Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 03, 2024, 22:28:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета - 2016 2 част  (Прочетена 161051 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 14, 2016, 15:57:15 »

Днес отидох да си пусна изследванията - кръв и урина. Понеже не знаех, като ми вземат кръв, за какво по-точно ме изследват, та попитах и ми казаха, че за всичко. Сестрата малко се уплаши, защото каза, че съм много бледа. Предлага ми да лягам, постоянно не питаше добре ли съм, лошо ли ми е. huhhuh.gif Нищо не усещах, сигурно е от по-ниското кръвно, нищо че на ЖК се опитаха да ме изкарат, че съм с нормално.  nea

Марта, много се радвам на толкова големи семейства. Браво за смелостта.  Bravo Да са ви живи и здрави дечицата.  smile

Панди, изобщо не ти завиждам с тези хапчета.  angry Стой си вкъщи и си почивай.  Wink

Мари heart толкова си миличка. Благодаря ти за загрижеността.  heart
Не съм искала да се разстройвам. Просто попаднах на някакъв репортаж и не очаквах да покажат такова нещо.  sad Знам, че много емоционално ги приемам нещата, пък сега още повече. Ще се опитам да избягвам негативизма, макар че е много трудно, защото той е навсякъде.
Много ме зарадва с желанието за друго детенце. Дано нещата се случат, когато сте готови и най-много го желаете.  girl_in_love
Отивам в темичката ти...

От известно време съм със много силно главоболие. Кажете какво мога да пия? Аз и по принцип пия хапчета само в краен случай. Може и нещо, което поне малко облекчава болката.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 14, 2016, 16:04:31 »

Миме, може да пиеш парацетамол за главоболие.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 14, 2016, 16:15:19 »

Главоболието често се среща при бременните, за съжаление.
За още по-голямо съжаление, често продължава и до година след раждането....

А иначе при мен, всички искаха бебето да гледат, аз да мога да чистя и готвя...., а новороденото има нужда единствено от майка си.

Това ми напомня за една инициатива. Имам приятелка в Дания. Тя като роди, от местната църква, хора които ходят, й носиха 5 дни храна вкъщи, редуват се, всеки ден различен човек готви. Много помага това в първите дни.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 14, 2016, 16:24:00 »

В болницата идва само мъжа ми, защото бабите не са от града. На изписването идва мъжо+бабите и дядовците+Кари втория път. Сестра ми е в чужбина, а раждах през лятото и двата пъти и за мое щастие in-law бяха на почивка. Маси не съм правила на никой. Напротив тръгваха си от нас след час-два без да досаждат. Имах нужда някой да ми готви и чисти определено, защото мъжа ми не си е почивал дори през 15-те дни бащинство, които му се полагат. Никога не съм имала "лукса" като някои бащи с деца с по-малка разлика, той да сменя памперси, храни или приспива едното, докато аз се грижа за другото. Кари си умира за него и той много ми помага при възпитанието им, обаче просто и той има нужда от почивка. Не може да бъхтиш по 12+часа на ден +събота +някоя друга командировка, че и аз да му се сопна, че видиш ли не ми помага... tease оплеснах се, сори
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #49 -: януари 14, 2016, 16:28:52 »

Marri, вярно е това всеки се бута за бебето,та ти да можеш да си изчистиш къщата... sad.Аз им бях казала дирекно, че ако някой иска да помага да е с домакинските задължения, защото те бебета са гледали сега е наш ред .И така  smile
С Ива като първо на изписването  се събираха баби и тн.,  голяма глупост да правиш маса за възрасните само ти е до това особено какво не си спал много и си нагаждате режимите.Аз си кърмех бебето  повечето време.Накрая останаха двете баби и дойде позната педиатърка в къщи и като ги видя .вика какви са тези митинги тук ..бабите замръзнаха, но тя си е джаста праста.С Марти нямаше такива вкъщи само ние и така.И до днес РД правя на деня с деца и приятели за радост на детето а не софри за възрастните, те ще седят да ядат и пият а детето какво..С роднини после.Отпеснах се сори..и да кошчето си е задължително.
Миме, дано бързо да ти минава главата, незнам какви хапчета можеш да пиеш така че не мога да ти помогна.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 14, 2016, 16:34:42 »

Кошчето е задължително факт е.И не се подлага нищо под детето освен ако в самото кошче няма допълнителна възглавница за новородено.Кошчето е направено с вътреутробна форма и им е много удобно, макар за нас да изглеждат свити и сгърчени.Все пак 9 месеца са били в тая поза!Кошчето много помага и при колики, точно заради свитата форма на детето в него.

Аз за разлика от Фани, хващах баща и във всеки удобен момент да ми помага.Той каза че се разтоварва като се грижи за малката и вечер му я прехвърлях.Имаше дни в който тя ревеше постоянно и ако той не се прибереше да я погледа вечерта аз щях да експлоадирам.Е имало е и периоди в който си седяхме само двете със седмици, защото той е на командировка или очни.Но после наваксваше.И до сега например само той я къпе.Това си е техен ритуал с всичкото пляскане, пищене от кеф, ритане и мокрене.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #51 -: януари 14, 2016, 16:41:02 »

Така като ви слушам много се чудя мойто момче какъв баща ще е, може би това ми е едно от най-интересните неща в цялата работа smile
Аз далеч не мисля, че софрите са задължителни, може просто да дойдат да видят бебето пък има време да се черпите  Wink

Миме, и аз за парацетамол се сещам само  huhhuh.gif
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 14, 2016, 17:38:23 »

От вчера съм се замислила за това изписване, пък то време има бая още.
Всички ще искат да дойдат, а в нашето жилище няма място за още 6 човека, още повече с бебето. Пък хич не е малко пътя до тук, та ще се спасяват на хотел. Срам не срам, ама...нито ще ми е до софри, нито пък ще съм си оправила къщата за гости, че да им се въртя на пета и да ги обслужвам. А вариантът някой друг да ми готви и да посреща гости вкъщи- айде не.
Честно казано, повече ще се радвам никой да не дойде на изписването и да си се приберем с таткото тримата.
Но за себе си съм решила, че вкъщи първоначално може да остане само майка ми. Не искам да изолирам свекърва ми,ама точно в този момент няма да ми е до 100% съобразяване с никого.

Едит:
Допълвам за кошчето за кола: ама то си е 100000% задължително! Както коланите са задължителни за нас, така и столчетата за кола са задължителни за децата до определени килограми и ръст. С цел безопасност, не е гъзария. smile

По повод прияждането на храни от месечната тема: Оня ден ядох шоколадови бонбони с оцет и изпих целия сок от буркан с кисели краставички. Това със сока е от бая време вече. Тъй че митовете за киселото и момиченцата е разбит на пух и прах. biggrin lol
« Последна редакция: януари 14, 2016, 17:48:52 от nansita » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #53 -: януари 15, 2016, 11:33:51 »

Включвам се само да споделя едно много полезно (и за мен вкусно) нещо за хапване през бременността - сусамов тахан с мед  smile Сутрин по 1-2 лъжички, има много калций, витамини и всичко останало  Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 15, 2016, 11:44:32 »

Благодаря ви за съвета за главоболието.  give_rose

Нат, ти ме разби с тези шоколадови бонбони с оцет.  shok girl_haha Винаги съм се чудела как пък ще ми се дояде/допие нещо, което досега не съм опитвала. Чела съм за доста странни предпочитания, които ми се струват дори безумни.

Фери, благодаря за съвета. Ще опитам.  Wink Кога ти беше ФМ, да не се връщам да търся?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #55 -: януари 15, 2016, 11:57:57 »

Другата седмица на 21-ви  smile Нямаме търпение вече  Girl_hide
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 15, 2016, 12:26:40 »

Аз да добавя във връзка със сусамовият тахан. Правех си шейк, прясно мляко, банан, мед и тахан, няма такава вкусотия. Не съм го правила много сладък, но винаги активизираше бебето, а аз се чувствах много добре. smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 15, 2016, 13:03:45 »

Аз също добавям палче за тахана.  good Напълно естествен и за мен лично вкусен. Свеки като съм при нея само ме преследва с по една лъжичка.  danceg
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #58 -: януари 15, 2016, 13:45:02 »

Мари, много добре звучи този шейк  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 15, 2016, 16:01:18 »

Тахана съдържа и желязо, така че наистина е много полезен.

Аз можех да изям една купа, огромна купа кисело зеле сама.Но от солта така се надух че ми го забраниха.Краката ми станаха двойни sad
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines