Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 16:43:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хранене по време на бременност  (Прочетена 99502 пъти)
 
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 05, 2009, 13:29:53 »

darling,в сушито нали има сурово месо...а това си е доста опасно през бременността nea
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 05, 2009, 13:38:11 »

Да сурова риба....  blush  Ама ще рискувам със съвсем малко, и после ще си поръчам повече със зеленчуци. Някъде четох че месото в сушито минава някаква обработка, не е съвсем сурово. А в този суши бар ходя от години, така че дано нямам лош късмет точно сега. Абе, то моето си дърпане на опашката на ......  smile
Аз съм вегетариянтка и преди бременността обожавах всякаква риба. Сега обаче само като ми замирише на печена или пържена риба и  bad Карам на филийки със сирене и кашкавал и много рядко малко маринована рибка с много лимон защото е киселичко. smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #77 -: февруари 05, 2009, 13:43:52 »

darling, ако сушито е с прясна риба, няма опасност от бактерий. Само трябва да си сигурна, че рибата е прясна и е обработена по правилен начин.
Това, което мен би ме притеснило повече е, че много от видовете риба с които се приготвя сушито са крайно непрепоръчителни за бременни заради натрупаните метилживак и екологични отрови (диоксин и PCB). От друга страна количеството риба в сушито не е голямо, но човек сам си преценява.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 05, 2009, 13:44:53 »

Мила,щом искаш да рискуваш...но наистина внимавай много...аз бих се лишила за известно време pardon
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 05, 2009, 13:50:37 »

Добре, ще бъда добра и ще си избера няколко с мааалко риба и другите със зеленчуци Wink Вие сте моята заспала съвест good
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 05, 2009, 15:01:42 »

Аз не мога да кажа че си хапвам много здравословно   blushама и от нищо не се лишавам
Единственото без което не сядам на масата е сиренето много го ям в големи количеста  smile
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 06, 2009, 12:51:35 »

Момичета не намерих еднозначна информацията - Моцарелата забранена или не ? crazy И пак в тази връзка прясното свежо сирене, което има на българският пазар?  *crazy*И защо да не може фета, тя не е ли като старото Дунавия?
И аз като Дидето не мога без сирене, а пък сега карам само на кашкавал и бяло саламурено.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #82 -: февруари 06, 2009, 13:06:45 »

Момичета не намерих еднозначна информацията - Моцарелата забранена или не ? crazy И пак в тази връзка прясното свежо сирене, което има на българският пазар?  *crazy*И защо да не може фета, тя не е ли като старото Дунавия?
И аз като Дидето не мога без сирене, а пък сега карам само на кашкавал и бяло саламурено.

Отговарям веднага, нали съм зарита с материали по темата.
Истинската моцарела се прави не от краве или овче мляко, ами от биволско. Моцарела не се препоръчва на бременни, защото изглежда има някакъв проблем с това мляко и дори и да е пастьоризирано, бактерийте пак виреят в сиренето (мисля, че става въпрос за листерия). (Обаче аз в България моцарела от биволско мляко не успях да намеря...). Мисля, че трябва да се внимава и с пресни продукти от козе мляко. Тука поне са "забранени", дори пастьоризираните.
Същото се отнася и за пресните сирена, не се препоръчват на бременни по същите причини - бактерий.
Идея нямам на какво се казва фета в България, но в цяла Европа това е обикновенно бяло сирене, само дето гърците са се усетили на време да патентоват името. В Швеция, фета (т.с. бяло сирене) може да се яде, ако е направено от пастьоризирано мляко.
Няма обаче никакви рестрикций към кашкавалите (но като се замисля, тукашните кашкавали са малко по-различни от българските)
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 06, 2009, 13:11:51 »

да добавя за какавалите,че не трябва да са от тия с коричката  мухала...незная как о-точнто да го обясня crazy
sorry за правописа,но клавиатурата ми е на последни издихания pardon
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 06, 2009, 13:13:09 »

а и топеното синьо сирене  nea
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #85 -: февруари 06, 2009, 13:18:00 »

maj4eto, имаш предвид брий-сирене. Да и то е забранено, както и всичките мухлясали сирена.
Забравих да добавя, обаче, че абсолютно всички серена могат да се ядат след термична обработка. Бацилите умират при 60-70 градусава температура. Примерно синьо сирене може да се използва в сосове, когате те се нагреят до бълбукане.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 06, 2009, 17:14:17 »

Момичета не намерих еднозначна информацията - Моцарелата забранена или не ? crazy И пак в тази връзка прясното свежо сирене, което има на българският пазар?  *crazy*И защо да не може фета, тя не е ли като старото Дунавия?
И аз като Дидето не мога без сирене, а пък сега карам само на кашкавал и бяло саламурено.
За моцарелата незнам, защото по принцип не ям, но колко фета съм изяла докато бях бременна .....  Girl_hide Дори на щанда за сирена в Кауфланд един път продавачката ме чула, че казвам на мъжа ми, че другия път такова ще си купим, защото обичам и като ми отчупи едно голямо парче  girl_impossible и си хапвах така докато пазарувахме!  tease sarcastic
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 06, 2009, 21:41:09 »

Благодаря ви момичета ! Успокоихте ме за термичнита обработка! А моцарелата ако не е биволска (или козе) значи може ? crazy Аз обожавам моцарела със песто и хубави домати.
А за фетата на мен също ми звучи нелогично защото тя е същата като обикновенно ни сирене, но по-маслена и по мека.
KlaraFina в БГ съм купувала фета в кутии, но когато го купувам на кг, разфасовано си пише Дунавия. Аз също мисля че кашкавалите от типа Едам, Гауда и др. по-меки и с малки дупчици (ама че го обясних) няма проблем. Важното е да няма такава коричка от плесен като бри-то ? crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #88 -: февруари 07, 2009, 01:16:53 »

darling, имам приятелка която през бременността си ядеше абсолютно всичко, дори и "забранените" храни, дори беше доста съзнателна за това, но какво да прави като й се ядяло. За щастие роди съвсем здраво бебе.
Ако ти стиска, можеш да ядеш моцарела, но аз не бих посмяла. Все още чета по опаковките от първата до последната буква...
От друга страна, това са само препоръки, за да се отстрани риска от опасни за бебето инфекций. Както бях писала някъде, бактерийте в храната не са толкова често срещани и освен това са опасни за бебето само когато майката се зарази с тях за първи път по вреем на бреманността. Предполага се, че повечето от нас са иммунни срещу тях.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 07, 2009, 14:41:12 »

Аз да си призная знам, че не трябва ама си похапвам доста фета  - това е единственото сирене, което мога да ям в момента, обикновеното не ми понася, а пък аз фета винаги съм обичала.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines