Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 14:11:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни?  (Прочетена 207871 пъти)
 
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #360 -: ноември 20, 2012, 18:11:58 »

[quote author=casky link=topic=9212.msg564883#msg564883 date
...и не мога да разбера защо изобщо се сравняваме с чужбина...хора ние сме в България, не в US или където и да е в Европа...тук нищо не е като там...ами проумейте го най-накрая! В US ако си поканен на сватба даже и да не отидеш трябва да си дадеш подаръка...тук така ли е след като се сравняваме???
[/quote]
Сватбите не се правят заради подаръците Offtopic,
и не помня дали бг традицията включваше да се украсяват ресторантите допреди няколко години, това дойде точно от Eu &US,
А и преди не трябваше да казваш на гостите си как да се обличат, защото всички се обличаха официално,
За съжаление това са много силни думи ,че в Бг нищо не като там!
Извинявам се ако съм засегнала някого с отговора
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: ноември 20, 2012, 20:22:54 »

Peyu, това с подаръците го написах по повод на твоя коментар, че официалното облекло е знак на уважение към младоженците. Ти казаваш, че ако нямаш панталон и риза ще откажеш, а аз,че мога да отида по-скромно облечена, но да поднеса нещо на младоженците, защото знам колко струва подготовката на една сватба т.е аз бих отделила пари за тях, а не за себе си.
Не смятам повече да коментирам. Моите гости са достатъчно интелигентни и не смятам да пиша глупави уточнения в поканите Wink
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #362 -: ноември 21, 2012, 01:37:17 »

Peyu, това с подаръците го написах по повод на твоя коментар, че официалното облекло е знак на уважение към младоженците. Ти казаваш, че ако нямаш панталон и риза ще откажеш, а аз,че мога да отида по-скромно облечена, но да поднеса нещо на младоженците, защото знам колко струва подготовката на една сватба т.е аз бих отделила пари за тях, а не за себе си.
Не смятам повече да коментирам. Моите гости са достатъчно интелигентни и не смятам да пиша глупави уточнения в поканите Wink
Мариелка - не съм искал да засегна никого. Радвам се, че твоите гости са интелигентни и няма смисъл да им обясняваш, че на сватба се ходи официално облечен.
Честно да ти кажа като фотограф не ме бърка кой как е облечен от гостите, аз търся момента, не външния вид. Просто се поставям на ваше място.. дали сте една камара пари за украса, купили сте рокли на шаферките, избрали сте си красива булчинска рокля, сигурно 1 месец сте си избирали чашите. За този един ден сте мечтали цял живот и накрая някой да реши да дойде по хавайки, грубо нали?
Признавам има хора и хора.., но все пак ако желаете сватбата ви да е изискана е хубаво да се намекне на гостите за облеклото.  good

п.п. Мало извън темата но се сетих нещо: През не далечната 2010г. бях на една сватба където младоженците помолиха да няма пепелници в ресторанта и да не се пуши, защото двамата са не пушачи и булката е бременна. Всички се съобразиха с това. Искам да ви върна малко на зад през 2010 година това да не се пуши беше все едно да ви кажат "няма да ядете на тази сватба"
Товя тяхно желание беше отразено и в поканата, ако изровя поканата им от архива ще ви я покажа!
Хора това е вашия ден и е хубаво всеки които дойде на него да се съобрази с желанията ви... give_rose
Активен
slavi_vt
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #363 -: ноември 21, 2012, 09:19:02 »

Много е готино, когато гостите на сватбата са облечени в супер облекла, но не винаги това е възможно, поради една или друга причина. Отдавна хората от Запада(колкото и соц да звучи, но те винаги са ни били мерило) имат изисквания към облеклото на гостите на сватбата и тъй като при нас все повече се забелязва копиране на чуждестранните сватби и навлизане на западните тенденции, то това неминуемо ще поражда такива спорове. Според мен, всеки трябва да вземе решение за себе си - ще иска ли от гостите официално облекло или не. Не може да се налага мнение, че всички трябва да пишат по поканите вида на облеклото, освен ако не правите тематична сватба, но там е съвсем различна ситуацията.
Съгласен съм с колегата, че е добре всички да са облечени официално, но само ако младоженците го искат, тъй като това е техния ден. Наистина е най-добре, особено за крайния продукт от фотографа и видеооператора всички да са елегантни, облечени добре, да се държат изискано, но всичко е въпрос на манталитет и той няма да се промени със задължението за облекло.
Всеки сам трябва да реши дали да задължава гостите да са облечени по един или друг начин.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #364 -: ноември 21, 2012, 16:33:30 »

Аз лично одобрявам намекването за подходящо облекло. Дори казването в прав текст... Но някакси ми идва в повече това да го пише на поканите.  pardon
Лично нашите гости ги поканихме 2-3 месеца преди сватбата (сватбата я организирахме от края на май за началото на октомври). Поканите се забавихме и ги раздадохме месец и половина преди датата. Та идеята ми беше, че преди да раздадем поканите, вече бяхме обяснили на гостите къде ще е сватбата, какво ще има, какво няма да има и тн. Оттам съответно и за облеклото бяхме разяснили. Много от гостите ми нямаше как да ги видя преди сватбата - в чужбина, в други градове... Затова се чувахме доста често по телефон и скайп и не е срамно тези неща да се кажат. Но поканата държах да е стилна, текстът - стегнат, за да може който иска да си я запази.

Сега се сещам, че миналата година бях канена на сватба на мои приятели, живеещи в чужбина и разполагащи с добри средства, за която сватба си бях купила дълга рокля. По една или друга причина не успях да отида, но гледах снимки от сватбата. Един от колегите ми, който се жени малко преди това, ме втрещи, че беше по къси гащи, маратонки и си вдигнал чорапите до колената... Е, извинявам се, ама това е млад човек, минал по този път! И като си представя как можехме да застанем до младоженците аз с дълга рокля, колегата - с къси гащи!  diablo

Убеждавам, че колкото и да говориш или да пишеш по покани, си има несъобразителни хора! Не случайно това  е доста дъвкана тема, както е и темата с потвърждението на гостите дали въобще ще присъстват или ти трябва да гадаеш...
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #365 -: ноември 21, 2012, 16:46:50 »

т.е аз бих отделила пари за тях, а не за себе си.
Не смятам повече да коментирам.
Точно good Това се опитах да кажа, но с други думи. Затова обясних и че сме в БГ. Тук да не казвам 50, но със сигурност 30% от гостите се лишават от ежеднивните си нужди, за да отделят 100-150лв, за да ни уважат. Не че сватбите се правят за подаръците, но всеки иска да даде нещо, нали? Затова казах и че има много други начини да ни покажат уважение...ами това е един от тях! Много по-важно е, че някой се лишава, в името на някой друг! Няма нужда този някой да бъде третиран и с глупави изречения...пак казвам  - мое мнение.
През не далечната 2010г. бях на една сватба където младоженците помолиха да няма пепелници в ресторанта и да не се пуши, защото двамата са не пушачи и булката е бременна. Всички се съобразиха с това. Искам да ви върна малко на зад през 2010 година това да не се пуши беше все едно да ви кажат "няма да ядете на тази сватба"
Товя тяхно желание беше отразено и в поканата, ако изровя поканата им от архива ще ви я покажа!
Хора това е вашия ден и е хубаво всеки които дойде на него да се съобрази с желанията ви... give_rose
Това няма нищо общо. Тук става въпрос за ЖИВОТ и въпросните младоженци показват само, че са загрижени за нероденото си дете...в което няма нищо лошо, точно обратното!
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: ноември 22, 2012, 15:16:10 »

Според мен няма никакво значение кой как ще е облечен. Ходила съм на много сватби и на никоя не ми е правило впечатление облеклото на другите. Булката е център на внимание smile Пък и нали купонът е важен, а не кой как е облечен.... или поне аз така мисля smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #367 -: ноември 22, 2012, 20:40:06 »

Ами то и аз не съм била на сватба с шорти ама важно е хората да си вярват biggrin Даже въпросната тема ме впечатли не защото съм виждала нещо подобно или ъс мго очаквала, а защото не мисля, че трябва да вярваме в хората около нас...и в самопреценката им smile
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #368 -: ноември 30, 2012, 22:18:02 »

А за това какво да ти кажа....определено не е моя пример за подражание...просто поредната самовлюбена, без поглед за заобикалящия я свят blum blum blum
...а не вярвам да си снимал сватбата на Уилям и това да е била принцесата blum blum blum ...ха ха ха разсмя ме danceg

casky, casky, не мисля, че можеш да изказваш крайни мнения за хора, които дори не познаваш?!? визираната сватба тук е моята  smile фотографийте от събитието на ''поредната самовлюбена принцеса'' и ''Уилям'' може да разгледаш в личната ми темичка. дано ти помогне да видиш другата гледна точка и разбереш какво означава дрес код и защо всички участници в събитието е желателно да се съобразят с него!  give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #369 -: ноември 30, 2012, 22:39:57 »

Въпрос на гледна точка smile Всеки има различни преимущества за света и хората около него...моите не са такива give_rose
П.П. Аз не казах, че ти си принцесата, а че не вярвам въпросния фотограф да е снимал принцесата на Уилям...и съм права...или пък е снимал? smile Така че не мисля, че съм обидила някой...както казах въпрос на гледна точка smile Аз по принцип след като се върнах от щатите гледам повече ябълките отвътре, отколкото отвън... smile
« Последна редакция: ноември 30, 2012, 23:22:13 от casky » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #370 -: декември 03, 2012, 16:06:07 »

На моята сватба двама от гостите бяха дошли по дънки и риза, а останалите бяха по рокли и костюми.
Да ти кажа преди сватбата много държах на облеклото, а по време на самата сватба не ми дремеше особено понеже бях на седмото небе. Сега като си гледам снимките така им се радвам, просто емоциите и хубавите спомени не могат да бъдат заменени от никакво облекло. Така, че съм съгласна с Casky ,  много булки преди самата сватба се вманячават във всеки детайл ( я тоже) ама след това се чудиш какво си се вманячавал толкова. Чак пък фотографите ми да идват по черни панталони айде да нема нужда.  Wink
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #371 -: декември 03, 2012, 20:22:03 »

Здравейте всички

В нашите покани категорично сме написали Dress Code:Black Tie, аз съм на принципа да вярваш е добре, да контролираш още по-добре, затова за да няма изненади, тъй като за нас е важно хората да пристигнат подобаващо облечено, едно затова защото нашето усещане за тържественост е такова и второ, защото не искаме някой да се чувства неудобно, ако не се е досетил че сватбата ще е строго официална.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: декември 03, 2012, 23:00:44 »

Мрявка, съпругът ти чужденец ли е? Малко ми се вижда прекалено в поканите да се пише на английски. Не стига, че взимаме чужди обичаи, ама и на чужд език започнахме да пишем crazy.

И повярвай ми, изненади ще има, ако ще и на 1000 листчета да напишеш всичко, дори и на китайски.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #373 -: декември 04, 2012, 00:37:43 »

Да, разбира се пропуснах да обясня, тъй като 60% от гостите ще са чуждоговорящи са и по-голямата част от поканите на англ., на българските разбира се си пише всичко на български вкл. изискването за офиц. облекло. smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: декември 04, 2012, 10:02:31 »

Това е друго вече  Wink
А какво разбирате под "Black tie" (питам сериозно)- черна вратовръзка или строго официално облекло?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines