Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 19:55:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни?  (Прочетена 207887 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #375 -: декември 04, 2012, 12:41:58 »

Е, вече не се стърпях. Той Алеко го е казал  - Пази Боже сляпо да прогледа... Въпроса с обсъжданото облекло е доста по-дълбок от това кой с какви гащи е. Проблемът се състои в това, че тук доста тенденциозно хората в идеята си да приличат, на някой който не са, забравят кой и какви са в действителност. Какво значи Балкански манталитет? Че България нима си е сменила мястото на земното кълбо? Ние освен и лошите страни имаме и доста хубави, които не се срещат другаде! Българите са състрадателни, добронамерени, винаги готови да помагат...лошото е, че това почва да се променя, защото искаме да сме нещо, което не сме. Няма по-силна страна от собствената същност и както вече е доказано никое копие не е толкова добро като оригинала! Няма нищо лошо да отидеш и да видиш какво е другаде, но ако ще се открадне нещо да е само хубавото! Те на запад всички са много  Nice, винаги усмихнати и много любезни...даже като те псуват наум. Е, няма нужда да им крадем и лицемерието и фалшивата тактичност...
Ние с мъжа ми не сме от "снобарското БГ общество" и се надявам никога да не станем. Надявам се също и никога да не забравяме да ВИЖДАМЕ хората. Защото тук все по-често се среща хората да се гледат без да се виждат, което е жалко.  
Тук някой хора си създават някакво си въображаемо общество в илюзията си да подражават на някой и забравят даже най-съществената част от живота ни - че щастието се крие в малките неща, другото е просто заблуда! И до момента, в който не се осъзнае това имаме само заблудено съществуване. Какво значение има на кой каква му е обвивката, като не можем да видим под нея? Ами честно казано аз даже не виждам нищо красиво и стилно всички да са като сиамски близнаци...както мъжа ми вика "Не можеш разбра кой е младоженеца, освен ако не видиш булката до него..." Не виждам и нищо достойно в това хората да се определят по парцалите им! Мисля, че ще е доста по-добра идея ако вместо да се кахърим за черните панталони се замислим кой от тях ще е до нас ако нямаме два лева в джоба и ще си даде залъка за нас. Защото в този живот нищо материално не е гарантирано...както е дошло така може и да си отиде. Но любовта и уважението на хората никой не може да ни ги вземе, освен ако сами не ги загубим!

И за заключение ще кажа, че моето уважение и възхищение спечелиха ето тези:
http://blog.photostudiox.com/2011/12/%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BE-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B3/
И съм убедена, че няма 1/50 от тези, които се кахърят за черния панталон да са се сетили за това....

П.П. Не очаквам и всички да разберат написаното...както пак мъжа ми казва " На една загубена личност колкото и да обясняваш, няма изобщо да схване замисъла..."
« Последна редакция: декември 04, 2012, 13:22:38 от casky » Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #376 -: декември 04, 2012, 13:23:33 »

casky, много ме впечатли последния ти коментар  good  good  good
Няма как да се каже по-точно! Покрай вглеждането в толкова маловажни детайли понякога забравяме истински хубавите неща в една сватба, като това, че най-близките ни хора са дошли да се смеят, да плачат и да се забавляват заедно с нас в един от най-важните дни в живота ни. Като че ли пък емоциите са по-малко, ако ги споделяш по дънки... И за съжаление това не важи само за сватбите.
Но ми е чудно всички булки, които толкова се впрягат дали гостите им ще са с достатъчно лъскави смокинги и рокли, как биха реагирали, ако някой от гостите заяви, че държи да му бъдат сервирани хайвер, трюфели и Дон приньон. Нали сме пък много изискани.... pleasantry
Нищо лично, мое мнение...
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #377 -: декември 04, 2012, 13:40:18 »

Покрай вглеждането в толкова маловажни детайли понякога забравяме истински хубавите неща в една сватба, като това, че най-близките ни хора са дошли да се смеят, да плачат и да се забавляват заедно с нас в един от най-важните дни в живота ни. Като че ли пък емоциите са по-малко, ако ги споделяш по дънки... И за съжаление това не важи само за сватбите.
Ето това скъпи булки трябва да ви вълнува! Това, че сте застанали до любимия си човек, това че като погледнете в очите му виждате себе си, това че близките ви хора споделят този миг с вас...а ако баба ви Петка е нямала пари за рокля много важно...за сметка на това плаче и се радва заедно с вас и ще ви даде последните си пет лева, за да ви даде и тя нещо!
Съжалявам, но супер много се изнервям от подобно мислене...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #378 -: декември 04, 2012, 14:50:01 »

В нашите покани категорично сме написали Dress Code:Black Tie, аз съм на принципа да вярваш е добре, да контролираш още по-добре, затова за да няма изненади, ............

Вие запознати ли сте с факта, че у нас над 50% от хората не знаят какво е дрес код? Да предположим, че точно вашите гости знаят ( въпреки, че се съмнявам за бабите и лелите от село smile ) , а мислили ли сте точно от къде ще се снабдят с подходящо облекло? Препоръчвам да проверите внимателно, защото БГ не е Англия. Тук не се ползва, не се търси и съответно почти не се продава такова облекло. Аз вече имах подобен проблем,  имам една сватба снимана в Англия и се наложи да купим всичко от там, за да може ние с фотографката да сме в тон с гостите. За собствената си сватба, също не можах да намеря нищо от родните магазини и се наложи  отново да го доставяме отвън. Не съм убеден, че всички в БГ-то имат такива възможности. Иначе адмирации за идеята, искаш да няма изненади, но да не се окаже , че ще има и то големи!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: декември 04, 2012, 15:05:44 »

Дами, дайте да не повтаряме във всяко продължение на тази тема един и същ скандал. Хората си познават гостите- едни са решили че ще празнуват еди къде си и имат еди какви си покани с упътване за стила на сватбата, други - карат по -лежерно. Айде да бъдем по-толерантни и към двата типа сватби, моля!
И за да не съм голословна ще добавя- при нас определено нямаше зависимост, бедни хора- неподходящо облекло. Всеки бе намерил официална дрешка и не бе дошъл по дънки .Всъщност единствената  несъобразила се , беше една дама с големи възможности, но както се казва- вие си кажете, помолете гостите си, пък те дали ще се съобразят-вече си е тяхна работа и културен избор.
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: декември 04, 2012, 15:11:27 »

casky, за пореден път чета с удоволствие написаното от теб  Bravo Напълно подкрепям мнението ти good Само че може би не трябва да се палим чак толкова от чуждото мнение  Wink Всеки има право да разсъждава по начин, различен от моя и твоя  Wink Иначе пак повтарям - с две ръце съм "ЗА" това, което си написала  pleasantry
 Offtopic А идейката с подаръците за дечица, вместо цветя е уникална! По принцип си мислех да предупредя гостите ни да не ми носят цветя (за мен е излишно харчене на пари), но сега може и да последвам примера на тези младоженци и покрай сватбата да направя поне няколко дечица щастливи give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: декември 04, 2012, 15:27:33 »

На нашета сватба не мога да кажа, че гостите беше супер елегантни, но поне всички беше в тона на спортно елегантната визия. За мен лично е по селско да сложиш риза с къс ръкав и панталон, отколкото риза с дънки. Но всеки си има вкус пък и възпитание относно облеклото.
 Offtopic
Casky по повод статията..аз мисля, че е направено с комерсиална цел! На нашата сватба събрахме толкова играчки, че не можехме да ги съберем в една кола, но не са ни писали по вестниците. Иначе идеята е страхотна и поне нашите гости я приеха много емоционално!
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: декември 04, 2012, 15:32:50 »

casky като четях мнението ти имах чувството че чувам собствените си мисли - страхотно казано- винаги ме е дразнело отношението да оценяваме хората по етикета на дрехите.
Истината е че имах приятели които имаха малко и бяха прекрасни, но с живота получиха много опияниха се и се превърнаха в лекета- на сватбата си искам хора на които сърцето им е богато ,а не джоба и не е важно как са облечени ( знам че ще дадат най-доброто от себе си ) важното е да са до мен, защото ме носят в сърцето си.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: декември 04, 2012, 15:40:55 »

На нашета сватба не мога да кажа, че гостите беше супер елегантни, но поне всички беше в тона на спортно елегантната визия. За мен лично е по селско да сложиш риза с къс ръкав и панталон, отколкото риза с дънки. Но всеки си има вкус пък и възпитание относно облеклото.
 Offtopic

а пропо, и това макар и да се напише, точно затова казах че гостите си зависи от тях колко ще послушат младоженците. Аз обясних подробно на роднините, на другите нямах време и работа да се меся, но всички си дойдоха както им е било удобно, още повече че беше 40 градуса. така че не се ядосвайте, особено ако сте си казали каквото сте имали предвид предварително-вашата работа сте си я свършили.
Елчо, и това не е гаранция, при нас имаше и бедни лекета  pleasantry, определено дали са богати или бедни няма значение за характера.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: декември 04, 2012, 16:14:14 »

Елчо, и това не е гаранция, при нас имаше и бедни лекета  pleasantry, определено дали са богати или бедни няма значение за характера.

Аз не оспорвам че и бедни лекета има - но има такива, които се главозамайват лесно и забравят от къде са тръгнали . А мисълта ми беше че няма значение кои как е облечен, а какво носи от вътре в себе си  smile и че искам хората които обичам да са до мен - пък все ми е тая кои как се е облякъл - кои както може и като прецени в крайна сметка правя сватбено тържество, а не модно ревю  smile Сега точно довършвам поканите и стигнах до мои роднини, които се много зле финансово и колкото и да искат хората не биха могли да се облекат кои знае как, и пак се сетих за темата - е да но ми е безразлично дали ще са по дънки или в смокинг - те ще изпълнят сърцето ми с радост,защото са до  мен. Парите, облеклото, бижутата- всичко е преходно днес е тук - утре го няма - важно е друго - сърцето, душата и искреността :-))
« Последна редакция: декември 04, 2012, 16:21:26 от ELCHOOOOOOO » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #385 -: декември 04, 2012, 16:30:32 »

Дами, дайте да не повтаряме във всяко продължение на тази тема един и същ скандал. Хората си познават гостите- едни са решили че ще празнуват еди къде си и имат еди какви си покани с упътване за стила на сватбата, други - карат по -лежерно. Айде да бъдем по-толерантни и към двата типа сватби, моля!

В моя пост специално не става въпрос за скандали. Става въпрос че понятието Dress Code:Black Tie е силно непонятно у нас и трудно се реализира. И то не поради нежелание, а поради невъзможност да се закупят подходящите облекла от родните магазини. Защото даже ако някъде евентуално се намери нещо, ще става въпрос за 100 човека с различни размери - ниски, високи, слаби, дебели, млади , стари и т.н. когато посетиш един магазин в Англия и там има налични няколко модела и цялата номенклатура размери е едно, а друго е роден магазин е един модел и 2 размера. Единственото спасение е сватбата да не е у нас ( което е много скъпо удоволствие) , или всичко да се поръчва отвън. На запад обикновено, след като се изпратят поканите де изпраща и инфо. Младоженеца и булката пращат координатите на магазина от който е купен младоженския костюм, както и облеклото на родители и шаферки, за да може всичко наистина да е в един стил. Посочете ми поне едно място у нашта дълбока провинция където може да се облече цяла сватба в стил Dress Code:Black Tie. Да не говорим , че у нас може да се постигне доста добра официалност и без да се прибягва до точно такива крайни мерки, с наличното официално облекло находящо се по нашите си магазини. С това не желая да обидя някой, всеки има право да подреди своя празник както му харесва. В Русия например има други крайности - правят се тематични сватби, например на тема "Алиса в страната на чудесата", или каквото вие си решите. За тази цел ВСИЧКИ или поне по близките гости ки шият специално облекло в някое шивашко ателие. Аз например бих желал да заснема такава сватба, но това също още няма почва у нас.ако има заинтересовани, да пишат на лично ще им праят инфо и даже ще предложа да заснема тяхната сватба на преференциална цена:).
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: декември 04, 2012, 16:55:41 »

Делийски, аз затова написах "дами". иначе щях да включа и "господа" smile
Това за алиса много ми хареса, не съм се и сетила по-рано , иначе като нищо щях да сложа някоя тема на сватбата си smile
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #387 -: декември 04, 2012, 21:10:32 »

Темата от дискусия става малко нападателна...
Лично, аз ако получа такава покана, бих се засегнала, че не ме смятат за достатъчно интелигентна, за да подбера облеклото си girl_impossible За всеки повод си има облекло. Твърде ежедневно или твърде официално за мен се отклонява от "опорната точка" стил.

Факт е, че и да се напише дрес код в поканата, някой ако не го спази, няма да го върнат т.е. пак се разчита на собствения интелект на гостите да се облекат подобаващо.  Wink

Чудно ми е защо всичко се сравнява със "запада". Тук където съм аз, една средно статистическа сватба не може да се мери с тези в БГ, ние сме си "позьори". Хората ходят облечени както си искат, далееееч от строго официалното облекло....

Мен "black tie" би ме затруднило като изискване. За мъже е лесно, но за дамите това може да е от официален костюм с панталон, къса коктейлна рокля или дълга. Какво му е необикновеното на това, всяка дама се облича така за сватба  pardon
 Offtopic punk_girl, идеята за играчки вместо цветя е чудесна. За съжаление не се сетих за това  sad И без това не харесвам да ми подаряват букети. Ние мислихме подаръчетата за гости да са сапунчета, направени от деца в соц. дом, но нямахме време за поръчака...
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #388 -: декември 05, 2012, 14:16:22 »


ПО ТЕМАТА:

 Wink за тези, които наистина се интересуват, милото дизайнна наш собствен сватбен сайт, в него си направихме отделение, в което точно сме обяснили (на английски, български и още езици Wink) какво точно ние разбираме под блек тай, сложихме картинки и много сладко нещо като игричка и се получи супер  yahoo (признавам някои от идеите точно в това отделение ги копнахме от наши приятели, които скоро се жениха), мн ме сърбят ръцете да ви го покажа, но милото мн държи на защитата на личните данни и дори сайта ни ще е с пароли и тн., но имам едно примерче от нета, ако някой се интересува да ми пише на лични.
« Последна редакция: декември 05, 2012, 14:19:04 от fiibi_bg » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: декември 05, 2012, 14:23:56 »

Проблема е дискутиран неведнъж в тази и други части на темата.Моля да не я разводнявате с излишни ,ненужни и не полезни коментари.Ако имате някакъв опит ,идея или предложение моля да го споделите ,но да обсъждаме нравите и традициите ни тук е съвсем неподходящо.Пък и всяка сватба е отделен казус ,така че не унифицирайте всичко и всички.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines