Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 18:59:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища месец Юли ,Август и Септемвр  (Прочетена 133298 пъти)
 
Andy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #420 -: февруари 15, 2009, 09:22:23 »

KlaraFina и no4ko24, мерси за отговорите!

Fenix , прочети малко по-нагоре това, което бях пуснала за феталната морфология. Мисля, че ще ти е от полза. Като цяло, феталната морфология означава диагностика на плода. Целта е да се открият евентуални 'дефекти' във фетуса (плода).
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: февруари 16, 2009, 18:38:02 »

И аз да дам малко отчетче от честите прегледи напоследък. В петък се записах на Женска консултация - пуснаха ми изследвания за хепатит, сифилис, пълна кръвна картина, урина, цитонамазка, микробиология, мериха ми кръвното, взеха ми и кръв за резус фактор и кръвна група и така. Бебо е пораснал още повече, но в петък не можахме да го измерим, защото много мърдаше. Единственото, което платих беше някакъв австрийски/австралийски антиген, който не се поемал от касата - 12 лв.  Видяхме му пръстчетата на ръчичките и краченцата.
А сега малко и за днешната фетална морфология за която така се чудех дали да ходя. Първо да кажа, че доц. Томова е изключителен професионалист и въобще не си претупва прегледите както правят другите специалисти в областта. Обясняваше ми с най-големи подробности и медицинска терминология, която не разбирам постоянно какво гледа, какво вижда в момента - въпреки, че съм в такава ранна седмица гледаше камерите на сърчицето, клапите, дяловете на мозъка, бъбречета, диафрагма, пъпна връв, каза, че личицето е много добре оформенко, брои пръстчетата и на ръцете и на крачетата, гледа стомахчето, дробчетата, а аз доколкото знам всички тези неща се правят на втората фетална морфология, първата нали е за замерване на носната кост и гънката на вратлето. Бебо пак върви с 1 седица напред и отговаря на 13 г.с. и 2 дни, а не на 12 и 2 дни и вече имаме предположение за евентуални СИНИ гащи, но засега не може да се твърди със сигурност, защото е рано.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: февруари 16, 2009, 19:02:22 »

Захира а пола не ти ли го каза, той се вижда в тази седмица
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: февруари 16, 2009, 19:10:11 »

Голди аз писах по-горе, предполагаемият пол е за момченце, но все още не може да се твърди на 100%
Бебо пак върви с 1 седица напред и отговаря на 13 г.с. и 2 дни, а не на 12 и 2 дни и вече имаме предположение за евентуални СИНИ гащи, но засега не може да се твърди със сигурност, защото е рано.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: февруари 16, 2009, 19:57:07 »

Еееееее късметлийка, аз пък баш това не съм прочела както трябва blum
Активен
Andy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #425 -: февруари 16, 2009, 20:25:31 »

Момичета, ние чакаме момиче!!!!!!!!!!!!! Прегледат по Фетална морфология при доц. Томова мина добре. Тя наистина е изключителен професионалист. Всичко с бебата е наред. Гледахме я част по част и имам много снимки smile

Захира, а ти от колко часа беше при доц. Томова? Аз бях от 16:50. Може и да сме се разминали smile
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: февруари 16, 2009, 20:35:41 »

Вики и Анди радвам се че всичко е минало добрее !!! чакаме снимки на бебоците  blum
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: февруари 16, 2009, 20:39:48 »

Момичета колко пари е прегледа при Томова, защото аз съм на 19.03
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: февруари 16, 2009, 20:51:07 »

Голди с диск е 100лв., а без диск 90лв., но аз честно казано си мислех, че записа на диск всъщност е клипче, а то са само снимки, които аз така или иначе имам или си вадя като ходя на ЖК, така, че не бих повторила номера с диска.
Анди по-скоро сме се засекли - аз бях от 16 и 30ч. и май седяхме една до друга в приемната. Виж колко е малък света.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: февруари 16, 2009, 21:05:58 »

Това нали е в център Надежда, аз съм записана за там. Доста скъпичко взема на мен Марков в същата седмица ми взе 60 лв. и огледахме всичко
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: февруари 16, 2009, 21:11:26 »

Goldi тя жената ме предупреди още като ми записваше час за първата фетална морфология, че при нея е по-скъпо, а в Св. Лазар където също преглежда е дори 120 лв. - явно си зависи от клиниките, които също взимат някакъв дял. Тя самата предложи да си направя първата ФМ другаде, а да ида при нея за втората, но аз настоях. Сега ми каза, че записва часове за началото на април и то точно за този център Надежда, където ще работи занапред и то с друга апаратура, явно по-хубава.
Но цените за втората и третата ФМ навсякъде варират 80-90лв.
Активен
Andy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #431 -: февруари 16, 2009, 21:36:41 »

Захира, наистина е забавно! Седяли сме заедно smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: февруари 16, 2009, 21:54:42 »

Да тя и на мен ми каза първата да я направя другаде, но не ми е споменавала тогава за пари, аз даже за Марков си бях нагласила 100 лв, и се учудих като ми взе 60
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: февруари 16, 2009, 23:03:12 »

Fenix  съжалявам че не можах да се включа по-рано, но нямах достъп до и-нет. Но виждам че момичетата са ти отговорили. Аз лично още нито съм ходила, нито имам час. Ще действам след 24ти февруари когато съм на скрининг и тогава ще пиша повече. И аз имам досега само 3 видеозона. smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #434 -: февруари 16, 2009, 23:13:18 »

Zahira, Andy, много се радвам, че бебета ви се чувстват добре.
Утре е и нашия голям преглед (единствения  sad) и едновременно се вълнувам и притеснявам.
Дано всичко е наред и с нашето съкровище.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines