Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 10:55:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 2 част  (Прочетена 166326 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #120 -: декември 01, 2008, 19:41:48 »

Момичета,аз сси минавам на моита диета-предимно зеленчуци и плодове(които обожавам!!!!),и леки храни!ама смятам да хапвам овесени трици сутрин!мисля че ся доста полезни!и помагат при отслабване!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: декември 02, 2008, 14:11:53 »

Момичета,аз сси минавам на моита диета-предимно зеленчуци и плодове(които обожавам!!!!),и леки храни!ама смятам да хапвам овесени трици сутрин!мисля че ся доста полезни!и помагат при отслабване!

Така е по-добре, да се отслабва със здравословно и балансирано хранене!
Но, Гале, гледай да не я караш само на плодове и зеленчуци все пак.

Аз отслабвам по принцип като ям често, но по малко и естествено внимавам какво ям - примерно едното ми ядене може да е салата, другото овесени ядки, другото - плодове или кисело мялко, другото - пържола, таратор и т.н., понякога по 6-7 пъти на ден ям, като реша да отслабвам  blush
Същевременно, ако ми се заяде нещо много по време на т.нар. "диета" (то не е точно диета) - примерно парче торта, си го позволявам без угризения на съвестта. good
Просто на другия ден продължавам пак с леките храни и не си казвам: "Провалих всичко, затова няма смисъл и пак продължавам да се тъпча".
Това не стресира психиката и така тя сама почва да "работи" в полза на диетата, защото знае, че няма забранени храни и така помага на организма да не се изкушава често и да не освирепява при вида на разни вкусотии, които знае, че са му забранени иначе. Така и периодът, в който се опитвам да отслабна, продължава по-дълго, без да си насилвам организма и психиката.

Всичко това комбинирам със смятане на калории, доколкото мога поне ориентировъчно, като гледам да се движа в диапазона 1000-1500 калории на ден според физическото ми състояние в момента и това, какво ми се яде.

При мен работи, макар че се отслабва доста бавно по този начин (съответно и трайно), но просто съм се убедила, че не мога да се вкарам в рамките на някоя диета, която да ми казва кой ден какво и в колко часа да ям.  nea

Ето един калкулатор за смятане на калории:
http://www.zdravoslovno.com/Calculators.html
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 03, 2008, 16:17:45 »

аз напълно подкрепям казаното от Kiksi .аз съм на подобна "диета" и то предписана от диетолог. за първите 3 месеця свалих 5 кг, и след това продължих да свалям но много по-бавно. но важното е че се чувствам добре и не съм ги качила. а ето че стана цяла година откакто се храня по този начин: 5 хранения в рамките на 1500 калории. без бяло брашно и захар.
Активен
monique
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #123 -: декември 04, 2008, 22:21:53 »

Аз не съм съгласна с това, което е казано по отношение на Дюкан. Аз съм на тази диета от 3 месеца и съм загубила 12 килограма, спазвам всичко много стриктно и спортувам. Чувствам се чудесно, нямам никакви оплаквания. Скоро ще преминавам в трета фаза и се надявам да върви толкова успешно, колкото и досега. Аз правя всичко по книгата, пия много вода, взимам витамини също и съм добре. Съгласна съм, че диетата не е за всеки. Аз не съм мислила, че ще мога да издържа без плодове, но го правя.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: декември 05, 2008, 09:05:35 »

Преди да завърша гимназия бях 67 килограма много пълно момиче в класа в сравнение с другите и точно преди бала реших да отслабна по мой си начин.  crazy Та значи... как отслабнах...
10 дни пиех вода, чай и кафе без захар и станах 56 килограма сега вече близо 3 години откакто съм завършила съм си 55-56 килограма ям като слон и нищо не ми се лепи. После естествено като минах "диетата" се захраних с мед. Сега се чувствам добре. Знам колко е вредно това, но пък колкото и глупаво да звучи постигнах нормалното си тегло и го поддържам така доста дълго време. Не спортувам, не се подлагам на диети- нищо. danceg
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 05, 2008, 15:25:55 »

10 дни пиех вода, чай и кафе без захар и станах 56 килограма
10 дни само на това??? shok
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 05, 2008, 16:25:53 »

Момичета аз се замислям дали да не си направя компютърна диагностика за поносимостта ми към определените храни! Я дайте някакво мнение по въпроса. Дали си струва?
Като държа да отбележа, че става въпрос не толкова за отслабване, а за здравословно хранене!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 05, 2008, 18:06:13 »

10 дни само на това??? shok

Да, и ми помогна трябва обаче малко настройка на психиката и готово.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 08, 2008, 07:26:05 »

Онзи ден гладах по ТВ някаква реклама , ама не разбрах само диск ли беше, или нещо списание с диск, нещо от рода 19 фитнес упражнения за вкъщи, мисля че една фолк певица нещо я беше направила.. ама нещо не мога да я намеря,някой да има идея къде да търся?
Активен
nudi
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #129 -: януари 06, 2009, 11:10:55 »

Да, и ми помогна трябва обаче малко настройка на психиката и готово.

и при мен резултата беше добър!!!
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: януари 06, 2009, 14:38:20 »

момичета  аз мисля да си порачам ето това
казват че ималоголям ефек  crazy


* herbalife_basico.jpg (7.18 KB, 205x150 - видяно 3132 пъти.)
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: януари 06, 2009, 15:05:34 »

Аз писах в седмичната тема, но и тук да ви попитам вас за съвет. Значи аз се опитвам да отслабна по метода, който е споменала Кикси. А именно просто се ограничавам. Доста намалих храната в сравнение с преди. Ако ми се дояде шоколад обаче винаги си ям, не искам и немога да се спра съвсем! Плюс това карам крос-тренажова който ми е в къщи около половин час средно всеки ден, правя коремни + едни други упражнение и за капак на всичко за един месец съм качила 6 кг  Oh my ... Немога да разбера какво става?!  crazy
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: януари 06, 2009, 15:10:12 »

Не съм супер компетентна, но мисля че качването може да се дължи на натрупването на мускулна маса, която тежи повече за сметка на мазнини.
Аз най-добре си познавам по дрехите как съм с килограмите.
Gergancheto може да си по-стегната и по-тежка, което не е лошо.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: януари 06, 2009, 15:12:29 »

Аз писах в седмичната тема, но и тук да ви попитам вас за съвет. Значи аз се опитвам да отслабна по метода, който е споменала Кикси. А именно просто се ограничавам. Доста намалих храната в сравнение с преди. Ако ми се дояде шоколад обаче винаги си ям, не искам и немога да се спра съвсем! Плюс това карам крос-тренажова който ми е в къщи около половин час средно всеки ден, правя коремни + едни други упражнение и за капак на всичко за един месец съм качила 6 кг  Oh my ... Немога да разбера какво става?!  crazy

Гери, нали знаеш, че мускула тежи повече от мазнините?
« Последна редакция: януари 06, 2009, 15:16:21 от plamik » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 06, 2009, 15:17:51 »

Хаха абе грубо, няма грубо, споко Пламик Wink
Иначе абсолютно всички ми казват "леле колко си отслабнала"  Oh my ... Аз немога да си закопчая дънките примерно (без да са прани) .... Въобще не разбирам какво се случва. А и мускули не съм направила защото тренировките ми се лекички, не стягащи Wink
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines