Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 01:32:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Февруари 2015  (Прочетена 160436 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #120 -: февруари 08, 2015, 19:56:34 »

Scilla, преди две години бях заредила едни болести една след друга и тогава реших да спра месото за известно време. Правих няколко различни пречиствания. За около 6 месеца не ядях всьщност нищо животинско. Хранех се много добре с пьлнозьрнести, ядки, много сурова храна и се чувствах супер добре.

После стана октомври и трьгнах на лекции. Непрекьснато ми беше ужасно студено, това намирам, че е недостатька на вегетарианския режим, поне при мен, не можех да си регулирам телесната температура и постоянно умирах от студ. Тогава вьрнах сирената и маслото.

Сега сьм бременна вече в почти петия месец и заради това сьм много ограничена откьм храни: навьн не смея да ям нищо, в което има сурови зеленчуци или плодове (заради листериозата и токсоплазмозата). Друг много неприятен момент е че нямам никакво време и сьм смьртно изморена. Заради тази работа започнах да се храня много зле (всьщност това е от месеци). Карам почти само на хляб и сирене. Не си готвя вече пьлнозьрнестите. Ядки сурови ме е страх да ям (пак заради горните), а нямам време да попарвам. Тези неща са и скьпи, а аз все сьм на минус в банката и вьобще много ми се развали храненето.

А казах, че се водя вегетарианка, защото в последния месец два пьти ядох риба и когато се готви сос с месо за пастата ям от него. Самото месо не го ям, но соковете му са в соса все пак и това не е вегетарианска храна. За всеки случай докато сьм бременна си следвам желанията. Пьк за после ще видим.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #121 -: февруари 08, 2015, 20:04:49 »

Иначе вчера на вечерята беше малко особено, защто тя беше забравила, че не ям месо. Аз бях направила тирамису, вьпреки че в него има глутен и лактоза (бях ги предупредила де). Много хубаво си изкарахме. Посмяхме се чудно, полафихме си, супер беше. Прибрахме се чак в 2ч сутринта. Трябва а ви разкажа за мьжа й, който е човекьт, който разбработва новите продукти в Данон (нетолерантен кьм лактоза).

А за ядене имаше следното:
- аперитив: чипс от скариди, ядки с уасаби, някакво нещо, което не разбрах какво е, крекери намазани с някакви рибни неща различни, от които не ядох.
- предястие: терин от пушена сьомга, която не ядох, защото пушената сьомга е сурова и нямам право на нея, та тя ми прави соев стек.
- основно: патешки гьрди (magret de canard) с гьбен сос с масло, смокини, балсамов оцет и зеленчуково суфле (на мен ми направи вместо патката, риба)
- десерт: тирамисуто (което не ядох, тя ми даде сладолед и хапнах от него, но сьжалявах, защото изглеждаше размразяван и замразяван т.е много вьзможен да е заразен с горните опасни бактерии, но не се сьобразих, че може да е сьхраняван неправилно, когато се сьгласих).

Изобщо в очите на някои от хората минах за ненормална екстремистка, но толкова по-зле. По-добре така, отколкото да рискувам бременността (която имам чувството, че е постоянно в риск от скапаните бактерии в храната).

Мечтая си да имам време за себе си, да се храня хубаво както преди, да пия вода (с по малко сол, за добро усвояване), да правя по малко йога и да се чувствам в пьлна форма, но в близките месеци ще остане в мечтите.
« Последна редакция: февруари 08, 2015, 20:06:34 от inaxastra » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: февруари 08, 2015, 20:32:01 »

Ето как яденето може едновременно да я много просто и много сложно.
Ина, няма да ти казвам, че не трябва да правиш компромиси с яденето, а ще ти пожелая да ти се сбъдне мигновено мечтата, да имаш време да се храниш хубаво.
Докато спазвах постите, особено през студентските ми години, ми случваше цяла седмица да съм на солети и ядки през деня и филия с лютеница за вечеря. Сега 100 пъти си обещах, че яденето е по-важно от ученето, и макар, че в къщи почти винаги има за ядене, защото ММ страшно много ми помага с готвенето, понякога като се залисам с писане и не ми остава време за повече от хляб и сирене. Добре, че понякога на работа готвя и неща, които мога да ям. А най-добре ми е като съм постоянно там - подлагам ги всички на моят режим. Само им казвам, че така е здравословно и всички ядат.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: февруари 08, 2015, 21:27:26 »

Пандич,  с последния пост ми стана мноо кеф. ЩОм те слушат- супер.

аз съм доста капризна и злояда, второто вече- все по малко. Не ям месо, не ям лук и чесън, както и целина. където и да усетя някое от тия неща, не го ям. Грах и моркови също едвам трая.
ПОкрай алергията от бяла захар, нещата ептен загрубяха. ПЪк и така спрях да ям боклуци тип вафли, тиуксове и други подобни.
Зеленчуци обожавам , плодове- само ако са на смути или на сок или някой да ми ги е нарязал и обелил, че мен ме мързи за такива дейности  tease
Така че където ме питат, по гостита, какво да ми направят, вече си знаят. една чиния картофи, една салата и готово. Някакви ядки - и всичко  е наред.

Блок масата е страхотен вариант, все още мисля че направих страхотен избор,че и на сватбата ни бе така.

Мариолка, дано е по топло за прегледа ти, че си все затворена горката. АКо не си прибереш обувките, някой ше се облажи хахах smile

Миленка, последните години аз също си искам повторно храна , където и да съм. Или ако съм на гости и не ядат и огладнея, питам : имаш ли нещо за ядене хахахаха. Хората ми се радват, особено мъжкият пол , в това отношение. но аз проядох откакто пия хормони. Пустите му хормони кво правят....

Менианте, притеснявам се за теб, дано да могат да помогнат с лекарства, ако не с операция.  sad

Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #124 -: февруари 08, 2015, 21:28:45 »

Аз също съм веге и затова ми беше интересно какво има предвид Ина с "водя се вегетарианка" smile

Веган или вегетарианец си ?
Аз без месо мога да изкарам доста време,но без кашкавал сирене и кисело мляко ми е доста трудо
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 09, 2015, 08:12:51 »

Добро утро!
Аз лично не мога да разбера хората, които не ядът месо. Не съдя никой, ама за мен човека си е всеяден и така просто се лишава от нещо нужно. А да не говорим, че има и такива като кумата ми, които не ядът месо не защото не обичат или не им е вкусно, а за да не убиват горките животни!
Аз като бременна от нищо не се лишавам. Хапвам си домешни млека и сирена, ям сухи и пушени меса. А бе не се вживявам толкова в това, от какво мога да се разболея.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #126 -: февруари 09, 2015, 08:46:54 »

Хайде сега аз пък да кажа, че почнах от днес житния режим. Родният съпруг тази година реши да се включи, не мисля, че е много разумно с неговата язва /макар и калцирана/. Но и три дни да изкара, пак е добре. Аз ще се пукна от яд, защото днес съм на среща със стари колежки и просто ще е некрасиво да кълва само жито и да пия вода. После сме на два рождени дни и пак трябва да се правя на интересна. Хич не обичам някой да изтърси, че е на диета и да се куми на празна чиния, а аз май трябва ще го правя. Хихи, дано поне не стана лоша и заядлива, че мнооого ме бива в такива случаи Wink
Хайде, приятен и ползотворен ден и никакви разговори за храни.
А, Ина, теринът не е ли нещо, печено в глинен съд?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #127 -: февруари 09, 2015, 10:01:58 »

Здравейте! Благодаря на всички още веднъж за хубавите пожелания give_rose
Ние имахме един супер емоционален и изтощителен уикенд, който започна от четвъртък (като че ли). Обаче ще съм многословна biggrin и затова ще обяснявам в нашата тема.
В неделя мина прощъпулката на малката и се очакваха 11 човека, та станахме 13 без децата накрая. Аз също този път избрах блок масата, че нямах време и нерви за първо, второ и трето за различните вкусове. Много икономично ни излезе, че и ракиите не се отвориха. Нали обедното пиене пречи на вечерното. Масово се пи вода blum
Аз съм си злояда и капризна на храна от дете pardon Сега като ходим на гости гледам да не притеснявам домакините и да не ги занимавам с претенции. Например, не ям месо, картофи и ориз на едно ядене. Не ям лук, праз и чесън (дори готвени). Не ям хляб, както и пълномаслено мляко (направих алергия и не ми се повтаря пак). ММ не яде дреболии и пресен магданоз (и още някои неща). И ако им изстрелям всичко това - crazy
menyanthe, силно стискам палци да минеш само с медикаменти Clover
Мариолка, още малко и ще те пуснат да си щъкаш най-вероятно.
При нас уж обещават сняг, пък да видим... Ако вали - да се извалява и да си ходи!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #128 -: февруари 09, 2015, 10:03:20 »

Свекс, има различни терини. Тази беше желирана.

Пьнк, човекьт исторически не е омнивор (всеяден) и не е карнивор (месояден), виж че няма зьби подходящи за тая работа като хищниците. Според теориите фактьт, че е проял месо отккато е отркил огьня му сьсипва здравето. Аз затова спрях месото когато боледувах много и се препорьчва винаги умерена консумация на месото, както на което и да е вредно нещо: колкото да си направиш кеф, без да прекаляваш, за да не се сьсипеш.

Но както за всяко нещо теории, колкото щеш, в свободата на избора е щастието  good

Нов отговор едновременно с мене
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: февруари 09, 2015, 10:38:19 »

Добър ден, момичета!
Аз се загубих, ама последните 2 седмици нямах много време да влизам, Че доста неща ни се случиха. Ще споделя с вас, защото някъде трябва да го излея. Първо хубавите неща- ако не съм се похвалила отново ни поканиха за кумове, много се зарадвах, защото момичето ми е една от най-близките приятелки. От миналия понеделник тате ме назначи на работа /поне юридически стаж да ми върви на първо време/. А сега и нещастието, което ни споделя много неочаквано и бързо- бащата на мм почина, много ненадейно и общо взето още не можем да го повярваме.
Видях, че за хранене си говорите. Аз пък уж трябва да съм на диета, обаче откакто доктора ми каза да не ям сладко не мога да се спра.  blush
Оплаках се, като мога ще изчета назад страничките!
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #130 -: февруари 09, 2015, 10:53:05 »

juji, вегетарианец съм и то по причините, които е изтъкнала Ина smile Четох много малко преди да забременея и реших, че имам нужда от прочистване на организма и че месото изобщо не се отразява добре (да не повтарям Ина), та спрях всякакво месо с изключение на рибата, нея по-скоро я продължих заради бременността, а и животински продукти не спрях пак заради бременността - сега все още си похапвам по-малко сирене и кашкавал (само козе), кисело мляко (аз си го квася с мляко от една проверена ферма), малко масло (старая се да е ирландско, че уж там кравите ги хранят с трева smile ). Цялата бременност си я изкарах така и се чувствах изключително добре, свежа и без проблеми до края. И до ден днешен си го продължавам режима без месо (кърмеща съм), беба няма анемия или дори не е склонна към момента.

Ина, а на Марта даваш ли месо, че  аз съм на тая тематика и по книгите, които чета пише, че е по-добре да даваме месо от проверени стопанства, а детето после само да си реши дали иска да го спира или не като поотрасне...  pardon

И аз ти пожелавам скоро да можеш да се храниш както ти се иска. Никак не е лесно за постигане, особено пък с идването и на второто бебе.

Свекс, успех с житния режим!

Панди, ти си малко като мене с готвенето, аз също леко диктаторски го карам вкъщи с храната, но пък нали ви казах, че мм няма претенции и не се оплаква, а и добре му се отразява и на него здравословното ми готвене  smile

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

ratatui, съболезнования за загубата, аз преживях подобно нещо с майката на мм няколко месеца преди сватбата ни, та знам какво е...

Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #131 -: февруари 09, 2015, 10:54:23 »

Добро утро!
Аз лично не мога да разбера хората, които не ядът месо. Не съдя никой, ама за мен човека си е всеяден и така просто се лишава от нещо нужно. А да не говорим, че има и такива като кумата ми, които не ядът месо не защото не обичат или не им е вкусно, а за да не убиват горките животни!
Аз като бременна от нищо не се лишавам. Хапвам си домешни млека и сирена, ям сухи и пушени меса. А бе не се вживявам толкова в това, от какво мога да се разболея.

A  е те това е приказка smile Моите кумове изведнъж спряха месото - ужким по- добре се чувствали, ама като им замирише на пържола и точат лиги... Еми не разбирам как може по- добре да се чувстваш като то се вижда че душичката ти умира за това. Да не говорим че кума си докара проблеми с желязото заради липсата на месо - но иначе по- добре се чувствал - дрън дрън...

И аз не съдя никого, но смятам че човек трябва да яде каквото му се яде, а не да робува на някакви обществени убеждения и мнения... Все пак това е личното ми мнение, всеки има право на избор и всеки за себе си знае как му е най-добре give_rose Аз отивам на изследвания след малко, после ще пиша smile

Менианте кога ще излязат резултати от изследвания? Давай да помагаме с доктори ако можем smile

ratatui Радвам се че те виждам и съжалявам за загубата

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

scilla моля не взимайте с Инка лично поста ми smile give_rose
« Последна редакция: февруари 09, 2015, 10:55:59 от milenkata » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #132 -: февруари 09, 2015, 10:59:25 »

Миленка, не го взимам!  smile Аз не робувам на мнение, просто наистина пробвах, видях, че се чувствам по-добре и продължих така, а и редовните ми изследвания показаха, че неяденето на месо не ми се отразява никак зле, а напротив. А и не точа лиги като видя пържолка поне засега blum Хайде ще чакаме после новини от изследванията ти! Хубав ден!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #133 -: февруари 09, 2015, 11:09:25 »

И аз така  good

Ако ми ядеше наистина (особено пьк сега) бих яла.
А Марта яде каквото иска.

Аз не се натрапвам никога на никой. Вьобще избягвам да говоря за това. Мьлча си, за да не давам обяснения, че тая тема вади големи полемики, с които хич не ми се занимава. Като не питат защо не ям еди си какво, казвам че в момента не ми се яде, а и не сьм се заричала, че докрая на живота си няма да ям месо.

Общо взето си следвам желанията и усещанията и смятам, че това е добра стратегия за всеки.

Виж да пазя бременността от бактерии не се срамувам (там залогьт е голям и не сьм готова да нося евентуални последствия) и затова си позволих да коркам домакинята на вечерята, но тя ми е близка, така че…
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #134 -: февруари 09, 2015, 11:52:36 »

Аз не се натрапвам никога на никой. Вьобще избягвам да говоря за това. Мьлча си, за да не давам обяснения, че тая тема вади големи полемики, с които хич не ми се занимава. Като не питат защо не ям еди си какво, казвам че в момента не ми се яде, а и не сьм се заричала, че докрая на живота си няма да ям месо.

Е, това си е приказка good Аз също не одобрявам да се налага зорлем дадено виждане. Аз съм избрала да се храня (да не се храня) с определени неща. Това съвсем не означава, че не ги предлагам на Мария.
По този повод - прабаба ми почина преди няколко години и имах възможност доста да я разпитвам как са се хранили в детските й години, какво е било ежедневието им. Особено интересни ми бяха зимите и постите. Та, ако е интересно, малко по-късно мога да разкажа какво знам от нея.
Рататуйче, съжалявам много за загубата give_rose
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines