Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 18:26:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмица на Банго Васил 14 - 20.01.2013г.  (Прочетена 23359 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: януари 14, 2013, 08:44:08 »

Да отбележим в седмичната тема и Нова Година на ромския народ - нека ни е честита още един път годината, да е плодна, страстна и весела. В крайна сметка, един път се живее  Wink!
Ние винаги празнуваме Василовден по стар стил, още от времето на баща ми. Веднага след Нова Година, на 01.01, на хората им е трудно да се включат в такова мероприятие, след обилно ядене и пиене, та на 14-ти вече са се "осеферили" и са готови за подвизи Wink
Да ми е жив и здрав отново синът, да му върви в любовта и да му е весел животът!


* МАШИНАjpg.jpg (6.56 KB, 199x253 - видяно 2964 пъти.)
« Последна редакция: януари 14, 2013, 08:46:06 от svekarva » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #1 -: януари 14, 2013, 09:22:53 »

Добро утро и успешна седмица на всички give_rose
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #2 -: януари 14, 2013, 11:01:40 »

Свеки, честит празник! Да ти е живо и здраво момчето! smile

На всички пожелавам успешна седмица!
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 14, 2013, 11:10:23 »

Успешна седмица и от мен!

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #4 -: януари 14, 2013, 11:22:48 »

Аууу... този Васил точно да го скриете някъде.

В събота ходих до центъра, още щом намалих, за да паркирам, от нищото се материализира някаква кака и почна да ми чука по стъклото и да ми продава някаква китка по повод празника. Не можете да си представите, колко бях щастлива в този момент, че съм си създала навик да шофирам със заключени врати. После минахме на айде дай 20 стотинки како, щото съм бременна. Тя изглеждаше по стара от мен, ама кой знае.

Гадно ми е, че тези хора живеят по този начин, но те масово не просят, защото са гладни, а защото това работят. И децата си обричат на същата мизерия sad  След всичките репортажи, които изгледах, за това как масово парите събират по висшите в йерархията и строят триетажни къщи - някак си ми се свива по-малко сърцето (макар и да съм доста състрадателна по принцип). А и като знам, че като им предложиш да им купиш нещо се сърдят и искат стотинки... кое е правилното в случая, ходи разбери.... аз определено реагирах като щраус...далеч от очите ми проблем няма.  Може и да ви се е стори много безсърдечно, но отминах.

Имали ли сте подобни случки? Какво правите вие?
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #5 -: януари 14, 2013, 11:49:47 »

Привет, мацки!

Свекърва, да ти е живо и здраво момчето smile

Да Булка, радвам се да те "видя" smile

Кивче
, напълно те разбирам......аз подобно на теб съм ужасно състрадателна, но рядко се поддавам, макар понякога да са много брутални (случвало ми се е да ме кълнат). Няма да забравя една случка: на спирка в центъра, час пик, много хора чакат и отнякъде изниква един мръсен манго и почва да проси, но не как да е, а с огромен нож в ръката  Oh my ... Как да не му дадеш?! Ситуация "парите или живота"  pardon Всички му "услужиха" със стотинки....

Айде, успешна и усмихната седмица  give_rose
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 14, 2013, 12:06:03 »

И аз  ги подминавам като опърлена,откакто и  един  такъв  ме нападна  в  тъмното име  ограби  съм като  скорпион,пръскам  със  спрея и  бягам....

И  з амен  не  е честно.Дават им помощи,дескримиирани били,бла бла бла, а нас кучета ни  яли.Някак не  съм  съгласна.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: януари 14, 2013, 12:11:45 »

Хехехе, мен пък сутринта една разпарцалосана мома ме сурвака за здраве с една абсурдна златна сурвачка. Жената беше научила цялото стихче. Това е най- новият метод на просия /за мен/. Е, дадох и ститинки за старанието.  Wink, да се надяваме, че няма утре да ме подхване пак.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #8 -: януари 14, 2013, 12:36:11 »

Определено някои са много креативни!

Оф, много е сложно, тя държавата не може да се оправи с тях и не знае какво да прави. По спомени цитирам един министър, който каза, че това е размножаваща се постоянно биологична маса, която не иска да увеличи интелектуалния си потенциал. Ама не е съвсем така стихчета учат, сурвакници продават.

Добре, че им взеха мечките. Знаете ли какво се случва с мечоците в резервата в Белица, толкова са травмирани, че се плашат от хора и като нямат какво да правят си танцуват.
« Последна редакция: януари 14, 2013, 12:40:24 от kiwi » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 14, 2013, 13:20:12 »

svekarva да ти е жив и здрав сина!
Аз нямам лична причина да не харесвам мангали, но въпреки всичко изпитвам голяма неприязън към тях. И пари не им давам, ако ще на челна стойка да застанат. Даже веднъж щях да прегазя една от тия светофарните. Колата ми чиста, от автомивка излиза и онова гнусно същество да вземе да ми пръсне веро на задния джам, за да чисти. Цялата кола ми изцапа. Даже като се сетя и ме хваща яд!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 14, 2013, 14:00:05 »

Здравейте,
Гледам доста болна тема сте подхванали.. Аз нямам навика да давам пари на просяци..преди години много давах, но като знам, че им ги взимат  nea Другото, което ме смая е един наш съсед, който се оказа, че е просяк и това му е "работата" - живее супер охолно, с жена си ходи по почивки и екскурзии, ходи по най-скъпите заведения...бях потресена. Оказа се, че като такъв изкарва м/у 50-70 лв на ден  Oh my ...
Пари не давам, но когато видя бедно, гладно, просещо дете винаги купувам нещо за хапване и му давам..Много ми е жал независимо дали е ромче или не.. В крайна сметка никое дете не си избира само тази съдба. Когато бях студентка във Варна, на едни очни, имаше циганче, което всеки ден просеше около университета - всеки ден по обяд му купувах голяма торба форнети, а то ходеше да се крие под едни стълби за да си ги хапне - никога няма да забравя очите му.. cray Така, че монетата има две страни...

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #11 -: януари 14, 2013, 14:43:47 »

Тъжно е да, сигурно монетата има повече от две страни в случая.

Аз съм давала  и част от напазаруваното на едно детенце на паркинга на супер маркет в моя квартал. Даже се поинтересувах, какво прави то само тук на паркина при свечеряване. Съвсем ме размекна историята как майка му била болна и не можела да става от леглото, иначе било живеело в блока до магазина. Много тъжно!

Два месеца по-късно същото детенце ми отговори по същия начин на същия въпрос, но на паркинга на друг супер маркет в различен квартал. Няма да стана нито по-бедна, нито по-богата ако дам или не дам няколко монети, но вторият път не дадох. Не мога да съчуствам на хора, които ме лъжат!
« Последна редакция: януари 14, 2013, 14:45:36 от kiwi » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 14, 2013, 14:53:29 »

не обичам да ме лъжат! И аз съм имала такъв случай и после спрях да давам.
Давам само на бг пенсионери, които продават цветя и то гледам наистина да са възрастни и окаяни.За тях наистина ми е жал, все едно баба ми да й се наложи да излезе да трепери на студа.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 14, 2013, 15:15:30 »

Здравейте на всички и от мен, наистина много болна тема сте подхванали... И аз като Еми гледам да давам на пенсионери, не че не съм давала и на деца и цигани , но най-заслужили според мен са те, поне не просят ,а продават-каквото намерят, за това съм склонна да мисля, че парите си остават за тях. Иначе в центъра на София бол от просяци,...преди години ми направи впечатление нещо ...на подлеза на сегашната метростанция Сердика едно време искаха по 5-10ст просяците, а по същото време във Варна ме спира една баба на подлеза при катедралата и ми иска 50ст...!?!?! lol
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 14, 2013, 15:20:36 »

В София и около централна гара има много просещи. Уж под предтекст, че не им достигат 20 ст. за билет. Тогава винаги водя една такава вътрешна борбе със себе си, защото на практика на всеки може да се случи, и че ако не мен ми са случи всички ще ме мислят за просяк и никой няма да ми даде. От друга страна там си има и редовни, които ги научаваш ако пътуваш по-редовно като мен/но те не те научават и всеки път пробват/
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: януари 14, 2013, 15:32:45 »

Ей туй, с историите, винаги ме хваща неподготвена. Аз си изхранвах едно циганче, хубаво като картинка, което уж било изписано от болницата с диагноза Хепатит А. След време минахме и през Хепатит В и С, абе много болно. ;)И да не беше ми разправяло тъжни истории, пак щях да му давам, просто ме беше легнало на сърцето. Един ден обаче ми каза, че не иска хляб, а пари за кроасан и банан. Дадох и  понеже много ме ядоса, тръгнах след нея и видях, че купува цигари. Беше някъде към 12 годишна и се омъжи в друга махала. От два - три месеца отново върви след мен, като мъкне едно бебе /нейното/. Мъжът и я изгонил и се върнала отново при нас. Та сега храня две гърла, купувам неща за ядене. Не зная, много често вървя по други пътища само и само да не я срещам, но после ми е гузно. Майка ми ми се смее, че съм приличала на нейната баба, която раздавала на просещи с думите " Аз на тях, Господ на мен да дава!". Само като ме погледне с лъскавия си поглед и като видя парцаливото бебе.... не издържам. Не се съмнявам, че пак си купува цигари и не и пука за детето, но все нещо остава и за ядене. Сложна работа.....
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #16 -: януари 14, 2013, 15:41:53 »

На мен би ми било жал единствено за бебето в случая, тя явно е достатъчно голяма да си направи избора.

Не ми се вижда нормално това, което причиняват хиляди майки на децата си в наши дни. Продават ги, изоставят ги. Всяко животно се грижи за малките си - инстинкт е, а какво правят те? Я се опитайте да пипнете котетата на домашната котка. Тя се влачи едвам, изпосталяла, но котетата са с пълни коремчета.

И къде са социалните служби, които да видят как се "грижи" майката за това бебе. И като видят дали изобщо им хрумва, а и дали могат да направят нещо?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: януари 14, 2013, 15:49:44 »

И нещо по- весело smile, една поредна моя история. Преди 10 години имахме едно обучение в неработен ден във фирмата. Издокарах се с кожено палто, с нови ботуши, абе като на обучение. Даже ме взеха от къщи с кола. Да, ама не ме върнаха с кола, а трябваше да ползвам градски транспорт. Съответно, за коженото палто имах друга чанта, и както може да се очаква, не си бях взела пукната пара. Та качвам се аз на тролей от последна спирка и ще пътувам почти до другата последна спирка. Вече е почти тъмно, студено е и в тролея има само един циганин, който гледа пияно и страшно, а аз нямам пари. В Пловдив билети се купуват от шофьора в самото превозно средство. Разстоянието е много голямо и няма как да вървя пеша, мисля, че нямах и мобилен още. Примъкнах се до циганина и го попитах дали има билет и кога ще слиза, за да ми го даде на мен. Човекът направо се втрещи, ама ми даде билета си. Голям резил........С кожено палто, издокарана, а без билет.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: януари 14, 2013, 15:57:28 »

Ох, аз като Швейк. Сега ми дойде друга история на ума. Пътуваме като ученици в рейса и минава контрольор. Един мой съученик, сега е известен доктор в Бургас и си има даже частна клиника, като видя проверяващата /беше естествено без билет/, нави един стар билет на тънка фунийка и си го пъхна в носа. Честна дума, като дойде контролата, той си извади хартийката, леко навлажнена и измачкана и я подаде. Леле като писна проверяващата, направо спря рейса и излетя през вратата, без да проверява. Абе, умното си е умно - и в клозет да го затвориш, гладно няма да умре.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 14, 2013, 16:32:06 »

хахах,свекърва  разби ме с последния пост

Е такава  изобретателност н е  сме имали като ученици.Ние  се  скупювахме на купчинка и зад  нас  все  се криеше по някой
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #20 -: януари 14, 2013, 17:43:30 »

Привет момичета как сте? Чета ви сладко сладко и се сещам и аз за различни истории.Винаги съм твърдяла, че всяко стадо си има черна овца.Случки с роми имам много, но  и българите не изостават Случаят е следния: от както живея във Варна всяко лято по заведенията има по някой по културно просещ, който ти предлага някакъв сувенир / на видна стойност 1-2лв. даже е много / за около 5-10лв. А ако откажеш с едни мили очички ти казва, че няма какво да ядат и да дадеш колкото имаш / разбира се без да получиш този комплект /. Тези въпросни просяци са деца на видна възраст от около 8-9г. и като станат на около 12-13 идва на " смяна" следващото дете, като каката / вече изпипана в този бизнес / ги води по заведенията и ги чака пред тях като дава нареждания какво да правят, а докато чака си слуша музика на новия си телефон. С какъв акъл тези родители са пратили децата си посред нощите да " работят " по кръчмите, където има и пияни туристи и всичко може да се случи?!
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #21 -: януари 14, 2013, 19:00:59 »

Ех, искаше ми се малко по-позитивно да звучи тази темичка като за първи ден от седмицата, но това е реалността около нас. Аз за циганите или по модерному "ромите" няма да говоря, само ще разкажа една история, понеже и аз рядко се сдържам да дам и на цигани, и на възрастни хора, и на деца, и  на инвалиди, и на глухонеми със сувенири. Та, даже ми се е случвало и на онези с картичките, нищо, че знам, че ме лъжат в очите (разбира се, подминавам такива, които се опитват да ме изнудват или се държат нагло и безпардонно). Те всъщност не лъжат мен, лъжат себе си. И както казва мъжът ми простичко - аз не давам само заради човека срещу мен, давам заради себе си, защото аз съм такава. По-богата с 50 стотинки няма да стана. Историята, която исках да споделя беше следната - това лято бях в централно заведение, където обядва "елитът" на нашия град, никой от посетителите не бръкна в джоба си да даде поне 20 стотинки на дрипав възрастен човек. Прегърбен, смазан от живота, потропващ с бастунче и неизменно с каскет и сако обикаля града. Никога не се натрапва на хората, които се правят, че не го забелязват, просто тъжно отминава с надеждата, че някой друг ще прояви малко състрадание. Приближи се и към мен за някоя стотинка, но виждайки, че съм с детска количка, отскочи назад стреснато и почти извика от притеснение:"Извинявайте, вие сте с бебе, по-добре да не ме вижда, за да не го плаша!" Наложи се да го гоня, за да изсипя в шепата му всички монети, които имах. Останах потресена, че един бездомник и просяк носи в сърцето си повече благородност и човечност от всички останали, насядали по масите "елитни" граждани. Станка Пенчева беше написала едно много хубаво стихотворение по темата и с него ви желая повече добри неща да ви се случват през седмицата smile 
ЦЕНАТА НА ДОВЕРИЕТО

Така съм създадена,
Че предпочитам
Да се усмихна, вместо да се намръщя,
Да погаля - вместо да ударя,
Да повярвам - щом ме погледнат в очите.
Много пъти са ме лъгали.
Дори най-скъпите, най-близките.
Обичта ми са тъпкали
С думи са ме оплитали -
И пак ме гледаха в очите.
Може още сто пъти да ме излъжат.
Нека.
Едно не искам: заради стоте измами
Веднъж да не повярвам само
На очите, които наистина
Са били искрени.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: януари 15, 2013, 08:53:28 »

Добро утро! Ранно пиле, рано пее /хихихи, бая късно е вече/. Снимката е ужасна, но трябва да имаме база за сравнение Wink


* petel.jpg (38.18 KB, 480x359 - видяно 261 пъти.)
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 15, 2013, 09:18:20 »

хахаха,късно ,късно,колко да е  късно...вече р аботим:))

Добро утро и от мен:)
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 15, 2013, 10:27:10 »

Добро утро  Sunshine
От сутринта получавам прекрасни новини и искрено се надявам да започне и за мен късметлийски период smile Днес са се обадили на половинката да му съобщят, че църковният му брак с първата му съпруга е разтрогнат  yahoo Вече е уредил и нашата венчавка, така че на 09.03 ще се венчаем  Yes Обадиха ми се, че до два часа ще получа и видеото от сватбата  Yes Не са кой знае колко важни новини, но малко по-малко трябва късмета да се обърне, че напоследък явно съм в някаква дупка  huhhuh.gif
Пожелавам на всички успешен, късметлийски ден  give_rose
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 15, 2013, 11:03:50 »

Инловче, от сърце ти пожелавам късметлийския ви период да започне и да ви съпътства през цялото време като верен приятел give_rose Хубавите новини никога не са малки и маловажни - радвай им се!
Аз също ви пожелавам прекрасен ден Sunshine
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 15, 2013, 11:40:23 »

Привет  и от мен!
Свекърва ,много кукуригащо кафенце.То аз днес си позволих едно кофеиново та съм  в прегрешение.
При мен освен бебешкото ежедневие  една проверкаот НОИ за болнчните ми.Надявам се всичко да приключи ок.
Напоследък и нещо много ми се снима ,но за тази цел трябват разходки:)

Ето да споделя едно портретче на племенницата,което успях да спретна в неделя

Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #27 -: януари 15, 2013, 12:02:37 »

Фийби който си го може, си го може. Чудесна снимка. Хайде бързичко да се стопля, че да правите повече разходки и да снимаш повече smile
Инловче защо да не са важни новините?! На мен си ми звучат много хубави и ти пожелавам най - малко през цялата седмица да валят така хубави новини.
Муунче а ти как си?
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 16, 2013, 08:15:39 »

Добро утро, мацки!  give_rose
Искам да ви кажа, че много ми липсвахте през последните седмици, но от работа и домакинстване дъх не ми остана pardon
И сега закъснявам за работа, затова се включвам в темата да ви пожелая приятна и ползотворна седмица (или поне каквото остана от нея), а на всички Антоновци утре весело празнуване (че не съм сигурна, че ще се включа blush)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: януари 16, 2013, 08:27:38 »

Добро утро! Днес е сряда - не се сяда.... Успешен ден и хм хм високи трудови резултати, който на какъвто фронт се бори!
Това дали е кафе, или е шоколад, не съм сигурна....но да хванем черешката Wink.
Ивелка, ти също ни липсваше. Както и много други.... heart
Фибс, снимката е като на Снежната царица, но в топли тонове good. Ама и момичето си го бива. Тя по мъжова страна ли е, та е с такива красиви сини очи?


* 4ere6ka kafe.jpg (35.89 KB, 700x440 - видяно 272 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 16, 2013, 08:40:46 »

Добро утро ,

Бързо минават дните пустите.Имам чувството ,че времето изтича.
Свекърва от моя страна е - на брат ми детенце ,но снахата е синеока
Миши ,мерси ,аз не бързам да се стопля,хубавко ми е през зимата .Всеки сезон с чара си!
Иве остави малко време и за интернет :)То сега без него кой може?
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 16, 2013, 08:43:49 »

Добро утрп и от мен!Много сте  раннобудни....

Свекърва мерси за  шоколада-кафето,с  удоволствие  ще  си пийна:))

Дано на  всички ни е  черешка днес,но  хубава  черешка:))
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 16, 2013, 13:21:33 »

Привет и от мен,
Свекърва супер кафе/шоколад, но определено се възползвам от черешката, тези са ми любими smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #33 -: януари 16, 2013, 15:08:29 »

Добър ден дами give_rose Минавам набързо smile
Свекърва дай повече череши blum Многооо обичам blum
Фиби снимката е много хубава, но и племенницата си е красавица Wink
Инлов, не знаех че църковен брак може да се разваля blush Научих нещо ново, чудно защо нашия свещеник ни обясняваше, че може само веднъж...
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 16, 2013, 19:13:39 »

Момичета,черпа ви една  кутийка...може  пък да  и  дойде музата  на  свекърва  за подарък:))


* DSCN3977.JPG (58.22 KB, 415x312 - видяно 2633 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #35 -: януари 16, 2013, 20:37:29 »

Mного готина кутийка, Бамче! Аз нещо съм се зачела из разни книги, не ми остава време за творчество smile

Тази седмица за първи път зачетох нещо на Елиф Шафак - Черно Мляко, последната и книга издадена в България. Чете се супер бързо тази и книга, приготвила съм си и още една нейна - Любов. Дами,  дайте някоя идейка за книжка след това?
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 17, 2013, 09:13:28 »

Аз много  обичам д а  чета  Тери  Пратчет:))
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 17, 2013, 09:31:17 »

Добро утро,
Кафето днес е от мен...


casky, може да се разтрогне църковен брак - подава се молба да Митрополита на съответната Митрополия. Не знам какви са критериите, но могат да ти го разтрогнат, но може и не  pardon Църковните канони явно се разбират по различен начин от нашите свещеници. Въпреки това съм щастлива, че го направихме по този начин, а не просто да отидем и пак да се венчаем.
За книги - обичам да чета Артър Хейли и Толкин - толкова са отпускащи, Агата Кристи, Джейн Остин също. Скоро прочетох и Пътят на щастието на Хорхе Букай, но не съм очарована..

Днес отивам да си взема личната карта с новите имена   yahoo Не мога да повярвам, че не съм си със старата фамилия  pardon Много ми е развълнувано  Girl_hide
Хубав ден на всички!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 17, 2013, 09:37:19 »

аз последно четох Пророкът на Джубран и е много приятна. Умна книжка smile. Сега ще дам един последен шанс на Букай с Пътят на сълзите, защото дотук нито една негова книга не ме впечатлява особено.
наскоро четена книга, която ме държеше една седмица и ме потресе, толкова е странна и силна, е Крадци на Лебеди-Елизабет Костова. heart
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 17, 2013, 10:02:41 »

InLove_Girl, мн хубави емоции покрай теб  smile браво! мерси за кафето!
Аз тия дни само учебници чета  angry но няма как;

Днес съм планирала чистене, готвене и малко козм. процедури после, че утре съм на работа;
Хубав ден  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 17, 2013, 11:49:10 »

ох аз пак нахлувам днес с битовизъм:
 Моля, ако някой е плащал здравни осигуровки за 2013 в Изипей, да ми каже какво да пишат на сума и код за вид плащане, защото те все още не знаели новите суми и кодове.
Ще ме уморят! Влязох в сайта на Нап , там пише код за осигурителни вноски нов, но не пише сумата за самоосигуряващи се лица дали е променена.  sad
Мерси. give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: януари 17, 2013, 12:38:04 »

https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/selectService:6,11,rep.HealthCalc.home
Еми, няма промяна в сумите на самоосигуряващо се лице. Този калкулатор е много удобен. Ти пък къде бързаш да плащаш за 2013? За януари 2013 е чак до 25-ти февруари /не до 10-то число на последващ месец, удължиха го/.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 17, 2013, 12:44:41 »

https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home.html#/selectService:6,11,rep.HealthCalc.home
Еми, няма промяна в сумите на самоосигуряващо се лице. Този калкулатор е много удобен. Ти пък къде бързаш да плащаш за 2013? За януари 2013 е чак до 25-ти февруари /не до 10-то число на последващ месец, удължиха го/.
мерси, за удължението бях забравила тотално, някъде по форумите го четох...
а това ли е моят код?
Всички плащания за ДЗПО продължават да се превеждат по досегашните сметки за ДЗПО на съответните ТД на НАП, като за всички тези преводи се прилага само код за вид плащане 58 11 11.
« Последна редакция: януари 17, 2013, 12:48:30 от emmmmmy » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #43 -: януари 17, 2013, 13:00:50 »

Това за кода и аз не го зная, трябва да попрочета малко. На калкулатора излиза код само единици crazy, но по текста ти, би трябвало да това, което си записала.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 17, 2013, 13:04:15 »

Това за кода и аз не го зная, трябва да попрочета малко. На калкулатора излиза код само единици crazy, но по текста ти, би трябвало да това, което си записала.
точно това е, че чета 30 мин и си противоречат.... ох не може ли да напишат в този сайт веднъж нещо като за несчетоводители, ами за редови граждани, които имат различно образование. angry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: януари 17, 2013, 13:20:22 »

Аз направо ще питам там, имат телефони в КОНТАКТИ, ама не ми се бърза. Нека да им се изясни на тях самите още ден - два Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 17, 2013, 13:30:27 »

Аз направо ще питам там, имат телефони в КОНТАКТИ, ама не ми се бърза. Нека да им се изясни на тях самите още ден - два Wink
с тях разговори по телефона избягвам да водя.... има много случаи в които не разбират какво ги питам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #47 -: януари 17, 2013, 13:49:46 »

питах нашите счетоводители.
Администрирани от НАП приходи за централен бюджет, НОИ и НЗКО - код за вид 11 11 11
Осигурителни вноски и наказателни лихви за ДЗПО                                           58 11 11,
значи, че калкулаторът е прав /код вид 11 11 11/
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 17, 2013, 13:50:42 »

питах нашите счетоводители.
Администрирани от НАП приходи за централен бюджет, НОИ и НЗКО - код за вид 11 11 11
Осигурителни вноски и наказателни лихви за ДЗПО                                           58 11 11,
значи, че калкулаторът е прав /код вид 11 11 11/
мерси give_rose
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 17, 2013, 15:54:08 »

Еми специално за осигуровките звъни в здравната каса дето е на ул.Енос- регионалната, винаги си много любезни и обясняват всичко, знам че звучи нереално, но до сега не съм имала проблем с тях :)РЗОК - СОФИЯ–ГРАД
1408 София
ул. “Енос” 12-14
тел.: 02/ 965 67 46
факс: 858 1802
e-mail: [email protected]
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 17, 2013, 16:29:18 »

Еми специално за осигуровките звъни в здравната каса дето е на ул.Енос- регионалната, винаги си много любезни и обясняват всичко, знам че звучи нереално, но до сега не съм имала проблем с тях :)РЗОК - СОФИЯ–ГРАД
1408 София
ул. “Енос” 12-14
тел.: 02/ 965 67 46
факс: 858 1802
e-mail: [email protected]
благодаря ти еме smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #51 -: януари 18, 2013, 10:31:10 »

Ехоооо! Петък е! Разтърсете снаги, щракнете с пръсти, борете се за европари! Wink
Аз пак се компенсирам от Коледа и се правя, че се лекувам.
Подаръкът вече пътува - една свещ от серията "Кралица роза" за ароматерапия, ексфолираща гъба и глицеринов сапун, диадема с цвете /ръчна изработка, не от мен/ и мартеници. Пакетчето е малко и пътува тайно Wink, за да е изненада. Синът ще я води на Ниагарския водопад и там ще са на РД. Дай Боже всекиму, дето се вика.


* kafe_tseluvka.jpg (34.76 KB, 599x592 - видяно 308 пъти.)
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #52 -: януари 18, 2013, 11:04:26 »

Добър ден и честит празник на всички празнуващи.
Свекърва хубав подарък си избрала. Видях, че много се колебаеше какво да подариш, но според мен е важен жеста.
Хубав петък ви желая smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 18, 2013, 11:25:00 »

Здравейте дами,
Днес ви черпя, защото моето момче има имен ден




Свекърва, мисля, че подаръка ще се хареса, много си се постарала  smile
Аз днес чистя здраво, защото не знам кой ще дойде на гости, нали на имен ден не се кани  pardon Ще готвя джоланче за първи път, дано се получи  pardon

Пожеравам весел празник на всички имащи повод, на останалите бързо минаване на деня и посрещане на уикенда  Wink

П.П. Муун, Росии къдеее сте?
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: януари 18, 2013, 13:41:51 »

Ей много пусто тука тази седмица....
Свекърва страхотен подарък си избрала, а кафето е страхотно, особено захарчето.
Inlove честит ти именник да е жив и здрав, както и всичко останали именници smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 18, 2013, 15:44:37 »

Инловче, да ти е жив и здрав именика!!! Весело празнуване Wink
Свекърва, ти чак и мартеници си им приготвила - толкова ли много мислиш, че ще закъснее пратката? blum
От няколко дни ме затрупват с работа и не успявам дори веднъж да отворя форума да погледна pardon Вече обаче е петък следобед, затова ви пожелавам един прекрасен и уютен уикенд give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: януари 18, 2013, 17:56:39 »

Е, подаръкът е малък на обем и тегло. По- добре да го допълня до килограм, защото цената е една и съща. Пък и изпратени в началото на февруари, мартеници са отивали там чак за Първи Април. Wink.
Приятни и ползотворни почивни дни и от мен, ама все пак се обаждайте и тук!
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #57 -: януари 18, 2013, 18:22:18 »

Инловче да ти е жив и здрав мъжа.
Свекърва те на гърба на някоя костенурка ли са качили тез колети, че чак 2 месеца се е тътрил до Америка. Не съм пращала колети на такова голямо разстояние, но не мога да разбера защо така ги бавят, на кое се дължи?
Аз със сигурност ще наминавам и през почивните дни. Цяла седмица не съм добре. Уж само алергията се обаждаше / или аз така се успокоявах /, но днес и очите ми парят и ушите заглъхнаха, че всичко да е в комплект.В петък бяхме на профилактични и уж нищо ми нямаше и в неделя като ме почна, та още се мъча. Ама ще мине де Wink
Хубав и усмихнат уикенд от мен.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 19, 2013, 12:31:45 »

Здравейте, момичета!  girl_wink
Аз днес съм в прекрасно настроение! danceg
След малко отивам да потанцувам в курса по зумба, защото има ОГРОМНА енергия за хабене днес pardon
Желая на всички ви страхотен уикенд и да си починете както подобава!
На всички именници през тази седмица - да им е честит празника с мааалко закъснение! blush
Да са ви здрави, да ви обичат и да ви правят много щастливи! heart

Другата седмица трябва да сме по-активни, предлагам да измислим интригуваща тема, която да отвори разгорещена дискусия blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #59 -: януари 19, 2013, 12:48:32 »

Хехехе, едни сме болни, други кипят от енергия! И аз продължавам с опитите да се лекувам- такова гърло скоро не ме беше стягало. От вчера правя и гаргара със сребърна вода, смуча кой каквото ми каже, ама май няма да ми се размине антибиотика. Отгоре на всичко косата ми е за боядисване и имам ужасен вид, сама не се понасям.
Пуснала съм телевизора и хвърлям по едно око, ама нищо не ми задържа вниманието.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #60 -: януари 19, 2013, 14:15:56 »

Свекърва пробва ли сода и мен? Майка ми така лекуваше сестра ми и понякога аз се оправям така. Аз заради хремата правих инхалации с лайка и сода и така оправих и гърлото. Доколкото прочетох е много полезна и за инхалация на гърлото и за носа. Аз поне така правя цяла седмица и имаше ефект при мен.
Иве приятна зумба да си разпуснеш подобаващо Wink
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 19, 2013, 14:51:32 »

Ето ме обратно от зумбата, сега както съм загряла, трябва да изчистя апартамента (обичайното за събота)  smile
Свекърва, мен ме оправя тантум верде, когато ме боли гърлото! Аз се чудя как се държа още да не се разболея, при това променливо време и вируси... bad Оправяй се бързо!! smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #62 -: януари 19, 2013, 21:18:28 »

Ивелка, респект ако след зумба си имала енергия и да чистиш smile Можеше вместо зумба безплатно да минеш да овършееш у нас (аз щях да ти пусна  музика и намаше да те таксувам за тренировката  blum blum blum)

Аз пък нещо съм се разглобила, може би след цялата работна седмица просто напрежението изби и днес системите отказаха. Ама съм служител-мечта, чакам събота да се разболея smile  
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 19, 2013, 21:43:08 »

За гърло - Sandrin - гаргара с него - няма равно! Само това ми помогна преди 10-тина дена... girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 19, 2013, 21:45:14 »

Свекърва ,аз ти предлагам гаргара с лук .Много е гадно ,но е ефикасно.

Привет и на всички останали:)
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: януари 19, 2013, 21:47:32 »

Ето ме smile
Инлов, тук съм мила, ама нямам муза за писане...само ви чета. И нещо се опитвам да се разболявам, надявам се опита да е неуспешен и да се размина само с лека хрема.
Аз със закъснение искам да пожелая на Наско да е здрав и успешен във всяко едно начинание!  give_rose
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #66 -: януари 19, 2013, 22:23:34 »

Привет, момичета!
Тъй като виждам, че са зачестили оплакванията от гърлобол, бързам да ви споделя "рецептата", която ми казаха преди време. Преди това малко предистория... При мен гърлото е "ахилесовата пета". От най-малкото нещо и ме е отрязвало. Болките са адски. Какво ли не правя - всичките неща на пазара съм ги изпробвала. Като се започне от смучещи и впръскващи се препарати и се приключи с антибиотици, които ми разказват играта. Какви ли не компреси и гаргари съм изпробвала и що чай с мед и лимони съм изпила за това мое гърло. Докато преди време, след поредното ми "предразболяване", един съсед който е живял десетина години в Русия (и свикнал с руските зими), не ми сподели следното: Във чаша от 200-220мл слагаме топла вода, 15-20 капки йод, каф. лъжичка сода за хляб и каф. лъжичка морска сол. С този разтвор правим гаргара. Лично аз приех това с голямо недоверие, защото си мислех, че ще е поредната "бабина рецепта" която при мен ще е без резултат, но истината е, че това ме спаси и за първи път от години не стигнах до по-сериозни хапчета. Истината е, че не е приятно и мирише гадно, но резултатът си заслужава. Облекчението е невероятно и се стопира по-нататъшния кофти процес.Препоръчвам го с две ръце. Разбира се, всичко е индивидуално - при мен се оказа спасение, на друг не знам дали ще подейства, но го споделям.  smile
Желая на всички прекрасна, съботна вечер и хубав, неделен ден с много настроение!!
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 19, 2013, 23:21:51 »

Привет, привет само болните пишете днес, ей да се оправяте не ви щем "сополиви", такова хубаво време пък вие болни, я да се стягате всички smile
И аз за гърло толерирам Тантум Верде, винаги ми помага- 3 пъти на ден по 2 впръсквания smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 20, 2013, 10:51:37 »

Добро утро! Днес едва станах, че след два дни по 10-12ч смени и съм разглобена, но сега ще имам 8дни да уча преди изпита ми. Сревирам ви по едно кафенце, пък дано оздравеете бързичко и да пишете тук  give_rose

инлов, честит ти именник, имахте ли гости?
Днес ми е ден за подреждане вкъщи, за пускане на прахосмукачка  soldier-girl
инлов, ти отскоро ли ходиш на зумба, аз също се замислям за нещо тая пролет, понеже сега ходя на лекции и по-малко на работа, а преди учех за кандидатстването, та сега сигурно ще имам време, а и съм на центъра и има разни места за ходене;
Хубав ден!
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 20, 2013, 13:45:04 »

Ezra, сигурно към мен беше въпроса за зумбата, не към Inlove_Girl, но след 10-12 часова смяна е нормално shok Даже не знам как издържаш! Аз съм работила през живота си най-много по 16 часа, но това беше на бригадата в Америка, където се бях включила на автопилот Xixixi
Иначе на зумба започнах да ходя средата на ноември и много ми хареса, треньорката е страхотно свежа и усмихната мацка, а движенията са лесни за запомняне! Действа ми много разтоварващо, особено след края на работния ден, а и се научих да танцувам и вече не съм такова дърво  smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #70 -: януари 20, 2013, 13:54:06 »

Добър ден дами give_rose
Езра мерси за кафенцето blum
Ивелка и аз имам големи мераци да се запиша, но на салса или бачата, но искам с мъжа blum А той малко е труден и затова още си стоим...а пък и бачатата е прекалено разкършена за него, по-скоро салса blum Дано ме огрее някой ден yahoo
Иначе аз от малка танцувам - народни танци (вече не за жалост), и наистина това супер много успокоява и действа много добре както на тялото така и на духа yahoo

П.П. Вчера с мъжа правихме 5 месеца официално женени blum И му направих едно клипче, което едва се сдържам да не ви публикувам biggrin Много съм горда от себе си и по-скоро от начина, по който се подредиха снимките blum blum blum
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines