Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 20:39:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата как точно протича всичко -3-та част  (Прочетена 91598 пъти)
 
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #105 -: март 11, 2015, 14:39:20 »

Момичета, не знам къде да пусна този въпрос и го пуска тука. Колко от Вас, ще подписват предварително. Имам голяма чуденка. На мен ми казаха, че ще ми отнеме 1 минута. А аз съм се стегнала за подписване, както си трябва. Нали това е истинската дата, не на сватбата. Според организаторката ми, щяло да не ни е интересно на изнесеният ритуал / аз не мисля така/.  Вие как го виждате.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #106 -: март 11, 2015, 14:40:12 »

Аз мисля да подпишем предния ден набързо :-) Но не влагам в това кой знае какво, то си е само за нас и ще е емоционално сигурно, но вероятно ще е доста по-силно усещането на изнесения ритуал пред всички heart
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 11, 2015, 14:41:54 »

Аз лично не го възприемам това с изнесения ритуал ако истинското подписване ще бъде в друг ден. Изглежда ми фалшиво и театрално. Не се обиждайте,споделям мнение give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 11, 2015, 14:51:53 »

Aз съм на мнението на Дрийм. Подписваме предния ден или по-предния, само с кумовете и родители. В деня си правим точно театрално, сантиментално "подписване" с водеща моя приятелка, която ще каже думи за нас и връзката ни и т.нн После веселба  danceg yahoo
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 11, 2015, 14:52:22 »

Зависи как са ти разпределени часовете в деня на тържеството и ще имате ли църковен брак.
Аз също недолюбвам идеята за "фалшив" изнесен ритуал и ако имате църковен брак в деня на тържеството, може да отпадне. Но много зависи и как го организират от агенцията. Може да пресъздадат истинското подписване с точните думи на длъжностното лице. Така едва ли някой ще направи разлика.
Ние ще имаме изнесен ритуал, но в Русе длъностното лице от общината идва с книгата и ритуалът е истински. Просто искаме да спестим едно обикаляне из града на гостите.
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 11, 2015, 15:40:27 »

Ние ще сме с изнесен ритуал, но реален. Става въпрос за Велико Търново.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #111 -: март 11, 2015, 17:53:07 »

Ние подписахме предварително на същия ден, сутрина в 09:30, и наистина беше за 1 минутка. Ние тогава живеехме в Младост и подписахме в ритуалната зала Студентски град ли как там се водеше. Така хем на акта ни е същата дата като деня на сватбата
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #112 -: март 13, 2015, 12:27:43 »

Днес получих писмо от Общината в Добринище. Искат чаши и халките, значи ще е има  ритуал. Но от искащите документи ми искат и предбрачен договор нотариално заверен. Било в сила от 2009 год. На Вас искали ли са Ви предбрачен договор.  sad sad sad
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 13, 2015, 12:29:06 »

Предбрачен договор??? За първи път чувам, че го искат от общината  nea
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 13, 2015, 12:34:13 »

Днес получих писмо от Общината в Добринище. Искат чаши и халките, значи ще е има  ритуал. Но от искащите документи ми искат и предбрачен договор нотариално заверен. Било в сила от 2009 год. На Вас искали ли са Ви предбрачен договор.  sad sad sad
Това пък от къде го измислиха,явно за да намерят работа на нотариусите. Аз и мъжът ми като нямаме нищо какво да заверяваме. Луда работа! Обади се и ги питай тях какво ги бърка това с договорите и за какво им е.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 13, 2015, 12:51:47 »

Дрън дрън, ето какво пише в Семейния кодекс, чл 9
Документи за сключване на брак


Чл. 9. (1) Всеки от встъпващите в брак представя на длъжностното лице по гражданското състояние:

1. декларация, че не съществуват пречките за сключване на брак по чл. 7;

2. медицинско свидетелство, че не страда от болестите, посочени в чл. 7, ал. 1, т. 2 и 3;

3. декларация, че е осведомен за заболяванията на другия по чл. 7, ал. 1, т. 2 и 3.


(2) Ако встъпващите в брак са избрали режим на имуществените си отношения, те представят обща декларация с нотариална заверка на подписите за избрания режим. Ако е сключен брачен договор, те представят удостоверение от нотариуса относно датата на договора и регистрационния му номер, както и номера, под който нотариусът е вписан в регистъра на Нотариалната камара и района му на действие.

Информация има тук: http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135637484
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #116 -: март 13, 2015, 12:56:20 »

Нанси, изпревари ме. Интересното, че вчера го коментирах ме този казус, че и банка иска информация за предбрачен договор.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 13, 2015, 14:58:18 »

Навсякъде взеха да тълкуват законите както им изнася. А те са написани еднозначно.  crazy
Много ги обичам такива лелки от държавния сектор, които чули нещо, ама не го дочули. Че и за капак- не са се поинтересували.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #118 -: март 13, 2015, 15:01:47 »

Предбрачният договор не е задължителен. Нужно е да се предоставя само ако има такъв. Ако няма - обявяват се общи имуществени отношения (май това е точният термин) и толкова.
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #119 -: март 23, 2015, 20:25:44 »

Момичета, не знам къде да пусна този въпрос и го пуска тука. Колко от Вас, ще подписват предварително. Имам голяма чуденка. На мен ми казаха, че ще ми отнеме 1 минута. А аз съм се стегнала за подписване, както си трябва. Нали това е истинската дата, не на сватбата. Според организаторката ми, щяло да не ни е интересно на изнесеният ритуал / аз не мисля така/.  Вие как го виждате.


Граждански брак ще сключим 2 седмици преди сватбата, за нас той е просто подписване в присъствието на кумовете. "Истинската" сватба ще бъде с изнесен ритуал и тогава планираме да е много по-сантиментално, с музикален акомпанимент, водеща и wedding vows от страна на нас двамата. Според мен няма смисъл да струпвате всичко на един ден, много напрежение и емоции ще ви дойдат. Поне аз лично така си прецених и сега ми е по-спокойно smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines