Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 19:31:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 214775 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: октомври 11, 2014, 23:18:29 »

Ха така, супер сте...сега можем да ви следим  Girl_hide

hulcy  на хубава количка сте се спрели. И ние много я харесахме, ама като и видяхме цената   Oh my ... тука е над 800евро...ми наща кола толкова ни излезе  pardon ще ме извинява бебето , ама чак толкова конфортно няма да му е  girl_wink но е страхотна иначе.

Ние се спряхме на Jane Muum. Bebeconfort също са на Jane. Много са им удобни количките. Ето това е наща.


Спряхме се на този морско зелен цвят и днес ходихме да я поръчваме, ама понеже бяхме говорили за варианта 3 в 1, но моята приятелка има същата и ще ни даде да ползваме тяхния зимен кош, та сега като е 2 в 1 трябвало пак да звънят на доставчига да потвърдят дали го имат в този цвят и вариант и другата седмица ще ни се обадят да видим ако я има да я поръчаме. Че се оказа, че сега вече в края на месеца спират да произвеждат вече таз годишните модели и остават до изчерпване на количествата, а другите цветове не ми харесват. Тя и без това сега като я поръчаме ще дойде в края на декември и имаме 3 месеца право да стои в магазина. Тъй че ми идва идеално.

Иначе беба пак намаза с някои покупки  Girl_hide Купихме и комплект за кошарата от 2 части - обиколник и горната завивка, не знам как се казва на български  crazy дето седи за украса едва ли не, чувалче за количката, шапчици и разни такива неща, които нямаме.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: октомври 12, 2014, 09:16:32 »

Hulcy, Bebecomfort са хубави колички, но пробвала ли си модела някъде? Приятелката ми тук, в блока, в който живея ( с нея първите ни деца са на една възраст, а тя вече има и второ) е с такава количка, даже я продава. Има няколко недостатъка, които са и за модел Елеа - безкрайно не-маневрена е, колко и да изглежда обратното. В магазина е супер за бутане, сгъва се страшно компактно, обаче на улицата трябва да търсиш нацяло гладка улица, за да върви добре. Благодарение на малките си губи през зимата, при паднал сняг, е направо невъзможно да я изкараш и ползваш навън - тествано две зими подред. Накрая моята приятелка просто се отказа да се мъчи и изкарваше детето/децата в слинг или самар. Има и някакво недомислие в седалката на летния кош - когато детето седне в седалката и го закопчаеш с коланите, седалката идва една идея по-плитка от нужното, заради което детето се смъква и хем е седнало, хем висва на коланите. Закопчалката се забива точно между крачетата, на място, на което хич не е желателно. Пробвахме да подигнем долната част на седалката, така че крачетата да стоят изправени, а не сгънати в коленете, обаче пак се получава същото изслуване.
Иначе - плюсовете също са доста, компактно се сгъва, бебешкия кош е разкошен, един от най-хубавите, които съм виждала. Столчето за кола се води от най-комфортните и сигурни на пазара, а и е страшно удобно за новородено.
 blush Това са може да се каже лични впечатление, щото сме всеки ден заедно последните 3 години, та съм виждала и двете деца - и по-пораснало, и новородено, как се бута в тази количка. Ако има къде да я пробваш, навън и с дете, може би би ти било полезно, преди да я купите.
Бера, аз пак да кажа, че количката, която сте избрали, е уникална и ми е голяма слабост! Нямам търпение да си разменя снимки с децата в количките  heart
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #197 -: октомври 12, 2014, 15:58:52 »

BeRa и аз се заглеждам по същата количка но в друг цвят. Първо мислехме за съвсем друга, но мои познати ми препоръчаха тази smile Въпреки че още не сме решили.

Аз да се похваля днес купихме бялата шапчица на бебка, три сладки дълги бодита и едно комплектче, което става и за изписване. Оставих ги в майка и при първото гости ще ги наснимам и ще ги кача smile
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #198 -: октомври 12, 2014, 19:24:23 »

Честитоо за покупките мамитааа  Bravo
BeRa, вашата количка също много ми харесва, но тук не съм я виждала никъде на живо. И цветът е страхотен!
Bebcheto na me4o - никога не съм я пробвала навън, нито един от моите познати няма такава количка, но вече на два пъти спирам непознати мамита с "нашата количка" да ги питам дали са доволни  blush и за сега все хубави отзиви. Но естествено това, което си писала звучи доста логично, защото и колелцата не са кой знае колко големи. Мен главното, което ме дръпна беше ,че е лека, отвътре е с мемори пяна и изглежда адски удобно, в магазина изглеждаше и доста маневрена  pardon Ние вече няколко пъти ходим да си я видим и момчето там ни познава smile И все настоява за модела High Trek, който съм сигурна ,че няма да има никакви проблеми и в сняг и на паваж, но пък ни изглежда толкова груба  huhhuh.gif ииии не знамм, ще го мислим още, нл за сега е това избрано. За цената - и тук е доста скъпа, излиза 1600 лв трите части, но аз много се колебая за бебешкия кош. Приятелката ми,която роди февруари го е ползвала само 2 - 3 пъти, защото то докато дойде време за истинските разходки то бебето почва да се оглежда и не иска да лежи в този затворен кош (поне с нейната кукличка е станало така smile ). Та знам ли ,може би ще може да си спестим около 400 лв. Или пък кошът да се купи, ако наистина има нужда. Иначе другият модел ,който харесхаме е Mutsy Evo и Mutsy IGO. Но проблемът е там ,че всичко освен bebeconfort ни се струва много твърдо отвътре и дискомфортно за бебето. Не знам, сигурно и ние издребняваме доста с бъдещия татко и мислим прекалено много за всеки детайл pardon
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: октомври 12, 2014, 20:30:24 »

Рънче, честито за покупките, ще чакаме снимки  Bravo

Хю, бебчето е права, трябва да я пробваш на вън, защото верно има много разлика. Аз не съм пробвала тази на бебеконфорт, даже и не знам кой модел е в магазина, понеже като и видяхме цената и ми беше все тая каква е количката.
На хане я пробвам почти всеки ден още от първите дни на бебето на моята приятелка и се убедих, че това е количката, която ще си купим. всеки ден сме по разходки с нея и не е имала никакви проблеми.
Не знам за удобството от тази пяна, дали имаш в предвид за зимния кош или като цяло и летния вариант е така мек, но имай в предвид , че зимния вариант се почзва максимум 5 месеца. Ние тук зима нямаме и от първите дни ще сме по разходки, ама в бг не знам колко ще го ползвате, но мисълта ми е ,че за омекотяване и удобство имаш много варианти. Другото, което трябва да се замислиш е колко време ще си с тази количка ,защото по принцип след годинката се търси вече от най леките летни колички и тези с големите гуми и тежички конструкции ,както е и нашата се ползват горе долу толкова. Аз бях убедена, че ще я лашкам до последно, за да и избия парите, но колкото приятелни имам с по големи деца ме уверяват, че след годинката ще взема да си търся още по лека количка, понеже и детето вече тежи много повече.
Наблюдения имам от Малибу на Хулк лу е как се води, че летния вариант е перфектно лек и този модел може да се ползва и до две години, но на мен не ми се видя удобна като цяло, понеже друга приятелка е с тази количка.

Общо взето пробване му е майката, защото всеки разбира различно под удобство.  pardon
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: октомври 13, 2014, 07:36:11 »

Дано не ви стана досадна  tease
High Trek - изключително маневрена и високо проходима, обаче има същия дизайн на седалката, и висването си остава. Вчера я видях в парка до нас с дете на около годинка, облечено с по-дебело якенце - ами, то детето буквално висеше на коланите, защото нямаше никакво място да седне, заради по-топлите дрешки, с които беше облечено. Не искам да си представям как ще е догодина по това време. Струва ми се, че това си е недостатък като цяло на марката, по отношение на летния вариант.
Коша за новородено много погрешно се смята за зимен кош. Това е кош за новородено - като му свалиш отгоре калъфа, който се ползва зимата, става малко креватче. Той е съобразен с нуждите на бебето да спи на по-твърд, а не, както погрешно се смята, на по-меко. Ние, майките, търсим винаги мекотата за бебетата ни, но това е вярно по отношение на дрехи и завивки. Гръбчето има нужда от по-твърда повърхност, за да не се получават изкривявания. Вижте изикванията за матрак за новородено - подобни са изискванията и за коша в количката. Освен това, коша за новородено предлага една изолираност и създава чувство за уют на бебчето, което 9 месеца е било сгушено в корема. Повечето съвременни кошчета за новородено имат опция за повдигане и така бебето не стои 5 месеца в плътно легнало положение smile Има колички, които нямат опция за кош за новородено - моята е такава, но пък се слага портбебе, каквото ни предстои да закупим. То е на същия принцип като коша - твърдо стабилно дъно, по-високи стени, за да създаде чувство за защитеност на бебето. Вижте колко са отворени летните седалки и сами ще се убедите в това, което ви казвам.
И все пак, познавам и майки, които решиха, че това ще им е излишна покупка и си караха направо на летния вариант, пак е въпрос на избор, като с всичко останало  Wink А, ако ви притеснява толкова твърдостта на кошчето - комплектите за количка решават това притеснение, защото включват възглавничка и мека подложка, като тъничко матраче.
За Муци - потърсете в търсачката, защото тази количка доста се дискутираше миналата година в темата за покупките. Ако не се лъжа, Деничка Звездичка има такава количка, не помня модела -  hulcy, можеш да й пишеш едно ЛС и да ти даде лични впечатления.
За летните колички - с риска да ядосам някого, да си кажа личното мнение. С изключение на два-три модела, които са с цена почти колкото на комбинирана количка, всички останали са ми едно голямо недомислие  blush Първо, повечето ги правят с малки двойни колела, което поне в условията на ужасно некачествените ни улици и на много места липсата на тротоари, ги прави безумни за управление. Пробвах се с такава количка, май беше един от по-скъпите варианти на Бертони, бутах я около месец и с кеф я продадох, просто ми скъса нервите, а Митко беше малък още, нямаше годинка, та не е бил тежък и голям. Второ, вярно, че е по-лека, ама именно благодарение на това върви доста тромаво - това пак важи за масово произвежданите летни колички. Повечето нямат нацяло легнало положение, някои нямат изобщо ( визирам по-евтините модели), а деца до 2г. си спят в количките на въздух съвсем спокойно, поне моят опит с Митко и двете деца на приятелката, която споменах, е такъв. Повечето са с доста плитък сенник и лятно време задължително трябва да добавяте още един сенник или чадърче, защото иначе детето се препича вътре. Седалките обичайно са от тънък плат или вата и плат, но пак са доста по-тънки от тези на хубава комбинирана количка, и в масовия случай изобщо не са удобни за детето. То просто стои в една неестествена, смъкната поза, крачетата му отмаляват, защото тези колички са доста по-ниски от другите. Още един недостатък за мен е, че обикновено са и с доста по-къси дръжки, така че ако сте с нормален ръст, позата, в която ще бутате количката, ще е леко приведена, но пък с малки крачки, щото иначе ще ритате задните колелета на всяка крачка. Опитайте да походите така, аз изкарвах колкото до най-близкия магазин и после умирах от болки в раменете и кръста.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 13, 2014, 07:36:35 »

И пак казвам, въпрос на личен избор. Не искам да обидя някой или да наложа мнение, ама аз с Митко нямаше от къде да събера лични впечатления, та общо взето всичко ми беше на проба-грешка. В резултат минахме през 4 или 5 колички, докато намеря най-удобното за нас.
Освен това, кое всъщност ви притеснява в употребата на летния вариант на комбинираната ви количка? Защото, като гледам общите изказвания, повечето не виждате смисъл от коша за новородено, но обмисляте купуването на лятна количка? В такъв случай защо изобщо купувате нова скъпа количка, ако няма да я ползвате  Wink Защото, ако количката е маневрена и удобна, а като гледам към какво се ориентираме в темата, са все хубави колички, няма особено значение дали бутате новородено или дете на годинка в нея - вие няма да носите количката на ръце, а ще я бутате, а тази тежест се усеща минимално. Със същия успех можем да коментираме купуването на лек автомобил според кг му, щото нали, ако седнат повече хора, той ще стане по-тежък и как ще го караме  tease Това в кръга на шегата, но логиката е подобна. По-големите гуми все пак не са като за бъги за офроуд, ако не ви пречат с новороденото, защо мислите, че ще започнат да ви пречат изведнъж, щом детето порасне? Всъщност, те ще подсигурят поемането на нарастващата тежест и съвсем няма да усещате чак такава разлика. Пък и след годинка, когато детето проходи, нали не мислите, че ще го возите вързано в количката по толкова време, колкото като малко бебе? Ще стигате до близкия парк или площадката, и ще го сваляте, защото ще иска да играе  blum Освен това разлика от около 9кг, колкото приблизително ще ви е разликата от новородено до дете на 2г, когато общо взето оставяте количката и минавате на разходки пеша, почти не се усеща в количката. Аз бях целодневно сама с Митко, защото роднините ни са далече, родителите ми бяха в чужбина, а Жоро си беше на работа. Ползвала съм количка - Mothercare Xtreme, до почти 3г на Митко. Той си върви по-едричък, така че беше на кг на 4г дете, когато я оставихме. Возила съм него, неговия багаж, дрехите за преобличане и тн, плюс покупките от магазина за два дни напред, за поне две яденета плюс неговото, т.е. количката ми е достигала общо тегло в натоварено състояние около 25кг, всеки ден. Съвсем безпроблемно съм си я качвала на задни гуми до 2рия етаж в това състояние, понеже нямаме асансьор.
И последно, че като си гледам постовете, доста успешно тренирам за свекърва  give_rose - зимата в БГ не е тежка, но ми прави впечатление колко много родители се страхуват да изведат децата си навън, не само бебето, но и малки деца. Една съседка от блока отсреща, с която преди децата се събираха да играят, не изведе нейните двете през цялата зима навън, все й се струваше студено, й бяха от вкъщи в колата, в мола, обратно в къщи. Аз лично не подкрепям подобно нещо. Бебето се облича топло, слагаш му чувалчето в количката, и му правих един час разходка съвсем спокойно, ако не й повече. Тук не говорим за излизане сутринта в 7 или вечерта в 9, когато температурите са наистина ниски дори за възрастен човек. Но, ако не вали, няма силен дъжд, вятър или мъгла, детето може да бъде изведено съвсем спокойно навън - добре облечено, да подиша чист въздух. Така организма се привиква към различните сезони, детето се калява, иначе на следващата зима, когато дечко е пораснал, как ще излизате на игра със сняг? Ние изкарахме първата година на Митко в подножието на планината, имахме къща в едно село извън София. Няма ден, в който времето да е позволявало и да не сме били навън. Не само в двора, на разходки, из селото. Да, беше мноооого добре облечен, шапки, ръкавички, чувалчета, обаче навън. Моите родители сега се прибраха от Русия, а всички знаем какво е руски студ - там децата ги изкарват на една седмица още, независимо колко е студена зимата. Купуват чувалчета с агнешка кожа и са по цял ден навън по парковете  blum
Та, след като досадих доволно с мнение, отивам да шетам. Целувки на всички  heart
Активен
mariag
Ентусиаст
**
Публикации: 73


« Отговор #202 -: октомври 13, 2014, 08:33:22 »

beb4eto_na_me4o, много добър анализ си направила! good допада ми, защото аз като първескиня направо се виждам в чудо с тези колички. Иска ми се да е лека, но заради багажника на колата трябва да е и компактна когато е сгъната. После разгъната също не трябва да е голяма, защото се оказва че асансьора ни е малко къс, а сме на 8-мия етаж, така че опция без асансьор няма:) На мен ми харесват по-големи колички, в смисъл по-голям кош, по-висока дръжка, защото и аз съм средно висока към висока и мъжа ми не е дребен и не искам да ходя приведена. Много е сложно това с количките, а и цените им са доста високи.
На BeRa количката е много готина, цвета е супер! Един колега си взеха такава в БГ, но на старо и засега са доволни, ще използвам да я побутам с бебето вътре и да я вдигна и да сгъна рамата, защото наистина освен докато не я пробваш натоварена не можеш да прецениш много.
Аз още нищо не съм купувала, но си разглеждам:)
При мен засега новини няма, в сряда съм на ФМ, ще ходя и на първата си лекция за родители, която е на тема къпане и тоалет на бебето, надявам се да ме "светнат" за някои неща:) хаха
Успешна седмица на всички!
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #203 -: октомври 13, 2014, 10:56:26 »

beb4eto_na_me4o, личи си ,че си мами с опит ,а не зелени като нас (имам предвид тези с първа бременност  blush). Много полезни неща си изписала, наистина! Само се включвам набързо, че съм на работа. Количката, която си спменала тази ли е beb4eto_na_me4o:

http://www.madeformums.com/reviews/pushchairs-and-travel-systems/travel-systems/mothercare-xtreme-travel-system/1324.html

Като видях тегло 17.3 кг щях да падна  Oh my ...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #204 -: октомври 13, 2014, 11:20:29 »

ихаа beb4eto_na_me4o ти си станала експерт  Wink аз си бях харесала Муцито много отдавна много я хвалят но сега хвърлих окце и на тази smile Noir я взе ще чакам отзиви след като я побута малко smile за 3 в1 ми се вижда доста добра цена



За София ( или близо до София), аз мисля да отидем, виждам миналата година е имало доста избор, а на такива експота по принцип дават талони за отстъпки. На такова сватбено получихме доста отстъпки  girl_wink

http://iec.bg/bg/event/126/bebemaniya-2014
https://www.facebook.com/fairbebemania

Стискайте палци, утре съм на лекар, нещо съм шашната, не съм ходила от 19,09 и започнаха пак мрачните мисли...  blush
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: октомври 13, 2014, 11:59:25 »

Опааа, моя грешка, нашата количка е ей тази - http://www.ebay.co.uk/bhp/mothercare-xcursion

Извинееете ме  blum

Мариолка, хихи - нещо такова. Ама то си е цяла наука избирането на количка  tease Тази, която си показала, ми е голяма слабост, имах възможност да я бутам като бяхме на гости на наще в Москва още преди две години, когато още я нямаше в БГ. Страхотна количка! При това семейството, което я ползваше, я беше взело втора употреба - ми тя все едно не беше ползвана, а беше на две години активна употреба. Сега като я пуснаха в БГ много я заглеждаха, ама пък съм доволна от нашата и не виждам смисъл да даваме излишно пари и за количка, при положение, че имаме.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: октомври 13, 2014, 12:21:04 »

Аз пък да си призная си избрах количката по цвят. Имаше и други неща на който държах де, но и цвета беше важен. Сега от гледна точка на времето, не съжалявам. Още си я ползвам и съм страшно доволна. Дадохме 180 лв за нея и със радост бих я подарила като си изгледам децата. Не е имала кош за новородено. Ми голяма работа. Алекс си порастна и без такъв. Е истината е, че тя е лятно бебе. Може би за зимно бих се замислила. Бутала съм я и в сняг и в дъжд без проблем. Но истината е, че ние много пътуваме през уикендите, а тази количка ни пълни багазника/даже в на моята кола не влиза/. За това си взехме лятна. Определено е по-компактна, но и не толкова маневрена. Сега като позатудя пак си ползваме старата.
Това ни е първата http://malysh-perm.ru/catalog/10/?item=93
А лятната не мога да я намеря, че не й помня модела.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: октомври 13, 2014, 12:25:26 »

Аз също мога да потвърдя ,че летните колички са непрактични.Единствено е че се сгъват лесно и заемат малко място.А тежината на количката не е толкова фатално защото вие ще я бутате основно.При мен в момента при тежина на количка 15 кг + деца 19 кг +багаж поне 3 кг/близо 40кг/ нямам проблем с бутането просто защото е много маневрена и се бута по лесно от някой единични колички.За мен при избора на количка беше важно да е маневрена,с големи единични гуми/поради естеството на тротоарите и това че аз излизам стига да не вали/,коригиране височината на дръжката,възможност децата да гледат в различни посоки,лесно да се преминава от легнало към седнало положение и обратното и да им е удобно на децата/да не се свличат/,дръжката да е цяла а не две отделни дръжки,да не е триколко защото е мн трудно да се качва и сваля триколка от тротоара.Много е важно да успеете да бутате пълна количка защото е различно от празната и ако може в магазина таткото да я сгъне и разгъне защото продавачките са много обиграни и всяка една изглежда лесна за сгъване и разгъване от нея.Коша за новородено както е писала Гери е удобство за бебето в периода,в който то предимно спи в количката.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #208 -: октомври 13, 2014, 12:47:46 »

beb4eto_na_me4o щом я одобряваш  good аз ще я дебна и в Olx.bg  на старо, те са новички на пазара така че  blush

Абе има си разлика в качеството и в цената, съседите до нас имаха на cangaroo една, майко един път ги видях  на хубавия не разрухтен и равен тротоар ми то това дете вътре все едно беше на АТВ на Балкана така се тресеше цялата количка  shok колелцата бяха толкова малки и пластмасови

Нещо ей такова беше май

http://www.hippoland.net/catalog/product/view/id/63073/s/cangaroo-kombinirana-kolichka-3v1-mila/category/123456789/
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: октомври 13, 2014, 12:55:03 »

Мариолка, виж на какво попаднах (може и да си го видяла, извинявай, ако е така  blush)

http://olx.bg/zippy-3in1-v-strahotno-sstoyanie-i58728802
http://olx.bg/prodavam-detska-kolichka-zippy-sport-i53993294
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines