Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 14:19:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 2 част  (Прочетена 183416 пъти)
 
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 08, 2009, 17:04:11 »

Момичета, малко Offtopic за което се извинявам - недейте да бъдете с впечатление, че оркестрите за извеждане на булката са цигански. Това де факто не е така. Почти всяка фолклорна формация предлага такава услуга - и със сигурност няма да ви предложат цигански оркестър за извеждането. Повечето музиканти са професионалисти и свирят в едни от най-известните ансамбли (не само в София).
Успехи в танците от мен ! Мнението ми за самоучителите - страхотна идея са, особено когато човек има желание да се научи!  good good
« Последна редакция: април 08, 2009, 17:07:17 от dancer » Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 08, 2009, 17:10:11 »

Ама как с музика от уредба funnytooth
Освен оркестър друг начин аз не виждам ... или да си пеят сами cap
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 08, 2009, 20:02:54 »

добре smile дайте координати на такива оркестри, който е използвал give_rose
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 09, 2009, 08:22:11 »

Искам и аз да знам как да ангажирам такъв оркестър!  danceg
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 09, 2009, 08:26:57 »

Ама как с музика от уредба funnytooth
Ами така, една  моя съседка така играха! На мен ми беше супер странно, но това са подробности! smile

Подкрепям напълно dancer! Това е някаква много грешна предства, която се  е насъдила в представите на хората!  Има такива хубави оркестри! Ето моите музканти са българи и на извеждане винаги са с ризи от носии! А как хубаво свирят!  Bravo
Абе какво да ви разправям, културна работа!  tease
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 09, 2009, 08:30:24 »

На нас агентката ни обеща оркестър без цигани. Били 3-ма. Още не съм ги виждала, но се надявам да си изглеждат добре хората и да свирят добре.
Иначе, музика може да се пусне и от някоя по-добре озвучена кола. Но определено няма да е същото  nea
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 10, 2009, 13:58:19 »

Мен ме взеха от вкъщи с оркестър от 5ма музиканти  и гърмежи на пушки. После разбрахме, че по това хората от квартала са разбрали, че има сватба! Спазихме само ритуала с откупването на булката и наздравиците и после мноооооого хора пред нас. Изключително много исках да има оркестър, както и кума, младоженеца беше малко против, ама се примири де...Стояха вкъщи около 1 час.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 12, 2009, 21:02:22 »

и аз ще съм с оркестър, поне в това отношение не съм се тревожила за организацията.
Брат ми е музикант и негови колеги веднага откликнаха на молбата smile
Иначе, да, с облеклото си идват и изглеждат много автентично!
Активен
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 13, 2009, 09:49:17 »

здравейте на всички,на моята сватба извеждането  беше с оркестър,,момчетата бяха от танцов ансамбъл, облечени в носии,според мен това е най-вълнуващият момент-когато засвири традиционна българска музика(аз обожавам народна музика,а за хорото ....нямам думи,обожавам да играя хоро.)Друг вариант,който мислихме с милото беше музиканти с три гайди,една приятелка е от Широка лъка и има приятели музиканти,щеше да ги покани(а как невероятно звучат гайдите,всяка година ходим на гайдарското надсвирване в село Гела)После се отказахме,защото все пак гайдите олицетворяват Родопите,а в низината са характерни други инструменти.Това е,няма нищо лошо в извеждането на булката с оркестър.Пожелавам успех на всички с избора на вариант за сватбата:)
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 13, 2009, 13:12:09 »

Момичета, бъдещата ми кума преди шест години я взеха без музика, защото свекър й не понасял, беше много странно - тя си излезе от тях, долу се поснима с роднини и се качиха по колите. Аз искам да чуя музика! Младоженецът няма да има от тях, с кума и кумата не сме говорили още, но на мен ми е все тая - важното е вкъщи да думне тъпан! yahoo
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 13, 2009, 17:01:22 »

ами всеки има различна нагласа за тези неща. Аз също много много не искам, но не защото не ми харесва, а защото съседите са голяма напаст, той блока ни има повече жители и от едно малко селце и като наизлязат всички ми е много грозно. някак си ти влизат в личното пространство.

« Последна редакция: април 13, 2009, 17:02:55 от valia_diva » Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 14, 2009, 11:18:17 »

ами всеки има различна нагласа за тези неща. Аз също много много не искам, но не защото не ми харесва, а защото съседите са голяма напаст, той блока ни има повече жители и от едно малко селце и като наизлязат всички ми е много грозно. някак си ти влизат в личното пространство.



И моите притеснения са абсолютно същите. Някак си не ми се прави сеир и на целия квартал, стигат ми 150-те души публика, които са с покани. Ама другата една втора от нас много държи и не мога да кажа - НЕ. Само съм казала, като иска да си го организира. Аз няма да се занимавам и с това Xixixi.
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: април 14, 2009, 11:52:29 »

Разбира се, че е въпрос на нагласа, спор няма. Тук въпросът е за самата музика - аз съм бивш танцьор, танцувала съм народни танци 10 години, а и смятам, че тази традиция е една от приятните - от които ти трепва душичката и ти се иска да крещиш от щастие. А бабите от блока и досадните съседи - просто total ignoration, и аз не съм от тези, които обичат разни непознати да ги зяпат и коментират - то кой ли обича, но все пак, трябва да приемете, че ще сте булки - всички погледи ще са във вас така или иначе, така че просто се забавлявайте на 100%, без да мислите за разни неприятни неща. Аз съм си обещала, че който и да ме дразни на този ден, просто ще се усмихвам и това е - никакви нерви и излишни тревоги  Girl_hide Да видим само дали ще успея, че бързичко паля, а дотогава сигурно ще съм превъртяла и съвсем малко ще ми трябва, за да насмета някого както само аз си знам  gthouh
Активен
jozka
Ентусиаст
**
Публикации: 122



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 14, 2009, 13:44:01 »

Аз съм изцяло за традициите да бъдат спазвани. За моето извеждане естествено ще има оркестър, а аз съм поръчала голяма врява да се вдигне, целия квартал да разбере, че има сватба. Аз също не обичам всички да ме запят, но в този ден едва ли това ще ми направи впечатление, защотото така или иначе булката е най-важния кадър на сватбата. В крайна сметка веднъж се прави сватба като хората smile
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 16, 2009, 09:18:46 »

Много ми се искаше оркестър, но май бюджета ни много набъбва и засега мислим да се откажем. И цялото гощаване при нашите, закичване, не знам си какво.. то става втора сватба едва ли не. После посрещане у свекърите... много идва. Жалко, жалко.. Нищо, ще имаме повече време за снимки, като няма да има взимане.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines