Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 10:26:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца - родени 01-06.2014  (Прочетена 92460 пъти)
 
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: септември 16, 2014, 16:00:26 »

Благодаря ви момичета. Вече драска smile пикпик, и аз очаквах да плаче нашата девойка, тя обаче се смееше на лаборантката. Нашите резултати са готови, всичко е наред и аз съм много доволна, че не ми е наследила таласемията.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #106 -: септември 18, 2014, 12:03:02 »

Анелия, честито ви зъбче  smile
Аз още не съм го водила на изследвания, само на ехограф мина.

Маги, как захрани с глутен? Четох /то много четене не май на хубаво де.../, че с глутен се захранва един месец и най-добре с ниско глутенови храни. Аз трудно намирам безглутенова каша, така че скоро и аз ще дам с глутен.
Вчера дадох и месо, отказах се от жълтъка в последния момент.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: септември 18, 2014, 14:09:49 »

Дадох овесена каша.Сутринта, за да мога да наблюдавам 12 часа след това дали има проява.Дадох 3 лъжички при което ми се разсърдиха и реваха до небесата, но няма как.На другия ден пропуснах, на по следващия пак няколко лъжички и така няколко дни.Вчера за сефте и дадох да ръпа коричка.Е няма такъв кеф.

Ние вчера бяхме на контролен преглед и Мони е качила 300 гр и е пораснала 2 см.Въртенето и шовъркането са се отразили на килата дето качва.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #108 -: септември 24, 2014, 11:59:03 »

Ей, докато открия темичката, голям зор, кой да се сети, че да обединени blush

Мисисче, да ви е живо и здраво малкото християнче!

Момичета, имам въпрос, към тези, които вече са захранили, т.е. няколко въпроса.
Първо, на каква възраст захранихте? Второ, откъде се водите с какво да започнете и да давате, по педиатъра или по собствено усмотрение?
Питам, защото преди 10ина дни водихме Виктор извънредно на лекар заради един обрив и лекарката ни, като видя, че е навършил 4 месеца, ми каза, че ако искам, мога да пробвам да му давам да опитва по малко пюре морков или картоф, но на мен ми се струва малко рано, аз мислех да го захраня като навърши 6 месеца или съвсем малко преди това. Досега беше на смесено хранене 50:50, но вече бавничко преминаваме само към АМ, защото аз се връщам на работа съвсем скоро, не знам дали това има значение... Нямаше много време да я разпитвам, защото ни бяха взели извънредно, но ми се иска да чуя мнения...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: септември 24, 2014, 12:07:28 »

Аз я захраних малко преди 6 навършени месеца.Исках да съм сигурна, че ще приеме пюрето, слагах я на масата с нас и я наблюдавах дали следи храната с поглед, дали преглъща като ядем.Отделно към 6-тия месец изчезва рефлекса за избутване на всичко с език.

Моята педиатърка каза да започна с пюре тиква или картоф, аз започнах с оризова каша, безмлечна, без глутен.Има няколко начина на захранване аз реших да започна така.После осведомих педиатърката и тя каза щом детето е харесало кашата всичко е ОК.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #110 -: септември 24, 2014, 15:15:42 »

Alleksia, не съм точно в тази тема, но споменът от захранването ми е пресен Wink
Захраних Мария на 6 месеца. Тя беше изцяло на кърма. Ти живееш в чужбина, нали? В България, когато са на АМ или на смесено, ги захранват по-рано - 4-5 месец. Зависи от педиатъра. Мария освен че я захраних късно, я захранвам и бавно по преценка на педиатъра. Мария много повръщаше и това беше една от причините да не я захраня по-рано.
6 месеца - пюре от картоф - 4-5 дена, като постепенно стигнах до едно цяло ядене на обяд. После морков 3-4 дена. Картоф с морков - 1-2 дена. След това включих пащърнак и започнах да правя всякакви зеленчукови комбинации, включително и тиква. Давах и определени плодови пюрета - ябълки, банан, сливи, круши. Около 3-4 седмици варях сама продуктите, а после минах и на готови пюрета.
7 месеца - включих месо - пилешко, пуешко, заешко. Телешко, свинско, агнешко и риба не съм давала, защото се усвоявали по-трудно. Включих и безмлечни безглутенови каши, а вътре слагах кърма.
8 месеца - включих глутена.
9 месеца - жълтък, кус-кус, попари със сирене...
10 месеца - почти 11 започнах да давам АМ, за да отбивам малката.
Извинявам се за дългия пост blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: септември 24, 2014, 21:33:39 »

Иван го захраних на 4 месеца.Почна да отказва АМ и с педи решихме да въведем пюрето по-рано, преди това обсъждахме да е към  5/6 месец. Учудващо почна да яде повече мляко и сега пюрето е главно за дегустация. Въведох тиква, морков, картоф, тиквичка и пащърнак. Започнах с тиква, не запича и е сладка. Картофа и моркова ги въведох, но ги отбягвам към момента, понеже му докараха запек. В момента яде тиква и от време на време добавям някой зеленчук. Бяхме седмица на море и там изкара само на тиква, но след пюрето задължително предполагам АМ, защото еднокомп.пюрета не го засищат.
« Последна редакция: септември 24, 2014, 21:35:55 от Mrs.™ » Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: септември 24, 2014, 22:11:08 »

Аз започнах да захранвам на 4 месеца тъй като бяхме изцяло на АМ от втори месец, а и по принцип ме съм привърженик на късното захранване. Започнах с морков, тиква, морков с картоф, тиква с картоф, пащърнак и постепенно всички зеленчуци въведох. Всъщност аз вече доста неща съм въвела (глутен, месо, попара, кускус). Тия дни ще започна и с йогурите. Общо взето слушай си педиатъра и детето.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #113 -: септември 24, 2014, 22:57:24 »

И аз като Маги започнах с оризова каша. Малкият беше на 5 месеца и малко.Захранвам бавно. В началото давах на седмица по една нова храна. Аз вече трети ден давам глутенова каша по малко.
Какви храненета сте заместили и с какво?  При нас се препорачва след зеленчуковото пюре на обяд да се замести вечерното хранене с млечна каша. Сега я въвеждам, но само обедното ни е заместено. Плодове също давам.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: септември 25, 2014, 07:53:21 »

8:30,9 попара или кускус, 12 зеленчуково с жълтък или месно, 3 каша, 6 и 9 мляко. От утре ще разнообразя кашата (един ден инстантна, на другия-йогурт, на третия-каша в бурканче)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: септември 25, 2014, 08:22:22 »

Thea, аз съм заместила обедното хранене със зеленчуково с месо или чисто зеленчуково, а сега замествам и мисля до края на седмицата ще е факт, храненето в 15 часа с каша плюс плод или само каша.

Понеже захранвам по-бавно глутен съм дала и аз чрез каша, но млечни и жълтък не съм давала.Реших че млечните другата седмица ще дам под формата на сирене, а жълтък към 9-тия месец.По един алерген на месец силен съм решила да вкарвам и мисля че горе-долу се справям.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #116 -: септември 25, 2014, 10:21:30 »

Благодаря, Маги. Значи няма голямо разминаване в захранването и при нас. Започнах да замествам вечерното ядене, за да го държи малко по-дълго време сит и да не суче толкова често нощем, че сега като има зъбки и кърменето е голямо изпитание за мама.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #117 -: септември 25, 2014, 10:46:56 »

По мои наблюдения почти няма бебе, което да обича картофите. Просто пюрето е по-зърнесто и им е много различно като усещане. Картофът винаги го комбинирам с пюре от круша, за да не запича. Тиквичката беше другото, което въведох много рано и до ден днешен е любим зеленчук. В началото слагах кърма, за да са по-течни пюретата и да мирише на мама.
Thea, схемите са много подобни винаги. Въпросът е да прецениш кое е добре за теб и за бебето. Аз така комбинирах пюрета с кърмене, че да не са два последователни вида ядене едно след друго. Проблемът беше, че много ми се пълниха гърдите и гледах да е равномерно кърменето като часови интервали през деня.
А, да! Мария почти винаги при въвеждането на нова храна имаше два-три дни, в които не се изхождаше хубаво. Явно стомахчето реагираше и трябваше време да се настрои за новата храна.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: септември 26, 2014, 22:09:13 »

Младежът днес беше на ваксина и месечен преглед. На 5 мес е 7200 гр/69 см или по др начин казано за месец и една седмица е качил 1кг и е пораснал с 8 см. ЛЛ два пъти го мери и няма грешка blum Понесе много добре вторите двойни ваксини. Мъжки поплака няколко минути и после си беше моето активно и усмихнато дете. Надявам се и през нощта да няма проблем. Много се радвам, че е качил 1 кг, защото предишния път беше наддал само 300 гр и видимо отказваше да се храни, то затова и избързахме с пюретата.

Този месец започваме с пюре с месо. Очаквах да е плод след зеленчука, но ще е месо. Първо обаче имам още няколко зеленчука да въведа и може би ще отложим със седмица-две месото. На първо време мисля да дам пуешко, след това ще видим пилешко или телешко ще има в менюто му.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: септември 27, 2014, 21:57:27 »

Наде дай заек или пиле. Ние от пуешкото се изприщихмв. Изглежда и дойде потежко и мазно.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines