Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 00:07:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 3 част  (Прочетена 167962 пъти)
 
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: август 04, 2013, 09:43:40 »

eleni4ka, идеята за китарата и лентата много ми харесва Bravo Криенето при съседите може да го пропуснеш pardon
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: август 17, 2013, 16:09:12 »

Днеска ми заяви моето мило - "Гледай да не ме мотаеш много, защото няма да съм търпелив"... girl_impossible И аз го питам - "И какво ако не изляза веднага си тръгваш ли?"  shok - "Не, но ще те чакам в колата"....много се натъжих - сякаш не ме иска достатъчно, че да се бори за мен.  cray
Активен
evyevy
Професор
****
Публикации: 406



« Отговор #167 -: август 17, 2013, 18:52:55 »

Ели, не го взимай толкова сериозно. На мъжете по принцип им е още по-притеснено от жените, ритуалите ги изнервят, искат да ги претупат и да се почва веселбата. Така, че не му се сърди на твоето мило, най-вероятно се притеснява да не се изложи.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: август 17, 2013, 20:06:11 »

eleni4ka, не се натъжаваи. Все пак нашите мили младоженци са се борили и са ни доказвали любовта си не веднъж, щом се е стигнало до сватбата.
Това с вземането на булката може да е забавно, но е малко отживелица.
Все пак и на младоженеца му е притеснено. Той иска само да се 'докопа' до булката, заради която се подлага на цялата тази галимация.
Според мен достатъчно е доказал като е предложил брак, а в деня му е достатъчно уплашено и притеснено, заобиколен от всякакви роднини, лели, баби, стринки, свекърви и тем подобни smile
Аз не мисля да подлагам моят младоженец на 'изпитания', поне на този етап ми се вижда излишно. Ами ако той поиска булката да минава изпитания, например да върти обръч в безумната рокля, която си е избрала или да каже кои са титулярите в любимия футболен отбор на младоженеца nea Отдавна вече сватбите не са това, което бяха и не е нужно да бутаме всички младоженци в един калъп.
Рецепрата за весела сватба е:
1 бр влюбена и спокойна булка
1 бр влюбен младоженец
2 бр верни приятели за свидетели
семейство и приятели на вкус
и щипка лудост  girl_wink
Всичко останало са подробности
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: август 17, 2013, 20:20:38 »

Ами точно защото предложението беше толкова трудно и с половин уста и 300 зора, та се надявах поне в този момент да ми докаже че не съм сбъркала...
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: август 17, 2013, 21:17:58 »

Ели, недей да го гледаш от тая страна... Мъжете са си такива smile Мисли си по-скоро за всичко, което следва занапред smile Това е човека, с който искаш да споделиш живота си, има ли значение къде ще те чака и дали ще се съобразява с всички глупави обичаи и сеири? smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: август 18, 2013, 11:48:59 »

Ели, не се тормози от сега с такива неща, като наближи му кажи, че си приготвила изненада като идва да те взима и трябва да ти докаже, че е готов да те вземе. Да не мислиш, че на сватбата ще те остави ей така да си седиш горе. Кажи му просто да се качат да те вземат, без да плащат примерно, а като те намери ти си скрий обувката и каже, че не знаеш къде, той трябва да я намери ако те иска за жена примерно.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: август 22, 2013, 13:04:54 »

Ели, не се натъжавай. Както са казали и другите, най-вероятно мъжът ти много се притеснява от цялата процедура. Не го тормози с пррекалено много изпитания и всичко ще бъде наред. good
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: август 27, 2013, 19:40:36 »

Ели, и моя така говореше, дори беше още по-уплашен, че няма да разбере какво трябва да прави, защото е чужденец. Аз в последния момент измислих препятствията и казах на мойте хора какво да правят, а той милият имаше в подкрепа само кръстника на своя страна. Не съм гледала записа, но явно му беше забавно и се смя, а и колко пари измъкнах, та и кредитната карта yahoo
Единствено ритуалите по влизането в ресторанта, малко го изнервиха, каза, че било много протоколно, но това е една друга тема, защото не мина така както го бях замислила, но карай. А после колко хора и ръченици игра, така, че не се притеснявай, че ще се върне, няма как да стане, по-скоро ще му е весело.
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: август 28, 2013, 23:04:10 »

Аз на моя съм му измислила три препятствия:
- пред вратата на блока ще го чакат двамата ми дядовци, които ще му задават гатанки, за да се види колко умен е, а ако не отгатне, ще им подари по едно шише с ракия украсено специално за случая
- пред вратата на апартамента ще го чакат момчетата, с които ще трябва да се пребори със сила, ако не успее, ще им подарява юзчета, че като пийнат, да им отслабнат силите
- пред вратата на стаята ми ще го чакат момичетата, на които ще трябва да покаже, че е заможен достатъчно, че да издържа семейство, но си мисля вместо да им дава пари, да им дава такива торбички със шоколадови монетки, които тук предлагате
Е, няма да се размине без плащане, тъй като последното момиче ще е сестра ми, която ще "наглася" обувката smile
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #175 -: септември 03, 2013, 16:08:12 »

Въпрос към тези от вас, които не са наемали оркестър за сватбата си: как протече взимането на булката? Уточнявам: нали оркестърът се чува,  когато дойдат за булката, тези от вас, които нямаха оркестър,  Как се бяха разбрали да сигнализират младоженеца и ххората му, когато дойдат? И после, когато излезете, как играете хоро? Питам, защото няма да имам пари за оркестър, а гостите ще искат да играят хоро на излизане. Мислех да се пусне музика от някоя кола. Дали ще стане? Дайте мнение и идеи, благодаря  give_rose
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: септември 11, 2013, 18:49:10 »

Момичета, не успях да изчета всичко...
Но имам въпрос. Мен няма как да ме "вземат" първо, защото живеем заедно и второ - ще бъдем в комплекс извън София.
Моля някой, който си е правил сватбата така да каже как мина взимането... Вие се бяхте скрили с шаферките в стаята и мъжа ви дойде да ви краде?
Присъствах веднъж вече на подобно изпълнение, беше доста забавно, но ми е малко неясна самата организация, при положение и двамата в този ден ще сме там, в тази стая и ще се подготвяме....
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: септември 12, 2013, 10:42:20 »

Lorena, при нас нямаше оркестър при взимането на булката, защото не искахме да правим дандания и сеир, че да ни видят всички. Никой от гостите не ни е питал защо няма оркестър или да иска непременно да играе хоро. После се наиграха до насита в ресторанта. Вкъщи бяхме пуснали народна музика, по-малко тържествено е, но в никакъв случай по-малко весело, защото  интерсното е самия ритуал по взимането, та имаше голям смях и беше доста весело. Ако непременно искаш хоро навън може би наистина можеш да опиташ с уредба от кола, но трябва да е достатъчно силна, но според мен с оркестър е друго. Защо все пак не провериш цените на музикантите, за 1/2 час едва ли ще е толкова скъпо.

РоЗи, не ми е много ясно, дали ще тръгваш от вас или имате стаи в комплекс извън София, или там ще ползвате само ресторанта? Ако сте заели стаи в този комплекс, младоженеца би могъл да тръгне от собственото ви жилище и да те вземе от стая в комлекса
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: септември 12, 2013, 10:44:08 »

Аз на моя съм му измислила три препятствия:
- пред вратата на блока ще го чакат двамата ми дядовци, които ще му задават гатанки, за да се види колко умен е, а ако не отгатне, ще им подари по едно шише с ракия украсено специално за случая
- пред вратата на апартамента ще го чакат момчетата, с които ще трябва да се пребори със сила, ако не успее, ще им подарява юзчета, че като пийнат, да им отслабнат силите
- пред вратата на стаята ми ще го чакат момичетата, на които ще трябва да покаже, че е заможен достатъчно, че да издържа семейство, но си мисля вместо да им дава пари, да им дава такива торбички със шоколадови монетки, които тук предлагате
Е, няма да се размине без плащане, тъй като последното момиче ще е сестра ми, която ще "наглася" обувката smile
а твоя знае ли за тези препятсвтия?
Активен
borka3
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #179 -: септември 12, 2013, 11:02:07 »

На моето взимане, всичко горе-долу беше по традиция - оркестър имаше, имаше и хора. Даже като дойде младоженеца пред блока, аз все още не бях готова, притесних се, защото довършваха прическата ми и не бях облякла още роклята. Но всичко стана бързичко, предадоха на младоженеца, че трябва да изиграят няколко хора докато съм готова и не са скучали никак като гледам снимките.
А като се качиха горе, дадох на младоженеца да пълни ботуш вместо обувка. За целта преди сватбата взех едни гумени ботуши, единият от които боядисах с бял спрей и украсих с панделки и стана все едно е фабрично бял. Много весело. И съм доволна.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines