Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 00:37:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни  (Прочетена 126551 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #465 -: март 11, 2015, 10:13:02 »

Ина при вас е различно, по малки групи, с по малко часове започват децата да посещават заниманията. Тук групите са много големи, по цял ден са там, през зимата затворени по цял ден. Отгоре на всичко аз поне забелязах че чужденците като дойдат тук страшно много боледуват. Явно средата е такава където вирусите се развъждат много благоприятно. Брей всичките ми Поляци от екипа паднаха като круши първата година, грипа ужасно ги повали, тази са по добре вече, казват че почти не са боледували в Полша от грип  crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #466 -: март 11, 2015, 10:28:45 »

За времето може и да е така. 8:30-15:30 й е разписанието. Групата е от 12 деца. Другите боледуват често. А ние като сме идвали в Бг (между 3седмици и 1 месец сме стоели) и там не се е разболявала. Според мен слава Богу просто има хубаво здраве детето. Иначе на сьседите синовате им са с поедна година разлика от Марта (един плюс, един минус) и са постоянно болни у дома. Не ги спасяват нито малките групи, нито кратките часове. Даже те прекарват повече време у дома, отколкото на училище.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: март 11, 2015, 11:24:33 »

Фани много хубаво коремче  blum  Аз имам сигурно 50 снимки на корема вече  give_rose



И Диди като Марта , опитахме с яслата, когато беше на 2годинки, обаче ходи точно един ден, първо се скъса от рев, второ веднага беше болна, почнахме АБ (след доказана необходимост). Излекува се. Пак отиде един ден - пак болна, почнахме антибиотик, тъкмо го спря почна нова болест (отит), айде втори антибиотик, от него направи страхотна алергична реакция, та - трети антибиотик.  angry Всичко това придружено с рев и неспокойно дете. После септември тръгна направо на градина , била е на 2 години и 8 месеца някъде, от тогава само някакви леки хремички, една зима имахме проблеми с  отити, няколко, но дори не беше първата, а втората година и според мен не зависеше толкова от самата градина, колкото от детето. Факт е че когато тръгна на градина беше и емоционално по спокойна и по добре се чувстваше, явно ходеха и по здрави деца и по големички вече. Не знам, съвкупност от нещата е предполагам. При всички положения, ако ви приемат Пънк няма смисъл да не опиташ.


Рубин разбрах за прееклампсията, понеже не помня никога да си споменавала че имаш проблем с кръвното или някои друг от предразполагащите фактори  blush   
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: март 11, 2015, 11:29:17 »

Проблемът идва от това че болни деца посещават ясли и детски градини. Взимат бележки уж че са здрави и от яслите не могат да ги върнат.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #469 -: март 11, 2015, 11:41:42 »

Даа,определено ома много родители които си пускат децата болни :\Дразня се много като ми кажат,ама той/тя е алергичен.Алергичен с течащи Елени сополи и кашлица diablo
Чудя се с какво спокойствие синоставят децата?
Момиче аз снощи ходих до зъболекаря,пооправи минтам където боля ,скара ми се че не се жабуря с тетра.Наистина като се почиствам с конец или като нещо си докосна венеца по грубо и ми кърви.Като си поема въздух и ме болят зъбите,прекаено са чувствотелни.Мия се със Специална паста и пак.Взеха да ми падат и пломби.Ужас!Замислям се защо не взех понрано Зимафлуор.Вие взимате ли?И уж оправихме проблема,ама снощи такава болка,този път от долу.Честно ви казвам треперех от болка и нерви.Станах и взех един Парацетамол,поитпусна ме и усещах като напрежение в зъба.Явно има нещо и днес пак ще ходя.Както искам да си почивам сега и да не се занимавам с такива неща и това ми докде на главата.Казвам на мъжо че тъкмо се успокойх и аз,точно спря да ми се гади,да ме боли кръста и всичко друго и почна зъба.Идва ми в повече,наистина. diablo
Тъпото е,че боли всеки зъб при допир и трудно мига да разбера кой е.Трябва снимка,нонсега не е момента.А не знам с тази болка как ще я карам.Тонпостоянно човърка нещо.Оф,наоплаках се,извинете ме cray
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #470 -: март 11, 2015, 14:43:15 »

Рубин, дано се оправи скоро проблема и аз си викам такмо едно нещо мине, появява се друго и аз специално, като не ми е познат симптом и си викам, че нещо не е наред.
Ето днес пръстите ми са като кебабчета, едва си махнах пръстените и вече няма да ги нося. Наред с това от седмица може би ме болят ставите, едва си свивам пръстите.  sad Викам си винаги можеше да бъде по-лошо, ако например бях бременна лятото сигурно щях да прекарам по тежко нещатата.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: март 11, 2015, 15:05:56 »

Рубин, дано се оправи скоро проблема и аз си викам такмо едно нещо мине, появява се друго и аз специално, като не ми е познат симптом и си викам, че нещо не е наред.
Ето днес пръстите ми са като кебабчета, едва си махнах пръстените и вече няма да ги нося. Наред с това от седмица може би ме болят ставите, едва си свивам пръстите.  sad Викам си винаги можеше да бъде по-лошо, ако например бях бременна лятото сигурно щях да прекарам по тежко нещатата.


Отоците не винаги са за пренебрегване. Как е кръвното? И изследват ли ти урината за албумин като ходиш на консултация?  girl_wink


Рубин на мен нещата не ми звучат като да има нещо болно, по скоро са ти чувствителни всички зъби, така че снимка на тоя етап може и да не е належаща. Пробвала ли си тези пасти за чувствителни зъби? Аз от Пародонтакса за стягане на венците съм много доволна, в комбинация с такава вода и гела за венци на Астера за сега овладявам някак положението.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #472 -: март 11, 2015, 15:08:26 »

Аз комбинирах Пародонтакс със Сандрин за жабурене.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #473 -: март 11, 2015, 15:23:44 »

Грета следи отоците и кръвното. Ти каза че си с ниско нали? Яж по малко солени храни и пой вода.

И при мен се появиха от няколко дни но кръвното е супер, урината е супер също.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #474 -: март 11, 2015, 15:27:36 »

Ох,всичко имам и ползвам,но това което ме измъчва е концентрирано от едната страна и боли постоянно,чак в слепоочието ме удря.Като пия вода ме боли яко един зъб.Довечера отивам да го видим и него и ако нищо не открие не знам как ще я карам,наистина.Две нощи не съм спала както трябва.И то не безсънието ме тормози,а самата постоянна болка.Снощи като взех Парацетамола се почувствах адски готино.Викам си,леле как човек оценя здравето в такива моменти!
Снимка едва ли ще ми направя моя,мен ме е страх.Но силно се надявам да открием довечера дразнитешя защото ще изперкам! diablo
Чудя се ,ако довечера пак не издържа дали да пия пак един Парацетамол.Така да го мразя по принцип,ама като само това е разрешено и е наложително?Сега през деня трая,колкото и са пили тази болка!
На мен миналата седмица почнаха да се подуват временно пръстите,ама много леко.Едва усещах по пръстените и аз ги махнах.С каката ги махнах много по рано.Бях с много качени кг,нямах проблеми.А краката се подуха след като родих.Кво беше това нямам идея.
На консултацията миналия петък питах и ми казаха че ръцете е нормално.Ама то при мен се случва като съм на много топло.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #475 -: март 11, 2015, 15:40:58 »

Да се включа и аз с моята неспираща кашлица - вече почти месец. Какво ли не опитах. И секрет гърлен пусках. Всичко е наред. Гърло и гърди чисти. Личната вече иска да ми включва антибиотик, но пък реши да мина през пулмолог за консултация  и така вече да се прецени какво да ме правят sad
Утре съм и при АГ-то - поне да си видя юнака и да видим колко е пораснал и дали се е обърнал в правилната посока.
Иначе и изследванията, които АГ-то ми пусна са ми наред - хемоглобина се качил на 119  blush
За зъбите - и аз от няколко дена при миене ги усещам доста чувствителни, чак ми е неприятно самото миене.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #476 -: март 11, 2015, 16:55:11 »

Мариолка, аз да с ниско кръвно съм, ама снощи пак ми пада май, поне така се чувствах, та си мисля, че не се е вдигнало като да е рисково.Отока не е много голям, ама го има, да видим как ще съм тия дни.
Рубин, аз също не обичам хапчета, но на фона на болката, съветват по-добре да пиеш отколкото да търпиш.
Малко остава, няма да се предаваме!!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #477 -: март 11, 2015, 17:05:11 »

Точно че малко остава и се бях настройла  на вълна наслада +релакс,ама ... nea
Оф казвам си ,че и това ще мине и най-хубавото предстои,пък да видим.
А на теб постоянно ли са ти подути пръстите?Аз още съм с ниско кръвно и гледам като не ми се хапва да лапна поне едно блокче малко шоколад или бонбонка ,че ми става зле.
Момичета,шкембето ми е много пораснало,а на мен ми е по леко отколкото преди месец.Явно слуза надолу ли?
mamcheto,щом гурдите са чисти и няма нищо изолирано по добре че не си почнала АБ.И аз карах повече от месец вируса,бавно минава наистина.Важното е че ти се пускат изследвания и те следят.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #478 -: март 11, 2015, 18:14:48 »

Рубинче мен ме притеснява, че кашлянето е постоянно и като кашлям ми се стяга корема... Да не говорим, че ми причинява и отвратиетлни киселини. Дори и да преборя с нещо киселините е моментно и при следващото кашляне пак се завръщат. Отделно, че е трудно спането.
Активен
greta85
Сватбар
***
Публикации: 151


« Отговор #479 -: март 11, 2015, 19:05:00 »

Мамче, пробва ли с тия чайове от орехи дето бяхме писали, мисля, че тук беше, опитай с бабешки рецепти, да  не би нещо да дразни гърлото, примерно алергия някаква, въздуха...
Рубин, ами пръстите ми са така може би от около седмица, имам моменти, в които не са така подути. Но болките в ставите от днес са постоянни, не мога да се подпра на кокалчета например при ставане, трудно ми е да си свия пръстите. Дано да мине. А иначе и аз имам моменти, в които хапвам едно кисело млекце или плод, за да не ми прималее и пак ми се случва, особено като се наложи да излизам, даже все със страх излизам.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines