Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 15:23:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 10 част  (Прочетена 166179 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 20, 2009, 07:18:48 »

Ванеса мен ми е интересно ти засичала ли си си овулация с тестове?Защото на мен нещо тестовете няколко месеца ми показваха овулация, а последните два никаква и взех нещо  crazy
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 20, 2009, 07:26:26 »

Ванеса, а казаха ли ти каква е причината за да нямаш овулация? аз също нямам овулация заради поликистоза на яйчниците, изчакваме да си направя изследвания и също ще правим стимулация.
Активен
Lili78
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #32 -: май 20, 2009, 07:40:42 »

Нормално е да няма овулация един-два месеца годишно. Проблем е, ако липсва два-три поредни месеца. Може да се е случил такъв месец, vanessa, дано е така и другия месец да имаш овулация.
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #33 -: май 20, 2009, 07:55:31 »

Хооооп и аз да се запиша в новата темичка и дано да донесе късмет на всички момичета тук  give_rose
Този месец пих дуфастон от 14-ти ден след като си засякох ову (ако се вярва на тестовете за ову...). Вчера ми беше последния прием и сега голямото чакане, но този месец съм много по-спокойна - предните месеци се побърках да си правя тестове за бременност 5-6 дена преди датата, на която трябва да ми дойде и ми писна все да се разочаровам.
Между другото и ние се отдадохме на повече спорт, е не ни остава много време, но бягаме когато можем или пък вървим доста дълги разстояния, наистина се чувстваме по-добре.
Lili78 радвам се, че си добре, няма отговор на много въпроси, така че просто мисли позитивно и следващия път всичко ще е окей.
Elinora Мисля, че и ти си попаднала на някой лекар, който е прекалено краен в изказванията и прогнозите си без да е пуснал необходимите изследвания. Спокойно можеш да вземеш още няколко мнения и вярвай, че винаги има начин, успех give_rose
gostenka_82 а аз си мислех, че прекалявам с моите изследвания, но явно има още какво да се желае, но да видим този месец какво ще стане и тогава, мерси за инфото  Bravo
магито Относно тестовете за ову, аз поне откакто почнах да ги ползвам всеки месец си засичам ову, но има значение от кой ден започваш да си ги правиш? Аз съм с цикъл 28 дни и започвам от 10-ти ден и някъде на 13-ти ден имам вече две чертички. Дано съм ти била полезна.
Успех на всички! smile
« Последна редакция: май 20, 2009, 07:59:58 от armani_code » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 20, 2009, 08:10:54 »

Ванеса, а казаха ли ти каква е причината за да нямаш овулация? аз също нямам овулация заради поликистоза на яйчниците, изчакваме да си направя изследвания и също ще правим стимулация.

Предполагам че знаеш но да ти напиша и аз.В никакъв случай стимулация при наличие на кисти защото е много опасно.Стискам палци за успех.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 20, 2009, 08:37:26 »

елинорче, мила, аз също съм на твоето мнение; напълно съм съгласна, но то човек не може да почне с бебеправене и веднага СГ;

ако сте с мъжки фактор, най-добре с всички негови изследвания при д-р Кацаров!!!!
каква е диагнозата от СГ? ако се притесняваш - драсни на лични;

Рени, ами аз нямам с какво да се похваля засега, затова и само чета;


Гучи, радвам се, че си спокойна и позитивно заредена!!!  Bravo
Спокойствието нистина е много важен фактор;  good

и сега да ви разсмея, вместо хормонът TSH ме изследвали за СПИН;
и как так аз пускам FT4, TAT, MAT, не пускам TSH, а пускам ХИВ; и то това в АГ клиника; х-ните на щитов. жлеза, без основния, а вместо него СПИН; не съм си попълвала аз листчето, а жената на регистратурата....
да не съм луда да пускам платено СПИН, като за х-т Б и С, сифилис и СПИН си има лаборатории за безплатно и анонимно тестване; и аз ще си пусна при тях, само да плащам .... diablo

ее, обадих се, няма проблем, ще ми го пуснат за тяхна сметка, но пак ще ходя и ще давам кръв  crazy


Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 20, 2009, 08:52:17 »

Благодаря за подкрепата момичета.
gostenka_82, да с мъжки фактор сме. Четох за този доктор навсякъде го препоръчват.Но ми се иска първо да направим в петък разширените изследвания и тогава ще видим какво точно има и къде да ходим.
Сега не пуши и не пие...Ох,нали знаете тя надеждата умирала последна...и аз все се надявам,че може да е объркано нещо и да излязат по-добри резултатите.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 20, 2009, 08:52:52 »

Армани, моя цикъл е по-дълъг и засякох на 16 ден овулация, но последните два месеце, нищо не засичаше  nea а започвам от 10 ден с тестовете, че имах по-стресови ситуации и цикъла ми малко играеше тези месеци.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 20, 2009, 09:21:01 »

elinora , дано тези резултати са добри, а в предните да са объркали нещо. горе главата и успех good


Гучи, за първи път чувам че е опасна стимулацията при поликистоза. при двама доктори ходих но това ми препоръчват. моля те сподели какво знаеш, че се притесних. мен си ми е и притеснено защото незнам точно какво представлява самата стимулация. оясниха ми го като пиене на хапчета които блокирали нещо в мозъка за да се получи стимулация.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 20, 2009, 09:53:21 »

Мила опасно е защото хапчетата което стимулират овулацията тоест предизвикват повече фоликули и ги карат да нарастват карат и кистите да нарастват.Затова преди това се пия хормони за да ти дойде хубаво цикъла и да се изчистят яйчниците от кистите.Идеята е да не нарастват кистите заедно с фоликулите.С какъв препарат ще ти правят стимулацията.Моята беше с Клостилбегит и на Рени май беше с него.По каква схема ги пиеш.Дори в указанията на лекарството си го пише като мн важно условие.Освен това задължително трябва да пиеш сиропче за кашлица и да ходиш на фоликометрия за да се следят резултатите от нарастването на фоликула.Сиропа за кашлица е за подобряване на церквиалната слуз защото попринцип препаратите за стимулация предизвикват сухота на лигавицата и за да са оптимални резултатите е хубаво да пиеш сиропче.Дано да съм била изчерпателна и ясна  в обясненията.Кесмет ти желая и ако има нещо питай.

Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 20, 2009, 10:00:59 »

Гучи, много мерси за инфото. аз все още нищо не пия. чакам да ми дойде цикъла(в което доктора се съмнява) и да ми изследват разни хормони и чак след това ще ми кажат какво да пия. казаха ми само че ще почнем със средна доза(каквото и да начи) , сигурно нямало да стане и ще увеличат на максимална доза. но при мойте яйчници може да не се повлияят и да се наложи да пия 3 месеца диане и веднега след това да се повтори стимулацията за да има успех.
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #41 -: май 20, 2009, 10:11:59 »

магито А спазваш ли условието тестовете да ги правиш по едно и също време на деня? При условие, че преди това си засичала ову, не вярвам два поредни месеца да нямаш.. казват, че е нормално на годината да се случи веднъж два пъти, но така последователно два месеца подред малко странно... Но пък стресовите ситуации могат да предизвикат неприятни последици, така че може и на това да се дължи. Успех  give_rose
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 20, 2009, 10:48:31 »

Ванеса, а казаха ли ти каква е причината за да нямаш овулация? аз също нямам овулация заради поликистоза на яйчниците, изчакваме да си направя изследвания и също ще правим стимулация.



Не ми каза каква е причината, а и аз забравих да питам от притеснение, на прегледа не ми каза нищо за кисти! Изписа ми Клостилбегит и сега продължавам да си меря температурата, за да види дали ще има овулация! Сега като си помисля миналия месец си направих един тест за овулация и имаше една много бледа втора чертичка и си помислих, че всичко е ок, но явно не е било........
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 20, 2009, 11:03:01 »

При мен мн лекари ми говореха за Поликистоза но последния специалист при който ходих ми каза че това е диагноза която лекарите вече слагали под път и над път.Обясни ми че за поликистоза яйчниците трябва да са обвити един вид в кисти и да са сериозно увеличени което при мен не се наблюдава защото яйчниците ми са с нормална форма и съвсем дребни кисти които правя понякога.По принцип това което той ми обясни е че като начало Клостилбегите се почва в малки размери и ако няма резултат дозата се увеличава.Каза че стимулация се прави след минимум година опити  и при доказан проблем с овулацията-тоест да е засичана липсата и не веднъж и поредни месеци и при проблем в хормоналния баланс.Тази стимулация може да се прави точно определен пъти при една жена защото се рискува да се изчерпа яйчниковия резерв.По принцип не е казано че ще стане от първия път но при някой се получава.Мила насреща съм за още въпроси и помощ.Доктора който ми ги обяснява му имам голямо доверие защото е мн добър специалист и си разбира от работата.

vanessssa при стимулация с клостилбегит задължително фоликометрия.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 20, 2009, 11:07:33 »

vanessssa,приемането на клостилбегит е съпроводено с фоликометрия.Попитай лекаря си за такава защото това е сериозно лекарство и не би трябвало доктора да те кара да си мериш температурата и да правиш тестове за овулация,а да ти следи развитието на фоликулите на видеозон.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines