Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 09:53:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО - 4 част  (Прочетена 173507 пъти)
 
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #30 -: август 19, 2012, 09:45:33 »

Ох, за моята сватба е рано още. Просто обмислям варианти. А да знаете нещо за Арбанаси палас? Най-вече цените ме интересуват. Те са водещия фактор. theone моля те кажи ми колко ти излезе сватбата и за колко човека става въпрос?
А относно тематичната сватба - сестра ми се посмя на идеята и ми стана много тъпо.
« Последна редакция: август 19, 2012, 10:10:16 от sladurche123 » Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #31 -: септември 08, 2012, 18:16:14 »

Момичета от Търново и региона, някоя от вас да има впечаления от Парк-Хотел Арбанаси? Би ми помогнала информация за обслужването и организацията там от първа ръка.
Активен
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #32 -: септември 08, 2012, 19:15:51 »

Споделете впечатления, ако сте наели сватбена агенция коя и колко долу-горе ви е излязло и за какво ?
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #33 -: септември 09, 2012, 17:52:03 »

Момичета от Търново и региона, някоя от вас да има впечаления от Парк-Хотел Арбанаси? Би ми помогнала информация за обслужването и организацията там от първа ръка.

Привет helena31 преди 2 седмици снимах сватба в този хотелски комплекс и мога да ти дам малко информация ..
За обслужване мога да дам 8 от 10 (добре спретнат и усмихнат персонал, управителката е на ниво)
За външен вид на комплекса 9 от 10 (нов хотел с много добра визия)
За вътрешен двор 8 от 10 (доста голям вътрешен двор с хубави места за снимки, от части не завършен!)
За ресторант 7 от 10 (доста е малък, но за сметка на това красив)
За тераса 2 от 10 (терасата е с хубава гледка, но покриващата я конструкция е ужасна,
навсякъде метал и болтове. Освен това конструкцията е неподвижна и до средата на терасата!
Като голям минус също е и осветлението, на самата тераса има 4-6 луминесцентни лампи като
всяка свети с различна светлинна. Тоест, ако няма допълнително осветление, се чувствате като в долнопробна дискотеката smile Което може за някои хора да е плюс. Принципно обаче всяка сватбена агенция може да се погрижи за стърчащите болтове и желязната конструкция да придобие доста по добър вид. Повечето колеги видео оператори носят допълнително осветление със себе си, особено на ресторанти (тераси) от този тип. Така, че проблема с терасата е почти решен... pleasantry)
Съвета ми е да разгледаш добре, преди да се спреш на даден хотел!
Успех! good
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #34 -: септември 09, 2012, 23:27:21 »

Peyu, благодаря ти много за мнението, много ми помага. За съжаление, аз не мога да разглеждам нищо лично, тъй като живея във Филаделфия. Годеникът ми също, като не говори и български smile Ние имаме сватбен организатор и разчитаме доста на нея за всичко, тя е била на място там и ако се спрем, ще иде разбира се пак. Просто исках да чуя и други мнение и за мен беше много ценно, че отдели време да прецениш. Тъй като виждам, че работиш в региона, имаш ли други препоръки за хотел-ресторант за сватба около 80 човека, желателно е да има и градина, за да може сватбата ни да е там. Колкото по-близко до природата, толкова по-добре, макар че това може да не е много приложимо на практика ..
Активен
Pencho_Chukov
Любопитен
*
Публикации: 47



« Отговор #35 -: септември 10, 2012, 15:53:44 »

В това отношение и изискване за градина Рачев Резиденс  е по-добро решение от Арбанаси Палас според мен

Също има тента над масите в градината, но е много по-висока и позволява на нас, фотографите и на видеооператорите да разположат допълнително осветление, което изключително много помага за получаване на по-добри снимки и видео. Кухнята е добра. Комплексът е направен във възрожденски стил.

Изобщо, снимал съм на много места в Арбанаси и смятам, че Рачев Резиденс е най-доброто място. И като екстериор предполага по-интересни кадри
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #36 -: септември 10, 2012, 22:42:25 »

Peyu, благодаря ти много за мнението, много ми помага. За съжаление, аз не мога да разглеждам нищо лично, тъй като живея във Филаделфия. Годеникът ми също, като не говори и български smile Ние имаме сватбен организатор и разчитаме доста на нея за всичко, тя е била на място там и ако се спрем, ще иде разбира се пак. Просто исках да чуя и други мнение и за мен беше много ценно, че отдели време да прецениш. Тъй като виждам, че работиш в региона, имаш ли други препоръки за хотел-ресторант за сватба около 80 човека, желателно е да има и градина, за да може сватбата ни да е там. Колкото по-близко до природата, толкова по-добре, макар че това може да не е много приложимо на практика ..
Радвам се, че съм бил полезен!
Подкрепям колегата Чуков в казаното, Рачев Резиденс е един от най-хубавите хотели в Арбанаси. Друг комплекс който също ми допада е Винпалас Арбанаси! Успех в приготовленията  good
Активен
Bobcho
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #37 -: ноември 08, 2012, 20:45:07 »

Привет на всички!
Прочетох доста полезни неща из форума  smile Аз ще съм зимна булка във Велико Търново - датата ни е запазена, но все още не сме се спрели на ресторант,а имаме само 3 месеца за организация.Така като не съм от Велико Търново се надявам да ме насочите към някой не много голям, но приятен ресторант за една красива зимна приказка  Wink  засега гостите се очертават към 80 човека.
Активен
tinakostova
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #38 -: ноември 11, 2012, 13:39:09 »

Ресторанта на Гранд хотел Янтра. Невероятна гледка перфектно обслужване
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #39 -: ноември 15, 2012, 18:15:42 »

Привет на всички!
Прочетох доста полезни неща из форума  smile Аз ще съм зимна булка във Велико Търново - датата ни е запазена, но все още не сме се спрели на ресторант,а имаме само 3 месеца за организация.Така като не съм от Велико Търново се надявам да ме насочите към някой не много голям, но приятен ресторант за една красива зимна приказка  Wink  засега гостите се очертават към 80 човека.
А държиш ли ресторанта обезателно да бъде във Велико Търново, защото с. Арбанаси също предлага голям избор от хубави ресторанти и хотели? smile
Активен
Bobcho
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #40 -: ноември 18, 2012, 23:50:18 »

Peyu , идеята за Арбанаси май повече ми допада, благодаря много ... само времето февруари да е на наша страна,че пътуването ще е голямо  smile  Още другата седмица стягам багажа и отиваме в Търново и Арбанаси на оглед    yahoo   Снимките ти са чудесни!Останах без думи  good
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #41 -: ноември 20, 2012, 03:28:57 »

Peyu , идеята за Арбанаси май повече ми допада, благодаря много ... само времето февруари да е на наша страна,че пътуването ще е голямо  smile  Още другата седмица стягам багажа и отиваме в Търново и Арбанаси на оглед    yahoo   Снимките ти са чудесни!Останах без думи  good
Радвам се, че са ти допаднали! Wink
Ресторантите които е хубаво да видите са следните:
- Рачев Хотел Резиденс
- Парк-хотел “Севастократор“
и Винпалас
също така има и много други хубави ресторанти които разполагат с голям паркинг и са много
уютни през зимата точно в село Арбанаси. Силно ти препоръчвам ПХ Севастократор, 80 човека се вписвате много добре в неговия капацитет. Има закрит паркинг, лоби бар, ресторант с няколко зали и разкошна гледка smile
Бившата резиденция (Арбанаси Палас) няма да работи зимния сезон, така, че там просто е излишно да се ходи.. чак на пролет sad
Но за сметка на него Парк Хотел Арбанаси ще работи и през зимата, намира се точно до резиденцията. Най-добре да ги видите лично с половинката  danceg
Успех!
Активен
Bobcho
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #42 -: ноември 20, 2012, 22:37:30 »

Благодаря за съветите, определено ще ги посетим  smile възможно най-скоро при това ... нямаме време за губене  smile
Активен
sladurche123
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #43 -: ноември 22, 2012, 20:15:11 »

Искам малко пояснение
Много ми харесаха Парк хотел Арбанаси и Арбанаси палас, но не мога да разбера защо никой не ги препоръчва. Всички са за Рачев и Севастократор. Какво им има на тези хотели. Не искам да звуча връждебно просто питам, защото може да съм пропуснала нещо съществено?
Активен
tinakostova
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #44 -: ноември 23, 2012, 17:26:09 »

Нищо им няма, просто повечот пишещи от форума са от агенции и препоръчват заведенията, от които вземат комисионна или поне си правят взаимни услуги като си препращат младоженци. Когато организирах моята сватба един през друг ми пишеха съобщения кой ресторант да избера и коя агенция. Аз обче с помоща на момичета от форума си наех всички екипи по моя преценка без агенция. Хора, които ми харсеха и допаднаха като визия и излъчване. Гледам, че напоследък е много актуално, агенциите, фотографи, видеооператори и т.н. да пишат с имената си като разбира се публикуват и сайтовете си, и видиш ли в полза на питащите във форума дават безплатни съвети къде да си направиш сватбата.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines