни или пък продължителни.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #47 -: март 19, 2015, 09:40:10 »

Моя багаж е готов вече. Както нищо не ми трябваше напълних един сак. То реално нищо не ми трябва но някои неща искам да са си мои. Нощници и кърпи няма да взимам ще ползвам от болницата, техните стават и за кърмачки а и защо да си цапам моите. Аз съм си взела долна част на пижами, не мога да спа с нощница само. Взех си и бикини за еднократна и такива памучни. Ще видим какво ще ползваме. Свекито ми купи и тип Crocs гумени чехли че да мога да си ги обувам и с чорапи. Друго нищо не ми трябва.

Пънк какъв е този чай? Много ли мирише на копър? Че аз копър не понасям.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 19, 2015, 09:45:54 »

Мариолка аз поне си взимам от билкова аптека. Те го бъркат на място и има много билки в него. Сега не мога да се сетя какви точно, но има резене, мащерка, шипки и др. Не е най-вкусния чай, но на мен поне не ми мирише на копър. А съм пила такъв и има ефекто от него. Пък и не е скъп. Беше около 7 лв. около кило чай.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #49 -: март 19, 2015, 09:56:50 »

Момичета и аз днес пак трябва да си стягам багажа,че нали вчера се птибрах от болницата и нямам нищондпретнато.Аз смятам като тръгне раждането да си нося самоннай необходимото-хавлия,чехли,сапун...А тези памперси,лигнин,кърпи за бебето,сутиени за кърмачки и др аксесоари да ми ги донесе мъжо.Че предния път бях замъкнала всичко и да ви кажа едно че беше ненужно и другото че адски ми тежеше при разкарването.
Мариолка,сз ползвах тогава чая на Хип,сега също съм си взела от него.Но сега ще си го сложа в сака за след раждане за да почна да го пия веднага,пък дано тръгне още там кърмата.Иначе има сладък вкус и предимно анасон.Все едно пиеш мастика :girl_wink:Аз хич не понасям този аромат ама да ти кажа не ти пука особенно в такъв момент. good
А за долницата от пижамата ,едва ли ще я сложиш.То такова мацане инцапане е че постоянно си изцапана!Помня слагаха ми такива за еднократна от долу да попива и се сменях буквално през 15 мин.А да не казвам колко пижами смених.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #50 -: март 19, 2015, 10:01:39 »

Да, особено като тръгне кърмата - голямо плескане става.
Аз ползвах ето такъв чай и не мога да кажа, че беше ужасен. Пък и винаги може да се сложи мед, ако е топъл http://www.marvi.bg/balgarska-bilka-chaj-za-karmachki-povishava-laktaciqta-20-filtar-paketcheta-h-1-5-gr-5112.html
Помпата за кърма е едно от нещата от първа необходимост Wink
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 19, 2015, 10:36:04 »

Аз също знам че с нощница трябва  и понеже дъм съвестна не си бях взела долнище, но второ раждащи мами си носеха.то реално само на сутрешната визитация трябва.после особено за Свиждане е по добре долни ще.  Но и у нас смятам с тази пижама да стоя.С огромно долнище е.а след секцио Е доста не комфортно поне месец.
овлажнител за устни и шише вода тип спортно да може да се пие легнала.то зависи всяка болница е различно.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 19, 2015, 10:41:35 »

Ееее, мнофо сте бързи значи, приготвили сте всичко, само да тръгват бебетата тръгвате и вие... Да залагаме коя ще е първа: Мариола, Рубин или Пънк?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #53 -: март 19, 2015, 10:51:36 »

Аз мисля че повече по държавните болници се притесняват от долнище. В частна никой нищо не ти казва. Мен не ми е комфортно и нека се пробва някой нещо да ми каже че съм обула долнище. На няколко пъти се качвам за преглед с гащи аххаа не знам що все забравям да ги събуя хахах

Мерси за препоръките за чайчета. В болницата има аптека предполагам че ще ги има.

За овлажнител за усни задължително,аз имам спортна бутилка за вода мисля да си я взема за там.

Ааа Фани всеки по реда си. Wink Първо аз, Рубин на следващия ден хаха и поооосле чак Пънки и Миленка. Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 19, 2015, 11:02:50 »

А ние с адашката имаме да изчакаме още някоя друга седмица. Дайте всеки по реда си хи хи smile
Иначе аз съм си харесала дата за секцио, но дано да я дочакам.
Сега смятам, че с отпуски и болнични при мен ще има помощ до 5ти април. След това един месец и идея си нямам как ще се оправим с Алекс. Но се надявам да устискаме поне да е след Великден.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #55 -: март 19, 2015, 11:09:14 »

Абе имаме време имаме време, ама като видя докъде съм с покупките - имам чувството че никакво време нямам хахахаххаах

Да ви питам - как се справяте с ритниците в горната част на корема? Имам чувството че мъника се е обърнал , от два дни ме рита горе при ребрата или в страни при далака - по-болят тези ритничета отколкото когато бяха в ниската част на корема... Говоря му да не ме торози, ама няма ефект хахаха Шавлив е малкия мишок и това е.. място не мога да си намеря - направо не се спира и както и да застана все не му харесва.... голямо ритане голямо нещо
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #56 -: март 19, 2015, 11:16:51 »

Никак, радвай му се че ритка. Че като се кротне акъла изкарва. Ще видиш че има ленливи дни и ритливи дни.

Намали сладкото и въглехидратите. Те ги карат да ритат много. Друго няма. Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 19, 2015, 11:20:18 »

Така е! По хубаво от ритничетата няма, пък ако ще и да са болезнени. И при мен така от известно време се натиска в ребрата и посритва, но при ехо-то доки каза, че още си е седалищно.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #58 -: март 19, 2015, 11:45:55 »

е тва е - един термин, едно име - че и на двете ни е седалищен бебока хахахахааххахаха

Радвам му се , как да не му се радвам, просто на моменти ме влудява хахах Иначе аз сладко почти не ям така че едва ли е от това
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 19, 2015, 15:19:13 »

Ааа аз съм преди Пънк  blum


Мариола то пък остава да си дал 2 бона в частна болница и някои да ти каже дали ще ходиш с пижама и без, ако дам толкова пари, ако преценя и по бански ще се фръцкам smile Но като цяло за удобството на всички се препоръчва нощница smile


Пънк - два чифта бикини ще са ти малко, трябва нон стоп да переш, да чакаш да изсъхнат и изобщо не знам дали ще се оправиш. Това са минимум три дни по един чифт на ден да ползваш са три чифта, а обикновено след раждането се сменят по повече от веднъж на ден. Аз си купих от тези дето бяха пуснали в Лидл , комплект от 5 чифта , хубави, мекички, памучни, направо ще ги слагам в багажа.


Ето моя списък за болницата, макар че всяка болница иска различни неща :
Документите oт консултацията
Лична карта
2 броя нощници
Бельо
Чехли – гумени да стават за баня
Хавлия /1 малка за ръце и една голяма/
10 компреса за легло
1 пакет превръзки
Чаршафи
Тоалетни принадлежности /гребен,ластик за коса, четка и паста, ТХ, носни кърпички, шампоан, сапун/
Чаша и лъжица
Зарядното за телефона
1 малко шишенце вода
термометър
Помпата за кърма (може и после)
За бебето
Памперси един малък пакет
Мокри кърпички
Бебешки сапун
Крем за подсичане
Хавлийка
Одеало (1-2 броя)
Комплект бели пелени + 1-2 други пелени
Дрехи -3-4 комплекта и чорапки
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines